2389
Sudden Strike mindörökké
  • Axon
    #883
    Szia!
    Hát persze, hogy emlékszem :-)

    Az RWM modból gőzerővel készítik a 6.7-es verziót. Már egy béta verziót is kiadtak belőle, de csak tesztelőknek. Az mms-ből tudtommal az 1.06-os a legújabb, de annál nem gond ha régebbi van fent.
    Pénteken rengeteg melóm lesz a munkahelyemen egészen estig, így nem tudom tolni.
  • wanteed
    #884
    Akkor mit szólnál egy ma estéhez?
  • Axon
    #885
    Ma 6-ig vagyok a melóhelyemen. Addig tudok játszani, mivel otthon nincs netem.
  • Salvaje
    #886
    üdv.!

    A Blitzkrieg-ben van benzinje a tankoknak? NEm emléxem, hog lenne...
  • Axon
    #887
    Szerencsére nincs. Nekem a suddenből sem hiányzott. Az RW-ben pedig kifejezetten idegesítő amikor elfogy a tankokból, pedig jó ha megy egy utcányit. Ezek a térképek olyan kisléptékűek, hogy a benzinnek nem szabadna tényezőnek lennie.
  • szakmunkas
    #888
    Tiszteletem uraim."Polgári nevemen" Sven volnék. Eszembe jutott egy nagyon jó kis ötlet így '56 évfordulója kapcsán. Viszont borzasztó nehéz összehozni egy Budapest-térképet. Montcornet térképe kész, az első vh-s pályám térképe elakdt de nemsokára folytatom( Mazuri-tavak '914)
  • Salvaje
    #889
    Nos igen. Én írtam többször is Schellének, hogy a legrealisztikusabb az lenne, ha a könnyű tankoknak 350 körül, a közepes tankoknak 250 körül, a nezéz tanoknak pedig 180-200 körül lenne a benzinjük. ő persze ezt leszarta és lett a Tigris 1-nek 100 benzinje :(((

    Egyébként Sven, ha Pesten vagy, várlak egy nem minennapi multiplájer tesztelésre. Elkészült ugyanis a Donyec 1942/43 nevű térképem 384*384-es méretben, eddig még soha nem látott csapatösszeállításban.

    Ami Budapest térképét illeti , Albertnek megvan egy két évvel ezelőtt bötyök áltam megkonstruált "Budapest" amin némi igazítás után akár Corvin-közt is lehet csinálni....

    Legkésőbb pénteken, Albert szülinapján találkozunk. Itt ünnepélyes keretek között megnézhetjük az egyetlen Sven Hassel filmet, némi sörözéssel és főzéssel egybekötve...
  • wanteed
    #890
    Sziasztok!

    Ha lesz Budapest, v Corvin köz térkép, szóljatok mindenképp itt is! Illetve ha tudok szívesen segítek, de nem nagyon értek a szerkesztőhöz...
  • HunButyok
    #891
    Sziasztok! Lesz itt minden, mint a búcsúban! :) Mondcornet MP pályája készen van tulajdonképpen! Még kis pofásítás kéne!
    Salvaje! A régi BP pályámat nyugodtan használjátok fel, legalább valaki befejezi! Hú, de régen volt már. Még Sudden 2-höz készítettem...
    Az '56-os pálya nem rossz ötlet. Summer battlesben meg lehetne csinálni. De nem multiban, hanem single-ben. Sok civillel és pár magyar katonával... érdekes lenne... majd Svennel egyeztetünk vmikor!
    Fegyvereket szerezni a ruszkiktól, meg tankokat! :)
    Ja készen van honlapom is, rajta Csörrencs kalandjai, meg miegyéb.
    http://gportal.hu/csorrencs-kalandjai

  • HunButyok
    #892
    ja Montcornet, csak elirtam.. :)
  • HunButyok
    #893
    Majd vmikor Svennel mi is teszteljük Montcornet-t csak sosem érünk rá úgy hogy összehozzuk a dolgokat... De majd megpróbáljuk...
  • Salvaje
    #894
    Régi adósságot törlesztek, íme az "Odera 1944-45"
  • Salvaje
    #895
    Üdv. újabb képeket raktam fel:

    http://img.tar.hu/salvaje/size1/27007036.jpg
    http://img.tar.hu/salvaje/size2/27007035.jpg
    http://img.tar.hu/salvaje/size2/27007034.jpg
  • Salvaje
    #896
    Na ez ne msikerült :(
    http://img.tar.hu/salvaje/size2/27007034.jpg?1163945367&25662efad2075c7d3b10cef01ffab14e
    bőven aratott a halál
    http://img.tar.hu/salvaje/size2/27007035.jpg?1163945367&b773ae944927774ca7c225a8f1da7f82
    Jöjj Halál, jöjj
  • Salvaje
    #897
    [IMG]http://img.tar.hu/salvaje/size2/27007035.jpg?1163945367&b773ae944927774ca7c225a8f1da7f82 Jöjj Halál, jöjj[/IMG]
  • Salvaje
    #898
    bassza meg, ti hova töltitek fel a jó kis képeiteket?
  • Axon
    #899
    Regisztrálj egy ultrawebes tárhejet. Ingyenes. Mondjuk salvaje néven.
    Itt csinálsz egy alkönyvtárt és belemásolod a képeket. Azután megnyomod itt a szövegmező alatt található "Kép beszúrása" gombot, majd beírod a kép elérését.
    pl.
    http://salvaje.uw.hu/konyvtarnev/kepnev

    Könyvtárnévnek és a képnévnek is használj olyan nevet, amiben nincsenek ékezetes karakterek.
  • HunButyok
    #900
    Sziasztok!

    Nekem a kep.tar.hu-s oldalamból lettek feltöltve anno a képek.
    Jó hír Neked Axon, hogy Sven halad az "első vh-s koncepciójú" pályájával. Jövő héten már letölthető lesz. RCM 1.11-ben csinálja. Eddig nekem tetszik, egész tehetséges pálaszerkesztő válik Sven barátunkból... :)
    Elkészült Montcornet MP pályája szintén RCM 1.11-hez, valamint ma készen lesz a Mlawa-erőd MP pálya RCM 2.5-ös és RCM 1.11-es verzihóhoz is. Mindkettőnek megvan az előnye. RCM 2.5-ös verziónál ugye vannak lengyel páncélosok... (keményen két fajta), az RCM 1.11-ben pedig lengyel ágyúk és minden egyéb, és tankban csak a vacak R-17-esek vannak.
    Ennek a Mlawa-erődnek viszont jövő hétre tán készen lesz egy németekkel játszható SP verzója RCM 1.11-ben, valaint lengyelekkel játszható RCM 2.5-ben. A térkép ugyanaz mindkét esetben, csak az egységek mások...
    A Mlawa-erődről annyit, hogy itt három napig folytak a harcok 1939 szeptemberében. Itt Mlawa városa mellet lévő első vh-s eredetű, d efelújított erődnél a "Kempf" páncéloshadosztály 7. páncélosezredét és a "Deutschland" SS motorizált gyalogezredet a lenygelek úgy mefgoták, mint légypapír a legyet... Betonbunkerek, aknamezők stb. Sven kedvenc lengyelkéi ekkor 8 német tankot kilőttek és 32-t megrongáltak. A "Kempf" hadosztály parancsnoka kénytelen volt segitséget kérni a 11. és a 61. gyalogoshadosztálytól, és a súlyos harcok a város körül még három napig eltartottak. A lengyelek ezután feladták a várost, de ha nem lett volna ilyen kemény a mlawai védelem, a németeknek sikerült volna villámgyorsan, egyenesen Varsóra csapniuk. A Luftwaffe eközben szétbombázta a lengyel vasút-, és úthálózatot, szétforgácsolva ezzel az amúgy is nehézkes lengyel mozgósitást.
    Na ennyit Mlawáról, majd lehet vele játszani...
    A MP pálya és a single pályák is 128X128-asok. Nincsen pöcsölés, benzingondok (8 tartálkyocsi mindenkinek, aztán viszlát!) Kevés a tank, sok a gyalogos, meg a repcsi... House to house fighting meg erdő, meg csapdák, magaslatok, erődítmény... Király nagyon!
    Viszont tervezünk egy Mannerheim vonalat is szintén így: sok ygalogos, kevés tank... :)
    Így elkerülhető az,a mit Axon is nehezményezett már többször is: mindig a benzinnel kell vacakolni, ami kicsit lassítja a játék menetét... :)

    Mind 'N' jót!

    Thrash'em all! Exodus rulez!

  • HunButyok
    #901
    Azér tnem kell megijedni, szériánként 6 tank az egészen jó, meg kezdőegységben is van kb 10 darab... 128-as pályához meg amúgy is minek... Kicsit így kiskorom kedvenc társasjátékához hasonlít a sudden is: Gazdálkodj okosan! :D
    Nincsen tömegmészárlás, Massbattle, meg ilyesmik.. Aminek megvan ugyan a szépsége, de hát a háború nem csak az erősebb kutya párosodik elv alapján működik... :)
  • HunButyok
    #902

    És itt egy ízelítő kép, csak Sven kedvéért!
    A képen egy 7TP látható, egy pacis katonával...
  • HunButyok
    #903
    Mi inkább amúgy a világháború elején játszódó eseményeket szeretjük, bár erre rájöttetek szerintem. Svennel ezér tmegy jól amunka,mert szinte egymás agyába látunk. Én feldobok egy ötlete, és ő megvalósítja... :)
  • HunButyok
    #904
    Meg ami nagy előny ezeken akorai pályákon, hogy nincsenek tetű nehézpáncélosok, max T-28, meg T-35, esetleg Char B1-es. Bár ezek inkább csak jópofaságból szerepelnek a játékban.
    Egyszerűen gyűlölöm az üzemanyagzabáló, lomha orosz és német nehézpáncélosokat... Főleg most érvényes ez hogy egy Togris kap 100 naftát? Hát hová gördül el az a tank ennyiből? Tesz egy kört egy ház körül és annyi? Minden Tigrishez be kell csoportosítani egy tartálkyocsit? Még akkor is lassan tankolja meg...
    Éljeneke a kis és közepes tankok! :)
  • szakmunkas
    #905
    Tegnap este kipróbáltuk a Mlawa-fortress multiplaert.Nagyon jó kis játék kerekedett belőle. Szívósan védekeztem a lengyelekkel, Bütyök elszántan támadott az oroszokkal (ugyanis német egységekkel rendszerint kidobott a játék). Az ororszokat igazi proletárhadseregként szerkesztettük meg sok-sok egység, tapasztalatlanok ,erősek bár de primitívek.A tüzérséget 2 orosz nehézaknavető pótolta mindkét oldalon( azon egyszerű ok miatt ,hogy egy német 105-ős gyokorlatilag belövi az egész pályát), sajnos a légierő általam ismeretlen ok miatt egyik oldalon sem működött, de ez nekem mint védekezőnek csak jó volt!
    Közel 3 órai véres harc után az eredmény: a lengyelek elvesztettek egy magaslatot,vezstettek kb.600 embert 40 tankot egy nehézaknavetőt ,de elfoglaltak egy szovjet zeppelint.A szovjet veszteségek ezeknek kb. a duplája. Szenzációs ölés volt!
  • Axon
    #906
    Jól hangzik. Kár, hogy nem csináltatok egy-két képet kedvcsinálónak a nagyobb hentekről.
  • HunButyok
    #907
    Nagyon jó meccs volt, belátom. Ja rájöttem a hibákra! A playereknél be kellett volma jól állítanoma dolgokat. Ott kicsit szerintem összekevertem a csapatokat, de orvosolható ahiba 30 másodperc alatt! :D
    A második meccs RCM 2.5-ben még ennéál is jobbnak ígérkezik... Lesznek normális lengyel tankok! Heep-heep-hurrá!
    Axon, hamarosan single pálya-dömping lesz a részünkről... :) Majd e-mailben átküldözgetjük Neked tesztelésre őket.. :D Mitszólsz?
  • HunButyok
    #908
    A németeknél szokás szerint a 35t Skoda miatt dobott ki, mivel már a régi maginot-vonal pályán is necces volt amikor a rajta csücsülő emberkék leugrottak róla... vagy ha ment a kis Skoda és menet közben a gaz ellenség lelövölzte a rajta csücsülő figurákat... :)
  • HunButyok
    #909
    legközelebb lesznek majd fotóük is, ne aggódj! :D
  • Axon
    #910
    Vállalom! :-))
    Természetesen örömmel tesztelek minden single pályát.
  • wanteed
    #911
    Sziasztok!
    Elkülditek nekem is a pályadömpinget?
    Bár én nem vagyok nagy spíler, de szeretek játszani!
    Ha igen:
    [email protected]

    köszi
  • HunButyok
    #912
    Oké wateed! Minden megoldható... Általában RCM 1.11-ben gyártunk pályát, és magyaros pályák lesznek majd RCM 2.5-ben. Legalábbis mi ilyeneket szeretnénk...
    Mind 'N' jót! RIOT forever!
  • Salvaje
    #913
    Üdv. emberek!

    tegnapelőtt kiprópáltuk Svennel a Donyec pályát. Már az indításkor láttuk, hogy ezt a térképet akár heekig is lehet játszani, olyan nagy.
    Felmerültek továbbá konstrukciós hibák is, ezeket mihamarabb orvosolni fogom.
    Így is sikerült 1674 oroszt 623 német ellenében, 97 tankot 26 ellenében és ami nem mindengy 89 repülőt 45 ellenében elpusztítani. Úgy tünik, a Luftwaffénél új ászok vannak születőben...
  • Salvaje
    #914
    Üdv.

    rátaláltam egy progira amivel állítólag Mod-ot lehet készíteni, vagy bele lehet piszkálni az egységek leírásába.
    Már csak rá kell jöjjek hogyan működik :))
  • HunButyok
    #915
    Halihó Mind 'N' kinek!

    Hú, a hétvégén lett eg ymásik játék-szerelmem is: Operation Flashpoint Cold War Crisis. Arról szól, hogy a '80-as években kitör a háború és amcsik a komcsik ellen... Egy single pályán játszottam. Egy faluba kellett berombolnom az Abrams-eimmel egy faluba. Sok géppuskás és RPG-s orosz lött ránk. Én voltam a vezértank parancsnoka. Négy Abramsecske indult el a küldetésre. Én írányítottam az embereket és paarnacsokat osztogattam. Rádión tartottam a kapcsolatot a többiekkel. Beromboltunk afaluba. Megmondtam alövegkezelőmnek, hogf ypárhuzamosított géppuskával szedje le az orosz gyalogosokat. Hát szedték is. csöücsültem a parancsnoki székben és csak pörögtem jobbra-balra és kaszált a barátom (akit a gép iránytott, de igencsak jól). Aztán elhelyezkedtünk a városban. És a keleti szélén voltam a falunak. Véletlenül elcsaptam tankkal egy amcsi bajtrsat, kipattantam atankból és megnéztem a komának mi abaja. Hát nem sok mindet érzett már. Útközben egty meggyilkolt orosztól szereztem egy RPG-t és visszacsücsültem az Abramsembe. Helyet sceréltem a sofőrömmel, hogy hadd vezessek én is eg ykicsit. Kameraállást vátottam és periszkópokon majd kémlelőnyílásokon kisasolva vezettem. A hangtechnikánkat beállítottam maxra és ekkor jött az orgazmus:
    Az ablakok megremegtek új albérletemben. Rápillantottam a műszerfalra: kilóméteróra, fordulatszám, meg mittudomén milyen gombok... És beindult az 1200 lóerős gázturbinás motor... Ami hang volt a tankban, illetve a szobában, hát az leírhatatlan... Ami gond volt az csak az, hogy annyira beindultam, hogy 1000 méterre álltam csak meg az őrhelyemről. A térképet eleinte nehezen hasznűáltam, a tájékozódás kevésbé ment. És amikor jöttek a szovjet T-80-asok és BMP-k csak nehezen találtam vissza baráétaimhoz a faluba. Elbújtam egy ház mögé. Ott kicsit beszorultam, meg a löveget sem tudtam forgatni afalak miatt (Kelly hőseiben is ez volt). Na kitolattam, és helyet cseréltem a tüzéremmel. Betöltöttem a páncéltörő gránátzot az ágyúba és bimm, egy másikat (valós töltési ideje van az Abramsnek)és bumm... igaz, hogy a tévmérő is gondot okozott, de azért egy BMP kivégeztem. A társaim, akik közül scak egy ASbramns maradt életben, segítettek kilőni a többieket. Kb 2 órába tellett ez a küldetés, de nagyon zsír volt... Ma este talán T-80-assal is lejátszok egy hasonló küldetést. A játék nagyon nagy méretű, a táj grafikája jobb is lehetne, de a fegyverekés járművek elég jól kidolgozottak. De ami igazán tetszik, az a teljes valósághűség... Meg a nagy unit-ok... persze attól függ milyen kameraállásból nézzük. A Játék olyan mondjuk, mint egy megbonyolított Medal of honour, de sokal nehezebb... Főleg ha parancsnok vagyok...
    Helikoptert is megpróbáltam vezetni, de felszállni sem tudtam vele... és lőlett amikor becsücsültem és próbáltam felszállni... :)
    Nagyon jó játék: térképpel kell tájékozódni, meg irűánytűvel, éjszaka csillagok állásából. A fegyverek célzóberendezése ugyanaz mint valóságban, ugyanilyen mutatós éjjellátóval, infratávcsővel nézelödni, vagy tankkal távmérőzni... Négy órámba tellett, amig megtanultam kezelni a parancsnoki helyzetemeben a dolgokat... XBOX-on játszottam, de megvan PC-n is ez a játék. Ezt fogja tőlem kapni karácsonyra Sven, ha meg tudom szerezni valahonan... Mutattam belőle neki is képeket is tetszik neki... Ami a hátránya, hogy minden angolul megy a játékban. A rádiózás, a parancsok... Jó ksi angol nyelvlecke a játék...
    Ja és ami jópofa, vanak civil járművek is. Zetor traktor, autóbuszok, skoda, lada, moszkvics stb... teherkocsik, jeep-ek, helikopterek, repülők, meg ami szemszájnak ingere... és minden vezethető... igaz nehezen...
    Na csörögjenek akis lánctalpacskák! Csirr-csörr-brümm-brümm!
    Jajj, játszottam egy sniperes pályán is benne, ahol három sniper (gépi) voltam egy csapatban. Becsücsültünk a jeep-be és elmentünk megolni a Specnaz-os tiszteket. 1300 méterről szedtem le őket... a hiper-szuper amcsi mesterlövészpuskámmal. Rá lehetett közelíteni a célra, és bumm! Egymás után hasaltak el a specnazosok... Igaz először a térképet megint nem tudtam megfejteni, és rossz irányba mentem a kis jeep-pel (sofőrként mentem, egyik tárasm melettem ült, a harmadik pedig a jó kis 0.5-ös géppuskánál), neki is mentem eg yfának és összetörtük magunkat, utána meg belefutottunk egy szovjet őrjáratba, és a BMP kivégzett minket... fuck.

    De amúgy lehet lenni a játékban civilekkel, ellenállókkal, szovjetekkel, amcsikkal is... A civilekkel káémkedni kell, információt gyűjteni, az ellenállókkal fegyvereket lopni, gerillharcot folytatni, a többi meg egyértelmű. Én természetesen a páncéloskat szeretem...

    Van tehát stratágia, taktika és lövöldözés E/1-ben... Isteni!!!!!!!!!

  • Axon
    #916
    Az Operation Flashpoint egy nagyon régi játék. Mondjuk nem régebbi mint a Sudden Strike :-)
    Nekem megvan. Ha regisztrálsz valahol tárhelyet, akkor feltöltöm neked.
  • HunButyok
    #917
    Ja bocsika a sok helyesírási hibákért, de tipikus gépíróbetegség... :)
    Meg siettem mint amikor egy RPG-s katona ha Abrams-et lát... :)
  • HunButyok
    #918
    Húha... komoly... Nem semmi... És Te is szereted?
  • HunButyok
    #919
    Hogyan kell regisztrálni tárhelyet?
  • HunButyok
    #920
    Nekem nagyon bejött... Fúúúúúúúú, főleg ugye a tankozás... az egy csoda... jó végre belülről is látni egy tankot játék közben... :)
  • HunButyok
    #921
    Én még ediog nem ismertem e játékot, de úgy látszik a régi játék ajó játék... Pl. az új Price of persiát is kipróbáltam, de nagyon hoki lett... mint egy csimpánz kell ugrálnom a falon... Brrrr...

    Ja meg XBOX-on még ami megtetszett, az a Beat down - Fists of vengeance nevű játék. Kiválasztottam egy srácot benne, vele vagyok. Eg ykocsmában lakom, széjjelverek mindenkit és feljődöm. A srácot már átalakítottam eg yskinheaddé és főként nmégerekbe kötök bele... kifosztom őket (meg a punkokat is) aztán kkivégzem őket. Egy verekedős játék, d enagyon zsír, nekem tetszik. Üldöz benne a rendőrség, a maffia... írtó brutális játék. Pl, amikor késsel kivégzek valakit, vagy boxerrel szétkalapálom a fejét. Jó a sörösüveg és a hokiütű is erre a célra... A kis skinehad figurámat Aaronnak hívják. Most eygelőre zöld tornacsukában, hawaii ingben (erre szükségem van aküldetés miatt), és farmerben tolom. Sajnos a kafa boxeremet elvették tőlem a zsaruk amikor bevarrtak... de megléptem. Amit sajnálok, az az, hogy az első küldetés befejkezése után havromat, Hawk-ot (egy nagydarab motorosrocker) nem vittem át akövetkező pályára, de már a második végén felhívtam és találkoztam vele. Pacsi-pacsi és megyünk ütni...
    Eddig nem szerettem a brutális játékokat (bár a sudden is az eléggé), de ez kefejezetten tetszik. Van egy járókelő asszem a Downtown Street-en, aki hasonlít a szüzibuzigabira (egy számomra kinevezett célpont a valóságban), na őt mindig elkapom, ha összefutok vele. Egyszer sikerült úgy kiütnüm, hogy rátérdeltem és deszkadarabbal ütöttem a fejét... Imre barátom (övé a gép) skinheadje erősebb mint az enyém, mert ő 27-es szintű streetfighter, én meg csak 13-as vagyok... de azért már tudok én is olyan trükköket, hogy fejem felett átdobon, vagy lépcsőkorlátba kenem a fejét...

    Na ennyit a többi játékról... :)

    Bevallom, ténylega gresszívabb lesz az ember ilyen játékoktól, ahol a "kamerára" föccsen a vér, de néha ilyen is kell...
  • HunButyok
    #922
    Viszont a harmadik küldetésnél ebben a játékban a végén van egy freddie krugeres karmos kező gengszetrevezér, akit akárhogy is próübálok, nem tudom agyonverni. Van nálam egy hockey ütő is, azzal jól tudom sebezni, de sajnálom, hogy a boxerem a zsaruknál maradt... Na aztán ütüm.-vere, de amikor eltöröm ahátán ahockey ütőt, akkor ott állok puszta kézzel a karmoskezű bácsival szemben,és kaszabol-csak kaszabol. Esetleg ezt a játékot is simered Axon? Ha igen: te tudnád esetleg hogy hogyan tudnám agyonverni azt a bűnözővezért? Tudod, a metróaluljáróban akivel meg kell küzdenem.