37
9/11 különböző szemszögből
  • PREMIERE1
    #1
    Egy lehetséges válasz Michael Moore filmjére?

    www.fahrenhype911.com
  • Sephi
    #2
    En nem talalok rola semmit csak ezt az oldalt...
  • Sephi
    #3
    Ja megnyugtatlak. Ez az a film amit ellene csinaltak. Ennek is kb annyi lesz az igazsag erteke. Igaz Moore nem is tulzott tul sokat de azt is amit nagyon azt probajak most ebbena filmben kimagyarazni.

    Lattam egytrailert es semmi de semmi bizonyitek nem volt ra. Oreg es befolyasos emberek szavai meg engem nem hatnak meg. Moore-nak legalabb volt video bizonyiteka.
  • FREAK
    #4
    "Moore-nak legalabb volt video bizonyiteka"

    MIRE??? :DDDD
  • Davidus
    #5
    szánalom
  • Sephi
    #6
    Hat refrezeem :)

    Moore fasza kis videokat mutatott es komentalta oket. Ezzel is bizonyitva. Lasd pl azt a jelenetet az ovodaban.

    Igaz meg nem lattuk a Fahrenhype=ot de a bemutato alapjan nem az a nagy szam.
  • Ch_Slater
    #7
    gondolom amit moore megmutatott csak a jéghegy csúcsa. durva dolgok mehetnek...
  • PREMIERE1
    #8
    Mit bizonyít az? Mármint az óvodás? Látszik, hogy sokan bedőltek Moore hülyeségének ...

    Először is, ha én elnök vagyok, és kapok egy hírt, hogy belecsapódott egy gép a WTCbe, akkor nem feltétlenül gondolok terrortámadásra 9/11 előtt. Utána már igen, de addig ilyen még csak Clancy könyvében történt meg (ott Capitolium ...). Mivel semmi igazi infom sincs, max. játszhatám a nagyembert, vagyis kiadhatnék olyan parancsokat
    amelyeket már rég kiadtak az illetékesek, mielőtt én kiadnám, mert ez a dolguk, minek nyomuljak és ijesszek rá a gyerekekre, tanárokra, különösen, hogy ott a sajtó. Na ezt pl. egy színész típusú elnök, pl. Kerry megjátszotta volna, de zéró eredménnyel, ugyanis percenként változtak az események, és ő max. nyilatkozott volna, de érdemileg szart sem tudott tenni. Amikor kiderül, hogy terrortámadásról van szó, a 2. gép becsapódása után, na akkor szólnak Bushnak! Amúgy rendesen meg lett vágva az az óvodás rész is. Több olyan fontos jelenet kimaradt, amit bemutattak már a 9/11 kapcsán készült dokumentumfilmekben (nem Mooreéban). Szóval ennyit Michael Mooreról és a "szakértő" faszságáról amit Fahrenheit 911 nek hív ...
  • PREMIERE1
    #9
    Pl. amikor Bronx felett lezuhant 2001 novemberében (?) egy utasszállító gép, alapból terrortámadásra gondoltak ...
  • Ch_Slater
    #10
    csak az a baj hogy Bush arcán szinte mindig tanácstalanság látszik, ha nincs ott valaki hogy megmondja neki mit kell tenni. most vagy ilyen az arcberendezése, vagy tényleg nem ez az ő szakmája...ezt asszem mi soha nem tudjuk meg.
  • PREMIERE1
    #11
    Ez belemagyarázás. Reaganről sem rítt le, hogy milyen szinten tud gondolkodni, de mivel jó tanácsadói voltak, tudott jó döntéseket hozni, mégis azt hitték, síkhülye. Mindezek ellenére megnyerte a Hidegháborút és hozzájárult ahhoz - valamilyen szinten -, hogy mi most itt Internetezünk és senki sem ellenőrni, mit irogatunk össze (nézd meg ugyanezt Kínában, Iránban ...), és ehhez bármilyen hülye arccal is állt hozzá, helyes döntéseket kellett hozni. Mivel Bushnak Yale-es és Harwardos diplomája is van akkora IQ betyár, mint amilyennek Moore beállította, nem lehet ...
  • Ch_Slater
    #12
    hát nem tudom, és mint mondtam valószínű soha nem is fogom megtudni az igazságot. de azt gondolom ha apuci gazdag és befolyásos akkor annyi diplomád lehet és onnan amennyit akarsz. ezzel nem azt mondom hogy neki konkrétan bunda diplomái vannak, de nagyon is ott a lehetőség.
    pl. a riportok többségében olyan mintha a Szalacsival csinálnák, nem Bush-sal. amikor még régebben kérdezgették, hogy ennek-me-annak az országnak ki az elnöke... és ilyen válaszok, hogy hát a Tábornok...
  • PREMIERE1
    #13
    Nem értek egyet. Egy diplomát nem adnak hírnévre vagy gazdagságra, különösen a Yale-en és a Harwardon. DE (!!!) tény, hogy egyszerűbb bekerülni egy ilyen egyetemre gazdagként, mint sport vagy tanulmányi ösztöndíjjal.

    Azonkívül az apja max. befolyásos volt, de nem gazdag. Az Kennedy és Kerry. :)

    Bush viszont olajjal foglalkozott és abból szerzett minimális vagyont. (Minimális=amerikai mércével minimális, mindössze pár millió dollár ...)

    Azonkívül elég erős összehasonlítás: Szalacsi meg Bush. :)

    Ilyen alapon inkább a magyar közéletből egy emberke inkább közelebb állt Szalacsihoz, mint Bush, de ő már lemondott, fátylat a múltra ...
  • Sephi
    #14
    Jo hat ezen a temat orakat lehet vitatkozni.

    Hiaba dobalozunk ervekkel es ellenervekkel mert semmi ertelme. Sehonnan sem tudhatod ha Moore kamuzott vagy nem kamuzott...

    Es szerintem a Fahrenhype -bol sem fog kiderulni semmi.
  • PREMIERE1
    #15
    Mindenki tudja, hogy amit lát, az nem kamu, csak kb. olyan mintha valaki megvágná a mondandód és úgy hozná le, mintha te mondtad volna: Pl.

    "Jo, semmi ertelme. Moore kamuzott ...

    A Fahrenhype -bol fog kiderulni."

    Nem ezt mondtad, de én eladom, hogy igen, közben hozzámagyarázom híresztelésekből, hogy:

    - mindig hazudsz;
    - bamba a fejed, ezért tuti buta vagy, ráadásul nem írsz ékezettel, ezt is csak azért, mert loptad a diplomád, a kapcsolataid révén tudtál csak lediplomázni;
    - nem írtál be tegnap 15:39 óta, így biztos nincs véleményed a dologról, hidegen hagy, hogy meghalt egy csomó ember;
    - azzal érvelsz, hogy öreg befolyásos emberek magyarázzák meg Bush dolgait, holott van ott egy szöszi is, ezért hát az öreg embereknek ezután nem lehet hinni, befolyásosaknak meg pláne, éljen a kövér amerikai valóság: Moore, aki megmondja a tutit ...

    stb.

    Ez csak példa volt, abszolút nem ezt gondolom rólad, csak arra akartam rávilágítani, hogy Michael Moore akár ezt is kihozhatta volna az egészből, amit ebbe a topicba írtál, holott se nem a puszipajtásod, hogy így több infója legyen rólad, de még nem is leveleztek, tartjátok a kapcsolatot, egyáltalán ismeritek egymást, hogy ennyi "tény" alapján akárhogy is ítélkezhessen. Így PONT EZ AZ, amiért NEM SZABAD ŐT IGAZÁN KOMOLYAN VENNI: kibaszottul egyoldalú az egész.

    Útálja Busht - sokan utálják mindenhol - vagy ezért vagy azért, de Amerikában mégis népszerű a mostani elnök, főleg azért, mert Kerry még nagyobb balfasznak tűnik. Azonkívül Moore demokrata volt világéletében. Ezek után nem meglepő a filmje ...

    Kb. annyira kell őt és a bizonyítékait komolyan venni, mint annak a barom német írónak Nagy Károly és kora "méltatását", aki szerint kimaradt jópárszáz év a középkorból. Írt róla egy könyvet, és alátámasztotta érvekkel. De egyelőre még mindig mást tanítanak az iskolában, nem az ő zagyvaságait ...

    Pedig Heribert Illig is "bebizonyította", hogy "igaza" van ...
  • PREMIERE1
    #16
    Sephinek ment ... :)
  • Sephi
    #17
    Jo en totalisan megertem amit te mondasz es alapozom is de soha sem tudhatod mi az igazsag erted?
  • Ch_Slater
    #18
    ezaz. szerintem olyan nincs hogy valaki ne ferditené el az igazságot. senki sem szent. legalábbis ezen a szinten...
  • PREMIERE1
    #19
    De ez mindig így volt. Pl. Kálmán királyunkról leírták, hogy sánta, púpos, alacsony, vérengző, ilyen-olyan bajos. Megelpődnék, ha egy emberben ezek a testi-lelki állítások mind megtalálhatóak lettek volna. De mivel a krónikát az írta, aki utálta őt, így nem meglepő.

    Aztán ott vannak ugye a római császárok. Hááát! Ritka a hiteles tűnő életrajz róluk.

    stb.

    Ez így van. De készpénznek sem kell venni egy Moore-t, ahogy a Hypeot sem. Annyira ferdít a média napjainkban, hogy nem meglepő egy ilyen film. Vsz lesz majd másik is ...
  • Sephi
    #20
    Errol van szo!

    De sok ember nem igy fogja fela vilagon es amikor Moore filmjet latjak olyan benyomasuk lesz hogy Amerikat egy faszfej iranyitja!

    A Mass Mediaval lehet iranyitani az embereket a legjobban.

    De Moore szerintem megkapja a Taliban Oscart ezert :)
  • Alien!
    #21
    nekem speciel nagyon bejött a fahrenheit 9/11...Moore azt viszi filmre,amit a világ gondol erről az egészről,csak senki nem merte eddig felvállalni...mégha csak a fele igaz is,már sz*rban vagyunk...érdekes,hogy az összeesküvés-elméletek kezdenek beigazolódni,mindjárt itt van az amerika dohánygyárak ellen indított per....
  • Sephi
    #22
    Nekem is bejott de szo ami szo* nem lehet tudni mi igaz es mi nem!



    (* Henry Fielding - Tom Jones)
  • :)
    #23
    az már viszont biztos hogy irakot nem volt miért megtámadni..
  • OPM
    #24
    :DDD
    ezt látnom kell majd
  • LittleL
    #25
    fennt van a gépemen, csak még nem volt idöm megnézni

    azért ez indig így van, hogy amikor valami
    haláleset, vagy fontos ember meghal,
    akkor amerikában mindig megjelennek az összeesküvés elméletek.
  • OPM
    #26
    én épp most nézem a "heit"-ot, elég brutál
    ha csak a fele igaz...

    a "hype" mikor jön? vagy már vetítik?
  • Tetsuo
    #27
    Ezt mi innen nem fogjuk Ldönteni.. de lehet h soxor van alapja, nem??
  • Pz18
    #28
    Hát csak annyit az egészhez, -bár még nem láttam hypot-, de ha mondjuk Moore az ég világon mindenben hazudna, valószínüleg már lelőtték volna és börtönben lenne. Na jó le nem lövik. De ez olyan mintha akármelyikünk elkezdett volna a témáról filmet készíteni. És pontosan ezért lehet Moore filmjében vmi, mert megcsinálta és ugyanúgy van mint eddig. Lehet inkább ezért nem is feszegetik a témát, nehogy mégtöbb kiderüljön. És sztem ez az ellenfilm is gyanús egy kicsit, persze ez magánvélemény. Az pedig tuti hogy az igazat soha nem tuthatjuk
  • Punkerwork
    #29
    Bush lett az év gonosza
  • winnie
    #30
    az igazsághoz közelebb kerülhet az, aki megnézi a múlt héten bemutatott Celsius 41.11: The Truth Behind the Lies of Fahrenheit 9/11 c. filmet.

    (érdekesség: a f 9/11 3 nap alatt 23M-t termelt (összvissz 100M dolcsi felett hozott csak amerikában), a celsius 41.11 kemény 93ezer dolcsit kapart össze 3 nap alatt. nokomment.)
  • rolika
    #31
    tegnap néztem meg a 9/11-et, és tovább mennék: ha csak egy jelenet is igaz belőle, már akkor sz.rban vagyunk
  • AnuluWork #32
    Attól még lehet jó ...

    Egy Őrület határán még mindig messze jobb film, mint az Amerikai Ninja, holott Dudikoff több lóvét szedett össze.
  • fifi
    #33
    Ez mi is pontosan?
  • OPM
    #34
    nincs meg valakinek aviban? vagy nem tudnátok adni egy torrentet? mert csak 4 gigás, teljes dvd-s változatot találtam, de azt lusta vagyok leszenvedni :(
  • OPM
    #35
    ja és természetesen a fahrenHYPE-ra gondolok
  • Tetsuo
    #36
    Nna, láttam a filmet
    s szvsz, a Májkl Múr hatásvadász gagyi (érzelmi)trükkjei nélkül, a felsorolt adatok és tényszerű infók azok valósak..
  • winnie
    #37
    nem hazudott benne, max csúsztatott, azaz manipulált. nem tette melléjük, hogy 'de', vagy 'volt 10 évvel ezelőtt'. a film célja az elnök megbuktatása volt, ami nem sikerült - viszont elgondolkodtató, hogy egy brutális, több, mint 100M-ós bevételt hozó film sem volt elég a célja elérésére... (a másik cél, hogy multimilliomos legyen, az teljesült:)