65
Tudtok ilyet?
  • Voltan
    #1
    Az istennek sem találok olyan C64 emulátort, ami XP alatt rendesen ketyegne. Help pls!
  • cyrus #2
    nekem meg ps2-re kellene win 3.1 emu ! htx
  • RelakS
    #3
    A c64 Frodo asszem rendesen ketyeg xp alatt
  • Voltan
    #4
    Köszi, utánajárok!
  • Marcell
    #5
    http://c64.lap.hu

    Vagy: http://web.externet.hu/sk/c64/

    vagy: c64.com, c64.org, vagy google...

    Majdnem mindegyik megy Xp alatt is, kerdes ki melyik feluletet szereti.
  • Loál János #6
    Szerintem a VICE jó.
  • RelakS
    #7
    aziss
  • Adam5
    #8
    c64 POWA!

    emléxem amikor anno volt c64 kazettás, az iskolából hoztam nagy floppy meghalytót kölcsön és másoltam kazettáról flopyra egy csomó gamet :D
  • Adam5
    #9
    meg volt c128-as is
  • Csaba
    #10
    A CCS64 nem jó rá? Az egy nagyon jó emulátor.
  • Tom3 #11
    Ezt vedd meg-ben 1990Ft-ért árulnak olyat hogy 1emulátor+3000játék.

    Meg is vettem.
  • Pavlo
    #12
    http://www.auscoders.com/ccs64/CCS64_32_DX8.ZIP
  • Pavlo
    #13
    Ezt nem így akartam...

    C64 emulátor

    Így már jobb...
  • Loál János #14
    A CCS is határozottan jó.
  • The Hedgehog
    #15
    Üdv mindenkinek! Nem tud valaki olyan magyar szöveges játékról melynek címe: "A gálya" vagy csak simán "Gálya"

    Régen egy CoVban láttam róla hirdetést de nem tudtam megszerezni és nagyon kellene!
  • Mayday
    #16
    A Gálya
  • TZoli
    #17
    C64 legjobb emulátor:
    C64 Vice Emulátor

    Tökéletesen megy XP alatt, és Win alapú nem mint a CCS64.
  • The Hedgehog
    #18
    wow köszönöm!
  • bigapó
    #19
    Hi!

    Nekem nem játék kellene, hanem az, hogy hogy tudok menteni a Pirates! nevű játékban???

    Ill. menteni azt már tudok, de mikor kiírja, hogy "Save Complete" és kéri a 2-es lemezt, akkor már hiába "teszem" be azt, nem ismeri fel és nem tölt be semmit, hanem újra és újra a lemezt kéri.

    Please heeeelp:))))
  • Csaba
    #20
    Hát, a CCS64 a dokumentációja szerint megy xp-n is, és szerintem az a legjobb emulátor.:-)
  • Csaba
    #21
    Milyen emulátorod van?
    Ha CCS64, akkor ahhoz tudok segíteni.
  • bigapó
    #22
    WinVice - 1.15 -öst használok, de azt is meg tudom szerezni, ha azzal müxik akkor minden követ megmozgatok:)
  • Csaba
    #23
    Az sajna nincs meg nekem, csak a CCS-ről tudok nyilatkozni. Konkrétan a Pirates-t nem próbáltam, de sok 2lemezes játékot igen, és megy, gondolom, azzal sincs másképp.
    2 féle módon tudsz menteni állást: Régimódian, lemezcsere (ez pár gombnyomás csak), és van egy külön State (állás) mentési opció, amit maga az emulátor tud. F12. Az F11-gyel meg visszatöltöd.

  • Csaba
    #24
    Illetve nem fogalmaztam pontosan: "2 féle módon tudsz menteni állást: Régimódian, lemezcsere"
    Na itt arra gondoltam, hogy mentésed utáni lemezcsere nagyon egyszerű a CCS64-ben.:-)
    A másik módszerrel pedig gyakorlatilag bármikor elmentheted az állást.
  • bigapó
    #25
    Köszi, majd megpróbálom.
    Lényegében egy üres lemezt kellene betenni, hogy arra mentse az állást, de azt nem tudom, hogy hogy kell WinVice-ban. Az a vicc az egészben, hogy anno pont ugyanez volt a gondom a C-64-en a Pirates-sel:)) A múlt kísért....:))
  • bigapó
    #26
    Szal, azóta megpróbáltam és egyszer bejött a Pirates, de nem tudtam mozgatni a kurzort, mert nem fogadta el amit az options adtam meg billentyűirányokat. Ebben kérnék segítséget ill. most már abban is, hogy miért nem tölti be a játékot. Addig bejön, hogy látni gy hajó képét meg kiírja a játék nevét. Olyan mintha fagyna.
  • bigapó
    #27
    persze most ccs64-el próbálkozom.
  • BaLeeX
    #28
    Én a WinVICE-re szavazok, nagyon jó kis emulátor.
  • Csaba
    #29
    Hát, azért a CCS64-nek többféle verziója van, esetleg lehet, hogy valamelyikkel nem megy, nem tudom.
    De most már kíváncsivá tettél, megnézem a dolgot magam.
  • Csaba
    #30
    Na, megcsekkoltam. Ha simán a pirates címmel töltöd be, akkor érdekes módon lefagy a töltőképernyőn (a hajókép+a játék címe). Viszont ha az alatta lévő Flyers#1 nevű file-t töltöd be, akkor ezen a képernyőn továbbmegy a töltés a CCS64-gyel. Hogy miért, nem tudom.
    És nem lehet esetleg a játék 2. lemezére menteni az állást? (Mivel sosem játszottam vele, nem ismerem a játékot.)
  • Csaba
    #31
    Na, kipróbáltam a mentést, Bigapó. Simán megy, F12-vel elmented bármikor, az F11-gyel pedig vissza is tudod tölteni. Illetve tudsz több mentést a SHIFT+F12-vel létrehozni. (Shift+F11-gyel visszatöltheted). Az az üres lemezes mentés esélytelen. Az F12-es módszer a nyerő.
    Az irányításoknál pedig a keyset1 és 2-őt kell állítgatnod, és azokat tedd aktívvá, ne a joyt. Így tutira működik.
  • bigapó
    #32
    HI!

    Azóta én is próbálgattam és nekem is lefagyott a hajónál:)
    Sikerült a joy-keyset dolgot is már korábban megoldanom, csak nem írtam be.
    A mentés meg majd megnézem. Kösz mindent. csá!
  • bigapó
    #33
    Újabb bejelentkezés:)

    Sikerült nagy nehezen életet csiholni a játékba. Marha nehezen ment, mert rá kellett jönnöm, hogy elrontottam a kettes lemezt, mivel leformatáztam (a mentésnél kellett neki egy üres lemez:))

    Ezek után már csak meg kellett várnom, hogy teljesen betöltse a játékot, mert valamiért ez sem ment tökéletesen. Azóta megy döccenés nélkül, hála annak aki feltalálta ezt a "mentsd el ahol állok" opciót, mert semmit nem kell várni az ég egy adta világon. Éljenek a Kalózok!!! Juhéééé:))))
  • mikike
    #34
    melyik a legjobb emu?
  • Axon
    #35
    Van aki a WinVice -ra esköszik és van aki a CCS64 -re.
    Ez a kétő a legnépszerűbb bár azért ezeken kívül van még.
    Azért jó ez a két emu mert még a mai napig is fejlesztgetik őket, míg a többi emulátort már nem.
    Rakd fel mindkettőt és a c64-es programok valószínűleg 100 %-a el fog indulni valamelyiken.
    Én személy szerint a WinVice-t használom, talán egy kicsit felhasználóközelibb. Ha valami nem futna rajta (100 programból max 1) akkor kipróbálom a CCS64-el.
  • mikike
    #36
    nekem is a WinVice tetszett jobban, 1 gondom van
    a billentyűzetet nem tudom konfigurálni ebben (sem?)

    pedig van ahol kéne a font és a felfele nyíl billentyű, de az ugye nincs :(
  • Axon
    #37
    Na erre már tényleg nem emlékszem.
    Nekem a magyar ékezetes betűkkel volt gondom. Főleg kalandjátékokkat próbálgattam a c64 emulátorral. Ha jól emlékszem az ő és ó betűket egyáltalán nem találtam. Talán WinVice 1.08-t használtam viszont a CCS64-ben már voltak ezek az ékezetes betűk. Külön érdekesség, hogy az újabb WinVice verziókban már volt mindegyik ékezetes betű, úgyhogy valószínűleg pótolták ezt a hiányosságot.

    Azt tudom javasolni, hogy nézd át mindkét emulátor összes beállítási lehetőségét. Vice-nak egész jó kis menürendszere van mindenféle beállítási lehetőséggel. Sőt, ha gondod van az angol nyelvel, akkor el tudom neked küldeni a WinVice 1.09-es verzióját magyar nyelvű menüvel. Valakik egész jól lefordították. Igaz, hogy a Vice-ból már van jóval újabb verzió, de a menük azért nem hiszem, hogy túl sokat változtak.
  • mikike
    #38
    A WinViceban egyáltalán nem találtam billentyűzet konfigurálást
  • copass
    #39
    a vice-ban az az iszonyat jó,hogy az összes létező cartridge-t lekezeli: mk,action replay,stb.
    és a hangja is szebb,nekem legalábbis jobban tetszik,ami nem mellékes,hogy ha van egy hardsid kártyád,akkor azt is kezeli.:)
    Ha már a Turrican 3 lefut rajta,meg a Mathematica,akkor az már nem rosz!:D
  • 3P
    #40
    Hali!
    Az volna a kérdésem, hogy melyik progi kezeli jól a több lemezes játékokat (Pl. Test Drive 2), s pl a WinVice-ban hogyan lehet menet közben lemezt cserélni. Persze CCS64 megoldási is érdekel.
    Valamint van ezekben az emulátorokban olyan, hogy kimenti a pillanatnyi állapot és azt később be is lehet tőlteni? Régen egy Miha Peterner (remélem jól emlékszem a nevére) féle emulátor Freeze parancsára ezt megtette...