2389
Sudden Strike mindörökké
  • Axon
    #923
    XBox-os játékokat nem ismerek.

    Tárhelyet tudsz regisztrálni bármelyik ingyenes szolgáltatónál (www.uw.hu vagy www.atw.hu vagy www.srv.hu meg van még jónéhány).
    Ha kész, akkor elküldöd a tárhely nevét felhasználóját és jelszavát, én pedig feltöltöm neked. Érdemes gyorsan lehúzni, mert törlik ha észreveszik, hogy illegális cucc került fel.
  • HunButyok
    #924
    Oké, köszi szépen, megpróbálom és úgy teszek ahogyan mondtad!
  • Salvaje
    #925
    Hali Bütyi,Axon!

    Remélem te jobban tudol angolul, mint én. Ugyanis vannak leírások a Modszerekesztő progikhoz.
    Ezen az internetcímen:
    [URL=http://forum.sudden-strike.ru/showthread.php?t=6002]
    megnézheted őket.
  • Axon
    #926
    Sajnos az én gyengécske angol tudásom, ehhez édes kevés.
  • HunButyok
    #927
    Halihó! Rock N Roll!

    A belinkelt oldalon Salvaje, amik vannak érthetőek, csak az a baj, h nem tudom hog ymelyik szót nem kell fordítanom néha, mert az valami progi vagy, fájl vagy mittudoménmicsoda... Ha ráérek, lefordítom Neked. De asszem kezdem érteni a dolgok lényegét, ahogy leírja... Érdekes, hogy bmp-kről magyaráz, tehát képekből vannak összerakva az egységek?
    Igen, azzal van bajom hogy pl mit kell magyarra fordítanom és az amit angolul meg kell hagynom... mert pl.: work in RGB space... ez így értelmezendő, vagy dolgozz üres RGB-ben... nekem ez a bajopm az info-s szövegekkel... nem tudom h mit kell lefordítani és mit nem... Na jó, a photoshopt nem fényképészetnek fordítom... :D
    Na majd okoskodok én is, de most egyelőre a mesémmel foglalkozom...
    Amúgy Salvaje! Szüzikehomikagabika, azaz a hulla nem tud angolul? Bizti segítene fordítani. És nem rossz indulatból mondtam ezt sem! Értve? Rád nem haragszom, mert helyetted is a szüzikehomikagabika, azaz a hulla fogja elvinni a balhét. Tudod, az a bűnös, akire én azt mondom...
    Amúgy úgy hallom hogy állítólag rosszakat mondok Rád... inkább vicceseket mondtam, de rosszat nem... Mondjuk nem tetszett az MTV-s dolgokhoz a hozzáállásod szeptemberben... :P Ennyi, de végül is kvittek vagyunk, mert Neked sem tetszik hogy "fasiszta" vagyok... Na szóval tudd hogy én nem haragszom, úgyhogy nemtom mi van... na bánja kánya!

    Olvassatok!
    http://gportal.hu/csorrencs-kalandjai

    88/14 SH!
  • HunButyok
    #928
    viszont Salvaje! Amik ezen az orosz fórumon be vannak linkelve, azokat sztem mindet le kell tölteni nem? Mert a kül. hozzászólásokban ezekhez van infó...
  • HunButyok
    #929
    Wazze! Megnyitottam a desceditor-ról a képet a fórumból és vadul kattintgattam a cancel gombra, és azt hittem lefagyott agép... pedig csak kép volt az a cancel felirat... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
  • HunButyok
    #930
    ez a PCK explorer tutira kell ha új junitokat szeretnél...
  • Axon
    #931
    Ezen az oldalon is találtok hasznos infokat:
    http://www.leonardslair.com/lair10.htm

    Egységkészítés beszerkesztés, milyen programokkal, satöbbi.
  • Salvaje
    #932
    Igen, ismerem.

    LEgfontosabb lenne most a Sommer battles-be a legfontosabb egységeket belerakni.
    Ugymint az orosz 85mm-es légvédelmi ágyú, stb..
    De egyelőre még nem tartok itt. Egyelőre még sehol sem tartok, dolgozom.
  • Salvaje
    #933
    No, úgy tűnik rájöttem, hogy lehet a Schelle barátunk modjába bepiszkálni. Legalábbis azt hiszem.
    A gond csak az, hogy egy Unitnak vagy 100 féle paraméterét kell beállítani,. valamint vissza kell sue-ézni a megfelelő helyre.
    Egyelőre a legégetőbb problémát, a benzint sikerült csak orvosolni:
    Megtaláltam az idevonatkozó linket, és átállítottam a:
    Tigris E - 210 benzin
    Királytigris - 178 benzin
    Párduc - 255 benzin
    paramétereket.
    A helyzet az, hogy ezeken kívül nem sokra jutottam. de már tudok uj egységet is berakni, csak a paramétereket kellene jobban ismernem.
  • Salvaje
    #934
    No, úgy tűnik rájöttem, hogy lehet a Schelle barátunk modjába bepiszkálni. Legalábbis azt hiszem.
    A gond csak az, hogy egy Unitnak vagy 100 féle paraméterét kell beállítani,. valamint vissza kell sue-ézni a megfelelő helyre.
    Egyelőre a legégetőbb problémát, a benzint sikerült csak orvosolni:
    Megtaláltam az idevonatkozó linket, és átállítottam a:
    Tigris E - 210 benzin
    Királytigris - 178 benzin
    Párduc - 255 benzin
    paramétereket.
    A helyzet az, hogy ezeken kívül nem sokra jutottam. de már tudok uj egységet is berakni, csak a paramétereket kellene jobban ismernem.
  • Salvaje
    #935
    No, úgy tűnik rájöttem, hogy lehet a Schelle barátunk modjába bepiszkálni. Legalábbis azt hiszem.
    A gond csak az, hogy egy Unitnak vagy 100 féle paraméterét kell beállítani,. valamint vissza kell sue-ézni a megfelelő helyre.
    Egyelőre a legégetőbb problémát, a benzint sikerült csak orvosolni:
    Megtaláltam az idevonatkozó linket, és átállítottam a:
    Tigris E - 210 benzin
    Királytigris - 178 benzin
    Párduc - 255 benzin
    paramétereket.
    A helyzet az, hogy ezeken kívül nem sokra jutottam. de már tudok uj egységet is berakni, csak a paramétereket kellene jobban ismernem.
  • HunButyok
    #936
    Na végre valami jó hír sudden-téren... amig rájössz a többi titok nyitjára, addog Operation Flashpointtal ölöm a ruszkikat! Ratatatatatatatata!
    Gratula Salvaje!

    14/88
  • HunButyok
    #937
    Ja salvaje! Jöjj rá először még arra, hogy hogyan lehetne pontosítani pár tank lövését, mert nagyon hokik a szovjet tankok a SB-ben... Hú, na meg fel kéne turbózni a magyarokat, meg a farnciákat, meg a lengyeleket! Wow!!!!!
  • HunButyok
    #938
    Ha ezt Svennek elmondom, minimum berúgunk örömünkben... Nyikk-nyekk...
  • Axon
    #939
    A franciákat nem kell :-)
    Na meg az sem baj, ha az orosz tankok nem túl pontosak, de azt támogatom, hogy a magyar egységekből legyenek G.I. Joe-k. Egy pisztoly lövés, egy felrobban T34-es :-)
  • HunButyok
    #940
    És már nem szar 100 benzin vanm a szar Tigrisben? Na akkor talán még használható is golyófogónak! Eddig még frontvonalat puhítani sem volt jó, mert nem jutott el addig soha, de most már legalább jó ellenséges tüzérség-céltábla lesz belőlük...

    Amúgy a T-34-esek és Sherman-ok benzinjét is megnövelhetnéd, mert nem csak 200 km volt a hatótávolságuk...
  • Salvaje
    #941
    NO, JÓ hírek:
    A Winter War-ban az össze tank benzijét átállítottam. Most a teherautók stb. következnek. Jah, és kissé feljavítottam a HP-t és a Páncélzatot is főleg a nehéz tankoknál :D

    A könnyű tankok 320-380
    A közepes tankok 235-260,
    A nehéz tankok 187-220 benzinnel rendelkeznek.

    jah, és egy korrigálás. Most hogy több lett a nezéztankok benzinje, a nehezebb lett feltöltésük is: 1 egység bentankkolásához 25-30 "litert" töltenek ki a tartálykocsik. így pl.: a királytigris feltankolása 178*32 benzinbe, vagyis 5696 benzinbe kerül.

    persze az lenne a legjobb, ha meg tudnám itatni a tankokat :D

    Szomorkodni viszont nem kell, mert természetesen megnöveltem a tankerek kapacitását is, mostmár 12-16000 egységet fognak szállítani, a vasúti vagon pedig 50 000-t úgy, hogy visszanő neki.:D
    Na hogy tetszik?

    Arra gondoltam, hogy a lőszeresládák kapacitását is visszaállítom a Foreverben megszokott 4-5000-re :D

    A Winter War-ban lévő rohamlövegek kb 20-25%-al kapnak többet annál a tanknál, aminek alvázából kialakították öket. Teherautók kb 1000-1100 naftát fognak kapni. A páncélautók 4-500-at, a motoros pedig 1500-at.

    Na hogy tetszik?
  • Salvaje
    #942
    Jah, és a követező egységeket fogom belerakni a sommer battles-ba:

    A tervezett lista:

    USA
    ----
    B-17
    B-24 Liberator
    p-61 Blackwindow
    LCM Landing Craft Mechanized
    LCT5 Landing Craft tank
    LCI Landing Craft Infantry
    LCVP Higgins landing craft
    M4-M5 traktorok, mint tüzérségi vontatók
    m4 aknamentesítő tank
    DUKW teherautó

    UK
    ----
    Daimler dingo
    6-fontos ágyú
    Morris C8 Quadrat
    P-51 Mustang angol felségjellel

    Német
    ------


    SiG33 önjáró tarack
    SiG33 tarack
    Wespe önjáró tarack
    Bison önjáró tarack
    Brumbär rohamtarack
    Panzer III N
    Mercedes LKW
    Sdkfz 7
    Stuka zu Fuss
    Me-323 Gigant 60 férőhellyel
    Fw-190 vadász
    Bf-110 csatarepülő
    Ju-87 D Stuka
    Bergepanther javítóautó

    USSR
    -----

    BA-10 páncélautó
    Su-76 önjáró tarck
    Su-76i rohamlöveg
    85mm légvédelmi ágyú
    T-90 légvédelmi tank 4x12,7mm
    IS-3 tank (1945)
    Yak-3 vadász
    Il-2 vadász (rakétákkal)
    Polikharpov-1 vadász 2x12,7mm géppista (ebből akár Héját is lehetne csinálni a magyar légierő számára)
    Zis-1 45mm tankelhárító ágyú

    Franciaország

    Renault Ft-17
    Renault R35
    SA-37 ágyú

    Magyarország

    Toldi II 40mm
    Turan I 40mm
    42M T-38
    40M Páncéltörő ágyú, a pak37 mintájára, csak 40mm-es Kaliberrel
    36M Bofors légvédelmi ágyú
    31M Schwarzlose géppista
    1918M tábori ágyú 76,5 mm (robbanólövedéket lő)
    1915M hegyi ágyú (robbanólövedéket lő)
    1908M Skoda ágyú (a gránátvetőhöz, meg a nebelwerferhez hasonlóan fog működni: autómatice lő, ha ellent lát.:D)
    36M gránátvető 81mm-es torokkal

    remélem nem hagytam ki semmit
    Üdv. Salvaje



  • Salvaje
    #943
    Kéne valaki, akinek felszerelése és elég ideje van arra, hogy Mod-ot készítsen, vagy legalábbis segítsen az egységek beállításában.
  • HunButyok
    #944
    Hát most vizsgaidőszak... nekem nem nagyon lenne, pontosaban svenn-nek... Amúgy afrancia char 2C-t ki ne hagyd, meg pár lengyel egyéb tankot, ja meg Citroen személykocsi is kéne ám... meg francia, lengyel, magyar teherkocsinak valami kájfos dolog...
  • HunButyok
    #945
    magyar héjának a finn repcsi kellene...
  • HunButyok
    #946
    ja nem blackwindiw, hanem blackwidow! Nem mindegy hogy feketeablak vagy feketeözvegy... :)
  • HunButyok
    #947
    ja nem blackwindiw, hanem blackwidow! Nem mindegy hogy feketeablak vagy feketeözvegy... :)

    Ja ajó kis kétfontos angol ágyút meg tudod reparálni hogy ne vágjon ki, valamint a német skoda tankokat?
  • HunButyok
    #948
    Ja pár új repcsi, új fegyverekkel: http://www.hsm-suddenstrike.de/ itt a downloadsban a unitoknál van pár jó cucc... akkor ezeket is simán bele tudod nyomni a játékba...
  • HunButyok
    #949
    J aés frnacia loves is kéne, meg meg német is, meg orosz is... J ameg lovaskocsi is, de mondjuk nagyon-nagyon sok benzinnel, mert így nem kéne tankolni... és akkor tök jó lenne a játék... magyar lovaskocsi, meg német, meg orsoz is jó lenne. Lengyelről nem is beszélve. Sőt még francia is jöhetne...
  • HunButyok
    #950
    Skoda ágyúnak azt a baerna, nagy lövegpajzsosat gondoltad nem, amit a Network Mod-ból halásztál ki?
    Ja meg francia 75 mm-es ágyú is volt abban amod-ban... meg lövészárok, meg DAF páncélautó a németekhez, ami mondjuk ott az egyébnél van...
    lengyel ágyúk is kelleneke, amiket a RCM1.11-ből ki lehetne szedni és egyéb japán dolgokkal pótolni... de épp így a magyaroknál is...

    Amúgy egy kérdés Axon-hoz: láttam képet a long range Mod-hoz, és abban úgy volt, mintha az emberkék a homokzsákok tetején csücsültek volna szépen sorban. Az micsoda? Valamiféle lövészárokszerű dolgo, ahonnan nehéz kilőni az embert? nem néz ki jól, de lehet hogy hasznos lehet...
  • Axon
    #951
    Segítene ha megmondanád, hogy hol láttad azt a képet, mert én nem emlékszem ilyesmire az LRM modban, de attól még lehet benne.
  • HunButyok
    #952
    Egyik honlapon néztem fotókat és állítólag a Long range Mod-ban van...

    Ja amúgy a Siberian mod az micsoda? Meg a world at war mod?

    Salvaje! Svennel tanakodtunk, és arra gondoltunk, hogy mi lenne ha a sommer battles-t továbbfejlesztenéd mondjuk Middle-East Europe Warfare Mod-dá? Angolok, amcsik csak repülőkkel lennének jelen, és az amcsi cuccok közül sokat átraknád oroszokhoz, mint lernd-lease-t, meg pár angolt is: Churchill tank, matilda tank, valentine tank, Morris stb... Aztán csinálnál román, bolgár, szlovák, jugó katonákat két verzióban: német jelleggel és szovjet jelleggel. Lengyelek persze maradnának benne, meg finnek is jók lennének csak nem fehérrel, hanem mondjuk szürkével... pontosabban zöldesszürkék voltak... Így tehát kiesnének a szövetségesek nagy része. Lennénekakkor olaszok, magyarok, lengyelek, németek, finnek, szovjetek, románok, bolgárok, jugók, szlovákok... Ezt meg lehetne csinálni? Járműveikkel nem lenne gond mert vagy német tankokat, vagy oroszt használtak, meg esetenként angolt, amcsit. Pl. a horvát hadseregnek voltak stuartjai elég sok...
    Ja meg kérdés: a könnyű orosz tankok némelyikéből: T-60, T-70, T-26 lehetne olyan átalakítást csinálni, hogy tudjon vontatni? Mivel ezek többségét a háború végén csak lövegvontatásra használták...
    Na szóval svennel megyünk tüntetni az ajtód elé nagy táblákkal, hogy csinálj ilyen Mod-ot! Persze ha gondolod szerezz be egy szódásszifont, hogy vízágyúval tudjad oszlatni kétfős tömegünket!
    Amúgy ha könnyen megtanulható ez az egységvariálás, akkor még svennel is besegítenénk, csupán arra lenne szükség, h a köszörűjére nyomasd át a progikat...

    88!

  • HunButyok
    #953
    Ja egy észrevétel: volt egy japán minitarack a sudden 2-ben! Asszem 70 mm-es vagy mi volt: na abból simán lehet Szálasi-röpentyűt csinálni... Kb. akkor amint a taligás nébiverfi. Kétlövetűre kell csak megcsinálni, és úgy lőjön mint a nébiverfi.
  • HunButyok
    #954
    ja meg ha van olyan mod, ahol vannak későbbi tankok is, akkor 56-os pályához lehetne lopni onnan T-54-est vagy T-55-öt, meg BTR-120-ast is... Ja meg Pt-76-ot. és lehet forradalmazni...
  • Axon
    #955
    Húha... úgy látom a modok terén elég kevés tapasztalatod van.
    A Sudden Strike 2-höz 22 db modról tudok, míg a Resource Warhoz is van vagy 7-8 db és ebből csak egy az általatok használt RCM mod.

    Kérdésedre válaszolva a Siberium az egy mod a Sudden Strike 2-höz. Van benne lovasság is. Felderítős, távcsöves mesterlövész szerű lovas, na meg rohamozós, gránát dobálós, ami kiválló a tankok ellen. Van benne V2 rakéta is, amely egy jó tenyérnyi területen letarol bármilyen harcjárművet. Szóval remek kis mod. A world at war mod-nak két verziója van. A WAW egy sima mod a Sudden Strike 2-höz, míg a MWAW mod, már modernkori harcteknikát vonultat fel, helikopterekkel, vadászgépekkel, modern tankokkal satöbbi. Ebből van a Resource War-hoz is mod. Ez is remek kis mod.
  • Axon
    #956
    Nézzétek meg a Cold War Conflic-ot. Abban 100%, hogy van T-55-ös tank.
  • HunButyok
    #957
    Húha, ebből a siberium mod-ból miket lehetne lopni... :D :D :D

    Amúgy Te Axon, mit szólnál egy Middle-East Europe Warfare Mod-hoz, ami gyakorlatilag a Sommer Battles felturbózása lenne? Tehát amcsik és angolok csak repcsikkel lennének jelen (bombázókkal meg vadászokkal), meg oroszok, németek, olaszok, magyarok, lengyelek, finnek, szlávok (H, Jugó, SK), meg románok lennének...
    Oroszokhoz meg berakni ugye az szöüvetséges lend-lease cuccokat... ja de ezt már írtam... ;)

    88/14
  • Salvaje
    #958
    Micsoda szerencse, éppen fent van a Long range Mod.

    Megnéztem őket, hát harcászatilag nem nagy értéket képviselnek.
    Ha házként lenne, a sokkal több hasznukat vennénk

    Egyépként szerintem tankféle egységek lehetnek, mert ha ráültetem az embereket, akkor úgy űlnek ott mint, a tankok tetején szokás hosszú fürtökben.
    :D

    Hát, és alapvetően a Real Combat Mod-ot csinálgatnám tovább még több junittal. Csak nincs rá időm.
    Meg a fogam is megint fáj.

    Amúgy még rá kell sokmindenre jönnöm magamtól, mert semmilyen leírást nem találtam a progikhoz, leszámítva a "Stirlitz" által írottakat. Persze az nem feltétlenül elég.

    Hogy a Winter War-ban eszközlöt módosítások életbe lépjenek, a vissza kell sue-znom az egységeket, amit persze egyelőre nem tudok :((((
  • Salvaje
    #959
    Na de mérnem jöttök el megnézni?

    Akkor talán előrébb lennénk.
  • Axon
    #960
    Hogy, hogy mit szólnék? Természetesen verném a hátsóm a földhöz örömömben :-)
    Nagyon jó lenne egy ilyen mod, de mivel az elkészítésében legfeljebb csak tanácsokkal tudok szolgálni, így mondhatni nem sok közöm lenne hozzá. Csak sok kitartást tudok kívánni az elkészítéséhez.
  • Salvaje
    #961
    Ma utánaolvastam a magyar Királyi Honvéd Légierő 1938-45 által használt tipusoknak, és a következő játékba rakható repülőket találtam:

    120 db "Sólyom" felderítő - Kétfedeles
    152 db Arado-5000 "Héja"
    62 db Ju-78D "Stuka" zuh. bombázó
    125 db Messerschmidt BF-109G2-6
    32 db Ju-52


    úgy tűnik, hogy a magyar királyi honvédség a tüzérség és a légierő tekintetében volt a legerősebb.

  • Axon
    #962
    Anyai "majdnem" nagyapám vadászpilóta volt a 2. vh alatt. Oroszország fölött lőtték le.
    Azért csak majdnem nagyapám, mivel ezután nagyanyám újra férjhez ment (nagyapámhoz) és ezután született édesanyám. A lényeg, hogy vadászpilóta volt.