2389
Sudden Strike mindörökké
  • Axon
    #723
    Egy ágyús kép az RCM 2.0-ból:

  • Axon
    #724
    Magyar katonák, magyar hangal:

  • HunButyok
    #725
    Salvaje hangja. Kicsit szarok a hangok... Felvettük később hárman az új hangokat, de elkéstünk vele, mert Schelle már benyomta ezeket...
    A legjobb: a gyalogoskatona azt mondja: "Harckocsi jelentkezik"... :)

    A felvételeknél még az volt vicces, ogy felvettünk egy Horthy-nótát is, de eg yórába tellet a 10 másodperces részlet, mivel mindig elröhögtük... Volt hogy Salvajeval csárásozni kezdtem, meg Kandúr elkezdett belemagyarázni... :)
    Nagy röhögések voltak.
    A Summer Battles-höz viszont már többen adjuk a hangunkat ha mindne igaz... Kb 5-en 6-an...
  • HunButyok
    #726
    Ja készüélnek majd single pályák is a Winter Warhoz... Majd küldjük őket!

    Ja, az e-mailcímedet elküldhetnéd Axon, mert akkor direktbe elküldjük majd a legújabb pályákat. Bár ha minden jól megy nagyüzemi singlepálya gyártás lesz, mivel Salvaje lakótársam lesz... lehet már jövő héten. Úgyhogy Axon gatyót felkötni, mert izgalmas küldetések várnak majd Rád! Főként maygarokkal és finnekkel...

  • HunButyok
    #727
    ja itt awinter warban a Szálasi röppentyűs katona az állat! Láttad? Egy tök nagy gombócot lő ki... Végtére is buzogányvető...
  • HunButyok
    #728
    Ja nekem egyik mod sincs meg, mivel gépem sincs... :)
    Salvaje-nak is csaka RCM van meg... Mi ezt szeretjük... :P Amúgy én a pacific warfare-t próbálnám ki... Az milyen? Mesélnél róla?
  • HunButyok
    #729
    Mivel amcsi és angol mániás vagyok... szívesen elgyepálnáma szusizabálókat... :)
  • Salvaje
    #730
    Üdv.

    Én jobban birom a német-orosz összecsapásokat, mert sokkal élvonalibb haditechnikák állnak egymással szemben, meg Ettől függetlenül ugyanakkor élvezeteket okoz egy partraszállás végrehajtása, vagy éppen felszámolása is.
  • Salvaje
    #731
    Egyébként a háború igazi győzteseinek az oroszokat tekintem.
  • Salvaje
    #732
    Ma este ismét nagy harcoknak nézünk elébe. Angol és amerikai egységek készülnek megnyitni a második frontot Hitler Európa-erődje ellen. A Normandia pályát fogjuk négyesben kipróbálni.
  • Axon
    #733
    Mindenesetre kíváncsian várom a summer battlest.
    A PWM modot csak a megjelenésekor próbáltam ki és akkor még csak egyetlen pálya volt hozzá. Valamilyen sziget őserdejében kolbászoltam a gyalogsággal és minden bozót mögöl lőtt rám egy vágott szemű. Nem igazán élveztem. Ennek a modnak a nagyszámú repülőgép állománya lenne az erőssége, de azon a pályán amit nyomtam, nem volt egyetlen repülőgép sem.
  • Axon
    #734
    Az én kedvenceim a német-orosz pályák, és abból is a nyári pályák. Valahogy a havas tályon fehér harckocsik terelgetése nem tartozik a kedvenceim közé. Főleg a német oldalt szeretem terelgetni, mivel a német haditechnikát ismerem a legjobban, a többit alíg.
  • HunButyok
    #735
    A Normandia négyesben történő kipróbálása kudarcot vallott. Az előre lerakott egységek miatt minden indításkor gubanc keletkezett... Szárazföldön akarta beadni a hajókat, vízen a németeket, a partvédelmet a szövetségesek irányították stb...
    Inkább a Maginot-vonallal próbálkoztunk, de ott is belépett mindig valami gikszer... vszínű, hogy a Rommel-féle csapatban valami egységhiba van... :( De azért 3 órán át mészároltuk egymást. Én franciákkal voltam...

    Ó a single pályát tömeggyártása az RCM 1.11-hez műár csak napok kérdése, Axon legnagyobb örömére... ;)
  • Salvaje
    #736
    Üdv.

    Leszedtem a Network Mod 2.0-t a SS2-höz, de nem tartalmazott magyar egységeket sem a szerkesztőben, sem a játékban.
    Kérlek add már meg pontosan a mod nevét és letöltési helyét, hogy minél hamarabb kevehessük belőle a magyar tankokat.
    Időközben elkezdtem egy újabb multipálya építését. Az 1944 tavaszi Monte Cassino-i ütközetet fogja feldolgozni. Szombaton fogok szerencsémre - vagy szerencsétlenségemre Bütyiék költözni, arra utalt, mikor azt mondta, hogy beindul a tömeges SM gyártás...
    Hát igen.
    Akarok még egy Berlini pályát is építeni RCM 1.11-hez. Tiszta Der Untergang hangulata lesz. Pl.: üzenetek a Ballonhoz: "Der führer is Tot. Es is alles vorbei...."
    Óriási lesz. Már kinéztem egy 256-os páylát hozzá....
    A magyarországi harcokkhoz megvárjuk míg elkészül az RCM 2.5 Sommer Battles.
    Ott a Budapest ostroma és a debreceni tankcsata kerül majd feldolgozásra.
    A normandiai játékról annyit, hogy a pálya egy régebbi verzióján játszottunk, ahol még nem került kijavításra a kavarodás...
    Sajnos elhanyagoltuk a Don-kanyart, a Voronyezsi harcokat, a finn-pályát, de ami késik nem múlik.

    na mentem dolgozni.
  • Axon
    #737
    Az SSNM2 moddal elindítva a játékot, indítsd el a következő pályát

    SSNM2 SCHWARZMEER: Krimsekt muss her
    Az elején kapsz egy csomó tankot és ott lesz közte a 3 magyar tank is (Turán, Toldi, Zrínyi). Eredetileg vagy 4 single pályát adnak az SSNM2 moddal és közülük csak ezen az egy pályán vannak magyar egységek. Sajnos az editorban én sem találtam a magyar egységeket, ez azért lehet, mivel roppant megkésve, csak az utolsó pillanatban kerültek bele a modba a lengyel és a magyar egységek és az editorból már kimaradtak a magyar egységek, de ha jól emlékszem, akkor a lengyelek még benne vannak.
  • Axon
    #738
    Megtaláltam.
    Az olasz csapatoknál található a 2 magyar tank és a Zrínyi páncélvadász, na meg itt van külön a magyar soför a tankokba.
    Egyébként a magyar egységek magyarul is beszélnek.
  • Salvaje
    #739
    Attól tartok, még mindig nincs meg. Sem a Single Mission, se a magyar tankok.
    Biztos, hogy a SS Network Mod 2.0
  • Salvaje
    #740
    na megvannak! Már csak ki kell szednem őket valahogy
  • Salvaje
    #741
    no, kiszedegettem ami kell, és elküldtem Schellének. Remélem Örülni fog neki.
  • Axon
    #742
    Végre egy remek hír.
    Az egységek hangjait is sikerült kiszedni? Igaz, hogy magyarul beszéltek, de elég gyenge minőségben. Említettétek, hogy ti fogtok saját hangokat készíteni a magyar egységeknek.
  • HunButyok
    #743
    Sok-sok jó hírünk van... Salvaje mindjárt beírja... :)

    Készítettem egy finn-orosz single pályát a winter war-hoz.

    Ismerős lehet egy régebbi sudden régebbi küldetéséből... ;)
    Készüle gy 512X512-es magyar fantázia-single pálya is... eddig 50%-ban kész van... Magyarok német szövetségessel (gépi) a Vörös Hadsereg ellen.
    Készítettem e gy multiplayer pályát is: Finnek-németek a szovjetek ellen. A Barbarossa Északi frontján, ott leningrád környékén...

  • Salvaje
    #744
    Így igaz. Sikerült Lexikon alapján összeállítanunk a Magyar Királyi Honvédség legütőképesebb fegyvernemét, a tüzérséget.
    3 tarack, 4 páncéltörő és tábori ágyú, 1 aknavető, 1 légvédelmi ágyú és egy géppuska lesz a magyaroknak. Továbbá Rába Maros traktor, Horch parancsnoki jármű, motor stb.
    A Network Mod 2.0-ban további értékes egységeket találtam, pl.: BrumBär rohamtarack, Maus, IS-3, Karl ostrommozsár, Wespe, SiG33, Su-76i, Su-76 önjáró tarack, Panzer-III.N (75mmL/24, lengyel 7tp, tks, tk3, 10tp tankok.
    Valamennyit elküldtem Schellének, hogy rakja bele mihamarabb a SB-be.
    Elkészült eközben a Monte Cassino nevű pályánk is, bombajóra sikeredett.
    A kolostort szerzetesek, olasz fasiszták és SS katonák védik. néhány képet remélem sikerül beszúrunk.
  • HunButyok
    #745
    Na de miért felejtetted el a finn-német vs. szovjet multipályámat?
  • Salvaje
    #746
    Bütyi most felrak néhány képet az utóbbi hetek (napok) játékaiból.
  • HunButyok
    #747


    Az én M18-as elit páncélvadász-zászlóaljam Monte Cassino alatt egy narancsliget mellett... :)



    Az én Sherman-jeim nyomulnak előre az Ardennekben. Miután az amerikai légierő Thunderbolt repülői meggyengítettek a német állásokat, a Sherman áradat gyilkos tűzhengerként, acélszívű szörnyként vág rendet magát a benzinhiánytól szenvedő német harckocsik között



    A Magyar Királyi Honvédség partraszálló hajókat zsákmányolt a Szovjet Tengerészgyalogságtól. A partraszálló szovjetek hullái borítják a kompkikötőt. Magyar hadiságmány: M3 Grant tank (oroszok lend-lease szerződésben kapták...)



    A magyar páncéloserők zömét T-38 Skodák teszik ki... Egy magyar Hetzer is részt vesz az állások védelmében...


    A magyar erőket támogató német gépi szövetséges páncélosok...




    A német gépi szövetségesek elvonulnak a magyar honvédcsapatok mellett...


    Magyar seregszemle az orosz fronton...


    A Duce leghűségesebb katonái, avagy ami az olasz hadseregből maradt 1944-ben. Monte Cassino-nál vonulnak a megmaradt olasz páncélosok egy kisvárosba biztosító feladatok ellátására...
  • HunButyok
    #748
    Az első és utolsó kép a legújabb Monte Cassino-i pályánkról van...
    Felülről második az Ardenneki pályáról.
    3-7-ig pedig a magyaros single pályámről, ami várhatóan még a jövő héten netre kerül... :)
    Ez csak az előzetes...
  • Axon
    #749
    Nagyon jók lettek a képek, igazi kuriózumok.
    Hamarosan letöltöm én is őket és kipróbálom, bár ma nyakig vagyok a melóban, de meglátom mire jutok.
    Örülök, hogy az SSNM2 modból sikerült ilyen sok egységet kibányászni. Én tudtam, hogy ezek az egységek benne vannak, főleg a Karl 600 mm-es tarack, a Maus tank és a Sig33-as önjáró tüzérség, az ami csak ebben a modban jelent meg, mivel ez egy nagyon régi mod. Ha jól tudom a Karl egyedül ebben a modban van benne és van egy jó kis single pálya mellékelve az SSNM2 modhoz, amiben benne van a Karl ágyú is. Nem a legelején kapjuk, hanem az első részfeladat teljesítése után jön egy nagyobb erősítés és benne van a Karl is. Brutális méretű bombatölcsér marad a lövés helyén.
  • Axon
    #750
    Nagyon jók lettek a képek, igazi kuriózumok.
    Hamarosan letöltöm én is őket és kipróbálom, bár ma nyakig vagyok a melóban, de meglátom mire jutok.
    Örülök, hogy az SSNM2 modból sikerült ilyen sok egységet kibányászni. Én tudtam, hogy ezek az egységek benne vannak, főleg a Karl 600 mm-es tarack, a Maus tank és a Sig33-as önjáró tüzérség, az ami csak ebben a modban jelent meg, mivel ez egy nagyon régi mod. Ha jól tudom a Karl egyedül ebben a modban van benne és van egy jó kis single pálya mellékelve az SSNM2 modhoz, amiben benne van a Karl ágyú is. Nem a legelején kapjuk, hanem az első részfeladat teljesítése után jön egy nagyobb erősítés és benne van a Karl is. Brutális méretű bombatölcsér marad a lövés helyén.
  • HunButyok
    #751
    Készítettem egy új single pályát:

    Small Villages a neve. Finnekkel kell lenni benne. A feladat gyakorlatilag a Sudden kettő német campaign-ának első pályája, csak finnekkel kell lenni... és csupán 128X128-as pálya.
    Most folyamatban van az "Operation Freshman" című pályám is... ez azt a legendés angol kommandós akciót eleveníti fel, amikor angol kommandósok vmikor 43-ban a Norvégia északi részén lévő Norsk Hydro műveknél felrobbantották a németek nehézvíz készleteit...
    Mindkét pálya Winter War-os lesz...
  • Axon
    #752
    Feltétlenül ki fogom próbálni.
  • Thirstybeer
    #753
    Nem tud valaki letölthető single pályákról Hidden Stroke II. -höz?A sudden-maps.de már kezd unalmassá válni.Elég ritkán frissítenek.
  • CyrSyS
    #754
    Sziasztok! Végre egy Sudden Strike rajongói oldal! Hát tiszteletem mindenkinek! Gyorsan előjáróban elmondanám hogy eddig a legjobb taktikai stratégiai játék amivel életemben találkoztam az a Sudden! Igen jó. EMlékszem mikor kijött a 2 ami nagyon nem tetszett nekem akkor a motiváció elmult. És íme 2006-ban rátaláltam az oldalra, néztem vissza a képeket hát 1 óráig csak bokákolni tudtam annyira lenyűgözött. Annyit szeretnék kérdezni hogy valaki akkor írja le nekem azt a sudden konfigurációt amit ha feltettem (persze maradjunk a 2.vh környezetben) akkor a legtöbb féle választható tank álljon a rendelkezésemre. Tehát pl azt mondjátok hogy a legjobb mondjuk a Sudden RW+valami nemtudom mod(modok) mert ez igy együtt adja a legtöbb válaszható egységet akkor azt szerzem be. Tehát most erre az információra lenne szükségem! Köszönöm nektek!
  • Axon
    #755
    Szia!
    Nekünk is jó néha egy újabb Sudden Strike fanatikussal találkozni.

    Kicsit furcsa a kérésed a legtöbb tankra vonatkozóan. Én úgy vettem észre, hogy az összes létező tankot (ami a 2. vh alatt bármilyen harci tevékenységben részt vett) lemodellezték a modokban. Nem tudnám megmondani melyikben van a legtöbb, de nem hiszem, hogy ez a játékélményt befolyásolná. Igazából úgy is annyiféle tankod van, ami egy adott pályán előfordul.
    Talán modokat ajánlanék:

    - sud2 + ssnm2 mod (ebben tényleg hihetetlen mennyiségű tank van és vannak hozzá alapból olyan single pályák, amik dugig vannak tankokkal, köztük magyar tankok is vannak, remek a lőtávja és pergős csaták vannak benne)

    - sud2 + LRM 2.37 mod (egyik kedvencem, remek tankokkal, lovasszekér vontatta ágyúkkal)

    - sud2 + RWM 6.6 mod (legnagyobb felhasználói táborral rendelkező mod, szinte mindig lehet multizni valakivel, profin kidolgozott, gyönyörű tankok)

    - sudden RW + RCM2.0 mod (Ezt a modot most is aktívan fejlesztik, két tag is jár ide a fórumba, akik a magyar egységeket készítik a modba és a pályákat)

    - Hidden Stroke 2 (ez egy önállóan megjelent fizetős játék, gyakorlatilag a sud2 + APRM mod, csak ezt meg lehet venni a boltban, ez is az egyik kedvenc modom, hihetlen profizmus sugárzik belőle, hatalmas és meseszép tankarzenál, egyben ez a legvitatottabb mod is mivel fizetős és ez sokaknak nem tetszik ezért fikázzák)
  • CyrSyS
    #756
    Szia! Köszönöm, a választékok széles skáláját sórakoztattad fel. Tényleg hálás vagyok legalább egyben nagy mértékben csöppenek bele egy bővített sudden-be. Ahogy elnézem a legtöbbje sud2-es-re épül. EZ pont ciki mert az nincs meg. Beszerzését megoldom valahogy. Amit jelenleg magamhoz veszek (érted mire célzok) az a sudden strike resource war, és a hidden stroke 2. 2 kérdésem lenne még. Mit takar az hogy a Hidden Stroke 2 fizetős? Ez miben nyilvánul meg? Tudsz nekem oldalakat mondani ahol bővebben olvashatok+letölthetek mod-okat a suddenhez? Persze a megfelelőhöz illőt. A listából a sud2+ssnm2 jó lehet ha így beírtad. Bár mint mondottam nincs meg a sud2. Ezért marad önmagában a Hidden Stroke 2 meg az a sudden RW + RCM2.0 mod. az RCM2.0-t hol tudom beszerezni? És egy utolsó kérdés ha nem zavarlak, az hogy előző részekben itt a fórumon láttam egy olyan képet amibe egy böszme tank van, oldal páncéllemezelt Panzer4 (jagdpanzer IV.) illetve bőszme lövegek földön és vonat. Ez melyikbe vannak benn? Válaszaidat köszi.
  • CyrSyS
    #757
    Ja és én inkább Single párti vagyok Sudden terén. Remélem amit kiválaszottam ahhoz van campaign vagy valami pályák :D
  • CyrSyS
    #758
    megvan a mod letöltő oldal! :D
  • CyrSyS
    #759
    Játszottam a hidden stroke 2-vel. Hát no comment. Annyira élethű meg annyi minden van benne hogy kész. Sztem ebbe minden benn van ami kell! Talán az alverzióik a tankoknak az hiányzik. Pl 5-6 féle tigris volt. A,B,C --- stb De ez igen jó! Van ennél jobb? pl valami+mod kombináció ami űberli a hidden stroke 2 harckocsi állományát? :D
  • Axon
    #760
    A Hidden Stroke 2 és az első része is fizetős mod.
    Ami fizetős még az természetesen a:
    Sudden Strike 1
    Sudden Strike forever
    Sudden Strike 2
    Sudden Strike Resource War

    Minden részhez készültek mod-ok, amik mindegyike ingyenes, kivétel ez alól a Hidden Stroke modok. Az első részhez még APRM modként jelentek meg, de az ingyenes volt. A 2. részhez is készítettek egy APRM nevű modot, de gondoltak egy nagyot és nem lett ingyenes, hanem meg lehetett venni a boltban. Én például megvettem. Ennek már a boltban nem az volt a neve, hogy APRM mod (gondolom nehéz lett volna eladni), hanem Hidden Stroke. Kellett hozzá a Sudden Strike 2 is mivel ez csak egy mod volt. Aztán elkezdtek szállingózni a hírek, hogy készül a Hidden Stroke 2. Először ez kacsának tünt, de később valósággá érett. Ez is fizetős lett, tehát csak boltban lehetett megvenni, nem lett ingyenes. különlegessége, hogy ehhez már nem kellett megvenni a sud 2-t, hanem tartalmazta azt egybeépítve a moddal. Ez lett a Hidden Stroke 2.

    Természetesen minden fizetős dolgot meg lehetett szerezni warez oldalakról, de attól ez még nem számít ingyenes kiegészítőnek.

    Legjobb Sudden-es oldal:
    www.sudden-strike-maps.de

    Itt megtalálod majdnem az összes ingyenes mod-ot, na meg pályákat hozzájuk garmadával.
    Általában a modoknak van saját oldaluk is például az LRM modnak: www.leonardslair.com

    Érdekességként megemlíteném még a Cold War conflict nevű játékot, ami olyasmi lett mint a Hidden Stroke 2. Azaz egy modnak indult, majd egybe gyúrták a Sud 2-vel és önálló játékként eladták. Ez is természetesen fizetős játék, de Magyarországon nem árulták, így csak warez eszközökkel lehetett beszerezni. Ebben nem 2. vh-s környezet van, hanem a hidegháborúban játszódik. Modern tankok és gyalogsági fegyverek. Ha jól emlékszem akkor az 50-es 60-as és 70-es évek háborús konfliktusait lehetett végigjátszani. Nekem nagyon tetszett 4 kampány is van benne, bár egyiket sem vittem végig.
    Másik érdekesség a Gulf War nevű játék, ami ugyan úgy készült mint az előző, csak itt az Irak-Iráni háború a téma. Ebből letölthető egy demo ami 1 pályát tartalmaz és nagyon jó. Állítólag megjelent és az Amazon.com felvett rá előmegrendeléseket, de most sem tudom, hogy tényleg kiadták-e, vagy csak ígéret maradt.
  • Axon
    #761
    Az RCM2.0 modot is letöltheted a www.sudden-strike-maps.de -ról. Itt fent van az 1.11-es verzió is, amit szintén érdemes leszedni, mivel nem kompatibilis a 2. résszel, azaz az RCM 1.0-hoz 1.1-hez és 1.11-hez készült pályákat nem lehet betölteni a 2.0-ás modban.
  • Axon
    #762
    Jó lenne ha leírnád, hogy hanyas számú beírásban van az a bizonyos kép, arról a tankról, akkor biztos tudok segíteni.