2389
Sudden Strike mindörökké
  • HunButyok
    #603
    Sziasztok! Hát azért nen felejtsük el, hogy nekem rosszul volt beállítva a lokáció és a kórházból érkező gyalogosaim az ellenség kórháza felé mentek egyesével, valamint Salvaje akkor szétlőtte a kezdőegységem 70%-át, amikormég fel sem készültem a harcra... :(
    Életem legszörnyűbb veresége volt, mivel gyalogosaim alig voltak. 15 tankomra jutott 7 ember... ez nagyon kevésvolt...
  • Axon
    #604
    Jó hallgatni a háborús élménybeszámolóitokat, én addig csendesen irígykedek :-)
  • HunButyok
    #605
    Tegnapelőtt pedig Gábor barátommal játszottam, és Rommel legyőzte a mennyiségi és minőségi fölényben lévő franciákat (Én voltam Rommellel), de ez annak is betudható, hogy Gábor nem ért annyira a haditechnikáhpz.
    Egy Char B1 tank elpusztítása 10 Skodámba került... Rémes volt. Aztán rájöttem, hogy ha nem bántom a Char tankokat akkor bejuthatok egészen a Maginot-vonal mögé, és így is tettem. Nem lőttem a francia nehéz (Char) és közepes tankokat (Somua) s így magukra maradtak. Az engem kísérő gyalogság viszont kézi fegyverekkel (nehézpuska, gránát) szépen lassan szétkopogtatta a francia szörnyetegeket! Amúgy a német vadászgépek és stukák nagyban megkönnyítették a hadműveleteket.
    Franciaország lerohanása egy órába tellett! Gábor azóta szomorú, mivel ha tudja, hogy a tankjai ellen csak az egy db 88-as Flakom hatásos, akkor egészen Berlinig üldözött volna...
  • Salvaje
    #606
    Jó híreim vannak:
    A legújabb multipályáink - többek között a Franciaország lerohanása és a Lengyel hadjárat letölthető a www.sudden-strike-maps.de honlapról a "Real Combat Mod" rovatból.
    Időközben elkészült a Winter War-hoz egy 256*256-os multipálya, amely a németek utolsó nagy offenzíváját, az ardenneki ellentámadás dolgozza fel.
    Királytigris hegyek benzin nélkül, köd, demoralizált amerikai katonák, csak hogy néhány dolgot említsek.
    Jó szórakozást hozzá!
  • Salvaje
    #607
    Üdv.

    Ervinnel játszottam ismét egy emlékezeteset az "Ost-Preussen" nevű pályán. Ő is nemrégiben kezdett fogalalkozni a SS RW Real Combat Mod-dal, tehát igencsak híján volt a tapasztalatban.
    Így lehetett az, hogy 15-20 gyalogossal 1 db marder-II
    -vel és egy királytigrissel 5 nagy páncélosrohamát fékeztem meg, mialatt a királytigrisemet kétszer kellett lőszerrel feltölteni.
    Ő egymaga kb 60-70 db szovjet tankot vagy önjáró lőveget semmisített meg.
    Ezek nagy része t-34 és SU szériák voltak, de akadt 4-5 KV-2, KV-85 és 3db IS-2 is.
    A játék további részében a tank személyzetét kitüntettem és szabadságra küldtem a hátországba (egyik kórházamhoz) ahol egészen a játék befejezéséig maradtak.
    A 3-4x -es túlerőben lévő orosz játékos (Ervin) felett győzelmet nem tudtam aratni, azonban az állást elmentettük így egyszer talán be tudjuk majd fejezni.
    Mivel megint elfelejtettem, sajnos nem tudom screenshot-okkal illusztrálni a történetet :(
    Talán majd legközelebb.
  • Axon
    #608
    Pedig a képeknek örültünk volna :-)
    Amúgy is nagy kedvencem a Marder önjáró lövegek mindhárom változata - nem tudnám megmondani miért - a király kalandjait pedig szívesen megnéztem volna, ahogy feszít a csatatéren, körülötte pedig az orosz roncshalmaz hegyek.
  • HunButyok
    #609
    Ő, én meg most a '30-as évek haditechnikáját kezdtem újra isteníteni... Óriási élmény olyan fegyvereket használni ütőképesként, melyek egy kélsőbbi pályán semmire nem jók. Pl.
    37 mm-es ágyú: általában favágásra használom, de 1939-ben félelmetes páncéltörő eszköz
    Könnyűpáncélosok: egy-egy jobb könnyűpáncélos pl. Skoda tank olyan, mintha egy királytigrissel lövöldöznél, csak negyedakkora, és tök aranyosan zörög amikor megy...
    A Char B1-est pl. olyan érzés leküzdeni német akkori tankokkal, mintha shermanokkal szállnál szembe egy királytigris ellen... nagyon élrdekes.
    Elragadó pl. a könnyű aknavetős katona teljesítménye: ezeken a pályákon ha talibekapja a tankok többségét, akkor az megsemmisül. A páncéltörő puskák tömeges alkalmazásával egyszerre több tankot is lehet likvidálni.
    Én továbbra is szorgalmazom azt, hogy Sanyival készítsünk még lenygeles-orosz-német pályákat, valamint franciásat.
    Persze szeretnék egy jó kis sivataki pályát is... na majd a summer battlesben! Jippijuppijé!

    Haleó!
  • HunButyok
    #610
    Mi amúgy 5 és fél órát játszottunk egymás ellen a lenygel pályán.
    Én voltam a ruszkikkal, s felszabadítottam Lengyelország dolgozó népét a burzsoázia igájából, Gábor barátom pedig Poroszországért ment. A csata teljesen korhű volt:
    gépesített német egységek, soksok német tank nyugatról, sok gyalogossal és konzervdoboz-minőségő tankokkal a Vörös Hadsereg keletről... Köztük a lengyelek.
    A szovjet nehézpáncélos ékek (T-28-as tankok tömege és 3 darab T-35) sikeresn szálltak szembe a hősies lengyel helyőrségekkel (3-4 lovas, egy tiszt, pár aknavetős és egy páncéltörő ágyú). Miután a Vörös hadsereg a Bt-7-es tankokkat sikeres elfoglalta a lengyel repteret, a jól bevált első világháborús eredetű kétfedelő felderítő repülök sikeresen pásztázták a lenygelek kezén lévő területeket. A szovjet pilóták hősiesen, dacolva a nehéz lengyel légvédelmi ágyúk gyilkos találataival, küldték a parancsnokságnak (Kovaljev tábornok - aki most kivételesen túlélte a harcokat) az információkat a lengyel állásokról és tüzérségi posztokról. A hatalms T-35-ös mozgó erődök heroikus küzdelemben szálltak szembe a 20-szoros túlerőben lévő Renault Ft-17-esekkel. A T-28-asokból álló nehézpáncélos dandárok katonái örökre bevésték nevüket Szovjetúnió dicsőséges hőseinek névsorába. Sokszor halált megvető bátorsággal szálltak szembe a 10-15 lovaskatonával. A szovjet gyalogság katonái életük kockáztatásával szedték fel a lengyelek által orvul lerakott aknákat, hogy a Vörös hadsereg akadálytalanul tudjon előrenyomulni hirdetve Sztálin dicsőséges nevét.

    Hú ezt jól leírtam. A valóságban is így írták meg akommunista történészek a lenygelországi akciót. Amúgy a vörös hadsereg érdembeli győzelmet nem aratott, hiszen legtöbbször atankok el sem jutottak a célpontokig, lerobbantak, nem volt benzinellátás stb... Valamint ami városokat elfoglaltak, oda már a németek engedték be őket.

    Ja a játékban megtörtént az ami Lvov városánál esett meg a valóságban is, amikor is a lengyel és német erők közé bementek a szovjet T-26osok. Engem is két oldalról kezdek el lőni. Jobbra nétzek: lenygelek, balra nézek: korai Pz-III-asok. Kb. 20 tankom veszett el a félreértésben.
    Amúgy a három nemzet egymás ellen volt a játékban és nagyon nem örültem,a mikor a tartalékolt, friss német erők a tök üres gyártelepemre betörtek. Mást nem tudtam tenni, mint a pálya legtetején, az elfoglalt lenygel reptérnél kiépítettem egy védelmi vonalat,s Kovaljev tábornokot felcsücsültetteme gy T-35-ös tetjére pár mesterlövésszel, s személyesen döcögtem le 4 tankolással a gyáramhoz. A generális segítségével a gyalogosk nélkül beözönlött német páncélosok likvidálsát Kovaljev tábornok személyesen vezette! Hát igen: Sztálin dühöngö9tzt amikor megtudta, hogy a Molotov-Ribbentrop paktumot a fasiszta agresszor megszegte. Így kovalje a távcsövével és kedvenc parancsnoki "Leningrád-szörnyével" szörnyű bosszút állt a 30-40 német páncéloson. A mozgó erőd mindkét ágyúvl gyilkos tüzet zúdított a Hitleri provokátorokra s 10 perce leforgása alatt teljesen kiverte a szovkjet dolgozó nép gyárának területéről a német páncéloséket. A békés építőmunkában serénykedő szovjet munkások megújult erővel folytathatták a tankok építését, melyekkel Szovjetúnió fel tudta szabadítani a lengyel dolgozókat. Persze sajnos hiába volt propagandajárművem, valamint a fasiszta agresszort hiába leckéztettem meg, alengyel nép nem köszönte meg a felszabadításom. pedig barátságosan tapostam le a kiskertek kerítéseit a nehézpáncélosokkal, csupán jószándékból lőttem szét a kórházakat, csupán szláv népek barátságát erősítendő gesztuisból tapostam halálra a lenygel katonákat... Hát igen...
    Végtére is a németek bevették Lvovot, és a felső kórháznál a német-szovjet fegyverbarátok fényes győzelmet ünnepeltek a kipurcant lenygel sas teteme felett. Hát igen, aki az orsoz medvét csipkedi, készüljön fel minden rosszra!
    Azért a kórháznál a német barátainknak kilőttem kb 20 tankját. Tehát nem volt igazi barátságról szó.


    Egy szó mint száz: életem egyik legjobb Sudden meccse volt, s főként az tetszett, hogy mindhárom fél ellenség volt...
    A németek városi harcban so eredményt nem tettek le az asztalra, vioszont a Stukázós, blitzkriegelős taktika a játék végén sikerrel járt. Ebben közrejátszott, hogy a két fél közt a lenygel hadesereg teljesen felmorzsolódott.
    Az igaz győzelem szovjetúnió dicsőséges tábornokáé és a dolgozó nép erejéé, mely megmutatta, hogy mire is képes a vasököl!
  • HunButyok
    #611
    Ugye viccesen írtam le?
  • Axon
    #612
    Remek volt :-)
  • Axon
    #613
    Az a helyzet, hogy van egy új internetkapcsolati lehetőségem. Ki kellene próbálni, hogy tudok-e csatlakozni egy játékhoz. Összehangolhatnánk egy játékkezdést. Elindítva a MultiModSwitchert és ott kiválasztva a Multi játékot, akkor látom az aktuális játékokat, amikhez csatlakozni lehet, csak azok mind megkezdett játékok voltak és így nem tudtam hozzájuk csatlakozni, bár azt sem tudom, hogy tudnék-e csatlakozni.
  • HunButyok
    #614
    Szia!
    Megkérdezem Salvajét, hogy tud-e hozzászólni valamit ezügyben. mert szívesen játszanánk bárkivel, bármikor. Bár mi éjjel szoktunk Lan-kluba menni, mivel úgy olcsóbb! Az éjjeli harc meg amúgy is nagyon fílinges. Majd Salvaje úgyis idenéz a fórumra, s le tudja írni hogy mi a teendő, ha játszani szeretnél velünk.
    Ja készül a RCM 2.0 a Summer battles. Még kidolgozottabb maygar egységekkel és normálisan felvett hangokkal. Remélem megoldódik a maygar páncélosok játékba tétele is....
  • Salvaje
    #615
    üdv. néktek. megmondom őszintén, én nem nagyon szoktam használni a MultiModSwitchert, de most megpróbálom. Mi olyan pályákat csináltunk eddig, ahol rengeteg az egység, és ez általában a hálózati kapcsolat rovására megy. Mi valahányszor játszunk, a Local IPX//SPX protokollt használjuk, mert tapasztalataink szerint íyg még 7-800 egységnél sem lassul le élvezhetetlenségig a játék.
    Az internetes játékot is meg lehet oldani, de minél nagyob sávszélességre van szükség, és a Mod-ok verziójának is passzolni kell. Mivel a pályáink egy-két unit bug miatt rendszeresen kidobnak, óránként mentjük az állást.
    Ezt interneten csak elég körülményesen lehet megoldani. Javasolnék inkább egy megbeszélt találkozót itt Budapesten egy éjjel a ferenc körúti lan klubban.
    A Real Combat Mod fórumán most pangás van, pedig már
  • Salvaje
    #616
    nem egyszer irogattam, hogy mi kéne, stb.
  • Axon
    #617
    Igazából azt sem tudom, hogy tudok-e csatlakozni egy játékhoz interneten keresztül. Ha valaki indítana egy játékot egy megbeszélt időben, akkor megpróbálnék csatlakozni hozzá, hogy egyáltalán tudok-e.
    Ha technikailag lehetséges, akkor már a részleteket kellene bárkivel tisztáznom, hogy mikor? milyen mod? milyen pálya? stb.
    A személyes találkozót nem hiszem, hogy össze tudjuk hozni, mivel én debreceni vagyok.
  • HunButyok
    #618
    Halihó!

    Salvaje meg P.ladányi... Szomszédok vagytok nem? :D
    Én Zalai vagyok! Az ország másik vége... Persze most Bp-n töltöm az időm és pazarlom kevés pénzecskémet... Na meg suliba járok és mellé... :D

    Hú, eszembe jutott pár új pályaötlet:
    -kaszpi tenger, kaukázus ahol, van német meg orosz hajó is... :D Ez tök jó lenne, mert hajózni bombajó!
    -lehetne egy újabb lengyeles pálya is, folyón átkelős, pontonhídépítős 384-es pályás szerintem.
    -lehetne sivatagot csinálni CRM 1.11-ben a szigetséma homokjával és pálmafákkal! :D
    -kéne egy Dunquerque is
    -na meg Normandiás
    -ja egy Leningrád is lehetne nagy vasúti ágyúkkal!


    na mit szóltok?
  • Axon
    #619
    A legutolsóra dobnék egy szavazatot. Nagy vasúti ágyúkat még egyik pályán se, láttam. (pl. Berta)
  • Axon
    #620
    Egy jó kis kép az rwm6.6-ból:

  • HunButyok
    #621
    A RWM 6.6 az egy másik Mod ugye? Jobb minta z RCM? És a Pacific warfare Mod-ot kipróbáltad már, Axon?
    Nekem a Pacific mod izgatja a fantáziámat. Hajó, repülő meg megjegyezhetetlen japán tankok! :D
  • Salvaje
    #622
    A következő pálya - várhatóan jövő hétre készül el - az RCM 1.11-es verziójára íródik, és a Citadella hadműveletet dolgozza fel. A gyengébbek kedvéért a németek utolsó nagy nyári hadseregcsoport-méretű támadása 1943-ban a keleti fronton, amely a kurszki -csata néven vonult be a történelembe. A hűek akarnánk lenni az erőviszonyokhoz, 1:6-os erőfölényt kellene beállítanom a szovjetek javára. A játszhatóság miatt azonban ez csak 1:3-4 lesz :D
    A haditechnika 43 nyarával bezárólag minden, 3 repülőtér, hatalmas pusztaság aknával, tankelhárító eszközökkel teletűzdelve, és a Prohrovkai vasúti megálló, ahol a valóságban a németek páncéloserejének 80%-a, a szovjeteknek 60%-a maradt kiégve...
  • Salvaje
    #623
    Ja, a RWM 6.6 a Sudden2-höz van, ohne benzin...
  • Axon
    #624
    Akik az RWM mod-al játszanak, azoknak persze az az etalon. Én mindegyik modot egyformán szeretem. Az RWM-modot még aktívan fejlesztik, most jelent meg a 6.6-os verziója, de ez még a Sudden Strike 2-höz készült.
    A Pacific modot egyszer kipróbáltam, de azon a pályán amit nyomtam, nem volt grandiózus légicsata, így nem éreztem semmi különbséget.
    Számomra talán a Longrange mod (LRM) a legkedvesebb, ezt is aktívan fejlesztik a mai napig. Na meg nagyon szeretem a Hidden Stroke mindkét részét, bár ezt sokan lenézik mivel fizetős mod. Én mindenesetre megvettem mindkét részét és egyáltalán nem bántam meg.
  • Axon
    #625
    Gondolom ez is multi pálya lesz?
  • Axon
    #626
    Igen pontosan. Na meg egységeket termelő épületek sincsennek, így jobban kell óvni az egységeket. Sokan erre esküsznek. Én úgy gondolom, hogy mindkét játék megfér egymás mellett.
  • HunButyok
    #627
    Biztos jó lehet mindegyik. Én csak a Forevert nem szeretem, szerintem játrszhatatlan. És nem hinném, hogy azért, mert nem tudok játszani, de ha a SS 2-ben 5 T-34-essel elfoglaltam Berlint és 4 Pz. IV-essel Harkovot, vagy 25 japánnal kisöpörtem az amcsikat a szigetekről... :D
    Szerintem a Forever borzalmas, ja és néha zavaróan meseszerű a táj... De ezt Salvaje tudja, neki már meséltem...
    Ja a Resource War minden pályáját megcsináltam, de ott máér zavaró volt, hogy két napig tartott a Campaign egy-egy küldetése szinte mindegyik esetben. Ami ott zavart, hogy úgy tudtam csupán feltartóztatni sokszor a beözönlő ellenséget, hogy üres járművekkel eltorlaszoltam a kapukat, de így is sok-sok ellenség volt amerre csak láttam.
    A német campaign '45-ös verziója volt a legbrutálabb: minimális egységekkel amcsik tömkelegét kellet kijátszani.
    A legutolsó küldetés statisztikája a következő lesz, sosem felejtem el: elpusztított tankok száma: 7000, megölt emberek száma 19000!
    Amivel ezt véghezvittem, az 5 db zsákmányolt M18 Hellcat és egy M26 Pershing
    Emberem kb 40 volt, ezeket kellet beosztanom, valamint 3 repülőnyi ejtőernyőst be tudtam hívni. Őket a bekerített erődbne dobtam le, ott a gépi szövetségesektől nehézpuskákkal elreboltam egy királytigrist és egy ferdinándot. Azokkal szórtam a halált az amcsikra. A magaslatra a feljárókat géppuskákkal zsákmányolt Chaffe és Hellcat üres tankokkal/páncélvadászokkal dugaszoltam el. Addig időt nyertem! Király pálya volt. Gabi barátommal felváltva játszottunk és 3 napos harc volt. Amig én aludtam, ő játszott, amig ő aludt addig én játszottam.
    Az angol és amcsi campaign-ok is nagyon nehezek voltak. Ezeknél elengedhetetlen volt a zsákmányolás, de a francia oerlikon nehézpuskásokkal ilyen haderőt szedtünk össze az amcsi pálya utolsó küldetésében ()vagyis fodítva: a küldetés utolsó pályáján):
    25 db Tigris
    15 db Vadásztigris
    30 Királytigris
    4 db Párduc
    Teherautók, töltőjárgányok, ágyúk számtalanul is volt jópár.
    Ezekkel, plusz a mi Sherman és Pershing tankjainkkal 2 nap alatt legyőztük Németországot.

    Egy szó mint száz: a RW a legdurvább Sudden változat, bár kicsit elüt pár dologban a valóságtól (pl. Stuart és Chaffee együtt, amikor valójában egymást váltották fel, vagy Pz I és Királytigris jön a gyárból egymás után). Ettől függetlenül nagyon élveztem a végtelennek tűnő kihívást.
    A Sudden kettővel az a baj, hogyha rájössz pár trükkre akkor gyakorlatilag minden pálya viccesen könnyű:
    1. Nyisd fel a tank tornyát, sasolj ki egy sofőrrel
    2. ültess a tankra egy-két embert
    3. tankod látótávolsága megegyezik a tisztével minden irányba... és indulhat a vadászat!

    Így lett Berlin az oroszoké 20 orosz halála és pár tank árán (az oroszokat és a tankjaikat pár német repcsi bombázta le!)
    Harkov bevételénél a német veszteség 8 tank és 30 ember volt!
    Japánokkal a veszteség 90%-os volt, mivel a kezdéskor amcsi támadás ért, és hát nem tudtam semmivel megfogni a tankokat és bombázókat (nem volt légvédelmem).
    A támadás elültével a maradék két tucat emberkével másfél nap alatt felszabadítotam a szigeteket!





  • HunButyok
    #628
    Hi!

    Töltöttem fel pár képet a galériámba, mert rájöttem, hogy olyant is lehet itt csinálni. Ez tök jó!
    A Sven Hassel baráti körös képen Salvaje is látható! Igaz csak Suth Park figuraként!
    Ja meg feltetttem pár kedvenc tankom, páncélosom képét is.
    Királytigris, meg Párduc meg ilyen agyonajnározott, lerágott csont páncélost ne is keressetek! :D :D :D
  • Salvaje
    #629
    Üdv.

    A Mod-okról annyit hogy felét sem volt még se türelmem, se időm kipróbálniobár a Long range mod-hoz volt szerencsém. Rengeteg új egység van benne, terepfestés, meg minden. Csináltam egy single pályát, tesztelésre hogy szuperálnak benne az új egységek. Szépek voltak, de a mereven álló, benzint fogyasztó lovaskocsitól herótom lett....
    Szerintem ha több időt fordítanának egy-egy Mod-ra, akkor talán még élvezetesebbé tennék a játékot.
    A Real Combat Mod - nevéből fakadóan a valós harcokat próbálja meg modellezni. vagyis itt van meg leginkább a lehetőség arra, hogy történelmileg korrekt csatákat játsszunk újra vele.
    Persze a tökéletesség soha nem érhető el teljesen - de megközelíthető.
    Így kezdtük el tavaly decemberben korhű multiplayer pályákat csinálni, mert szerintem egy élő ellenfelet semmilyen agyafúrt skriptezés nem tud helyettesíteni. Ugyanúgy, mint az fps játékoknál.
    Néha idegesítő, hogy a pontonhíd kellős közepén fogy ki a benyó a tankokból, és egy teljes felvonuláshoz nagy pályán néha 3-4 feltöltés is kevés; azonban egy hadvezérnek nemcsak a harcban és a taktikában kell jeleskednie, hanem a katonáiról való gondoskodásban is, hogy azok mindig készen legyenek a bevetésre.
  • Axon
    #630
    Ha töltesz fel képeket, akkor linkeld be ide a fórumba nyugodtan, hogy egyből láthassuk.
    Ha megnézed a szövegmezőt, ahova írni lehet, akkor láthatod alatta azt a linket, hogy "kép". Arra rákattintva adhatod meg a kép címét és azután megjelenik itt is.
  • Axon
    #631
    Valahogy így:

  • Axon
    #632
    Kondolom ez a kép Kubinkában készült.
  • Axon
    #633
    Én összegyűjtöttem az összes létező modot mindhárom részhez (sud1, sud2, sud_Resourcewar). El sem hinné az ember mennyi van. Mindegyiket kipróbáltam legalább 1 pálya erejéig. Én mindegyiket szeretem, kivéve talán a sud2-höz készült Vietnam Walfare mod-ot, ami a Vietnámi háborút dolgozza fel.

    A Longrange Mod-hoz visszatérve, azt először a sud2-höz kezdték készíteni. Ebben jelent meg először a lovasszekér és tényleg remek ötlet volt. A sud2-ben még nem volt benzin fogyasztás, így a lovasszekér sem fogyasztotta. Az LRM 2.37 volt az utolsó a sud2-höz készült modokból. Az LRM 3.0-tól már az RW-hez készült a mod és itt tényleg megjelent a benzint fogyasztó lovasszekér, de gondolom sehogy sem lehet kivenni belőle.
    Egyébként van olyan mod, ahol lovasság is van és remekül lehet használni. Van felderítő lovas, akinek távcsöve és puskája van. Gondolhatod ez megfelel egy roppant gyors sniper-nek. Na meg van olyan lovas, akinek puskája és kézigránátja van. Gondold el a lehetőségeket. Gyorsan megrohamoz egy tankot, rádob néhány kézigránátot, majd köröz körülötte vagy elmenekül. Egy gyalogság nélkül maradt tank sorsát mindenképpen megpecsételi.
  • Axon
    #634
    Többször említetted, hogy az RCM modba bele szeretnétek tenni a magyar harckocsikat is. Nos ezt már két modba is beletették, esetleg fel lehetne használni őket.

    SSNM2 mod:





    Forever mod:



    Alsó sorban sorrenben: Zrínyi rohamlöveg, Toldi II könnyű harckocsi, Turán II közepes harckocsi.
  • Axon
    #635
    Kicsit sötétek ezek a képek, így világosítok rajtuk egy keveset:




  • HunButyok
    #636
    Hali!

    Axon! Ezt eddig miért nem mondtad? Elméletileg Schelle is a LRM-ból vesz át egységeket...
    Gyakorlatilag megoldódott a probléma! Jippijuppijéééééé!

    Jaj, tegnap hallottam először a Titkolt Ellenállás új albumát a lemezbemutató koncerten és felfigyeltem egy számra. Olvassátok el, szerintem bombajó! (Bár pár szókapcsolat nem passzol.

    HOTH PÁNCÉLOSAI

    Végig a Kaukázus vadregényes táján,
    Az orosz síneken a vasút talpfáján
    Mint középkornak vértes lovagjai
    Dübörögve jönnek Hoth páncélosai

    Legázolnak mindent éloket, holtakat
    Ízzé, porrá zúzzák az orosz tankokat
    Kitartóak ők, mint éhes ordasok
    Jönnek, egyre jönnek a Hoth páncélosok

    Ref.:
    Bolsevikot pusztít a fekete halál
    Zsákmányt keres ordas, prédára vár a sakál

    Védelmi vonalak kártyaként omlanak
    Amint a páncélosok össztüzet ontanak
    Hatalmas mennydörgés rázza meg a földet
    Jelzi a tigrisek megint célba lőttek

    Fekete sapkákon ezüst halálfej
    Kinek rossz ómen, kinek égi jel
    Büszke sólymok zord hegyek ormain
    Állnak a tisztek a harckocsik tornyain

    Leszáll az éj, füstfelhő az égen
    De még tart a csata, folyik az már régen
    Harckocsi oszlop most lépcsőben támad
    Repülők kísérik bombazápor árad

    Eljő a hajnal vége a csatának
    Hoth tiszteleg kitartó páncélos hadának
    Égő harckocsikban, halott katonáknak
    Kik hős fiai voltak az új Európának

    Jó ugye?
  • HunButyok
    #637
    Amúgy ez a kép amerikában készült, mivel ez egy amerikai páncélvadász.
    Egy 120 tonnás monstrum amit arra terveztek, hogy ha elhúzódna mégjobban a vh, akkor sorozatban gyártva kisöpörjék vele a német nehézpáncélosokat.
    Az T28 projekt azonban, miután a vh véget ért, abbamaradt.
    Az amerikai hadvezetés 1945 után nem tartott igényt szakosított páncélvadászokra. Főleg nem ilyen dupla Pershing-motoros, duplalánctalpas szönyekre... :D
    De azért vaddisznó egy járgány mi?
    Ilyen is kéne a Suddenbe! :D
    1945 elején már volt 3-4 ilyen picurka amerikában a gyakorlótereken.

  • HunButyok
    #638
    Ja tévedtem, csak 95 tonna volt...

    Adatai:
    Súly 95 tonna
    kaliber: 105 mm (később ez az ágyú került bele az izraeli shermanbe...)
    páncélzat: 292mm-51mm
    max seb.: 13 km/h
  • HunButyok
    #639
    Tényleg ilyen is lehetne a suddenben, hiszen látok ott olasz "Bassotto" páncélvadászt is. Az az nem? Vagy Semovente m.42.m?
  • Axon
    #640
    Én említettem neked már egyszer, hogy vannak magyar páncélosok az ssnm2 modban, de akkor nem volt időm képet is belinkelni. Véleményem szerint a Forever modban levő magyar harckocsikat egy az egyben az ssnm2 modból vették át, így szerintem teljesen egyformák. Ami még érdekesség, hogy magyar hangjuk is van ha jól emlékszem.
  • Axon
    #641
    Egyszer majdnem eljutottam egy koncerjükre. Az egyik lemezük volt nálam egy ideig, egyszer-kétszer meghallgattam. Az egyik zenekari taggal már beszéltem is. Debrecenben dolgozott a trófea sörözőben (az egy remek hely, Nagy Magyarország térképekkel és hazafias hangulattal).
  • Axon
    #642
    A battlefield 1942 nevű játékban benne van ez a tank is. Lehet vele nyomulni is. Azért is ajánlom még ezt a játékot, mert benne vannak a magyar tankok is. Itt aztán hatalmas méretben teljes 3D-ben így jól meglehet őket figyelni és le lehet másolni. Egyébként ajánlom benne a debrecen pályát, ami (tudtommal) az egyetlen magyarországi pálya és csak ebben lehet a magyar páncélosokkal nyomulni. Katartikus élmény. Ha pedig az összes magyar páncélost látni szeretnéd teljes 3D-ben és még harcolni is szeretnél velük, akkor a Combat Mision 2 részét ajánlom. Benne van minden, még a gyalogság is korhű fegyverekkel, Nimród rohamlöveggel 81 mm-es aknavetőkkel, páncéltörő ágyúkkal stb. és természetesen magyar szinkronnal beszélnek. Talán innen lehet a legjobban lemodellezni a páncélosokat az RCM modhoz.