29
Nem ismeri fel a WinXP, piros keresztet vet rá :-)
  • Rosco
    #1
    Hali,
    Win XP Home Fujitsu-Siemens notebookon a telepet felismeri ugyan, de egy piros X-szel áthúzza (ugyanakkor felismeri a típusát stb.).
    tudna valai segíteni, hogy ez mit jelent és miért van?
    Előre is köszi!
  • cyrus #2
    pisztos mekhalt....
  • cyrus #3
    jaj, ez borg birodalma.....
    most haragudni fog :-(
  • tajfun
    #4
    Vmi szar benne. Hogy volt hasznalva? Ha halozatrol uzemelsz, le kell szedni, kulonben tonkrekurja 1 ido utan.
  • tajfun
    #5
    Nekem is valahol a fiokban porosodik az aksi lemerulve, csak akkor toltom fel ha tenyleg muszaj.
  • Rosco
    #6
    teljesen új. formázni akartam. ezért nem értem...
  • tajfun
    #7
    Rendesen erintkezik? Lehet hogy gyarilag szart kaptal, akkor gari.
  • Rosco
    #8
    Az érintkezés biztosan ok, mert felismeri a típusát is. Csak nem tölti... dühítő, mert 1,5 hetet vártam rá, lehúztak a régi a notebookommal is árban, most meg egy szar aksit adnak hozzá.
    Most vihetem vissza, bemérik, gari papírok, várni a másikra... tök gáz. :-(
  • tajfun
    #9
    Nekem mobillal van ugy hogy 3szor kell radugni a toltot mire felfogja hogy tolteni kene.
  • Rosco
    #10
    azért köszi a segítséget, megpróbálom újra betenni.
  • KulacsKa
    #11
    Garanciális mert ilyet még nem hallottam nekem mondjuk uj gépem van de szerencsére ilyennem még nem volt
  • KulacsKa
    #12
    Tájfun egyébként meg kb havnta 1* le kell meriteni
    és feltölteni nekem ezt mondta 1 szaki
  • tomo
    #13
    en meg azt olvastam litiumos akksinak kulon rossz ha teljesen lemerul.

    vajon a litiumosakat is tonkrevagja ha allandoan halozaton van a gep?
  • Gerygrey
    #14
    Egy kérdés notebook akksival kapcsolatban: ha sokáig csak hálózatról használom a gépet, hogy érdemes eltenni az akksit? (feltöltve vagy kisütve?)
  • izb
    #15
    Nagy kérdés!!
    Vettem egy Notebookot csak az a gondom,hogy a sima egeret nem tudom rádugni!
    Nem USB hanem Ps/2 csatlakozásu!!
    Van arra mód,hogy valami átalakítót vegyek hozzá??
  • HITMorpheus
    #16
    Persze! Általában az egérhez kapsz gyárilag, de valszleg kiegészítőként is lehe venni.
  • HITMorpheus
    #17
    JAJ, ezt elb***tam. Itt fordított a helyzet, szerintem lehet ilyet kapni minden további nélkül...
  • HITMorpheus
    #18
    Régebbi tipusú, vagy hibrid akksi? Egyébként tök mindegy, mert előbb utóbb magától is kisül, de ha lítium v. polymer, akkor azt nem szabad hagyni lemerülni, kb az 1/5-énél érdemes tőlteni.
  • HITMorpheus
    #19
    Persze, mivel melexik. De nem olyan gyorsan megy tönkre, mint az elődeik.
  • Russ!an
    #20
    Akkor most mi a jó? LI akkunál gáz ha foylamatossan töltöről megy és fiokba az akkuval, vagy mehet csak ne hadjuk teljesen lemerülni?
  • Atika :o)
    #21
    egy kicsit nem ide tartozik csak nem talaltam mas topikot :)
    az mitol lehet hogy nekem az acer notebookom olyat csinal hogy ha aksirol megy es mielott lemerulne szoval az aksi olyan 25 - 30% os akkor elkezd maniazni a grafkartyam kijon a winben a kekhalal es restartol azt irja hogy driver hiba kicserelem drivert ugyan ezt csinalja probaltam mar egy csomo drivert de az az erdekes hogy ha adapterrol megy akkor nem csinalja ezt csak ha aksirol valakinek otlet?? Vigyem vissza reklamaciora??
  • Narancs
    #22
    Hella!
    Adott egy IBM ThinkPad T22-es noti, amiben egy T23-as aksija van nem a gyári. Faszán megy vele, csak épp az akku töltését jelzi ki szarul. Az aksit se ismeri fel rendesen, csak annyit ír ki, hogy szabványos Microsoft akármi. Először 100%-ról megy le folyamatosan, kb 90-ig, aztán lemegy 1%-ra és ott marad. Kipróbáltam, és 1 óra zip tömörítést bírt 1%-os akkuval a gép, szal bizti csak a kijelző szar. Gondolom azért, mert T23-as gyári aksi van benne, nem az eredeti. Noti gazdája szerint mindigis szarul jelezte ki a töltést, szóval vszínű nem az aksi kezd el döglődni. Létezik valami megoldás a problémára? esetleg egy frissebb bios/firmware segíthetne?
  • mardal
    #23
    Hello!

    Nekem nem az akukról volna kérdésem hanem hogy vettem egy acer notebookot és nem működik az usb.Amit kaptam hozzá telepítőlemezt arról hibát jelez amikor az usbt telepíti és kihagyja.Ez lehet az xp hibája?
  • Atika :o)
    #24
    probalj meg netrol leszedni drivert hogy azzal mit csinal
  • virs lee
    #25
    Az XP-s usb drivernek elégnek kéne lennie.

    Az ilyen "apróságok" miatt kerül egy IBM / HP kétszer annyiba mint az Acer és társai. Ott ilyen nincs.
  • Scapegoat
    #26
    Dell Inspiron 1300-as alapból 2000 mAh-s akkuval van szerelve.
    Lehet-e bele nagyobbat kapni? Én nem találtam. Van Ins 1100, 1200-hoz, de ehhez nincs. Jó bele más fajta?
  • virs lee
    #27
    Passz. Dell márkaképviselet híján vmelyik forgalmazót kell megkérdezni erről, mondjuk azt amelyik árulja. De pl. a Humansoft is Dellben utazik.
  • 12346
    #28
    Szevasztok!

    Nem feltétlenül passzol ide, de már mindenhol kérdeztem:)
    Volna egy régebbi Acer Travelmate, friss XP SP3-al, ami olyat próbukál, hogy akksi nélkül gyönyörűen megy. Amint beszúrom az akksit, elkezd kegyetlenül lassulni, és a végén gyakorlatilag fagy egy fél percen belül. Akksi kivesz-betesz, restart: ezt követően XP csilingelés, hogy belépett, és ennyi. Kurzor középen marad. Csökkentett módban, BIOS-ban, boot közben viszont hibátlanul megy akksival is. Ha valaki tud valami tippet, köszönöm szépen! Már sikítok tőle:)
  • Divizio88
    #29
    Sziasztok! az lehet hogy csupan ket oraig birja az aksit??messenger es facebook mellet?????