2389
Sudden Strike mindörökké
  • HunButyok
    #683
    Sziasztok!

    A Kurszk pálya nem rossz, bár elég nehéz... Érdekes, is jó is, bár az óriás pályák sosem voltak a kedvenceim. A térképen még van mit csiszolgatni, de ettől függetlenül nem rossz... Lehet csak azért nem vagyok oda érte, mert ebben én nem segítkeztem.. :) Na jó nem ez a gond tényleg...
    Szerintem legjobb pályáink, a Lengyelország, a Normandia, az Arnhem és a Franciaország...

    Single pályákon dolgozunk ezerrel, de sose akar elkészülni egy sem, pedig nem tudom miért... Talán mert ha összefutunk inkább játszunk egymás ellen. :)
    Csinálunk majd amúgy egy kampányt is... Normandiával kezdődik majd és egészen a III. Birodalom bukásáig lehet majd az amcsik-angolok útját követni... De ez majd summer4 battlesben lesz... Egészen 1945 májusáig lesz majd időben. A legvégén majd már néhány maygar alakulat is harcol a németek oldalán az amcsik ellen... :)
    Már várjuk a summer battles-t... nagyon-nagyon...

    Ja, legyőztem Salvaje-t az amcsikkal az Ardennek pályán... Készültek képernyőlövések is, majd felrakjuk ide őket... A Thunderbolt repülő egy vadállat...
  • HunButyok
    #684
    Tegnap óriásit harcoltunk Normandiában Ferivel!
    Kiegyeztünk egy döntetlenben, miután kivágott a gép. a csatáról majd később írok részletesen. volt minden: kaland, kommandózás... majd besz*rtam az izgalomtól...
  • HunButyok
    #685
    Axon!

    Íme a suetools-hoz a használatio útmutató:

    hi,

    i can´t add new voices in RCM2.5 summerbattles

    how to extract the units:

    1) Download suetools
    2) put unsue into the modfolder where the suefiles located
    3) open commandline and go to the folder
    4) then enter: unsue filename.sue filename/
    5) the sue file will be extracted now and you can find a new folder "filename"
    6) there are the files (4 files per unit) - so i need f.e. zinry.pck,hot,inf,col

    1. Töltsd le a suetools-t
    2. tedd az unsue-t a Mod-mappába ahol a suefile-ok vannak
    3. nyisd meg "utasítás lánc" (így tudnám fordítani) és menj a mappába
    4. aztán lépj be: unsue filenam.sue fájlnév/
    5. a sue fájl ki lesz véve most és megtalálod egy új mappában "fájlnév" gondolom lesz egy olyan mappa, hogy A22 churchill (ha pl. egy churchill tankot akarsz kicsomagolni sztem)
    6. itt lesznek a fájlok, egységenként 4 darab, ebből tud Schelle zrinyit csinálni

    Hú, próbálj meg mindent Axon! Különben lefokozlak... :)
  • Salvaje
    #686
    Üdv.

    Kissé módosítottam az Ardenneki-pálya térképét, és játszottam Ferivel rajta egy felejthetetlent. A német csapatok győzelmet arattak a 4-5x túlerőben és légifölénybewn lévő amerikai egységek felett. Királytigriseim zsákmányolt amerikai benzinnel mentek.
  • HunButyok
    #687
    Én meg tönkrevertem a német hadsereget az amerikaiakkal... :P Ardennek pályán Salvaje-t... :) isteni csata volt...



  • HunButyok
    #688
    Sanyi! Hivj fel! Találtam Neked érdekességet! Környzetmérnöki munkakörbe keresnek embert!
  • Axon
    #689
    Itt a legelső lépésnél vagyok elakadva, nevezetesen:

    1. Töltsd le a suetools-t

    Honnan töltsem le? Már mindenhol kerestem a neten, de nem találom.
  • Axon
    #690
    A Hidden Stroke 2-ben végre átverekedtem magam a német kampány 5. pályáján. Itt szimpla gyalogsággal kellett elfoglalni egy benzin raktárat, majd megtartani. Volt két tank is a pályán, de azokat a páncélöklösök könnyen kilőtték. A sűrű erdős rész okozott gondot, ahol keményen amprította egymást mindkét fél. 44' decemberében járunk a nyugati fronton, ahol ilyenkor kulcsfontosságú volt a benzin.
  • Axon
    #691
    A 6. pályán végre ismét kaptam tankokat, méghozzá rögtön királyokat is, na meg elit SS egységeket. Bastogne városát kell elfoglalnom.
    Reszkessetek jenkik! :-)

  • Axon
    #692
    Érdekes megfigyelni az SS pácélos egységek morálját :-)

  • Axon
    #693
    Az előző képen egy Panther G látható és 2 db van belőle, míg ezen a képen egy panther A található, amiből 3 van és a morálja is kisebb.

  • Axon
    #694
    Ahogy megkaptam az SS egységek parancsnokságát, jött még egy rakás reguláris hadsereg beli erősítés.
    Jg. Panther (talán a leghasznosabb)


  • Axon
    #695
    Nebelwerfer

  • Axon
    #696
    Lángszórós tank (Flammpanzer III)

  • Axon
    #697
    Ezen a képen egy rakás remek egység:

    Jgd. Pz. 38(t)
    Jgd. Pz. IV.
    Stug III/F
    Stug III/G

    Érdemes megfigyelni az SdKf 251-es 20 mm-es L/55-ös ágyúval

  • Axon
    #698
    Itt pedig egy tigris

    Mellete pedig:
    Pz IV D
    Pz IV H
    Külön érdekesség egy
    SdKf 250/9 szintén 20 mm-es L/55-ös ágyúval
    Érdemes összehasonlítani az előző képen levő hasonló járművel.

  • Axon
    #699
    Kaptam egy SS parancsnokot is, hihetetlenül messze látó messzelátóval :-)

  • HunButyok
    #700
    Oké, megkérdem Schellét, hogy honnan lehet beszerezni a suetools-t!
  • Salvaje
    #701
    Üdv.

    Íme néhány kép az Ardenneki csatánkból.
  • Salvaje
    #702
    úgy tünik, nem lehet lokákisan képet beszúrni. Kár
  • Axon
    #703
    Így semmiképpen nem tudsz képet belinkelni, hogy a saját vinyódat adod meg a címnek. Valami nyilvános szerverre fel kell töltened és onnan belinkelni.
  • HunButyok
    #704
    Sziasztok!

    Remélhetőleg ma elkészül a Finn-Szovjet összecsapás... Multiplayerben ez is... ;)

    Finnek a félelmetes szovjet medve ellen... Alig várom, hog ylemészárolhassam a Nightwish tagjainak képzeletbeli nagyapjait... :) Lesznek benne fehér ruhás finn civilek is... Az egyik Tarja Turunnen nagyanjának lesz kinevezve. Igaz férfi ruhában lesz, de az a szovjet katonák elleni szerelés, mert akkor férfinak vélik és nem erőszakolják meg... Persze így viszont lelővik...
    A kezdőegységnek érkező kedvenc Leningrádszörnyemet csakis finn civilek lemészárlására fogom használni... (Na nem azért mert gyakorlatilag semmire nem jó ez a tank, és a civileknek nincs fegyvere...)

    Éljenek a Leningrád-szörnyek, a kedvenc páncélosaim...
  • Axon
    #705
    Mik azok a Leningrád-szörnyek? Még sosem hallottam róluk.
  • HunButyok
    #706
    Halihó!

    A leningrád szörnyek a pl. következő páncélosok:
    T-32
    T-35
    TG tank
    SMK
    T-28

    A Leningrádi Mozdonygyárban készült 30-as évekbeli többtornyú tankok

    Amúgy felvázoltam Schellének a várt és tervezett magyar egységeket a Sommer Battles-be, de ha van még ötleted, Axon, akkor írj nyugodtan:

    Hi Schelle!

    If the hungarain tanks will not be in the Sommer Battles, then we content oneself with the expansion of the hungarain infantry units. We wish some new soldier in Sommer Battles. Salvaje, Kandur, Sven and I talk about the all hungarian units.

    This list is the following:
    Hungarian Infantry (1935M Rifle 7,9mm)
    Hungarian Infantry (1936M Mortar 50mm)
    Hungarian SM-Guner (43M Kiraly 9mm)
    Hungarian Officer (37M Pistol 7,65mm)
    Hungarian Machineguner ("Gebauer" 8mm)
    Hungarian Tankhunter (Solothurn AT 20mm)
    Hungarian Tankhunter (44M AT-Rocket 60mm)
    Hungarian Crew 43M Kiraly 9mm)
    Hungarian Medic (1935M Rifle 7,9mm)
    Hungarian Engineer (1935M Rifle 7,9mm)
    Hungarian Pilot (29M "Frommer 7,9mm)
    Hungarian Scout (1943M Rifle 7,9mm)
    Hungarian Elite Paratropper (like the american paratropper in RCM 1.11) with 43M Kiraly 9mm
    Hungarian Partisan with PPSh SMG 7,62 mm
    Hungarian Partisan with 37M Rifle or Mosin-Nagant or K98
    Hungarian "Arrow Cross following" soldier (black clothes like SS, with a little red stripe in their arm) with MP40 smg
    Hungarian "Arrow Cross following" soldier (black clothes like SS, with a little red stripe in their arm) with K98
    Hungarian "Arrow Cross following" officer with Luger (black clothes like SS officer, with a little red stripe in their arm) with Luger or Frommer-stop
    Hungarian Provost with Horse (like polish equestrian officer) with 37M rifle (with black Hat)
    Hungarian equestrian officer with 37M Pistol
    Hungarian equestrian scout with 1943M rifle
    Hungarian equestrian soldier with 37M rifle
    Hungarian Heavy Machine gunner with MG34 and MG42


    Hungarian Motorbicycle BMW with MG34 or Gebauer LMG
    Hungarian Aircraft: FW-189, Ju-52, ME-109 with hungarian marking
    Hungarian tanks from Germany (Pz. III./M, Pz.IV/F1,G,H, Pz.V., Pz.VI/E with hungarian marking
    Hungarian SPG/SPH: Hetzer, Stug III., Stug Iv., JdPz IV
    Hungarian truck: Opel fueltruck, Krupp 1,5 tons
    Hungarian Supply truck Rába-Maros (like Morris C8 but in hungarian colors)

    Hungarian Fielgun like German Gebirgskanone 75 mm
    Hungarian 150 mm howitzer like japanese 150 mm howitzer
    Hungarian "Szálasi-röppentyű" (300 mm) like Nebelwerfer but this shot two rocket and fire at precise (300 mm)

    These are the names of the German tanks that we used in worl war 2:
    Pz. IV. - PANCELFIR
    Pz. V. - PARDUC
    Pz. VI. - TIGRIS
    Jagdpanzer IV - GUDERIAN-KACSA
    Pz. 38t - in hungary this was the T-38 SKODA
    Weapons:
    Leichte haubitze 105 mm - GÖRING-TARACK

    Anyhow the hungarian tanks are will be very good too...
    Some hungarian Hero:

    Ödön Bese - Tank officer ace with Pz. IV.
    Ervin Tarczay - Tank officer ace with Tiger
    Gusztav Jany - Hungarian general
    Janos Heszleny - Hungarian General
    Ferenc Szombathelyi - Hungarian General
    Miklos Horthy - Hungarian governing (i think like the Polish Cav. Officer with white Horse , but with General-Binaculars and Hitpoint 85)

    The color of hungarian units like the russian soldiers were in the Sudden Strike Forever os SS 2. But this color will be the most beautiful:

    Number "RAL 6021" in this honpage http://www.betatherm.hu/RAL.htm

    The color of hungaraian vehicles is like the SS2 Network Mod (yellow-green-brown)

    And at the end some Eastern-Europe soldier, who fought in the World war 2
    Romanian infantry with K98 (in german service)
    Romanian officer with Luger (in german service)
    This figure type like the german soldiers but their clothes will be dark-brown

    Romanian infantry with Mosin-nagant (in soviet service)
    Romanian officer with TT Pistol (in soviet service)
    In clothes like soviet infantry

    Slovakei infantry, and officer with german weapons
    Slovakei infantry, and officer with russian weapons
    In dark green clothes german and russian frigure form...

    Bulgarian infanry and officer with german and russian weapons but dark-grey clothes
    Yugoslavian infantry and officer with german and russian weapons but their clothes will be green-blue
    Yugoslavian partisan with K98 and Molotov Coctail...

    Thank You!
    Greeting from Hungary

  • lammaer
    #707
    ööööö... az "Arrow Cross following" az a nyilaskeresztes akar lenni? Jól néz ki angolul :)
  • HunButyok
    #708
    Igen-igen... a following az párthívőt jelent... Furcsa angolul, de hát most szegény német vagy angol vagy mittudomén kolumbiai kissrác csak kamillázna ha leírnánk, hogy "nyilas pártszolgálatos"
  • HunButyok
    #709
    Viszont ha lennének románok, akkor lehetne őket mészárolni...
  • Axon
    #710
    Nem igen tudok mit hozzáfűzni, mivel a gyalogsági fegyverzetet egyáltalán nem ismerem, bár a 81 mm-es aknavetőt nem látom, pedig az kifejezetten a magyar hadseregre jellemző fegyver volt. Sajnos pont ezen okból elég kevés lőszer volt hozzá. A németek adtak 80 mm-es aknavető gránátot, de azzal meg nem volt valami pontos.
    A tigris harckocsiból összesen 2 db-ot kapott a magyar hadsereg.
    Nos így ennyit tudnék hozzáfűzni.
  • Axon
    #711
    Lehetnének benne oláh hegyifelkelők sima puskával. Azokat szivesen mészárolnám :-)
  • HunButyok
    #712
    Nem, Tigrisből volt kb 10-15 is, mivel a román árulás után a nekik ígért cuccot is mi kaptuk meg...
  • HunButyok
    #713
    de mindjárt bemásolom a németektől kapott tankok mennyiségét Schelle fórumáról, mivel oda már felírtuk egyszer Salvaje-val.
  • HunButyok
    #714
    Szóval ez volt az összeírt jegyzékünk, amit anno felraktunk a sudden fórumra...


    Ansaldo leicht pzkfw.: 150 Stück (1936)
    L-60 schwedische leicht pzkfw.: 1 St. (1938)
    L-62 schwedische leicht Panzerjäger.: 1 St. (1939)
    Pz. I.: 1 St. (1938) und 8 St. (1942)
    Pz. II. Ausf. F.: 8 St. (1942)
    Pz. III. Ausf. M.: 10 St. (1942) und 12 St. (1944)
    Pz. IV. Ausf. F1.: 22 St. (1942)
    Pz. IV. Ausf. F2.: 10 St. (1942)
    Pz. V. Ausf. D.: 10 St. (1944)
    Pz. VI. Ausf. E.: 12 St. (1944)
    Pz 38(t).: 108 St. (1942)
    Hotchkiss H35.: 15 St. (1942)
    Somua S35.: 2 St. (1942)
    T-11 Cz leicht pzkfw.: 2 St. am 1939
    T-21 Cz medium pzkfw.: 1 St. am 1940
    TKS TH-3 polnische leicht pzkfv.: 20 St. am 1939
    Renault R35.: 3 St. am 1939
    Marder II.: 5 St. am 1942
    Stug. III.: 10 St. am 1942
    Stug. III. Ausf. G.: 50 St. am 1944
    Hetzer.: 75 St. am 1944
  • Axon
    #715
    Ez érdekes lista, nem ismertem eddig.
  • HunButyok
    #716
    Ez az én szerény gyűjteményem... Csak ugye Schellének Salvaje lefordította németre...
  • Axon
    #717
    Végre feltelepítettem a Resource War-hoz kiadott patch-et.
    A kampányok között megjelent az orosz küldetés.
    Nyomok belőle egy képet.
  • Axon
    #718
  • Axon
    #719
    Mint látható, hatalmas a kezdő térkép. Az elején rögtön kapunk egy lángszórós tankot.
  • Axon
    #720
    Nincs könnyű dolgunk. így elsőre belekezdve rögtön elvesztettem az összes egységemet. Vigyázni kell mert minden lehetséges fedezék mögött ott lapul egy német egység és bőven vannak német tankok is a pályán. Bár eddig még csak könyedebb tankok jöttek. Pz II, Pz III G, Pz IV J
  • HunButyok
    #721
    De ez nem real combat mod... Ez melyik? Konkurenciával nyumulunk? Ejnyebejnye! :) Semmi baj ám...

    Ja a 81 mm-es aknavetőgt is leírom Schellének...
    Gyakorlatilag olyan lesz mint a lenygel 81 mm-es, csak az lesz aláirva, hogy Ungarische 81 mm Mortar :)
    16 gránáttal...

  • Axon
    #722
    Ez valóban nem az RCM mod, mivel ez maga az alapjáték, mindenféle mod nélkül :-)

    De, ha már a konkurenciánál járunk. Nincs meg neked az LRM 5 mod? Van vagy 5 féle mod a Resource War-hoz és ebből 4-el simán elindul a Resource War bármelyik kampánya, kivéve az LRM modot, aminél hibát jelez és kilép. Arra lennék kíváncsi, hogy csak nálam van-e a hiba.