18
Nem tudom egyszerre használni a mikrofont és az 5.1-es hangfalrendszert! Ehhez kérnék javaslatokat!
  • XCoMA
    #1
    AZ 5.1 mindent lefoglal!:-(
  • CoolStuff
    #2
    Nálam tökéletesen müxik!
    Néha gerjed, de ennyi!
  • XCoMA
    #3
    de nincs hely!
  • XCoMA
    #4
    3 jack-t elfoglal az aranybogaram!
  • nemcsakfeel
    #5
    minden hangkártyán van CD in bemenet, oda köss rá egy kábelt, a másikvégére meg egy jack aljzatot.
    Ennyi az egész. Winbe meg beállitod / máshol / hogy felvétel a CD in ről..
  • nemcsakfeel
    #6
    ha műxik akkor lehet majd módositani, pl. hogy a kábelt leosztod 3 felé ( 2 CD kimenet + a te mikrofonod ) csak ahhoz már ajánlatos olyan jack aljzatot venni ami lezár hogyha nincs rádugva semmi ( elektronikai boltban max 200 Ft ), az aljzatot pedig felrakod vhova.
    SŐt!! az egyszerűbb hogyha olyan házad van, aminek pl. előre ki van vezetve a mikrofon / fülhallgató aljzat. Azt viszed akkor rá a CD in re!
  • XCoMA
    #7
    AZ van, köszi! Akkor sufnituning! :-D
  • nemcsakfeel
    #8
    na sikerült?
  • XCoMA
    #9
    másképp, egy egyszerűbb megoldással de sikerült!

    Azért köszi szépen!
  • gabex
    #10
    Sziasztok!
    Remélem tud segiteni nekem vki. Be van állitva a hangkártyámon a 6ch-es mod,és igy faszám lehet mixelni fülessel. A bajom hogy vettem egy mikrofont, és ha beledumálok csak a fülesen hallom a szöveget, a hangszoron nem, de ez minden esetben nem csak a traktor dj studio prg-n amit használok. És ha felveszem a mixet,és közbe dumálok, visszajátszásnál sem hallom a beszédet. A hangkártya beállitásán tudok modositani,de akkor viszont a füles nem megy. Tehát a kérdés mi a gyászért a fülesen hallom a szöveget mikrofonba valo pofázáskor, és csak ott, kimeneten nem? Ez egy alaplapra(ASUS-B533) integrált hangkártya : C-Media CMI8738
    Választ köszi elöre is.
  • lpmaskmancick
    #11
    szerintem nem úgy kéne hogy olyan hagszórót venni ami S/PDIF kimentre csatlakozik és akkor az egész hangkártya szabad lenne.
  • maozedong
    #12
    csak beállítás probléma lesz, ne add fel :)
    hangleképző eszközt próbáld meg átállítani
    felvételnél a mikrofon ki van jelölve???
  • Blackluck
    #13
    Leginkább ide illik és nem akartam emiat újat indítani, ezért bocs. A lényeg h szeretnék venni 5.1-es hangfalat, és hozzá fejhallgatós mikorofont mert néha bizony kell, a hangfalat már kiválasztottam, csak a mikrofon terén nem vagyok ismertes. Olyan kellene ami a méretesebb fajta ami nem a fülemet nyomja, hanem a fejem, legyen mikrofonos ami kikapcsolható legyen h ne a kábelt kelljen kihúzgálni, a fülesen legyen hangerőállítás, és emellett legyen usb-s vagy vmi átalakítóval, vagy vhogy megoldható legyen h ne kelljen ezért a gép hátulján kihúzogatni a hangfal kábeleit ha a fejhallgatót akarom használni. Lényegében ennyi, meg persze a szokásos h olcsó legyen. Remélem azért létezik ilyen :)
  • John Cena
    #14
    HELLO mindenkinek azt szeretném kérdezni hogy ha veszek 1 5.1-et hány Jackdugó,USB dugó stb. kell a gépbedugni a számítógépbe?
  • Inquisitor
    #15
    Attól függ hány hangfalad van? Ha 2.0 vagy 2.1 rendszered van, akkor egy darab stereo jackdugo, ha 4.0 vagy 4.1, akkor kettő darab. Ha 5.1-6.1, akkor meg három, 7.1 esetén meg 4db csati.
  • John Cena
    #16
    okés már meg oldottam! és 5.1em van
    és ja 3Jack Dugó
  • zuza
    #17
    sziasztok!van egy 5.1-es hangfalrendszerem(Creative inspire p5800)már 3 napja szórakozok az illesztőprogramokkal, már ilyen a fejem.Ha olyan illesztőp. rakok akkor szól az összes,de játékban nem,ha olyat rakok akkor szól a játékban néhány de kint sem szól az összes + amikor leállítom a zenéket akkor recseg egyet,úgy olvastam hogy kell egy dekóder hozzá de nem találok sehol...(Creative DDTS-100)válaszokat előre is köszi
  • csgery
    #18
    Van a gépházakon általában 2 db USB busz, mellette egy mikrofon bemenet, és egy hangfalkimenet. HA ezteket bekötötd az alaplapba, kapsz egy mikrofon bemenetet. egyébként úgy is meglehet, h ha mikizni akarsz, kihúzod a hátsó hangfalakat. HAvernál úgy van. Vagy ha van egy integrál hangkártyád, és még mellé veszel egy 5.1 -est úgy is meg lehet oldalni. legalább is sztem...