2389
Sudden Strike mindörökké
  • Axon
    #2323
    Hidden Stroke 3

  • Axon
    #2324
  • Axon
    #2325
  • Hawk06
    #2326
    Nagyon szép térkép,ez Liberation nem?
    A séma meg RWM-es!
  • HunButyok
    #2327
    Ez HS3!
    Én nem szeretem a paraméterek miatt, és annyira reális mint a Heroes of might and magic. Illetve aki ismeri a többi módot, annak semmi újat nem mutat mert kb 5 módból van összegyúrva. Japánok csinálták és csak nevében Hidden stroke, valójában semmi köze hozzá.
  • Axon
    #2328
    Valami összegyúrásból van az biztos és Butyoknak is igaza van abban, hogy csak nevében Hidden Stroke. Egy nagy pozitívuma viszont van. Nagyon élvezetesek benne a single pályák és remekül átírták a kampány pályáit is. Ez eredetileg az alap sudden strike 2 játékj és annak a kampánya és single pályái vannak teljesen átszerkesztve, na meg új sémák hozzáadva. Van azért néhány teljesen új single pálya is hozzáadva. Mostanában ezeket tolom.
  • 17eves
    #2329
    Sziasztok!
    van egy kis problémám a sudden strike res. war multiplayerével!
    A haver megcsinálja a lobbit és vár h belépjek én beírom az I.P címét de nem írk ki utána egy szobát se meg semmi.Mi lehet a baj kérlek segítsetek!
    Köszi.
  • HunButyok
    #2330
    Halihó, régen jártam erre. nem is csoda, hiszen ami szabadidőm volt azt egy kis csajozás mellett az Axis Power Realism Mod készítésére szenteltem.
    Egyelőre a Multiplayer Final verzió nyílvános.
    A végleges AXPRM 2.0 (Africa & Middle-East 1940-43) kampányokkal, single missionokkal készülőben.

    A Multiplayer végső demójával való játékról a honlapunkon érdeklődjetek.

    http://axispower.co.cc/

    Akit érdekel, regeljen és ott találkozunk!

  • s1lkforrent
    #2331
    Nem haldoklik az, ha a ruszkikon múlik, tán jövőre is jön egy Sudden Strike 2 alapú új játék. Bámulatos hogy a Red Ice jómunkásemberei meddig el tudták nyújtani ennek a játéknak(pontosabban magának a 2D-s játékmotornak) élettartamát. Most így szétnéztem régebbi nagy nevű, de már elvileg kihalt stratégiák háza táján, és ha a Sudden Strike sorozathoz hozzácsapom a Blitzkriegeket is, akkor a két sorozat tagjai, kiegészítői, és spinoff rókabőrnyúzásai simán kijönnek 30 darab körülire.

    A francia wikipédián találtam egy egész korrekt Sudden Strike összefoglalót a 3. részig bezárólag.
    A Red Ice agymenéséről meg a ruszki wikipedián can némi anyag.
    Az Európa 2015 különösen tetszik.
  • Axon
    #2332
    Nem csoda, hogy ilyen népszerű, én sem tudom megunni, na meg nem is sok más játék jött ki ebben a kategóriában ami pótolni tudná. Talán a Men of War sorozat ilyen népszerű, de ott nekem például túl pepecselős az emberek felszerelésének a menedzselése, lőszer és fegyver gyűjtögetés is túl pöcsölős. Érezhetik ezt a készítők is mert egyre több nagyobb csata jön hozzá, ahol a rengeteg egység menedzselésére már nincs idő és lehetőség, tehát amolyan sudden strike filingje van.
    Azt viszont nagyon sajnálom, hogy a sudden strike 3 elsorvadt. Azt hittem, hogy ahhoz is több mod fog készülni, meg rengeteg pálya. van abban a játékban fantázia. Mod egy darab nem készült hozzá, pálya is kb. 20 db. Pedig egy RCM szintű mod csodákra lett volna képes azzal a játékkal.
  • Axon
    #2333
    Mi a neve annak az új sudden strike résznek, amit említettél?
  • butuska66
    #2334
    Sudden Strike motorján a következő nem VH-s játékok jelentek meg:

    1. Cold War Conflict
    2. Gulf War
    3. Black Gold
    4. Europa 2015
    5. ennek még angol címet sem adtak oroszul meg nem tudok.

    Ebből csak 1. jelent meg angolul

    5. az lényegében egy újra kiadott eu2015. Régebben írtam is róla itt a topicban. Játék keretörténete a következő: A Ruszkik s a Grúzok közötti viszony jobban elmérgesedett mint néhány éve az életben megtörtént. Ha szereted az eu 2015-t akkor ez is tetszeni fog. Sokkal átgondoltabbak benne a pályák mint az EU-s részben. 1 apró különbség van csupán: NATO helyett Grúzok vannak a játékban.

    Nem néztem bele a ruszki wikibe de ha ezeken kívűl tudsz új részről az engem is érdekelne.

    Ha ezek közül bármelyik részről kérdésed lenne szívesen segítek, persze ha tudok.
  • Axon
    #2335
    Ezeket mind ismerem.
  • butuska66
    #2336
    Üdv Axon Mester!

    Mond ezt is ismered?
  • Axon
    #2337
    Szia!

    Ezt valóban nem ismertem. nem is tudtam, hogy a sud3 motorjával készítenek játékot.
    Ráhajtok az ügyre és megpróbálom beszerezni :)
  • Axon
    #2338
    Nem találom sehol. Mindenhonnan eltávolították.
  • Axon
    #2339
    Na ezzen az oldalon van egy torrent link. Nekem villámgyorsan lejött.
  • Axon
    #2340
    Na elindítottam. nekem ez a játék már megvan, de csak egyszer indítottam el mert nem igazán tetszett. Szóval árnyékra vetődtem :)
  • butuska66
    #2341
    Köszönöm a linket. Videók alapján a Hadviselés c játékra jobbban hasonlított , mint a SS3-ra.

    Kicsit írhatnál a játékról, nem találom a szótáram így csak annyi jött át a történetből, hogy afganisztán s irak között valamiféle koalíció jött létre...

    Amúgy mit értesz "árnyékra vetődés" alatt, a játékmenetben vagy magában a játékban találtál hibákat, vagy csak unalmasra sikeredett egy alkotás ez?
  • Axon
    #2342
    Azt értettem árnyékra vetődésen, hogy nekem ez a játék már megvan. Csak azért nem emlékeztem rá, mert csak egyszer próbáltam ki. Egyébként engem is a hadviselés játékra emlékeztet. Tegnap próbáltam is azt elindítani otthon, de nem ment. Gondolom újra kellene telepíteni, mivel amikor a gépet újra húztam, akkor csak simán átmásoltam a játékot.

    Egyébként ezeken az oldalakon találtam még jó pár érdekes dolgot.
    Az egyik egy 2,5 gigás lemez, amin rajta van az orosz RWG mod 5 db verziója és mindegyik települ is. Most ezt próbálgatom éppen.

    Jön lefele a többi érdekesség is, mindjárt írok róluk.
  • Axon
    #2343
    Na lebányáztam egy Modern warfare Mod nevű lemezt.
    Egész jó



  • Axon
    #2344
    Na leszedtem egy Turkish-Greece mod nevű telepítőt.
    Ez a török-görög konfliktust dolgozza fel.
    Nagyon jó:

  • Axon
    #2345
    Nagyon jó az RWG modokat tartalmazó lemez is
    5 verzió van rajta, egészen 1.0.1 -től 2.99-ig. Ez már átírja a teljes kampányokat is. A resource war kampányait veszi alapul.

    A Turkish-Greece mod és az MWM mod, pedig az Európa2015-öt veszi alapul és azt módosítja, de természetesen nem kell hozzájuk az alapjáték, hanem önállóan futtathatóak.
  • Axon
    #2346
    Ezen kívül sikerült letöltenem egy igazi ritkaságot.
    Mint tudjátok az oroszoknál Противостояние néven jelent meg ez a játék. Amit mi Sudden Strike 1-nek ismerünk az valójában az oroszoknál a Противостояние 3-at jelenti. Na most sikerült megszereznem a Противостояние 1-et. Ez meg sem jelent sehol máshol csak az oroszoknál 1998-ban. na most ezt sikerült letöltenem. sajnos ez még teljesen DOS-os játék, így elindítása nem könnyű Windows alatt. alapból el sem indul. DosBox segítségével már tudtam telepíteni, de még mindig nem indul el. Még majd kűzdök vele egy kicsit, mert nagyon kíváncsi vagyok rá.
  • butuska66
    #2347
    jó rég volt mikor az RWG-ről írtam itt a topicban...

    Kipróbáltam a játékot, s igazam volt. Nem olyan hanem teljesen a hadviselés c. játék csak új hadjáratot ,térképeket s texturákat kapott. Itt oroszokat kell győzelemre vezetni s nem az amerikaiakat. Ha meglelem a szótáram szívesen mesélek majd a történetéről...

    A Turkish-Greece illetve MWM-ről dobhatnál egy linket, ezt előre is köszönöm.
  • Axon
    #2348
    Az MVM-hez itt a torrent

    A Turkish-Greece modhoz pedig itt a torrent.
  • butuska66
    #2349
    Köszönöm!

    A Turkisg-Greece modot már le is szedtem. Mikor elindítottam ért a meglepetés. Intro volt a játékhoz, nem is akármilyen. Kb 6 percig néztem mire meguntam . Jó kis propaganda anyag volt. Tömény hadbemutató a török és görög hadseregről. Már az az érzésem támadt hogy a görög ill török kormány pénzt adott a készítőknek propaganda filmre és játékra. Ennyi fajta deszantos bemutató mit a törökök produkáltak....kemény...Aztán jött a gazdaságilag lesajnált görög állam hadbemutatója. Fogalmam sincs hogy a görög hadsereg mennyire erős az életben, de a propaganda anyaguk igen ütősre sikeredett.

    Ami viszont elsőre feltünt az a 2009-es dátum, akárcsak a Противостояние. 3D. Перезагрузка c játéknál. Ez valami misztikus szám lehet a ruszkiknál?

    Bárhogy is legyen örülök hogy a gépmnre még winfos xp-t raktam fel,így legalább megy a játék.


  • Axon
    #2350
    Igen, a bevezető film tényleg jó.

    Nekem 64 bites win7-em van és azon is szépen fut a suden strike minden része. Viszont a török-görög modot a melóhelyemen próbáltam winxp-n és itthon még nem.

    Közben sokat szarakodtam a Противостояние 1 elindításával, de nem sikerül. kellene egy régi DOS-os gép, hogy azon is ki lehessen próbálni, mert ezekkel az emulátorokkal nem működik.
  • s1lkforrent
    #2351
    Félelmetes hogy a ruszkiknál mennyire megy ez a stratégia biznic. Persze kis pénz, kis foci, itt nem viszonylag drága FPS-ek tömkelegét kapja a nagyérdemű, mint az amcsiknál, hanem több éves stratégiák minimál pénzes újra, és újra feldolgozásait.

    Nézegettem ruszki webshop stratégia kínálatát, hát a felét fel sem ismertem, eszetlen mennyiségű cucc kijött amiről nyugaton még nem is hallottak, pedig azért szeretek nagyjából képben lenni, angolra átportolt stratégiákkal pedig aktívan játszom is.
  • Axon
    #2352
    Teljesen igazad van. Rengeteg olyan játék jelenik meg náluk, amiről mi itt nem is hallunk. Ez nem csak a stratégiai játékokra igaz, de több fps-re is. Volt például régebben a Return of the Wolfeinstein játék, amiből az oroszoknál még 3 verzió megjelent. Teljesen saját pályákat csináltak hozzá. Az egyik rész például a sztálingrádi csatában játszódik a romos házak között. Ezt sikerült is letöltenem.
  • butuska66
    #2353
    Mindig is szerettem Ivánékban hogy nagy ívben tesznek a szerzői jogokra.
    Pl CoD 2-höz is készítettek egy Kievben játszódó 'stand alone' részt.
    Vagy MoHAA-hoz egy kaukázusi hadjáratott.

    Axon ismeretei elég hézagosak mert 10 fölött jár a RotCW-hoz készült nemhivatalos kiegészítők száma. Jó részük angolul is 'megjelent' bár napjainkbam csak oroszul lehet ezeket beszerezni.
  • s1lkforrent
    #2354
    Mondjuk az a vicc, hogy nem csak a honi piacon lopkodnak egymástól, de pl a Fireglow a Cold War Conflicts fejlesztőit nyugaton is perelte, hogy a Sudden Strike motorját jogtalanul használták fel. Persze most már béke van, ha jól tudom mindkét fél feldobta azóta a talpát.

    Egyébként nem bánom nagyon a belterjességet, mert ez a nagy halom cucc a minőség rovására ment, a nagyobb neveket mind kiadták nyugatra is(Sudden Strike, Blitzkrieg, Theatre of War, Soldiers/Faces/Men of War, Achtung Panzer, stb sorozatok), az hogy ruszkiknál milyen térképcsomagokat adtak ki még hozzájuk új néven, az meg egyéni szoc problem.
    Warcraft III-hoz pl próbáltam "nem hivatalos" kiegészítőket amit ajánlottak, hát a hivatalos Frozen Throne bokája alját nem érték el minőségben, de még a közösség által összehozott minikapmányok szintjét sem.
    Nem fogok reszketni hogy véletlen a Men of War-ból egy moszkvai panelházban Assault Squad szintű kiegészítő fog előtüremkedni, már csak azért sem, mert az újabb játékokhoz nem is készültek ilyen ruszki kiegészítők/"folytatások", én legalábbis az újabbakhoz, mint a Theatre of War 1/2/3, Men of War, és Achtung Panzer, nem tudok. Bezzeg a Sudden Strike-ot még 2008-ban is tömték.
  • NYUZGA
    #2355
    TGM cuccok
    Az elsőtől a menü angol lesz.
  • Axon
    #2356
    Remek. Köszi!
  • butuska66
    #2357
    Blitzkrieg sorozatban a Stalingrad c. rész volt az egyik nagy kedvencem.

    Így mikor felfedeztem EZT csillogni kezdet a szemem. Órámra tekintve biztos hogy nem ma fogom leszedni. Axon ismerős ez neked? Képek alpapján egy mezei SS2 és egy GW összegyúrásnak tűnik. Remélem jó kis pályákat dobtak össze.
  • Axon
    #2358
    Sikerült letöltenem.
    Az általad adott oldalon nekem nem működtek a linkek, de egy másik oldalon volt egy torrent file hozzá. Onnan 8 perc alatt lejött.
    Önállóan futtatható játék, elvileg a fmrm2 modnak egy továbbfejlesztett változata. Régebben már hallottam róla és képeket is láttam belőle, de azt nem tudtam, hogy el is készült. Sok olyan kezdeményezéssel találkoztam az elmúlt évek alatt, amelyekből nem lett semmi. Szerencsére ebből lett.
    Sajnos a menü az orosz nyelvű, de annyi biztos, hogy 2 kampány van benne. Az első kampányból meg is csináltam az első pályát.
    Egyébként már nagyon rég játszottam a Blitzkrieg motoros Sztálingrád játékkal, de engem ez az első pálya kísértetiesen hasonlít az ottani első pályára. Szóval lehet, hogy ugyanazokat a pályákat próbálták megvalósítani itt is. Ami talán nem is baj, hiszen a Sztálingrád játék talán a legjobb Blitzkrieg játék volt az összes közül.

    Egy kép a kezdésről:

  • Axon
    #2359
    Kipróbáltam a második kampányt is. Most már egészen biztos, hogy a sztálingrád játékot dolgozták fel sudden strike köntösben. A 2. kampány az orosz küldetéseket tartalmazza, az első, a német küldetéseket.
  • butuska66
    #2360
    Nekem is csak torrentről sikerült letöltenem. Nyelvi beállítások miat sajnos nem indul el, majd ha meglesz a winfos telepítő lemez beállítom ezt is.

    Blitzkrieg féle Stalingradak remek hangulata volt. Főleg a textúrák dobtak rajta. Ezen a képen viszont igen puritán benyomást kelt a mod.

    Mint feldolgozás milyen? Elsősorban arra vagyok kiváncsi hogy a kampányok során növelték a csaták méretét vagy mindenkinek annyi egysége van mint a Blitzkrieg féle változatban . Abban a játékban igencsak keveseltem a gyalogságot...
  • Axon
    #2361
    Első pályánál nem mentem tovább a német küldetésben, az orosz kampányt meg csak úgy elindítottam. AQz a helyzet, hogy magára a 2 pályára éppen emlékszem, de a gyalogság mennyiségére már nem, ezért össze se tudom hasonlítani őket. Az orosz pályán sokkal jobban érzik a hasonlóság. Még a beásott t34-es is ott van a pályán, ahol a másik verzióban volt. Szóval nekem úgy tűnik, hogy nagyon próbálták követni az eredeti Sztálingrádot. Mindenesetre az Sturer Emiles pályákra kíváncsi lennék.
  • butuska66
    #2362
    "...úgy tűnik nagyon..." a neten található képek alapján pont ettől tartotam.

    Ennek a két játéknak eltérő a felfogása és a stílusa. Jobb lett volna Men of Warba átültetni mint SS-ba. Játéktechnikailag volt néhány baklővése a Stálingrádnak ami igencsak surolta a játszhatatlan kategoriát, sőt 3 esetben át is lépte azt...