2389
Sudden Strike mindörökké
  • HunButyok
    #1003
    simán MSN... Mert mi járunk játszani és ha jönne még pár meber multiznio, az nagyon jó volna...
    vegyél fel msn-en: [email protected]
  • HunButyok
    #1004
    Végre valaki, aki ismeri ajátékot. Mindig próbálunk új embereket elcsábítani, de a játék ismerete nélkül nehéz játszani...
  • HunButyok
    #1005
    Mivel Te ismered a suddent, sztem jó játszóőajtás lennél... :)
  • HunButyok
    #1006
    A csodába is ezzel a szar kopogós klaffogós billentyűzettel: egyszerűen nem lehet helyesen gépelni rajta...
  • HunButyok
    #1007
    Salvaje!
    Kérdés2:
    Mivel mi kicsi pályákat csinálunk, vajon működik az a MP készítésnél, amit egy francia honlapon láttam? Igaz Foreveres szerkesztő, de sztem az mindegy. Na figyu.

    Lerakunk mondjuk négy kaput ha max 4 személyes lesz a játék...
    "A" kapu- location "1" - kis kék kapuzászla "A"
    "B" kapu- location "2" - kis kék kapuzászla "B"
    "C" kapu- location "3" - kis kék kapuzászla "C"
    "D" kapu- location "4" - kis kék kapuzászla "D"

    Egymással átellenben A és B, majd C és D.
    Na most figyu:
    lerakjuk ugye a markereket.
    Mondjuk Marker "1"
    És azzal a paranccsal, hogy "reserve for flags" (new nélkül) csinálom. Ezek szerint ha mondjuk az oroszok jönnek az "A" kapun, akkor az erősítésük is az "A" kapun fog jönni...
    Azért érdekelne ez minket, mert kis pályákra nem rakunk gyárépületet, kórházat is ritkán... egyszerűbb lenne, ha minden ott jönne be ahol a kezdőegység... Kis pályán meg nem igazán van lényege hogy a fronthoz közelebb vagy távolabb jön be az erősítés...
    Ez működhet? Mit szólsz hozzá?
    Mert ezek szerint pl. csak négy kaput kell lerakni, meg mondjuk 8 zeppelint (markert). A nyolcból 2-2 tankot ad, a másik 2-2 meg gyalogost...



  • Salvaje
    #1008
    Üdv. ma utazom vissza a fővárosba.
    Persze sok örömöm nem lesz benne, mert sajna dolgozom este.

    Végigolvastam, ez a Siberium Mod tényleg való valamire.
    Mármint a benne lévő egységek.

    egyszerűen fantasztikus
    No, de most mennem kell dolgom van.
    Albert vasárnap este fog jönni játszani
  • Salvaje
    #1009
    Jah, és honnan töltötted le a Siberium-ot?
    Kéne a link
  • Axon
    #1010
    A Sudden Strike 2-höz készült és tudtommal van angol verziója, azaz az egységleírásnál nem a japán kiszkraszok jelennek meg, hanem angolul írja ki az egységek neveit.
  • Axon
    #1011
    Van neki saját oldala, de most nem találom. Nem japánok készítették, csak van japán nyelvű lokalizációja, ami az egyik legjobb sudden strike-os oldalról tölthető le.

    www.suddenstrike2.jp

    A legújabb verziója 1.5-ös.
    A www.sudden-strike-maps.de -ről pedig letölthető az 1.4-es verziója. Az garantáltan angol nyelvű.
  • HunButyok
    #1012
    Huhú, ez nagyon kájf! :)
  • HunButyok
    #1013
    Sziasztok!

    Axon! Kérdésem lenne.
    Tudnál csinálni egy olyan ingyenes tárhelyet, ahová akár a teljesen feltelepített RCM Mod-okat fel lehetne nyomni és mindneki számára elérhető lenne kompletten az egész egy gombnyomásra? Mivel a héten 3 olyan emberrel találkoztam akinek tetszik ez a MOD de nem tudják felrakni, megszerezni stb...
    Mert készítek egy Sudden RCM honlapot és oda belinkelném atárhelyere felpakolt komplett dolgokat és akkor bárki széámára elérhető lenne a dolog!
    Megoldható ez?
  • HunButyok
    #1014
    A magyar sudden honlapA magyar RCM honlap
  • eLGi84
    #1015
    Az RCM modban mi a szerepe a FUNKSTATION enségnek (mintha egy rádióállomás lenne leálcázva?
  • Salvaje
    #1016
    Gyakorlatiag semmi, egy épület a sok közül.
    Csak jól néz ki.
    Bár én be szoktam markerezni, mert épnek kell lennie ha a hozzá tartozó táborban vagy repülőtéren utánpótlást vár MP-ben a játékos.

    Ez egy apró kis újítás, hogy épületeknek is legyen értékük.
    A "Donec" MP Winter War-hoz hamarosan letölthető: 384x384, nagy nyílt tér, sok egység, sok tank repülő gyalogság tűzérség....
  • HunButyok
    #1017
    Sanyi! Mi Winter Warban kitaláltuk az Alekszejevkai magyar akciót! Jó lesz.
    Skodákkal betörni a faluba, és ott huncutkodni az oroszokkal... :D
    128X128-as pálya, kevés tank (Magyar Skoda, meg pár német panzer III-as, meg pár T-34-es és néhány T-70-es. Kis tüzérség, sok gyalogos, kevés tank... :D
    Na milyen lesz a sudden honlapom?
    Axon! Tárhelyet akkor gyártanál?
    Salvaje! H alesz tárhely, fel tudod tölteni a teljesen összerakott RCM mod-okat úgy, hogy valaki letölti és játékostol, mindenestül megy neki?
  • Salvaje
    #1018
    Semmi akadálya nincs részemről, bár én most azon dolgozom, hogy a benzin-korrekciós módot vissza tudjam tömöríteni Winter War-hoz.
    A honlap tetszik
    A siberium modot ezidáig nem sikerült letöltenem, a japán kódolás miatt. Pedig ott számtalan egységvan, ami jól jönne..
  • Salvaje
    #1019
    A Winter War-ral próbálnám ki a leghamarabb az új egységek belerakását.
  • HunButyok
    #1020
    Az oldalt fissítettem
    Magyar RCM honlap

    Csak ügyeskedj Sanyó! Ha rájössz a titkok nyitjára, akkor miénk lesz a világ! :D
    Na majd Axon remélhetőleg készít egy ingyenes tárhelyet! :D
  • Axon
    #1021
    Nem tudok ingyenes tárhelyet készíteni.
    Pontosabban lehet regisztrálni például az uw.hu-n vagy az srv.hu-n vagy atw.hu-n, de azokat egyből megszüntetik ha észreveszik, hogy nem weboldal tárolására használjuk.
  • eLGi84
    #1022
    Az RWM modot csak SS 2-höz lehet feltenni?
  • Axon
    #1023
    Igen, az RWM 6-os verzióit az SS2-höz lehet feltenni.
    Az RWM 4 illetve RWM 5-ös verziókat pedig az SS1-het lehet feltenni.
  • Axon
    #1024
    Jó hír, hogy megjelent az RWM 6.7-es mod béta demoja.
    Minden fanatikusnak kötelező darab.
    Lehúzható innen:
    http://www.sturm-truppe-west.de/download_engine/comment.php?dlid=5&ENGINEsessID=a8f4b1ac5a0bc503b61995471c6db210
  • Axon
    #1025
    Kipróbáltam az RWM 6.7-es modot.
    Van benne 3 pálya amin az összes sivatagi, téli és nyári egység rajta van. Mellette van 2 single pálya rengeteg egységgel.
    Természetesen használhatóak a régebbi RWM modok pályái is (6.5 és 6.6).
  • Axon
    #1026
    Van külön szerelő autó, ami csak javít, de lőszerutánpótlást nem ad:

  • Axon
    #1027
    Van külön felderítő katona távcsővel MP40-es lőfegyverrel:

  • Axon
    #1028
    Rengeteg gyalogos egység van. Van kétféle volkssturm egység. Az egyik molotov koktéllal, a másik pedig páncélököllel van felszerelve. Van rengeteg Waffen-SS egység is (puskás, gépfegyveres, felderítős távcsővel, páncélöklös, molotovkoktélos stb.). Van 3 féle SS tiszt is, mindegyik távcsővel.
  • Axon
    #1029
    Rengeteg egység, gyönyörű szinekben és elég éles textúrákkal:

  • Axon
    #1030
    Sivatagi egységek, természetesen megfelelő egyenruhában és festéssel:

  • Axon
    #1031
    Van két single pálya is, kismillió egységgel és gigantikus lövöldözéssel:

  • Axon
    #1032
    Kipróbáltam egy rwm 6.6-hoz készült pályát is, természetesen az is simán működik:

  • Salvaje
    #1033
    Üdv.

    Ha van olyan egység, amit úgy gondolod, hogy érdemes lenne az RCM általam készítendő verziójába belerakni - gondolok itt álcafestésre stb. - akkor irt le. Én leszedem, és kiszedem a Unitot. Megvan a modsztertan hozzá.
    Az, hogy a Mod-unkból mikor lesz valami, csupán idő kérdése
    Alapvetően nem akarork változtatni, csak kiegészíteni.
    Sok nemzet, sok egység.
    LEhetőleg minden nemzetnek - beleértve magyarokat is - legyen gyalogosa, lovassága páncélosa, repülője lőszeres-benzines autója páncélelharítása, tüzérsége, légvédelme.
    Ha tudsz olyan Mod-ot ahol románok vannak, annak igencsak örülnék, mert néha kedvem támatd már románokat ölni. :D
    Már csak azért is lenne érdekes őket is kidolgozni, mert - a többi nemzet mellett - gyakolratilag kifogyhatatlan lehgetőségeket rejtenek single- de multipálya készítésre is.
  • Axon
    #1034
    Rendben. Átnézem a teljes egység állományt és megmondom, hogy mi lenne jó ha bekerülne az RCM modba. Lehetnek átfedések, mivel nem tudom pontosan, hogy milyen egységek vannak benne az RCM-modban.
    Kellene csinálnotok 3 single pályát amelyeken sorban rajta vannak a nyári, téli, sivatagi egységek, mind az összes, így jól össze lehetne hasonlítgatni más modok egységeivel.
  • Axon
    #1035
    Egy ötlet: Az LRM modban úgy van beállítva a tüzérség, hogy automatikusan lőjön, ha egységet észlel, pont úgy mint a gépi ellenfélnél. Más modokban a tüzérség csak akkor lő, ha utasítod rá. Lehet, hogy ez rossz ötlet, de nekem nagyon bejött, mivel nagy térképen nem mindig lehet utasítgatni a tüzérséget a lövésre. Amikor pedig nem akartam, hogy lőjenek, akkor simán letíltom a tűzparancsot.
  • Salvaje
    #1036
    Annyit tudok mondani, hogy a háború eleji technika teljesen hiányzik. Tüzérség, légvédelem, ezek mind jöhetnek.Tankok közül csak a szép álcafestés miatt kellenek.

    Az tüzérséggel kapcsolatban annyit, hogy bizonyos tipusok pl.: gránátvetők nebelwrver stb automatice lőnek. a nehéztüzérség azért nem jó, ha mindenre lő, mert a lőszer sokba kerül hozzájuk, meg gyakra a saját csapataim is kapnak belőle.

    Nem egy nebelwerfer-tüzért kivégeztettem már emiatt.:)
  • Axon
    #1037
    Fő a fegyelem Her Obersturmbannfuehrer! :-)
  • Axon
    #1038
    Az biztos, hogy fogyasztja a lőszert, de nekem mindenesetre jól jött, hogy amíg én a frontvonalon csatároztam, addig a tüzérségem nem cigarettázgatott, hanem szorgalmasan demoralizálta az ellent.
    Legemlékezetesebb pályám ebben a kategóriában, az LRM-modhoz készült sztálingrádi pálya. Na az egyszerűen fenomenális. Lovasszekerek hordták a municiót az ágyúkhoz, azok pedig lőtték folyamatosan az oroszokat. Én pedig az addig még modokban soha nem látott 105 mm-es stugokkal rohamoztam, hatalmas gyalogsági kísérettel. Igazán remek pálya volt.
  • Salvaje
    #1039
    Ma ismét kírésletet tettem, hogy letöltsem a Siberium Mod-ot. Nem sikerült. A letöltési linkje visszaküld a főmenübe.
    MEgpróbálok regisztrálni, de nem értem a sok csirkelábnyomot a homokban.
  • Axon
    #1040
    Nekem megvan a Siberium 1.5-ös angol verzió. Ha nem boldogulsz vele, akkor feltöltöm valahova, de az már csak karácsony után lesz.
    Az lenne a legjobb, ha lenne valami nagy tárhelyű postaládád. Mondjuk Googlemail. Az 1 gigabájt méretű ha jól tudom, de az is lehet, hogy már 2 gigás. Na oda elférne minden.
  • Salvaje
    #1041
    Jó hír!

    Sikerült leszednem a Siberium Mod-ot.
    Most kiderül, mit lehet kihozni belőle.
    Sok_sok egység...
  • Salvaje
    #1042
    És valóban. Rengeteg értékes egység, pl.: a magyar honvédség által is széles körben használt "Ford Marmon" teherautó...
    Olasz és francia járgányok, csodálatos.


    List of new and modified units in SIBERIUM v.1.5
    -------------------------------------------------

    USA
    ---

    New:

    Wyllis MB Jeep ( 7.62mm m1919a4 )
    M4A2 Sherman Mine'Exploder ( 75mm M3 )

    Great Britain
    -------------

    New:

    A27M Cromwell Mk V ( 75mm OQF )

    France
    ------

    New:

    Truck Laffly S-20TL
    Truck Laffly S-20TL ( Mobile Hospital )
    Laffly S-20TL ( Supply )
    Laffly W15 TCC ( 47mm SA37 L/53 )

    Germany
    -------

    New:

    Sd.Kfz.231/2 8-rad ( 20mm KwK30 L/55 )
    Sd.Kfz.250/9 ( 20mm KwK38 L/55 )
    Pz.II/L Luchs ( 20mm KwK38 L/55 )
    Pz.IV/G Mine Exploder ( 75mm KwK40 L/43 )
    Sd.Kfz.251/10 ( 37mm PaK35/36 L/45 )
    Pz.JAGER 38(t) Marder III ( 76.2mm PaK36(r) )
    StuG III/B ( 75mm StuK37 L/24 )
    StuG 40/F ( 75mm StuK40 L/43 )
    Jagdpanzer IV/70(V) ( 75mm PaK42 L/70 )
    Nashorn ( 88mm PaK43/1 L/71 )
    siG 33 auf Pz.I/B ( 150mm sIG33 L/11 )
    Track Ford ( 7.92mm MG34 )

    Modified
    (Then playing original Sudden Strike 2 maps, these original units will change
    to new ones ):

    Sd.Kfz.250/9 ( 20mm KwK38 L/55 ) -> Sd.Kfz.250/1 ( 7.92mm MG34 )
    Pz.II/L Luchs ( 20mm KwK38 L/55 ) -> Pz.II/C ( 20mm KwK30 L/55 )
    StuG 40/F8 ( 75mm StuK40 L/43 ) -> StuG 40/G ( 75mm StuK40 L/48 )

    Italy
    -----

    New:

    Semovente 75/18 ( 75mm L18 )
    Semovente 105/25 ( 105mm L25 )

    Japan
    -----

    New:

    Type3 Chi-Nu Mine Exploder ( 75mm Type3 )

    USSR
    ----

    New:

    T-50 ( 45mm 20K )
    T-34-76 Mine Exploder ( 76.2mm F-34 )

    Modified
    (Then playing original Sudden Strike 2 maps, these original units will change
    to new ones ):

    Machinegun DS-39 ( 7.62mm ) -> Machinegun Maxim ( 7.62mm )

    Common
    ------

    Changes:

    105mm guns on armor train changed to 76mm



    egy kis ízelítő.
    Csodás dolgokat mutatok neked...