10
NTFS titkositás felodása - HELP!
  • Imremagdi
    #1
    volt egy particióm és egyszer csak a windows nem volt hajlandó elindulni

    ujratelepitettem egy másik winyóra, és ekkor ért a meglepetés !

    a régi winxp Documents and Settings/"felhasználó" mappába nem tudok belemenni ! És ebbe vann az összes levelem, stb...

    semmilyen titkositást nem kacsoltam be, csak ntfs volt a fájlrendszer !

    Van vmi mód hogy kinyerjem az adatokat a mappából?

    kösszi
  • Torry
    #2
    Rakj fel egy LINUX-ot és másold ki!

    Ennél bonyolultabb hirtelen nem jut eszembe.:DDD
  • PetruZ
    #3
    Az új XP-be adminisztrátorként (vagy teljes admin jogú felhasználóként) kell belépni és azokat a könyvtárakat a biztonsági beállításaiknál magadhoz kell vonni (jobbklikk - Biztonság - és ott valahol lesz egy olyasmi, hogy "tulajdonba vétel", vagy mi a szösz).
  • Slepi
    #4
    Nálam kicsit komolyabb a helyzet, mint az előző sorstársamnál.
    Mert én bizony bekapcsoltam az EFS titkosítást.
    Amikor láttam, hogy reménytelen a helyzet, először egy másik particióra telepítettem rendszert, és kimentettem a régi Document and Settings mappát, nehogy felülíródjon az uj installálás során. Gondoltam, ez elég lesz.
    Az azóta szerzett ismereteim szerint mégsem.
    Hosszas keresgélés után, odáig jutottam, hogy találtam egy progit, (Advanced EFS Data Recovery v2.1) ami azt mondja, hogy megtalálta a régi kulcsom, és helyre is tudná állítani az állományaim, ha nem lenne shareware. 197US$ ellenében regisztrálhatom.
    Viszont azt is olvastam, hogy egy rendszer telepítésekor, a rendszergazda, helyből kérhet helyreállító ügynök (Recovery Agent) jogosultságot.
    Na nekem ez sem sikerült.
    Segítsen valaki, mert igen fontos állományaimhoz nem férek hozzá.
  • ibrik
    #5
    Viszont régebbi verziókhoz létezik crack/serial.
  • Y2K1
    #6
    Én is ugyanebben a cipőben járok... Crack vagy serial sehol! És a korábbi verziójú EFS nem képes visszafejteni a fileokat... :(
  • Slepi
    #7
    Így igaz. A régebbi verziók nem működnek.
    Ezt egy Külföldi fórumon kajánul meg is erősítette a cég egyik szakembere.
  • Slepi
    #8
    Jónéhány leírást találtam, ami teljesen hivatalos módszert is ajánl a rendszergazdának. Jelen esetben családi használatú gépen mint családfő, én bitorlom ezt a státuszt.
    Mégsem megyek vele semmire. Bízom benne, hogy csak pillanatnyi tudatlanságom az oka.
    És helyesbíteném előző szövegem: A crackelt változatok nem működnek.
  • NecroGRINDER
    #9
    sziasztok!
    tudtok olyan progit ajánlani, amivel mappát lehet úgy titkosítni, hogy win XP-n csak egy adott felhasználó lássa?
    köszi
  • Frank99
    #10
    nézd meg a másik topicban, ott válaszoltam.

    nem kell miden kérdést beirogatni 100 helyre.
    Aki tudja, úgyis válaszol 1-re is...