17
lan adapter, ide csatolo, ps-2 atalakito...
  • nemcsakfeel
    #1
    sokfele dolgot talaltam neten, amiket a cimben is irtam.
    nos foleg a lan adapter erdekelne, hogy hasznalt e mar vki ilyet, meg kicsit pontosabb dolgokat rola. elvileg tcp\ip t tamogat...
  • blackgamer
    #2
    ha C64 talán nem is, de Amiga esetleg igen, vannak akik cd-t is írnak vele
  • blackgamer
    #3
    fix.tv-n volt erről szó
  • nemcsakfeel
    #4
    Ilyenek pl:
    Micromys PS/2 Mouse Adaptor



    Heavy Duty Power Supply )( lol
  • Jano
    #5
    3.5"-os flopiak.
  • nemcsakfeel
    #6
    de az nem kell!
  • blackgamer
    #7
    nosztalgiából foglalkozol a dologgal?
    programozni szeretnéd a Commodere-t?
    egyszer könyvtárban találtam leírást, hogy szélsebesség és irányt adatokat mentettek pl. vele
    még az audio processzorával érdemes lehet babrálni, mert igen eredeti hangja volt
  • nemcsakfeel
    #8
    szeretnék vele netezni :) meg nosztalgia is.
    valós, hasznos felhasználásra nem üzemelnémbe, az kínzás lenne neki! programozását nem csinálnám most újból :)
  • ZaJanga
    #9
    Én is olvastam,h az audio chipjét még nem is olyan rég valamelyik cég használta a termékeihez.
    Régi jó kis kazettás--fejállítgatós korszak!! :-)
  • CrucifX
    #10
    SID Chip
  • Zozo76
    #11
    Lehet kapni valahol olyan kabelt amivel ossze tudnam kotni az 1541-et es a PC-t? Fel kene masolni nagylemezre par C64-es programot.
  • [Jakuza]
    #12
    Ha kapni nem is de valami muszeresszel csinaltathatsz.
    Vagy ha te magad erzel hozza kesztetest.
    C64 Cables

    Persze tobb fajtat lehet csinalni de azon az oldalon amit belinkeltem metalalod oket.
    Csak annyi a dolgod, hogy kivalasztod valamelyiket es utana a bejovo oldalon megkeresed a construction linket es akkor legalul megtalalod a kapcsolasi rajzot.

    Ideteszem a legegyszerubb kepet.Igaz ez is a leglassabb erdemesebb inkabb mast valasztani, hogy gyorsabb legyen a masolas, de alap dolgokra ez is eppen eleg.
    Ja es hasznald hozza a Star Commander nevu PC-s programot azzal siman tod masolni a lemezeket.

    DIN plug: 2 GND, 3 ATN, 4 CLK, 5 DATA, 6 RESET

    Parallel plug: 18-25 GND , 1 Strobe , 14 AutoFeed , 17 SelectIn , 16 Init

  • [Jakuza]
    #13
  • [Jakuza]
    #14
    Aki meg Internetezni akar a C64-el ajanlom a The Final Ethernet honlapot.

    "What is the TFE and was is it good for?

    The TFE is a fully functional design of an Ethernet cartridge for the Commodore 64. A TFE cartridge makes it possible to connect the C64 to a local area Ethernet network, or a broadband connection such as a cable modem or an ADSL modem."

  • blackgamer
    #15
    na igen, én ezt megforrasztottam, és van valami Dos-os Norton Commander-szerű progi amivel elvben összkötheted C64 lemezmeghajtóját PC-vel LPT porton, de ez nekem nem akart működni
    mindenesetre írjon ha valakinek mégis müxik
  • [Jakuza]
    #16
    Pedig az ismeroseimnek egytol egyig kivetel nelkul mukodik.
    Talan probalj meg akkor egy masik rajzot megnezni, azon a linken, amit megadtam.Van egypar fele varizacio.
    Es igen a Norton Commander kinezetu program a Star Commander.
  • [Jakuza]
    #17
    Variacio :P