15
itt lehetne mindenféle router disztribűciót kibeszélni, mert külön-külön egynek nincs értelme témákat nyitni...
  • nemcsakfeel
    #1
    Először is kezdeném azzal, hogy régebbi kisebb gépekre egyszerűen, jól, praktikusan fel lehet pakolni ilyen cuccokat, csak kell hozzá néhány hálókari ( régebbi gépben úgyis van ISA slot, azt meg mindenhol kb. utánad vágják.. )
    Az én általam eddig nézegetett kiadások:
    BBIagent - a leg felhasználó barátabb telepítő / felület nyertese :))
    Freesco - magyar lapja!
    Fli4l - magyar lapja
    Coyote - na ezt annyira nem ismerem..

    Sok sikert hozzá mindenkinek!
  • nemcsakfeel
    #2
    up.
    A freesco jelen pillanatban nem akar 3 hálókártyát lekezelni. 2 vel műxik..
  • nemcsakfeel
    #3
    up
  • nemcsakfeel
    #4
    nem linux, hanem BSD- alapú (PsygNAT) PF-el!!!!!
  • ScidaR
    #5
    szevasztok! de jó hogy van egy ilyen topic is :)
    én most szereztem egy régi gépet(100 Mhz-es K5ös procival és 1.7 GB-os vinyóval) és meg szeretném megosztani a netet a másik 3 gép között. a linux elmegy egy ilyen gyenge gépen? és van belőle magyar nyelvű? ha valaki tudna adni egy linket vagy csak egy olyan linux verziónevet ami erre a célra megfelel, annak nagyon hálás lennék.
    Az a helyzet hogy nem nagyon értek hozzá, mert még nem is láttam linuxot
  • tomo
    #6
    egy a baj ezekkel, tobb aramot esznek, mint a celhardver routerek. igy hamar behozzak a hw router arat a fogyasztasukkal.
  • ScidaR
    #7
    de hubot futtatnék róla. most egy 2600+ as gépről megy a hub, szal még így is gazdaságosabb lesz :)
  • nemcsakfeel
    #8
    100 Mhz-n simán elmegy, passzív hűtést pakolsz rá.
    viszont nem tudom mekkora hubot akarsz rajta futtatni..
    ami sokat számít hogy hány mega ram van benne. az enyémben 16, de inkább 32 kéne hozzá.
    amúgy meg nézd meg az első hozzászólásomat.. ott vannak linkek disztribúciókhoz, amiket egyszerűen be lehet konfigolni
  • ScidaR
    #9
    Huha, asszem a bőség zavarában szenvedek
    nem tudom hogy melyiket próbáljam meg, talán majd megpróbálkozok a BBIagent-el, úgy nézem elég érthető leírás van a telepítéséhez.Nem tudom mennyi ram van a gépben, de sztem 16MB.(még nem tudom bekapcsolni sem, mert nem jó a tápja, a modulokra meg nincs ráírva :) )
    a hubon kb 50-en vagyunk.. legfeljebb 100-an leszünk.
    Én is úgy gondoltam hogy csak hűtőbordával oldom meg a hűtést, de sajna a tápba akkor is kell egy venti :(
    Nem baj, majd berakom azt is a szekrénybe :D
  • dotkom
    #10
    Mit csinaljak, ha van egy d-link routerem, amivel siman lehet bongeszni windows-on, de ha linuxon szeretnek bongeszni akkor nem megy, pedig a windowson csak megnyitom a bongeszot es megy. ???
  • dotkom
    #11
    Es suse-m van.
  • Dgzt
    #12
    Hellosztok, van egy problémám, Segítene valaki hogy lehet beálítani az ADSL-t SUSE Linux alatt? (már föltelepítettem)
  • gordonmail
    #13
    Sziasztok
    Remélem ismeritek már a Coyote Linuxot!
    Ilyesmi kellene nekem, csak Windows alatt futó.
    Proxy-szeverre gondóltam, de a hátrányai, hogy game nem mehet rajta, tévednék?
  • gordonmail
    #14
    hmmm
    Már Brazil FW Router (Linux ez is) -el gyorsulok, tök király és ez is floppirol telepítődik, viszont a Winchesterre írja be magát, majd a Memóriába. Ezután a Winchester pár perc múltán leáll. Király. Egy 333MHZ-es Compaq-val nyomom, ebben nagy procchűtőborda van, tehát ebben max a tápnak a hűtője megy, nagyon halk.
  • gordonmail
    #15
    bázmeg hogy senki nemjár erre. Már Brazil FW 2.30al tolom