2389
Sudden Strike mindörökké
  • eLGi84
    #1083
    Vki letudná írni magyarul, hogy mit kell csinálni az RCM modok single pályáin? előre is köszi
  • HunButyok
    #1084
    Melyik single pályákra gondolsz? Írj cimeket és segítek! Én mindent végigvittem... még a Resource War összes campaign-át is...
  • HunButyok
    #1085
    Lopni, megyünk lopni... a Pityinger meg a Váradi...
    Lopni csodás...
    Csak az a hülye sue lenne jó!
  • HunButyok
    #1086
    Ja, holnap-holnapután ahonlapunkról letölthető tesztekés céljából a magyar campaign első pályája, ami ízelítő jellegű, még nyers változat és várom rá az észrevételeket! :)
  • HunButyok
    #1087
    Kandúr meg Sven szerint állati lett... De azért eg yAxon-féle Sudden-betyár is letesztelhetné.. ;) Igaz tesó?
    eLGi! Ez neked is szól ám! ;)
  • HunButyok
    #1088
    Holnap holnapután még nem lesz letölthető: Sven "köszörüje" nincsen Bp-n és azon van csak meg a pálya...
  • HunButyok
    #1089
    Fall Gelb 1940

    Ez egy RCM 1.11-hez használható pálya. A nagysikerű Fall gelb-em. Axon: kipróbáltad már? És Te eLGi?
  • Nameny56
    #1090
    Axon!Sürgősen beszélnünk kellene!Ha észre vetted az üzim szólj légyszives!Csá!
  • eLGi84
    #1091
    Igen Bütyök ,Már próbáltam. de a feladat ott sem egyértelmű.

  • Axon
    #1092
    Itt vagyok azért néha, úgyhogy bátran mondjátok a problémákat.

    A Fall Gelb pályát még nem próbáltam ki, de holnap talán lesz rá időm. Kíváncsi vagyok rá.
  • HunButyok
    #1093
    Pedig az...
    1. Verd vissza az alulról/oldalsó sarokból jövő francia támadásokat
    2. Robbantsd fel ahidat
    3. foglald el a gyárat
    4. szabaditsd ki a pilótákat a dutyiból és vidd mindhármat a kezdőegység eredeti helyén lévő rádióhoz, és kapsz repcsiket
    5 vedd be a várost, s ha van időd foglalt el a kórházat
    6. védd meg a várost...
  • HunButyok
    #1094
    Ez a Montcornet-i csata, ahol egy valagnyi Char B1 tank megszoptatta a németeket és a németek nehezen tudták csak alégierővel tudták visszafoglalni a várost...
  • Salvaje
    #1095
    Üdv.

    Jó híreim vannak.
    Rájöttem a sue titkára
    siekrült a némileg módosított winter war-t elindítani
    sok sok benzint kaptak derék páncélosaink
    főleg a nehézpánvcélosok kaptak sokat:

    párduc 255
    tirgis 205
    királytigris 187
    joszif 215
    pörsing 235

    a közepes tankok átlag 250 benzint kaptak, a könnyű tankok 320-350-et
    Néhány teherautó nevetségesen kevés benzinjét is feljavítottam minimum 7-800ra

    némi változás történ a páncélvédelemben is:
    pl.: tigris1 et előlről csak a 85 milis ágyú fogja, oldalról azért a 76-ossal is ki lehet lőni, persze nem elsőre. A párduc hasonló módosításokat kapott.
    A legértékesebb tank ezutn a királytigris lesz:
    előlről - történelmi hűségre törekedvén - 100mm alatt ne mlehet kárt tenni benne, oldalról azonban már a 85-ös is töri...
    Gyakorlatilag átsétálhatnak egy ellenséges "tankelhárító" záron, minimális veszteséggel.

    természetesen új hangokat is kaptak

    Na mit szóltok?

    További javításokat eszközöltem a pontotsságon, és a tűzerőn.

    már csak arra kell rájönnöm, hogyan tudom mindezt egy patch formájában összehozni, és kész az RCM következő része....
  • Dawe13
    #1096
    Sziasztok!!
    Lenne 1 kérdésem!
    Nemtudjátok,hogy hol lehetne letölteni a sudden sztire-hez mapokat? és ha már letöltöttem,melyik fájlba kell rakni??
    Nincsen véletlenül letöltehtő pályaszerkesztője??
  • Dawe13
    #1097
    Ja,és lehet rajta multizni??ha igen,hogyan??:D
  • Axon
    #1098
    Most hirtelen azt kérdezném, hogy melyik bolygón áltél az elmúlt 7-8 évben?
    A Sudden Strike mindhárom részéhez (Sudden Strike Forever, Sudden Strike 2, Resource War) van pályaszerkesztő. Resource War-nál és a Sudden Strike 2-nél /Run/Editor alkönyvtár, edit3.exe. Az első résznál qed.exe a főkönyvtárában.

    Pályákat ezrével találsz a www.sudden-strike-maps.de oldalon az alapjátékokhoz és szinte minden létező modhoz is.

    Multizni pedig a multiplayer gomb megnyomásával lehet.
  • Axon
    #1099
    Úgy látom, hogy a winter war-t fejleszted tovább és készíted el az RCM 3.0-t. Nekem a 2.0-tól kezdve az volt a problémám, hogy nem kompatibilis az alapjáték kampányaival és single pájáival. Csak az 1.11-ig volt az. Érdemesebb lett volna az 1.11-et továbbfejleszteni, hogy a kompatibilitás megmaradjon. De ez csak az én magánvéleményem és nem akarok beleugatni a munkátokba.
  • Axon
    #1100
    Belekezdtem a pályába. Ha jól látom akkor ez éjszakai pálya. Minden sötét és hihetetlenül rövidek a látótávolságok. Lassan tologatom és közben készítek képeket is.
  • Dawe13
    #1101
    Köcce,de nem tudom,mit kell a multinál beállítani...
  • HunButyok
    #1102
    Igen Axon!
    Valóban esős éjszaka van, ugyanais éjjel törtek rá Montcornet-rea a francia tankok... legalábbis én így tudom...
    És jók benne a hangok... Esik az eső, nyikorog a házak ajtaja, dörög az ég...
  • Axon
    #1103
    A történelmi hűséggel semmi gond, csak én nyafogok az éjszakai pályák miatt, de ne is figyeljetek ilyenkor rám :-)
  • HunButyok
    #1104
    Persze fogadjunk Sanyi, hogy a Comet-Churchill stb tankok erején nem javítottál...


    Dawe13!
    Ha Bp-i vagy gyere egyszer el velünk Multizni és megtudod hogy mi a jó! :D
  • HunButyok
    #1105
    Az tetszik a Fall gelb pályámban, hogy a vidám tavaszias fák paradox módon viszonyulnak a komor, esős, zivataros éjszakához...

    Tipp: van két SdKfz 222 propaganda autód, ezekkel át tudsz állítania Te oldaladra francia egységeket, tankokat, embereket a házakban stb... Szükséged lesz minden emberre! Mi Salvajéval az egész francia páncélvonatot megtérítettük... igaz beletellek 45 percbe, de összejött és lett egy páncélvonatunk is... :) Benne sok-sok crew-val akik hasznosnak bizonyultak.
    A házikókra irányítottuk a propaganda autók hangszóróit és így egyzserre 5-6 ember is átállt hozzánk... Ezekből lettek majdan a Vichy Köztársaság hős katonái... :)
  • SD456
    #1106
    Hy all!

    Most töltöm lefelé a Sudden Strike Forever-t. Leöltöttem az RWM 5.0-ás modot (azért az 5.0-ást mert csak az a Sudden Strike Forever-hez való) és megszeretném kérdezni, hogy ez jó ez a mod? Van benne Pályászerkesztő?

    Előre is köszönöm!
  • Nameny56
    #1107
    Axon!Emailben küld már el légyszíves összesen hány Blitzkrieg rész van!(kiegészítők,nem hivatalos kiegek,stb!)Előre is köszi!Szia!
  • Nameny56
    #1108
    Íme az email címem:[email protected]
    Előre is köszi még egyszer!
  • perko
    #1109
    Helló!

    Használja valaki a HS2 2.02 patch-et? Van egy 2.02b fix is.
    Korábbi hsz-ben látom, hogy volt róla szó, de nem derült ki, hogy valaki felrakta-e.
    Én nem tudtam kipróbálni mert kéri a CD-t! Ki tudja miért?
  • Axon
    #1110
    Remek mod az RWM 5.0. Én ezzel a moddal toltam végig a Forever kampányait. Természetesen ebben is van pályaszerkesztő.
  • Axon
    #1111
    Nem értem, hogy miért a Resource War topicban kérdezel a Blitzkriegről, de azért itt is válaszolok. Egyébként a Blitzkrieg topcban rengeteg képpel is illusztráltam a kiegészítőket.
    Naszóval:
    Önálló programok nem pedig kiegészítők (alapjátékok):

    - Blitzkrieg
    - Burning Horizont
    - Rolling Thunder

    Hivatalos CDV által kiadott kiegészítők, használatukhoz valamelyik alapjáték szükséges:
    - Mission Barbarossa
    - Green Devils
    - Mission Kurks

    Ezen kívül megjelent a Blitzkrieg Anthology:
    - alapjáték (Blitzkrieg)
    - két hivatalos kiegészítő (Burning Horizont, Rolling Thunder)
    - Iron Division
    - Budapest ostroma

    A Blitzkrie motorjával készült játékok:
    - Great Battles Of WWII: Stalingrad (szerintem ez a játék a legszebb mind közül)
    - Day the After (nem II. vh-s környezet, hanem a hidegháborúban játszódik)
    - World war I

    Hivatalosan kiadott modok, de nem a CDV kiadó adta ki őket(igazi csemegék):
    - Frontal attack I (franciák készítették, francia nyelvű)
    - Frontal attack II (franciák készítették, francia nyelvű)
    - Total Challenge 1
    - Total Challenge 2
    - Total Challenge 3
    - Total Challenge 4
    - Total Challenge 5 (ez az utolsó már nem 2. vh-s egységeket vonultat fel, hanem a modern kor harci egységeivel háborúzhatunk)
  • Axon
    #1112
    Én feltettem a patch-et, de annyit nem játszottam vele, hogy észre is vegyem a hatását. Nekem megvan az eredeti HS2, így nem volt gondom amikor kérte az eredeti cd-t.
  • Axon
    #1113
    6-7 évnyi vadászat után sikerült megszereznem egy igazi sudden strike-os kurriózumot. Neve
    Sudden Strike Total War


    Az amazon.de-ről még mindig rendelhető.
    Ez a cd tartalmaz 24 pályát angol, német és francia nyelven is. Ezen kívül van rajta egy panzer lexikon is.
  • Nameny56
    #1114
    Köszi szépen!Nem tudnád megmondani honnan tudnám ezeket beszerezni?Mert sajna csak a Blitzkrieg 1 és a Blitzkrieg 2 van meg...:( (ja és bocsi,hogy ideírtam!)
  • Axon
    #1115
    Itt van róla egy kis infó:
    http://www.intex-publishing.de/gamesenglish/twtv/tw1/tw1.html
  • Axon
    #1116
    Ha meg akarod venni, akkor a cdgalaxist ajánlom. Megvan ott a 3 hivatalos kieg
    - Mission Barbarossa
    - Green Devils
    - Mission Kurks

    Lehet végre kapni a következőket
    - Great Battles Of WWII: Stalingrad
    - World War I

    Esetleg még fellelhető az Anthology, aminek megvétele erősen ajánlott.
    A Frontal Attack és Total Challenge sorozatot csak külföldről lehet megrendelni.

    Nemhivatalos forrásból pedig megszerezhető valamennyi rész a netről. Torrent oldalak, DC és emule hálózatok.
  • perko
    #1117
    Köszi a választ.
    Én is megveszem, csak tesztelem.
  • Nameny56
    #1118
    Köszi a választ,de te nem vagy fennt valami torrentoldalon?Pl.:Gigatorrents,Mobbs,stb?
  • Salvaje
    #1119
    Üdv függő testvéreim, szinte megrészegültem attól a hatalomtól, amit egy saját mod készítése adhat, még akkor is, ha csupán egy meglévő Mod beállításait piszkálgatod mög saját száj-ízed szerént.

    Axon, a winter war-ban eszközölt m,ódosítások csupán próba jellegüek voltak, amik legnagyobb örömömre tökéletesen működnek, ráadásul az összes olyan pálya - az a pár darab - megy, amit eddig csinálgattunk.
    Az elmult 3 hétben sikerült rájönnöm azon 4 program lényegére, amivel tulajdonképpen Mod-ot lehet csinálni, és az átkozott sue tools problémája is megoldódott.
    Minimum 100 benyóval több elfüstölnivaló van tankonként, biza. És képzeljétek, ezzel a legnagyobb pályák is hirtelen játszhatóvá váltak.
    Vegyük például egyik büszkeségemet, a Donec-et.
    A 2,5 orosz túlerő ellenére a németek adidas stabilan tartották magukat, a Tigrisek pedig páratlanul felértékelődtek, ugyanis a próbajátékon kiderül,t hogy a t-34-es ágyuja vagy a zis-3 pak előlről abszolút nem fogja, oldalról 10-12 lövéssel, míg hátulról 4-5 lövéssel képes csak elpusztítani kedvenc nagymacskánkat.
    A módosítások eredményeképp párduc lett a legjobb tank, ugyanis tűzerőben és páncélzatban tud annyit, amit egy nehéztanknak kell, viszont benzinben és sebességben a közepes tankokkal is állja a versenyt. Hasonló kategóriában csak a t-34/85, Sherman Firefly no meg a Pershing veszi fel vele a versenyt, bár ezek előtt még minidg orrhosszal vezet.
    A királytigrist hadd ne elemezzem: átérezhetitek majd az Ardennekben dekkoló ködös-kehes 3. Amerikai páncéloshadsereg félelmeit, amikor szembekerültök ezzel az acél-tirannoszaurusszal...

    A keleti fronton persze nem ilyen egyszerű a helyzet. Szovjet elvtársaink ugyanis szintén megerősödést tapasztaltak hasonló kategóriában.
    A háború eleji pályákon a KV-1 és KV-2 lesz az eszköz, amivel leszállíthatják a magas lóról a könnyű és közepes tankok által kivívott gyors, de nem igazán tartós német győzelmi optimizmust, ugyanis korhű keretek között csak a flak88 tud majd elbánni a fent említett típusokkal.
    A joszifok pedig - mint a nyers erő megtestesítői - hozzák korábbi formájukat, bár velük is jóval nehezebb lesz elbánni ezután

    Ezen szóvirágok után a következő lépés a Sommer battles elnagyolt beállításainak korrigálása lesz. Ez akár egy következő verzió is lehet, z.B.: RCM 2.5.1 vagy 2.6 esta no importa... amit egy RAR-file-ban bátorkodom is majd Bütyi honlapjára feltolni.

    DE ennyi erővel akár az RCM 1.11-ből is csinálhatnék 1.12-t, minden csak idő kérdése. IDőé, amiből sajnos a leg kevesebb van nekem mostanság.

    Ezért lenne jó, ha valaminek gyorstalpaló kurzust tarthatnék a DESCEditor használatáról.
    Az új egységek berakását csak ezután kezdem meg.

    Hőn szeretett, forever-es éjszakákat idéző NKVD katonáimtól kezdve az olasz Lancia teherautóig mindent bele akarok tenni,amit csak lehet...

    Várom az ötleteket és javaslatokat.
    Elvégre nem csak egyedül szeretek Suddent játszani.

  • Axon
    #1120
    Nem szoktam torrent-et használni. A TC1-et warez oldalról húztam le még 2003-ban. A TC2-TC5 részeket, pedig két internetes ismerősöm töltötte le torrent oldalakról (isohunt.com-on fent volt mind az 5 rész).
    A Frontal Attack két részét pedig én töltöttem le az edonkey segítségével.
    A többi részt mind megvettem, mivel azok mindegyikét árulják/árulták nálunk. A TC és a FA részeit is megvettem volna, ha lehet kapni a boltokban.
  • Nameny56
    #1121
    Köszi a válaszod Axon!Megpróbálom beszerezn őket!További szép napot!
  • HunButyok
    #1122
    Sanyi!

    nekünk kételyeink vannak a winter war-os fejlesztésekkel...
    Ugyanis: a valóság az nem biztos hogy a játék előnyére válik...
    Ugyanis... ha a királytigris egy hiperpáncélozott valami, amit 76 mm-es ágyú sem fog szemből, akkor milyen elsz egy MP pálya? Ha én leszek németekkel lesz kezdőegységben 5 királytigrisem, az amcsiknak 40 Sherman-je és hajrá?
    Mert valóságban tényleg így volt, de ez egy JÁTÉK!
    Én ha pl. az amcsikkal szeretek játszani akkor ha adsz gyorstalpalót, és rakok be mosquito repülőt is valóságosan: 6X20 mm-es gápágyú és és lövi ki a Királytigrist... Mert ez is valóságos... Ezeket a tankokat főként repcsivel lőtték ki...
    Amúgy az 17 Font-os ágyúval ki lehetett lőni a tgriseket simán, valamint a Sherman Firefly egy Párduc szinítű tank volt: 10 centis döntött homlokpáncél, 17 Fontos ágyú... tehát érted... ennyi erővel a Churchillnek is olyan erősnek kéne lenni minte gy tigrisnek szinte, mivel a késeieknek 13 mm-es volt a homlokpáncélja...

    Mi Svennel beszégettünk, mi inkább úgy szeretnénk a változtatásokat, hogy lehet hogy nem lesz valósághű 100%-ig, de lehessen játszani. Olyanokra gondoltunk fejlesztésileg, hogy egy MP pályán mondjuk a ruszkiknak van szériánként 15 tank, a németeknek 12 és lehet gyepálni az ellenséget.
    Emléxem, micsoda szörnyű volt anno az SS pályádon, amikor négyesben játszottunk és Kandúrral kilőttünk fejenként 60 tankot és a képernyőt ellepték a T-34-esek... Az arányok valósághűek voltak, de NEM volt értelme játszani vele...
    Én azt javaslom, hogy inkább a fejlesztésekben is ne a teljes valóságra törekedjünk, hanem arra hogy élvezzünk vele játszani...
    Amúgy kitaláltuk...
    Ha lesz mondjuk a németeknek szériánként eg ykirálytigrise, akkor az Ardennekbe berakunk egy Abrams-et (Foreverben ott a figurája!), aminek a védettsége 10000 lesz, látósugara képernyőnyi lesz (műholdas navigációt imitálva), lőtávolsága lesz kb 6 képernyőnyi (6 kilóméteres lőtáv miatt), ágyúk közül gyakorlatilag semmi nem fogja, mert a reaktív páncélzat eltéríti a lövedékeket...

    Na a királytigris szerintem legjobb az RCM 1.11-ben, mert ott is nagyon erős, meg nagyon jó páncélos, de annál jobb nem kell...
    Amúgy Sanyi! Mi az hogy a Párduc jobb a Pershingnél? Ez badarság...
    A Perrshing fotóművét gyakorlatilag a mai Abrams-ekben is megtalálod, a II. vh-ban 1 (!) darabot lőttek ki közülük, és a Kóreai, sőt még a Vietnámi háborúban is felette állt jóval a szovjet típusoknak...

    A Pershing jól döntött 13-17 centis homlokpáncélja miatt nehezen kilőhető tank volt...

    Az egyetlen Pershing amkit a Rajnai átkelésnél kilőttek, azt közelről (500 m) egy básott Nashorn lőtte ki oldalról...
    Tehát ennyi erővel a Pershing is lehetne igencsak durva tank...

    És ezt nem miattunk írom (ugyanis mi ráálltunk a kicsi, kevés tankkal operálós taktikai Mp-gyártásra Pl. Mlawa fortress, illetve a készülő francia-olasz), hanem azok miatt akik mondjuk majd Sudden-es alapértelmezésben készítenek egy Mp pályát (tehát mindenféle tankból ugyanannyi minden nemzetnek), akkor azzal eléggé meg fogja szivni az aki nem némettel lesz...

    Tehát egy szó mint száz: ez egy Játék, nem történelmi szemléltetőanyag. Ha 100%-osan valóságos dolgokat akar látni valaki, akkor nézzen dokumentumfilmeket!
    Na majd Svennel egyszer ellátogatunk Hozzád és okulunk... :)