2389
Sudden Strike mindörökké
  • HunButyok
    #561
    Ja és még annyi, hogy a magyar egységekkel bővített Winter Warhoz is készítünk pályát:

    Don-kanyar
    Budapest 1944-45


    A Sommer Battleshöz pedig az Aradi, Debreceni, Dunántúli harcok lesznek megelevenítve...
  • Axon
    #562
    Még a nyálam is majdnem elcsordult erre a hírre.
    Éppen most töltöm, már alíg várom, hogy kipróbálhassam. Remek, hogy végre magyar gyalogos egységek is vannak a sud-ban, bár a harckocsik hiánya egy hangyányit elszomorító, de meggyugtató, hogy azok is készülnek a következő kiegészítésbe.
  • Axon
    #563
    Szerencsére az oldalon vannak single pályák is szépszámmal, nevezetesen jelenleg 17 db.
  • HunButyok
    #564
    Sziasztok Suddenesek!

    Örömmel tudatom, hogy mai nap folyamán "tárgyalásokat" kezdünk jóbarátommal, hogy a gunpoint-3d.com oldal készítőjével legyártassunk egy toldi, egy turán és egy zrínyi virtuális makettet! ha ez megtörténik, akkor már csak egy pillanat, és Leonard (a long Range mod készítője) már nyomatja is a kis suddentankokat azok alapján. Svhelle barátunk pedig ezeket berakja a Sommer battlesbe!


    Egyelőre segítségeteket kérem, hogy ha tudtok, akkor vetületi rajzokat, lehetőleg minél nagyobb méretben tudnátok küldeni pl. a Botond teherautóról, Rába-Maros vontatóról, Pavesi és Breda nehéztüzérségi vontatókról.
    ja és ha valamelyik multiplayer pályával gondok lennének (pl. egyszer termel a gyár, rossz helyen jön be a vonat, stb, akkor írjatok! S ha javítni valót észleltek akkor is jelezzétek!
    S ha gondoljátok, még az oldalra való feltöltés előtt átküldhetjük e-mailben is a pályát... Tesztelés végett...

    A mailcímem: [email protected]

    Bármi gond van a multipályákkal, akkor jelezd/jelezzétek! Thanx!

    Csörögjenek a kis lánctalpak!

  • HunButyok
    #565
    Csináltam amúgy egy single pályát, ami tök jópofa lett: lenygelekkel oroszok és németek ellen! Nagyon durva...hamarosan letölthető lesz a sudden-strike-maps.de oldalról.
    De át is küldhetem...
    Tök jó, hogy a bocik tudnak ágyút kezelni! Ja és azt mondját hogy "Búúúú", ha ellenséget látnak, vagy ha a "Tűzparancs" gombra klikkelsz és megcélzol valamit. Természetesen az ágyút tökéletesen kezelik. Erre úgy jöttem rá, hogy vontatni akartam velük az ágyút, hátha úgy működik, de heylette tüzérek lettek... :)
  • Axon
    #566
    Kipróbáltam az általad készített pályát. Remek! Nagyon élvezem. Csináltam néhány kedvcsináló képet, megpróbálom beszúrni ide.
  • Axon
    #567
  • Axon
    #568
    Valami gáz van az srv.hu szerverével...
  • Axon
    #569
  • Axon
    #570
    Van lovasság is!

  • Axon
    #571
    Felderítő géppel meglesem a németeket, sacnos ott figyel a halálos légvédelmi ágyú is:

  • Axon
    #572
    Az ágyú mellé oda állítom a szürke és a vörös tehenet:

  • Axon
    #573
    Majd beültetem őket és lőn szürke és vörös emberré válnak :-)

  • Axon
    #574
  • Axon
    #575
  • Axon
    #576
    Majd a másik ágyú mellé állítom a fekete és fehér tehenet:

  • Axon
    #577
    ... és kész is a fekete-fehér tüzér:

  • HunButyok
    #578
    Halihó!

    Örülök, hogy tetszik a pálya...
    Sikerült elpusztítani az ipari létesítményeket?
    Most készül az 512#512-es lengyelországos őszi pálya, amely maga lesz a tökély. Eddigi állás szerint már megvannak az egységek és utánpótlások, csupán az óriási pálya befásítása és a lakóházak, illetve ipari létesítmények megszépítése van hátra, nameg a szkriptezés...
    A járművek abszolút korhűséget tükröznek majd. Mivel korszerű lengyel tank nincs a játékban, ezért szovjet T-26-os tankkal lett helyettesítve a lengyel 7TP tank. (mindkét tank tökegyformán nézett ki eredetileg is, hiszen a Vickers licensze alapján gyártották mindkettőt)
    A szovjet páncélosok:
    T-26
    BT-7
    T-28 (mozgó géppuskaállás, repeszgránát-kartács lövedékkel)
    T-35 (mozgó erőd páncéltőrő ágyúval és repeszgránát-kartács lövedékkel)
    A két monstrumtól nem kell megijedni, hiszen méretük ellenére könnyen el lehet intézni őket (vékony a páncéljuk), bár megközelíteni nehéz mindkettőt...
    A német tankok:
    Pz.38t
    Pz.35t
    pz I
    pz I parancsnoki változat
    pz II
    Pz III korai
    Pz IV ausf. D

    A lengyel páncélosok tehát: 7TP-nek kinevezett T-26-osok illetve Renault-ok (de francia színezetűek, mivel azok szebbek, mint eme szürkések...
    Multiban mindenesetre úgy ajánlatos játszani, hogy egy ruszki, egy náci és 2-3-4 lengyel csapat... :D

    Készül egy új szingle pálya is ami a Bicske-Csabdi környéki 1945 telén zajlott harcokat eleveníti fel. Lesz multi és single verziója is...

  • Axon
    #579
    Én sajnos csak a single pályákat tudom használni, mivel a munkahelyi tűzfal miatt nem tudok multizni. Mondjuk egy-egy jobb single pálya napokig is betart.
  • HunButyok
    #580
    Hú, sebaj, készül egy valagnyi single pálya is majd. Ehhez a Winter Warhoz is, na és a RCM 1.11-hez is...
    Jó szórakozást!
    Amúgy már elkezdtünk dolgozni a RCM 2.0 Sommer Battles-ön. Tervezett lengyel egységek, amyagr egységek, melyek eddig nem voltak, most ezek a kihívás.
  • HunButyok
    #581
    Amúgy ha Bp-i vagy, egy lan-party-ra bármikor szívesen várunk! :D
  • Axon
    #582
    Ez remek hír. A magyar egységes pályákat pedig már nagyon várom. Még a sud 1. részéhez annó elkezdtem csinálni 1-2 pályát, de ha lesznek magyar egységek is, akkor lehet, hogy újra megpróbálok valamit összehozni, márcsak az egységek felvonultatása kedvéért is.
  • Axon
    #583
    Vidéki betyár vagyok, bő 200 kilóméterre a fővárostól. Azért régebben 3-4 -en lenyomtunk néhány partit a munkahelyi lanon :-)
    Monjuk a lan most is itt lenne melóidő után, csak embert nem találnék a sud-hoz. Biztos mindenki kvékezni akarna...
  • HunButyok
    #584
    A sudden jobb mint a kvék! :D

    Ja amúgy nyáron tervezünk egy kisebb nemzetközi suddentalit. Pl. Schelle, Leonard stb... mindenki jönne, aki tudna!
  • Axon
    #585
    Na majd írd meg, hogy mikor lesz, mivel minden hónapban egy teljes hétvégét budapesten kell töltenem és ha a találkozó pont arra a hétvégére esne véletlenül, akkor szívesen elmegyek.
  • HunButyok
    #586
    oké-oké4 mindenképpen
  • bauer
    #587
    Üdvözletem Mindenkinek!
    Történetesen 3 éve játszom az ss2-vel és én személy szerint a legjobb játéknak tartom a földön! Igaz interneten való sudden-partyhoz még nem volt szerencsém, de multiban már nyomtam egy párszor. Csak azért bátorkodtam ide írni, hogy közzétegyem én is nagy fun vagyok :D
    Régóta próbálok pályákat készíteni de idáig nem vittem sokra ilyen téren. :(
    Nem igazán értem pl azt, ogy hogyan lehet egy adott házat telepakolni ellenséges "erővel" az editorban, hol lehetne meghatározni az MI mozgását a pályán...stb.
    Ha vki tudna nekem segíteni vmi részletes dokumentációval, vagy írna pár sort és elküldené mailban, nagyon hálás lennék!!! :) címem: [email protected]
    Előre is köszönöm!
    SS2-RW örökké...
  • bauer
    #588
    javítanék multi=lan
  • HunButyok
    #589
    A group-location-behaviour hármas az egész lényege. Illetve scriptezésnél is lehet dolgokat csináltatni a gépi egységekkel.

    Ja, elkészült a Lengyelország 1939 és a Franciaország 1940 multipályák mindegyike. Szerintünk zseniálisak lettek.
    Még a teszteléseik folynak, illetve aprób finomítások kellenek hozzá, de hamarosan letölthető lesz...

  • bauer
    #590
    Azzal nem vagyok teljesen tisztában hogy mi is az a behaviour.

    Siessetek azzal a Lengyel 1939 pályával! Már full kíváncsi vagyok :D
  • Axon
    #591
    Én is várom a single pályákat. Már csak ha fele olyan jók lesznek, mint az a lengyelországi pálya, akkor is jól fogok/fogunk szórakozni.
  • HunButyok
    #592
    Halihó!

    A lengyelország 1939 multipálya és a Franciaország 1940 pálya teljesen kész, teszteltük. Hamarosan letölthető lesz, de ha gondoljátok, elküldhetjük e-mailben is...
    Single pályák is készül(get)nek... :D
    Egyelőre a multipályák készítése fontos, mivel Resource war-hoz nagyon kevés multipálya van... Mi amolyan multipályakészítő rekordernek számítunk...
    Most meg majd lassan rá kéne állnunk a Sommer Battles kiegészítésre...


    A behavoiur, az egységek viselkedése... Ha mondjuk felveszel egy csoportba B2 nevű tankokat, amelyek a 3-as lokáció alatt vannak, akkor az Options/Groups-ban a behavoiur fülre kattintva tudod megadni, mit csináljanak. Három vagy négy lehetőség van azt hiszem tankoknál: (így látalnaban elég nehéz)
    -Defend location
    -pursue group location
    -move into location if there are friendly troops
    - -,,- there are no enemyx troops

    Ha a defend locationra kattintasz és felveszed a B2-es csoportú tankot a 3-as lokációba, akkor az ellenséges tank őrjáratozni fog az adott lokáción belül...


  • bauer
    #593
    Köszönöm a leírást! Single pályákat már sikerül csinálnom.
    Multit még nem mert nem tudom hogy lehet elhelyezni a léggömböket. Ha még azt le tudnád írni HunButyok, akkor örök hálám!!!

    1939-es és '40-es pályákat elküldenétek? [email protected]
  • ZsZso
    #596
    ez a csóka hülye ... már egy hete reklámozgatja a szájtját, ami nem is lenne magában baj. De a módszer gusztustalan ...
  • Axon
    #597
    Úgy látom kimaradtam valamiből. 2 beírás is törölve lett. Mit tartalmaztak?
  • HunButyok
    #598
    Sziasztok! Nem tudom mi lett ideírva.

    Amúgy dolgozunk a német nyelvű "Editorhandbuch" magyar nyelvre fordításán, abból mindent meg lehet tanulni.

    A léghajók eléhelyezése Markerekkel történik.
    A Resource warban minden termnelőépület (gyárépület, repülőgyár, kórház) elé helyezzük a markert, a forgatókönyvben (script) minden egyes markerhez melyeket sorszám alapján különböztetünk meg (1-es, 2-es, 3-as) külön pontban meg kell határozni a hozzátartozó utánpótlást a "reserve for flags new <<*>> via gate <<*>>" paranccsal, ahol a kaput mindig a termelőépület elé kell tenni és ez a kapu nem lehet a, b,c,d mivel azokon a kezdőegységek jönnek be. A kezdő egységeket külön pontban kell beállítani a forgatókönyvben, a "starting reserve" paranccsal.
    Jó munkát kívánunk! :D
    A pályákat elküldjük.

    Minden jót, csörögjenek a kis lánctalpacskák!
  • HunButyok
    #599
    Sziasztok!

    A tesztelések során rájöttünk néhány programhibára.
    -az angol 2 Fontos páncéltörőágyú használata miatt kidob a játék
    -amennyiben a pályán van repülőgyár és repülőtermelés, akkor a kívülről behívható repülők(melyeket a menüben Players opcióknál lehet beállítani) megjelennek a pályán kidob a jáéték szintén! Ezért ha lehet aletöltött pályáinkon NE használjátok a behívható repülőket!

    Az ilyen hibákért bocsi, intézkedünk!
  • HunButyok
    #600
    Ja, készül egy finn-orosz singlepálya a RCM 2.0-ban.
    A www.rechenteufel.de/Schelle/DLM/index.php honlapon márletölthetőek a legfrissebb single pályák a RCM 2.0 Winter war-hoz. Ugyanitt megtalálhatjátok
    az általunk készített MP pályák feltöltött változatait.
    Aki ért a honlapszerkesztéshez és lenne kedve egy magyar sudden strike honlap készítésében részt venni, az vegye fel velünk a kapcsolatot.
    [email protected]
    [email protected]
  • Axon
    #601
    Szét is nézek az oldalon és hétvégére bespájzolok egy jó kis pályát.
  • Salvaje
    #602
    Üdv.

    Tegnap ismét egy felejthetetlent játdzottam Bütyök cimborámmal a lengyel multipályán, ahol a történelem új fordulatot vett:
    A lengyel hadsereg legyőzte a háromszoros túlerőben lévő orosz erőket.
    A csörte majd 6 órán át tartott.
    Kiderült, hogy a lengyel gyalogság és lovasság páncélosokkal (Renault FT-17, 7TP) történő együttes alkalmazása legalább akkora átütőerőt képez a harmincas évekbeli technikával szemben, mint a már jól bevált nehézpáncélos ék.
    A repülőgépek itt csak kisegítő-felderítő szerepet játszottak, de nélkülük lehetetlen győzni.