24
GRIMOIRE: nosztalgia lavina!!
  • steweee
    #1
    nos, egy érdekes dologgal állunk szemben. én már alig várom !!!!
    http://www.hardwired.hu/



    csodálkozom hogy én voltam a legfrissebb !
  • lwb
    #2
    ez egy indie rpg, nem? a wizardrys csávó fejlesztgette tökegyedül. nem hiszem, hogy bewarezolják, túl kis név ahhoz. a többi gyengébb grafikájú indie rpg-t sem törték fel (blades of avernum, geneforge stb.) sajnos.
  • steweee
    #3
    személy szerint a wizards and warriors nem volt meg és nem is tudtam megszerezni sajnos, biztosan jó játék, bár olvastam róla hogy tele volt bugokkal ami elrontotta. a wizardry 8 at nem játszottam végig, pedig a hangulata és a grafikája is nagyszerű volt, de még nem volt akkoriban internetem és nem tudtam hozzá leírást szerezni, és nagyon nehéz logikai feladatok is voltak benne. most szívesen végigvinném , de már nincs meg. a might and magic sorozat is a szívemhez nőtt, de a 8. rész is már grafikailag kissé elavult volt, nem tudtak semmiben újdonságot hozni a 7hez képest, a kilencről meg ne beszéljünk. nagy elánnal telepítettem, aztán ugyanolyannal törötlem is fél óra múlva. amire leginkább vágyok még egy olyan játék, mint az exile sorozat volt, nekem grafikailag tökéletesen megfelelt az is, persze azért ha lehet egy kicsit szebben, nagy hátránya volt a kis játékképernyő, idegesítette a szememet. de maga a sztori és a harcrendszer jó volt. meg volt még egy hasonló próbálkozás év eleje táján, a nevére sajnos már nem emléxem, olyasmi volt mint annak idején c64en a times of lore, nagy hibája volt hogy a csata csak a bal gomb nyomkodásából állt. de valójában sztem egy kalandjátéknak a hangulata és a története a lényeg, jó a 2d-s felülnézeti grafika, mondjuk mai színvonalon a warcraft 3 szintje lehetne a mérce, és ehhez írni egy jó sztorit, na az aztán ütn rendesen! és a mai gépek is bírnák nagyon, akár hadseregeket is bérelhetnénk a védelmünkre a kalandozáshoz, ha összegyűjtöttünk elég pénzt! volt régebben egy hasonló kísérlet, több része is jelent meg, sajnos a nevére már ennek sem emléxem, ott is ha volt elég pénzded, testőröket fogadhattál fel a kalandozásodhoz. nem volt rossz, bár kezdeti kísérlet volt csak, nem volt tökéletes
  • steweee
    #4
    nem lesz ingyenes és meg sem lehet szerezni varezolva? biztos? kár volt neki topicot nyitni! moderátor, tedd kötelességedet !
  • lwb
    #5
    hehe. az a három ember aki talán megveszi (már ha meg lesz oldható innen magyarisztánból a pénzátutalás, mert nem hiszem, hogy bedobozolnák vagy ha mégis, akkor behoznák az országba - ugye ohne disztribútor) nem nagyon fog egy topikot megtölteni. :)
  • cyrus #6
    mét jó hogy még mindig c64 szintű grafikával dolgoznak ???
  • lwb
    #7
    azért ha c64-en ilyen grafika lett volna, örültünk volna neki nagyon ... :) ez inkább eob szintű sztem.
    de a lényeg: ez egy indie rpg. nagyrészt egyetlen ember dolgozott rajta, igaziból disztribútora sincs. szal fogd fel úgy, mint egy "amatőr" munkát.
  • cyrus #8
    jó, én nemszeret rpg, szal sztem ez ettől a ténytől függetlenül is elvetélt 5letnek tűnik... :(
  • Davidus
    #9
    Ez nem RPD hanem DTJ(dungeon takarító játék)
  • Methylisocloro
    #10
    Megint elkezdödőtt a Grimoire béta teszt! Ha minden jól megy ősszel megjelenik a game. Ha nem akkor várunk még egy évet. Én ráérek :D
  • Methylisocloro
    #11
    up
  • NeoMaN
    #12
    Nagyon szép összetett mondat, Grétsy infarktust kapna...
  • steweee
    #13
    HAHAHHHHAHHAHHHAHAHHHAHHHHHHHAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    http://www.indiegogo.com/grimoireforever
  • methyliso
    #14
    Letölthető és játszható a superdemó!
    Már csak néhány évtized és meglesz a játék!
  • sárkánylovag
    #15
    És eltelt pár évecske és megjelent !
    Az a baj most 2018ban tök egyedül játszom
    ez a tipikus elakadásos helyzet így
    Na mindeg elmondom az utókornak nem tudom hogy kell kihozni a karaktereket a bénulásból a lájtos cure kondíció nem hozza ki a lovagosok fürdője se pedig adakoztam 5000 aranyat :)
    Amúgy a Wizardry 7 térképeit használja a srác !
  • steweee
    #16
    én még tavaly ősszel olvastam hogy félkész és tele van hibával. csak már ki kellett adni, mert annyit húzodott az egész. vki játszott is már vele ?
  • lwb
    #17
    Heh, jó volt olvasni a 13 évvel ezelőtti kommenteket... A régi szép idők, amikor még warez nélkül topic sem volt :)
  • steweee
    #18
    hehehe. most olvasom vissza csak hogy néztem a Hsz.-edet

    hát ki nyitotta a topicot ? na ki ? és ki nem emlékezett rá ?


    steweee
    #1
    2004.09.10. 13:46
    nos, egy érdekes dologgal állunk szemben. én már alig várom !!!!

  • sárkánylovag
    #19
    Igen a v 1.0 bugos volt nagyon !
    Aztán a srác kiadta az 1,207 -et én is ezzel játszom
    Ez jó csak egyet felejtett el hogy egy paralizált egyén nem tudja meginni a fehér szinű löttyöt
    amit amúgy lehet is kapni a boltba merthogy le van bénulva :D , más meg magának adja be nincs add be neki funkció
    így mivel a játék elején nincs cure cond varázslatod csak lightosba az nem gyógyítja csak az apróbb bajokat
    Van ugyan kút a játékban ami gyógyítja csak ott a végigjátszás szerint is csak belülről lehet kinyitni a ajtót ! :))))
    Magyarán ha ott indultál /wizardry 6 ban azt a véget választottad/
    így az van hogy a harcosaim első sorban lebénulva állnak mint egy homokzsák csak ütések felfogására jók.
    Most annyit tudtam a célért megtenni hogy a bénult óriásomat egy papra cseréltem és a papomat küldtem be az első sorba...
    így már csak egy béna harcosom van :))))
    elvileg januárban jön az 2.0 de abban csak a manuált igérte a srác
    kiváncsi vagyok lessz e benne hibajavítás.
    Maga a játék eszement jó akinek van idegrendszere végignézni hosszú csatákat persze... ez ma már kiverné a biztosítékot hogy mennyire nehezen jön bármilyen kis siker és a hibák még szivatnak is

    Ha valaki még játszaná egy jó tanács, ha disare-t kapsz akkor azonnal egyél almát mert az is kifejlődhet paralízissé ami már nem gyógyítható legalábbis csak egy kútnál vagy egy tapasztalt pappal a játék közepe fele...
  • sárkánylovag
    #20
    Na közben kicsit módosítanom kell saját magamat.
    Végre kijöttem a bénultságból. Ha rajtahagyjuk a hurok keresztet gyógyulás picit gyógyul de...
    A papnak lesz cure disare varázslata (level 4) és ha a disare gyógyítása után alszunk egyet (pl biztonságos helyen) kihozza a paralízist!!!
    Amúgy több helyen lehet kezdeni és van ahol eleve van a betegségeknek gyógyítása
    VÉGIGJÁTSZÁS
    Ha itt elolvassátok a Kiindulási pont beállítását minden benne van, lehet könnyű és normál helyen is kezdeni !!!
    Szóval így már teljesen játszható a történet ... és nagyon Jóóóóó :D
  • lwb
    #21
    OK, te nyitottad, de ki szólt be neked rögtön, az első 10 percben? Na ki? :DDD
  • steweee
    #22
    azt hiszem egy próbát megér, de majd csak akkor ha már tökéletes lesz a játék. nincs időm többször nekikezdeni programhibák miatt
    a wizardry 8-on gondolkodtam tavaly tavasszal, el is kezdtem, de már nem hozta azt a szintet amit elvárnék, pláne nem egy M&M X Legacy után. habár ha lenne hozzá vmi szépítő/jobbító komplett mod, azt hiszem 1x még szivesen végigtolnám

    amúgy az ilyen játékoknak simán meglenne a piaca, ha majd kész a végleges verzió, steamen simán megveszem, mert megér annyit bőven
  • sárkánylovag
    #23
    Van a Wizardry 8 hoz "szépítés" na nem olyan mint ez, hanem van hozzá magyarítás és az tartalmaz azt hiszem szebb ikonokat.
    De magyarul végigjátszani is megéri, én azt már angolul is magyarul is végigvittem :)
    A 7-el voltam így ahogy te is mondod hogy már nagyon nyögvenyelős ezért örültem a Grimoire-nek ami furcsán durván nyúlja a wizardry 7 et csak a sztoriját átírta, hát ha lennének hasonlók játszanám de nincsenek.
    A Zavix tower kicsit hasonlatos ehhez.
    Reménykedtem még a grimrock 3-ban vagy az M&M X-nek lesz folytatása
    Én a Bards Tale 4 et várom nagyon !
    De addig remélem játszik ezzel is rajtam kívül valaki ... :)))))))
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2018.01.09. 10:06:57
  • sárkánylovag
    #24
    Nem találtad el mert bewarezolták mindkét verziót ;)