2389
Sudden Strike mindörökké
  • HunButyok
    #643
    Hú, ez nem semmi! Köszi az infókat!
    Most csak úgy törnek ráma z izgalmi hulámok! :D
  • HunButyok
    #644
    Én amúgy csak pár PC játékot ismerek:
    Liero, Sudden, Brothers in arms, Battlefield 2, nam meg a régi wolfenstein...
    De csak a Suddennel játszom. Láttam egyszer 20 percig a Blitzkrieget is, de az nem jött be annyira...
  • Axon
    #645
    Hajaj pedig ezek alapművek. Nem feltétlenül a játékélmény, hanem maga az egységek miatt. Például a Combat Missionnal én még egy menetet nem tudtam végigjátszani. Csak elindítok egy-egy pályát amin magyar vagy német egységek vannak (találhatók benne kimondottan SS egységek is) és nézegetem őket. Körbeforgatom minden szögből, elindítom őket, célpontot jelölök ki stb.
    A Battlefield 1942-vel viszont sokat játszottam már multiban is, amikor még nem volt ilyen szigorú a munkahelyi tűzfalam. Hihetetlen élmény volt, már csak a magyar egységek miatt is. A Blitzkrieg a másik nagy kedvencem a Sudden Strike mellett. Én mindkettőt szeretem, de nagyon sokan vannak úgy mint te, hogy csak az egyik jön be nekik. A Blitzkrieghez egy barátommal el szerettük volna készíteni mi is a magyar egységeket mod formájában, de szörnyen nehéznek találtam. A haver az főleg repülőkben utazik, imádja őket, így megcsinált néhány magyar repülőt. Mondjuk a II. vh-s magyar légierő nagyrészét a német repülők tették ki, így főleg annyiból állt a munkája, hogy a stukák és Me-k magyar festést kaptak. Ettöl mondjuk meseszépek lettek.
  • HunButyok
    #646
    Hú, ilyen nehéz mission-okat szívesen lejátszanék, de mivel nincs gépem, csak legfeljebb multiban tudunk játszani. Majd talán a legközelebbi albérletünkbe Gábor barátom felhozza a gépét, aztán tudok single pályákon vagy campaign-okon nyomulni. Ha nehéz eg ypáyla za jó, én szeretek pöcsölni velük akár több napig is.
    Te megcsináltad amúgy a Resource War pályáit és campaign-ait? Sokak szerint nem olyan jók, de én baromira élveztem őket! :D
  • Axon
    #647
    Belekezdtem, de elkövettem azt a hibát, hogy rögtön rátöltöttem az LRM 3.0-ás modot. Így megváltoztak a lőtávok és hihetetlen nehéz lett teljesíteni már az első pályát is. Elment tőle a kedvem, de készülök, hogy mindenféle mod nélkül újra belekezdek. Bár ez nem tudom mikor lesz.
  • HunButyok
    #648
    A németország 45 utolsó pályája az igazán izgalmas!
  • HunButyok
    #649
    Sziasztok! Schellének említettem, hogy a Forever kiegészítésében vannak maygar tankok... Kíváncsi vagyok mit tud tenni, hogy a Summer Battlesbe átrakja őket...
  • Axon
    #650
    Reméljük sikerül kioperálnia belőle.
  • HunButyok
    #651
    maybe your friend can extract the units and send them to me via email ?

    RCM2.5 SB is a winter addon and not compatible to other RCM - Versions
    but you can use RCM2.0 TWW script also for SB missions


    Ezt írta Schelle. A "Your friend" az Téged takar! Szóval ez tulképpen Neked szól, Axon! :)
    Üdv a csapatban!
  • Axon
    #652
    Huhh, jól hangzik. Lefordítanád pontosan mit is takar ez az angol nyelvű üzenet, mert elég hézagosan értem.
  • HunButyok
    #653
    Tulajdonképpen annyi, hogy a játékban, ahol az a sok fájl van, amik tulajdonképpen az egységeket jelölik, azokat kéne vhogy kimásolnod a jjátékból és elküldeni Michaelnek...
    Bár az ilyen programozás-részhez nemannyira értek... Ha tudsz németül esetlegh,akkor javaslom, hogy a rechenteufel.de/Schelle/phpBB2 oldaoln kontaktolj Schellével...
  • Axon
    #654
    Németül egy szót sem értek és az angol is elég karcsú, ott is keményen szótáraznom kell.
  • HunButyok
    #655
    Hú, akkor kitalálunk valamit!
    Akor én megkérdezem schellét-hogy mit kell tenned, s ha a technikai részével boldogulsz, akkor nincs semmi gáz... Ezeket a unit-fájlokat vhogy ki kell másolnod a programfájlból...

    na megkérdem Schellét!


  • HunButyok
    #656


    A képen jól látható, amint Rommel tábornok személyesen veszt részt a frontvonalbéli harcokban. Egy Wehrmacht mesterlövész és egy SS tiszt fedezi, amint kiszállva a Kübelwagenből értékeli a Szövetséges csapatok már kiépített hídfőjét.
    Rommeltől délre a 4. magaslaton egy Göring-tarack SS tüzérekkel próbálja az Amerikai védelmi állásokat szétzúzni, illetve az előretörő Szövetséges csapatokat feltartóztatni, amig az SS rohamlövegezred a térségbe érkezik.
  • HunButyok
    #657


    Az normandiai partoknál a Szövetségesek már áttörték a német védelmet, s a parton ejtőernyővel ledobott hadianyaggal védik az 1-es számú kijáratot. Egy német híradós elrejtőzve az egyik bunkerben kémleli az amerikai desszantosokat.
    Figyeljük meg az amerikai M1A1 75 mm-es desszantos ágyút, mellyel sikeres tudják támogatni a már partraszállt egységeiket, illetve megkönnyíti az Szövetségesek védekezését az esetleges német ellenlökés esetén.

    A parton amerikai hullák egy része látható. Hát igen... Omaha-Beach volt ez nem sétagalopp! A partaszállók vesztesége: kb 800 amerikai, 100 brit, 50 lengyel, és kb 50 francia. R.I.P.
  • HunButyok
    #658


    Rommel elesett a harcokban. A 4-es számú magaslat SS-tüzérei a megmaradt Göring-tarackkal tartják a magaslatot. Az amerikaiak és britek már Északon szárazföldi egységekhez jutottak. Özönlik a Sherman-tank... Az SS tüzérek hősiességükért posztumusz első osztályú lovagkereszteket kaptak!
  • HunButyok
    #659


    A Luftwaffe már nem a régi... Hősisen szálltak fel vadászaink, hogy megóvják a szárazföldi erőket a Liberátorok, Mosquito-k, Thunderboltok, Spitfire-ek támadásától. A képen éppen Heinz Knocke vette fel sikeresen a harcot egy amerikai desszantosokat szállító repülővel. A játékban ez volt kb a huszadik gép, amit lelőtt. Nem hiába írta meg később "A Führerért repültem" című munkáját.
  • HunButyok
    #660
    Sziasztok!

    Készítettünk egy isteni pályát. Normaindiai partraszállás. Szövetséges oldalról háromféle nemzettel lehet játszani: USA, UK, Francia-lengyel, valamint német oldalról SS és Wehrmacht. A pálya érdekessége, hogy már vannak lerakva kezdőegységek, így egyből meg lehet kezdeni a partraszállást. Szövetséges részről hadihajók óriási lőtávú nagy kaliberű ágyúkkal tudják bénítani a német part védelmét, valamint óriási a légifölény. A patraszálló egységek Úszó Sherman-ekkel és partraszállóhajókkal kezdenek. A szövetségesek egy-egy "kijáratért" a parton kb. 90-95 %-os veszteségek kell hogy szenvedjenek. A pálya északi részén lévő Zeppelinnél, ha Szövetségeseké, akkor ott szárazföldi szövetséges egységek jönnek be, mintha a pályán nem látható részen már északabbra partraszálltak volna valakik.. A pálya úgy néz ki hogy 100%-osan tökéletes. A léyneg tulajdonképpen a partraszállás és a part teljes birtokba vétele a Szövetséges részről, míg német részről, hogy tengerbe nyomják az amerikai-angol-francia-lenygel csapatokat, valamint hogy légvédelemmel (ez komoly német részről) megóvják a partot az óriási légifölénnyel szemben...
    Ez a pályánk, az Overlord, hamarosan letölthető lesz Schelle oldaláról!

  • HunButyok
    #661
    Szia Axon!

    Schelle írta:
    your friend needs the sue-tools/files
    and then he have to extract the big mod file where units are in

    Az egységek a Nnagy Mod-fájlban vannak. És ezekre a sue-tools/files van szükség... Meg tudod vizsgálni ezt? Kiszedni őket és elküldeni Schellének?

  • Axon
    #662
    Még sosem használtam azt a bizonyos sue-tools -t. Azt sem tudom honnan lehet letölteni, de rákeresek a neten hátha megtalálom.
  • HunButyok
    #663
    Valahol a programfájlban található szerintem... a játék mappában...
  • Axon
    #664
    Ott nincs, de rákerestem a neten és létezik ilyen eszköz, de ahonnan le lehetett tölteni azt az oldalt megszüntették. Úgy néz ki, hogy fent van egy orosz oldalon is, de ott meg nem tudok eligazodni a hülye ciril karakterek között.
  • HunButyok
    #665
    Hú, te vagy a profi ilyen dolgokban... Én bízok benned! Szóval rajtad múlik, hogy vezethetsz-e maygar tankokat vagy sem... :)
    Rajtad a mayagrok szeme! hajrá Axon!!!!

    na mit szólsz a screen-shotjaimhoz?
  • Salvaje
    #666
    Azt hiszem abban egyetérthetünk, hogy a D-nap nevű, nemsokára interneten is elérhető RCM 1.11 multipálya az eddigi legjobban sikerült konstrukciónk. A térképet természetesen a www.sudden-strike-maps.deoldalról töltöttem le. A lényegi átalakításokat Bütyi hajtotta végre, és a remekbeszabott partvonal is az ő érdeme. Jómagam az egységeket állítottam össze, valamint a skriptezésben segédkeztem. Aztán két próbajáték után kisebb módosításokat eszközöltünk a partvédelem és a szövetséges támadóerő tekintetben.
    További jó hír, hogy még a héten elkészül az Operation Zitadelle nevű pályám ami a kurszki csatát dolgozza fel. Tank tank hátán, elfántok párducok, WH és Waffen SS alakulatok a 4x túlerőben lévő oroszok ellen...
  • Axon
    #667
    A screen-shot-jaid remekek! Mindig is próbáltam ebbe a topicba minél több képet belerakni, hogy testközelibb legyen a játék, az élmény amiről beszélünk. A legjobb az amikor egy-egy pályát lépésről-lépésre ábrázolunk egy képsorozattal. A topicba visszamenve már volt 1-2 képsorozat, ahol egy teljes single pálya végigvitelét ábrázoltam képekkel. Volt amikor 10-15 képpel is.
  • Axon
    #668
    Próbálozok a sue-tools beszerzésével és majd meglátom, hogy azzal hogyan lehet kioperálni a tankokat.
  • Salvaje
    #669
    Látom netközelbe vagytok. Bütyi, hol vagy?
  • Salvaje
    #670
    ja, és Axon, lenne számodra egy harci feladat, a parancs egyenesen a Fürhrertől jött: Csinálni kéne egy magyar Sudden honlapot, ahová rendszeresen tőtögetnénk a pályákat, útmutatót az editorhoz stb.
    Bütyi azt mondta, hogy te értesz hozzá...
  • Axon
    #671
    Hát... nem is tudom. Volt két próbálkozásom:

    http://axon.uw.hu/ Ez egy tankos oldal, régebben csináltam, de nem volt időm befejezni.

    http://axon.srv.hu/ Ez pedig a Sudden Strike oldalam lett volna.

    Sem időm nem volt, na meg a weboldal készítéshez sem értek. Csak a szándék volt meg bennem.
  • Salvaje
    #672
    És nincs véletlenül valami haverod, aki rendelkezik azzal a hatalommal, hogy mindezt megvalósítsa?
  • HunButyok
    #673


    Íme néhány kép ugyanerről a pályáról, de az ellenség, a Szövetségesek oldaláról:

    a képen az amerikai csapatoknyomulnak előre a 4-es számú magaslat felé. Útjukat hullák jelzik (különös kegyetlenséggel mészárolják le a 3. Birodalom hős fiait. Azért jó érzés hogy az útjukat jelző hullák zömében saját elesettjeik.
    A 4-es számú magaslaton persze egy Göring-tarack figyel, ameit a tegnapi képek egyikén jól lehet látni. Az amerikai erők 88-as Flak-ra tippelnek, pedig nem az volt ott. :)
  • HunButyok
    #674


    A képen a partraszállás utáni helyízet látható. Köztük a jól ismert Ryan közlegény. Jól látszika képen a Szövetségesek hatlmas embervesztesége. Vegyük figyelembe, hogy tulajdonképpen ez csak az egyes számú kijáratért vívott harcok helyszíne...
  • HunButyok
    #675
    A képen továbbá látható egy tök aranyos úszó Sherman. Nagyon vicces tompa puffanó hagot ad ki, ha kilövik... Egyik kedvenc tankom a játékban. Kis tündér...
  • HunButyok
    #676


    Hát igen... a hős SS-tüzéreket megörökítő kép az ellenség perspektívájából... Lángoló Shermanok, repeszektől sérült katonák próbálják bevenni a 4-es számú magaslatot. A 3-as számút desszantosokkal bevették, de a 4-esnél nem várt kitartó SS alakulattal találták szembe magukat!
  • HunButyok
    #677
    majd még teszek be screen-shotokat, magyarosan képernyőlövéseket... :)
  • Salvaje
    #678
    "...Csapataink úgy fognak áttörni a friccek vonalain, mint fos a libán..."
    J.S. Patton
  • Axon
    #679
    A Fireglow kiadott egy patch-et a Resource War-hoz.
    Nem is tudom mikor volt utoljára patch ehhez a játéksorozathoz. Talán amikor a Sud 2-t felpatchelték 2.2-re.
    Nos néhány bugot javít, de ami a legfontosabb, hogy immár játszható az orosz kampány is.
    Ez mindenképpen érdekes lépés, mivel eddig nem voltak benne oroszok kampány formájában.
    A patch mérete kb. 4 mega, így lehetséges, hogy eddig is benne volt a játékban az orosz kampány csak nem lehetett vele játszani, de az is lehet, hogy belepréselték ebbe a kis méretbe.
    Mindenesetre nem tudtam kipróbálni, mivel a mostani gépemre csupán rámásoltam a játékot, nem pedig telepítettem, így a patch kiírja, hogy nem találja a játékot.
    Ha valkinek sikerül elindítania az orsz kampányt, az írhatna egy kis élménybeszámolót.
  • Salvaje
    #680
    ÜDv.

    Sajnos lakhelyváltás következett be, és jelenleg nincs otthoni internetkapcslatom. Le is vagyok sujtva teljesen, de már dolgozom a hiba elhárításán.
    Jó hír viszont hogy elkészült a legújabb, a sorozatban már 15. multiplayer pálya az RCM 1.11. A nagysikerű Normandia után elkészült a minden idők legnagyobb páncélos ütközetét feldolgozó Kurszk nevű pálya.
    A történelmi helyzethez hűen, az oroszok 3-4x túlerőben és védelmi előnyben vannak. Velük szemben a legújabb "Párduc" harckocsikat hadba vető Wehrmacht és Waffen SS kötelékek.
    A tesztjátékra ma kerül sor nálam. A screen-shoot-okat is fogunk csinálni, megígérem.
  • Axon
    #681
    Összedobhatnátok egy single pályát is :-)
    Egyébként nehéz átalakítani egy multis pályát single pályává. Említettétek, hogy mostanában már kezdő egységek is vannak a multi pályán. Lehet, hogy most elég hülyeséget kérdeztem, de én nem igazán szerkesztettem még pályát.
    Amikor csináltam az még az első részhez történt és főleg pályát készítettem, majd pedig erre raktam egységeket. Semmi script nem volt, csak a pályára lerakott egységekkel lehetett egymást gyepálni és még azt sem tudtam megcsinálni, hogy ha az egyik félnek elfogy az összes egysége, akkor a másik győzzön. Szóval ha elfogytak az ellenségek, akkor szimplán kilépett az ember az ESC gombbal :-)
  • Axon
    #682
    A patch-et sikerült letöltened?