21
  • 12346
    #1
    ennek a niga csávónak télleg 6 ujja van, vagy én néztem be?
    vagy hány..
  • vader
    #2
    áááááá bazzz. 6 újja van sztem is a brékernek". sux.

    a kiadók meg-ha a cikk igaz-nem tudom mit rinyálnak az mp3 miatt.. még egy darabig tele lesznek zsével a szerzői jogi irodákkal együtt. a tré zenéket meg amúgy se tölti le/veszi meg senki. inkább azon kéne munkálkodni, hogy minél szinvonalasabb muzsikákat dobjanak piacra. ne ennyi mű lószart..
  • Sityi
    #3
    Engem ez a floppy történetére emlékeztet: az se nagyon akar megdögleni -> pl. a SATA interface-szel ellátott alaplapokhoz is adnak driverfloppyt, ami kell is Win-install közben. Vagy mondjuk ott az a hely, ahol webfejlesztést tanulok. USB véletlenül sincs a gépben, a CD is csak ROM - marad a floppylemez, amin hazahozhatom a munkám...
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    háháháá .. ez jó kép :D

    amúgy még ne akarjon annyira megdögleni , vagy .. végülis nekem mind1 :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #5
    nemmuszály , leszeded netről felrakod egy fat-os particiora aztan setupnal azt adod be neki , elvileg igyis megy
  • BiroAndras
    #6
    Csak az a gáz, hogy a Win ragaszkodik az A: meghajtóhoz. És mivel az ő saját CD-jéről bootoltál, nem lehet átverni sem. Legfeljebb úgy, hogy belepiszkálsz a telepítő CD-be, hogy az install előtt még nyomjon egy subst-ot (ehhez a BIOS-ban le kell tiltani a floppy-t). Szerintem ennél egyszerűbb az igazi floppy.
  • vrob98
    #7
    Vagy 3 keze van, es amit eloretart csettinteni az takarja a cd-t tarto kezet.
  • Axon
    #8
    Tényleg 6 ujja van a fekának, de csak a bal kezén
    Hát lehet, hogy nyugaton már 22 éve van cd, de itt nálunk csak a kilencvenes évek közepétöl kezdtek cd-lejátszókat veszegetni és még sok helyen ott tornyosulnak a kazetták is. Az mp3 lejátszók pedig olyan ritkák, hogy bevallom őszintén még én sem láttam, pedig hatalmas ismerősi köröm van nekem is, na meg az öcsémnek is. Egyszer láttam a buszon egy lánynál egy olyan mobiltelefont ami már mp3-at is lejátszott, de szerintem még ő sem dobta ki az ablakon a cd-it.
  • fapapi
    #9
    A csavo chat bajnok lehet 6 ujjal :D

    Na igen ez a flopy tema csak cd re irva :D
    Egykik sem fog kimenni a divatbol meg mostansag. Amig nem talalnak ki valami tetvesul olcso adathordozot mert megveszek egy cdt KB 200 ft bol mig egy usb butasagot 10.000 alatt nem uszok meg.
    Kazetta es a bakelit lemez sem ment ki a divatbol ha mar audio dolgokrol van szo.
    Vagy csak a mi pici orszagunk van az oskorban ???????
  • Pharaoh
    #10
    A kiadók valószinűleg azért rinyálnak az mp3 miatt, mert ebben a felmérésben csak a legálisan letöltött zenék vannak. Nem hiszem hogy a piacukba beleszámolnák az illegális dolgokat is.
  • dez
    #11
    Azért van egy kis különbség a floppy és a CD között. A CD nem elavult. Ez így elsőre talán furcsán hangzik, de mégis igaz. A CD egy jobb hangrendszert is "el tud látni" megfelelő minőségű hanggal (ha maga a felvétel elég jó volt). Az átlagos hangrendszerek még nem is adnak vissza mindent, ami a CD-n van, magasabb annál a saját zajuk, stb. A 24-bit/96-192kHz elvileg jobb lenne, de bizonyos technikai okokból (átlagos megoldások komoly belső jittere, egyéb zaj, stb.) a gyakorlatban önmagában nem jelent jobb hangot, csak könnyebb
    olcsón egy kicsivel jobb hangot kicsikarni belőle, a CD-hez képest.
  • mechorg
    #12
    I love CD

    Jo dolog az mp3 cd is. Az mp3 dvd mar tul durva lenne : )
  • Athlon64
    #13
    Durva vagy sem nekem eddig 5 és 1/2 DVD -nyi mp3-am van! :)
  • mechorg
    #14
    Nekem is van 20 gigám, de egy teszkó gazdaságos mp3-as dvdlejátszó 2 gombbal... és te a 3492-edik számot keresed... : )

    A CD pont elég hozdozhatón mp3-mal szerintem, bár nemtom... Ha kijelző + érintőcerka meg minden, akkor talán, de az meg biztos nem olyan olcsó.
  • dez
    #15
    Egy számot 1x hallgatsz meg? :) Na jó, nekem is 3 DVD-nyi van.
  • dez
    #16
    "Adat"-hordozásra ott van a DVD, de egy együttes/zenész/stb. nem fog egyszerre 100 számot megjelentetni.
  • mechorg
    #17
    Én most az audio felhasználásról beszéltem, illetve nem, mert mp3ról, de az nekem audio : )
  • dez
    #18
    Azért van idézőjelben az "adat", = mp3-as fájlok.
  • dez
    #19
    Nem lehet, hogy az egyik ujja a CD-n tükröződik?
  • DW
    #20
    Szerintem is tükröződik csak, bár első látásra tényleg 6-nak néz ki:D
    szerintem nem is baj, ha nem hal ki a CD. Végülis a különböző együttesek, énekesek stb. albuma elfér egy CD-n, sőt még azt sem töltik ki teljesen.
  • TeszteloPontHu
    #21
    Ritkák az MP3-lejátszók? Bár pontos statisztikám nincs, és a ritka is relatív fogalom, de én ezt azért nem állítanám.