64
egy utópia
  • nemcsakfeel
    #1
    Ha létezne szer amivel a hosszú évekig lehetne élni, és minden öreg maga dönthetné el hogy mikor kíván meghalni.
    Hogyan változna meg minden körülöttünk, túlnépesedés, gazdasági, társadalmi problémák egy reméljük utópiánál.
  • CSOCSO
    #2
    jelentem nagyon csunya az a vilag ahol minden sarkon egy mumia all.. ugyanis amerikaban ez van....legalabbis itt ebben a varosban ahol en vagyok eskuszom ... nagyon sok % oreg emberekbol all.. mint atom.. es... sok bajom vegulis nincs veluk... de sokkal szebben nez ki miami a sok fiatallal:)
    latni ahogy kijovok a kozertbol es egy felhalott no tologatja a kosarat.. majd beulok az autoba megvarom mig mogullem elballag a felhalott papa.. majd kiallok es latom hogy majdnem nekem tolat a sorbol kiallo felhalott nyanya.. hat ezek azert durvak...


    mas:
    ha jol tudom most ketszer annyira szuletnek mint halnak.. nem?
    amugy alladek ez a FL... csak par helyen vannak 2-3 szintesnel nagyobb hazak.. aztan haver kuldott NY bol fotokat... tiszta nyomott erzesem lett csak a hatalmas hazak es a tomeg miatt.. nem lenne jo a tulnepesedes...
  • ollie
    #3
    Egyszerű, mindenkire kevesebb pénz jutna, ugyanis az öregeket el kell tartania valakinek, tehát szegényedne a nép. Ez amúgy ma általános probléma a fejlett világban. Nézd meg pl Németországot, most készülnek megszigorítani a szociális kiadásokat, mert a népesség öregszik. Szóval gazdaságilag nagyon rossz, ha nő az átlagáletkor, sőt, társadalmilag is.
  • cSuwwi
    #4
    nálunk viszont többen halnak meg, mint születnek (ha a magyarokat nézzük, nem a néger őslakosokat), ha bejönnek a számítások (nagyon remélem, hogy nem így lesz), miszerint 2050-re mi magyarok már kisebbségben leszünk itthon, inkább ne legyen örökélet. Elég az a kiutalt 60-70 év (a szerencsésebbeknek)
  • FtranX
    #5
    Hát ha az örökéletet nem is, de egy jó 200 éves életkort el tudok képzelni (talán még ebben a században) .Persze az egésznek, csak akkor lenne értelme, ha az ember legalább a százas éveinek a közepéig munkaképes maradna.
  • csabawarchief
    #6
    Én szerétnék örökké élni, de nem azért, mert bulizni akarok, hanem mert ahogyan a történelem vagy a jelen, ugy a jövő is érdekel...
  • FREAK
    #7
    miért? ha nő az átlagéletkor, emelhetik a nyugdíjkorhatárt, az több munkát is jelent

    annak semmi értelme nem lenne, hogy az ember 60 éves koráig dolgozik, utána szottyadt nyugdíjasként még lehúz 200 évet :D
  • Dichter
    #8
    Híres mondás, de igaz, hogy ha visszafelé élnénk le az életünket, sokkal szebb lenne. Először meghalnánk (jó azon túlesni). Aztán nyugdíjasévek, majd pár évtized munka, amíg be nem érünk a teenager korba, ahol buli-buli ezerrel, majd szép lassan visszafejlődnénk kisgyerekké, amikor csak a játékkal kell foglalkoznunk. Majd ebből lassan be az anyaméhbe, semmiről nem tudva, és felszívódnánk. Milyen jó lenne már????
  • FREAK
    #9
    bizony, a végállomás egy jó kis fiatal, huszonéves pina :D (márakinek) :D
  • Dzsini
    #10
    ja, és tanulsz mint egy állat a sulikban, csak hogy elfelejts mindent... és ha kijössz a börtönből, gyorsan egy késsel fel kell támasztanod egy hullát...
  • FREAK
    #11
    lol


    erre hollywood még nem harapott rá? :D

    amúgy tényleg vicces, élsz 10-20 éve, amikor hirtelen életre kelnek a szüleid :)
  • Z
    #12
    ez mekkora lol!
  • Loál János #13
    És akkor hogy is van az öngyilkosokkal?
  • mikike
    #14
    mit aggódtok nem tudtátok, hogy a lelketek örökké él
  • Loál János #15
    De, csak ez a fránya test nagyon ragaszkodNA hozzá.
  • Balu san
    #16
    Felrepülsz egy háztetőre, vagy összerak egy pár vonatkerék...
  • nemcsakfeel
    #17
    ajánlott irodalom :) :
    Kurt Vonnegut - Holnap, holnap, holnap
  • RelakS
    #18
    Azért a hasmenés meg a gyomorrontás szerintem a jelenlegi irányban jobb :)
  • ollie
    #19
    És szerinted mindenki jó szívvel belemenne a nyugdíjkorhatár emelésébe...
    Arról nem is beszélve, hogy egy 60 éves magyar ember általában már félhalott, mert egész életében cigizik, iszik, tömi magába a zsíros kajákat, pesszimista, (pár infarktus már csak e miatt is befigyel) hogy az egyéb dolgokról ne is beszéljünk.
  • Cat #20
    ugylátom egyesek számára ujdonság a magánnyugdijpénztár, amit szándékosan azért alkottak meg, mert a jelenlegi elosztási rendszert nem egy elöregedő társadalom számára hozták létre. Már ma sem teljes mértékben az állam fogja viselni a te vagy az én nyugdijam terhét, hanem az évek során a nyugdijpénztárakba áramló összeget (ami szigoruan meg van szabva hogy mibe lehet befektetni) fogod majd egyszer visszakapni. Amerikában jól müködik, csak európában nem volt ez igy - egyébként a rendszer kidolgozásában és kiprobálásában magyarországnak a halálozási mutatók rossz volta miatt is vezető szerepe van.

    Persze jelenleg is okoz problémákat a költségvetésnek a kieső pénzösszeg (tehát nem a TB kalapba megy a nyugdijjárulék egy része, hanem magántársaságodhoz), ez cirka 0,7-0,8%os kiesést jelent a GDP-ben. De ennyit még ki lehet birni, illetve muszáj kibirni.
  • Dzsini
    #21
    sok helyen már európában is tervezgetik az állami nyugdíjrendszer teljes megszűntetését - mindenki dolgozik és fizet a pénztárakba ameddig akar, utána meg él abból, amit összeszedett.
    szerintem olyan 20-30 évnél tovább magyarországon se lesz már állami nyugdíjrendszer.
  • Cat #22
    a teljes megszüntetést sehol nem tervezik, mindenképpen lesz egy állami pillér, minimális jövedelemmel, mert egy "európai ország" nem engedheti meg magának hogy sokezer idős állampolgára éhen haljon (most ne jöjjön nekem senki a hajléktalanokkal, a kettő nem összehasonlítható!)
  • CSOCSO
    #23
    az elobb lattam a kozertnel egy oregasszonyt... otthon suzukikkal jarkalnak az ilyenek.. amerikaban meg egy zsir uj eclipse be ult be:(
    szornyu
  • Dzsini
    #24
    teljes megszűnés... már most se nagyon tartható a gazdasági háttere a dolognak, és aki most nyugdíjas, az természetesen fog kapni ezentúl is. a leépítés pedig nehézkes, hiszen aki ma fizet, annak a következő generáció fog fizetni... és ha azok fizetnek, természetesen elvárják, hogy ők is kapjanak valamit. kicsit mókuskerék a dolog, amiből nehéz kiszállni, de az ilyen elöregedő társadalom kénytelen lesz valahogy megoldani. egyrészt a nyugdíjhatár kitolásával, másrészt az 1 ember által befizetett pénz növelésével, és a kifizetések csökkentésével - és mindezt legalább európaszerte valamennyire egységessé tenni, hiszen mindenki szabadon eldöntheti, hogy hol akar dolgozni (akár több országban is egyszerre) - és hol akar nyugdíjas lenni (ráadásul a várható élettartam minden országban más, úgyhogy ezt is bele kell valahogy venni). mindenképpen nagymérvű reformokra lesz szükség, és az állami kényszermegtakarítás alapjaiban való újragondolására - és az adórendszerre is.
  • Kaszi46
    #25
    ez miez? bővebben kicsit
  • Kaszi46
    #26
    ezen viszont nagyon jót röhögtem!! képzelsétek csak el vizuálisan:DDD
  • Cat #27
    most is tologatják a nyugdijkorhatárt, szóval az nem lesz ujdonság
    de a legfontosabb, mert itt egyesek igyekeznek beállítani az öregeket bünbaknak: nem velük van a baj, hanem hogy nincsenek fiatalok a rendszerben! Éppen ezért Európát a bevándorló friss munkaerő fogja megmenteni, sokszázezer adó és TB fizető fiatalra lenne szükségünk - ha szerb, ha török, ha kinai, akkor is!
  • Punker
    #28
    a legnagyobb baj hogy itthon a bevándorlók nagy része feketén dolgozik, tehát nem fizet be semmit :(
  • Dzsini
    #29
    az elöregedő társadalomért nem az öregek a hibásak, ez természetes. - a gond igazából a nagyon kevés fiatallal van, és hogy a családok nagyon későn vállalnak kevés gyereket, így széthúzódik a dolog.
    amúgy emiatt IS vált (és válik) egyre sürgősebbé az EU további bővítése (Törökország, a volt Jugoszláv államok, Románia... később esetleg Ukrajna - Oroszország nem valószínű, hogy jópártíz éven belül elszánná magát egy ilyen lépésre) - mert szükség van a plusz emberanyagra... de hol van ennek a határa? meddig lehet ezt játszani? - pár évre megoldás lehet, de valahogy érdemes lenne távolabbra is gondolkodni.
  • magus
    #30
    Szerintem nem jó ötlet, de akkor ezzel egálban az adók iszonyú mértékű csökkenése lenne elvárható, ami nem következne be.
  • nemcsakfeel
    #31
    talán nem húzódna íyg szét a dolog hogyha a létbizonytalanság nem ilyen mértékű lenne. itt mo.n hogy tudsz a bizonytalanságra gyereket vállalni, amikor még az se biztos hogy hónapról hónapra meg tudsz élni..
    persze nyugaton ahol ez talán annyira nem is lenne gond ott talán a mentalitás / karrier építés miatt csúszódik el sajnos :(
    a fiatalság egyre növekvő része is nálunk is a szegényebb rétegeból kerül ki, amelynek egy jó része generációk óta a családi segélyekből él.
    ez az ördögi kör..
  • Vlala #32
    húha... én depis koromban gondolkodtam ezen.
    De jó lenne örökké élni, vagy csak beletekerni a Nagy Videóba, hogy lássam, melyik részt érdemes átélnem. Mert ha egyszer meghalok, akkor semmi sem lesz, többé nem jöhetek vissza, nem nézhetem meg, mi lett az unokáimból, és az úgy cakkpakk nagyon rossz lesz.
    (azóta ezt már áthúztam, mert van egy barátnőm, akivel mindent együtt élünk át, együtt öregszünk, és nélküle - vagy Vele, de látva, hogy szenved - nem lenne kedvem élni.
    A világ így jó ahogy van, nemhiába áldjuk az Urat érte.
  • nemcsakfeel
    #33
    az örökéletnek ( vagy nagyon meghosszabbított életnek ) egyértelműen negatív hatásai lennének ha általánosan elterjedne a társadalomban
    inkább ne álmodozzunk ilyenről :(
  • Vlala #34
    Eről van szó, 60-65 fölött az élet már csak haldoklás... a saját unokáid várják, mikor fordulsz már föl, hogy megkaphassák a biztosítást, és eladhassák a házadat.
  • Vlala #35
    Oops, ez egy icipicit borúsra sikerült. Azért az élet szép, nemsokára Karácsony és virágzik a szerelem...
  • nemcsakfeel
    #36
    te agresszív állat!
    én nem teljesen a 60-65 évre gondoltam. igenis van szerepük az idősebbeknek is márha nagyjából egészségesek..
  • Vlala #37
    Most a #34-esben mi volt Neked agresszív? Legfeljebb lehangoló, borúlátó, szókimondó volt. Ja, és az erről-t két r-rel kellett volna írnom.

    "márha nagyjából egészségesek" nah erről beszéltem. 60-65 éves korban az ember már nem "nagyjából egészséges", mert szenilis lesz, kopnak/ritkulnak a csontjai, meszesedik az agya, a tüdeje is egyre nehezebben bírja már, nem beszélve az ízületi fájdalmakról...
  • nemcsakfeel
    #38
    ". a saját unokáid várják, mikor fordulsz már föl, hogy megkaphassák a biztosítást, és eladhassák a házadat."

    én nem teljesen így vélekedek.. igenis a 60-65 fölött is lehet társadalomnak hasznára lenni. saját tapasztalat.
    viszont ellenpélda is van, aki 30 évesen már szenilis, szar, ... egy 0.
    jha és attól hogy vki nehezen kap levegőt, még lehet szellemileg termékeny.
  • Vlala #39
    Hát, kívánom, hogy legyen Neked igazad, bár az én példám tapasztalatból jött. Sajnos.
  • blackgamer
    #40
    ezen az örökélet társadalmi nyomoron kár elmélkedni hiszen nincs örökélet
    hosszú élet van, és bár tovább tartana, na nem magam miatt, csak jó lenne ha nagyszüleim még élnének
    az a gond hogy a mai társadalomnak rossz a hozzáállása az idős emberekhez
    elég nagy probléma hogy sokan élősködőnek nézik a nyugdíjasokat, miközben egy egész életen át gürcöltek, adóztak