2389
Sudden Strike mindörökké
  • Axon
    #361
    Kint van az nforce-on a Hidden Stroke 2!

    Mondtam már, hogy Jeeeeaaaahhhhhhhhhh????
  • tigger
    #362

































    szia axon!

    Én is figyelem nagyon. A sudden multiban az egyik lengyel srác azt mondta hogy most töltötte le az edonkey-fájlcserélőről a hd 2-öt! És tényleg ott van!
    Az n force-rol tölthető? Remélem igen mert nagyon várom.Nekem az edonkey kicsit bonyolult mert 15 gigát meg kellene osztanom másokkal. De mit "osszak" meg?
    Egyszer jöhetnél már multira!-De komolyan.Már törzsvendég vaok minden este. Ja a forumot mindig sasolom. Ha tudsz töltést légyszi ird meg pls-mert nagyon várom!!
  • tigger
    #363
    Szia ! Megint én!Tényleg ott van az n forceon!De hogy lehet letölteni?
    Axon ha megy dobj ide egy url t vagy valamit mert nagyon várom ! ok?
    Köszi!
  • tigger
    #364

    szia Ax!

    Tudom hogy nem lehet az nforcerol tölteni devalami info sztem van de semmi az nfo-ban sincs.Mi legyen?-hogy szerezzük meg?
  • Axon
    #365
    Ha az nforce-on kint van az azt jelenti, hogy sikerült feltörni. Ha van tört verzió akkor 1-2 napon belül már a legtöbb warez oldalon kint van. Az nforce-ról nem lehet letölteni, mert az egy úgymond "legális" oldal, ahol csak információ van, így nem büntethető. Viszont így mindenki értesül a "legális" oldalról, hogy gyorsan nyomulhat az "illegális" oldalakra letölteni.
    Egyébként már magyar warez oldalon is kint van. Le is lehtet tölteni:
    Például innen 5. szekcióban keresd.
    Még most jöttem be a melóhelyemre, de hamarosan én is leszedem.
    Már alíg várom, hogy kipróbálhassam.
  • Axon
    #366
    Ma megrendeltem végre a Hidden Stroke 2-t. Na meg már ha rendelgetek, akkor egyúttal a Resource War-t is, had legyen meg az is eredetiben. Holnap hozza a postás.
    Ha megjön akkor írok egy kis élménybeszámolót a HS2-ből.
  • Axon
    #367
    Ma jön meg a Hidden Stroke 2 és a Resource War. Már nagyon várom. Nézegetem az ablakból, hogy jön e már a gyorsposta.
  • Axon
    #368
    Itt van megjött! Most telepítem :-)
  • Axon
    #369
    A Hidden Stroke 2 teljesen önálló játék, nem igényli a Sudden strike 2 telepítését, úgy mint az első rész
  • Axon
    #370
    Egy gyors képernyő mentés:



    Egy pompás Nashorn feszít a háttérben.
  • Axon
    #371
    Az külön öröm, hogy 5 darab önálló kampányt készítettek, nem úgy mint az első részben, ahol "csak" single pályákat kaptunk.
  • Axon
    #372
    Tegnap este ágyúdübörgés, lánctalcsörgés és britt katonák halálhörgése lengte be a szobát :-)
    Remek lett ez a HS2. Érdemes a pályákon megfigyelni az épületeket is. Ha lehet mégjobban kihozták a maximumot a motorból. Baromi jó a járművek oldalán a jelzések. eddig ilyen nem volt - vagy legalább is nem emlékszem. A japánokkal és a németekkel kezdtem bele. Na meg kipróbáltam 2 single pályát is. Hosszú pályákra számítsatok. Nekem egyiket sem sikerült tegnap befejeznem, de ebben főleg a mohóságom volt a ludas, mivel "mindent" ki akartam próbálni. Most nekiállok letölteni hozzá az eddig elkészült pályákat, amit a lelkes felhasználók készítettek.
  • wanteed
    #373
    Helló!
    Csak gondoltam köszönök, 10000 éve nem voltam.
    Minden jót!
  • Axon
    #374
    Szia!
    Jól tetted, hogy benéztél.
    Sikerült már kipróbálnod, esetleg beszerezned a Hidden Stroke 2-t?
    Én nem győzök betelni vele. Készülök egy-egy pályát kielemezni itt, természetesen képekkel.
  • Axon
    #375
    Remek ez a Hidden Stroke 2.
    Már egy rakás pálya letölthető hozzá:
    www.sudden-strike-maps.hu
    itt - jelenleg - 19 új pálya van hozzá.

    http://www.strateticgames.de/maps/include.php?path=start.php
    itt pedig egy jó nagy rakással. Minden pályához egy rakás információt is adnak.
    Na meg jó néhány más modhoz is letölthetők innen pályák.
  • Axon
    #376
    Külön érdekesség, hogy a pacific War Modhoz - amit a Resource warhoz készítettek - már letölthető 4 db új pálya. Érdemes letölteni őket, mivel magához a modhoz, nem adnak pályákat.
    Kiadtak még a modhoz egy második javító patch-et is, érdemes azt is letölteni.
  • Axon
    #377
    (egyik) Kedvenc modomhoz az LRM-hez - pontosabban az LRM4-hez - megjelent a második javító patch. Telepítve LRM 4.2-es verziójú modot kapunk. Az LRM 4 modhoz is letölthető 6 db új pálya.
  • Axon
    #378
    Egy remek kép a készülő Global Force modból:

  • Axon
    #379
    Jól látható, hogy itt már rakétás egység is van. Kíváncsi vagyok hogyan oldották meg a rakéták kilövését. Remélhetőleg kilövés után eltünik a jármű tetejéről a rakéta.
  • Axon
    #380
    Készül az RWM 6.6 mod.
    Nem tudom, hogy ez most csak javítás lesz a 6.5-höz, vagy pedig egy teljesen új mod lesz mint ahogy a 6.31-es és a 6.5-ös volt.
  • Axon
    #381
    Kép:

  • Axon
    #382
    Ez mindenesetre baromira jól néz ki:

  • Axon
    #383
    Még egy:

  • Axon
    #384
    Végre volt egy kis időm elméllyülni a Hidden Stroke 2-ben. A német küldetés első pályáját végig vittem. Vissza kellett verni a jenkik támadását 1944-ben. Nashorn, Marder páncélosaim voltak, majd kaptam 2 stug-ot is.
    Lieutenant bőrébe bújva kell kommandíroznunk a csapatainkat, aki személy szerint is a pályán van. Remek távcsövével messze lát, de érdemes a biztonságos vonalak mögött tartani, hiszen halálakor rögtön vége a pályának.
  • Axon
    #385
    A 2. német pálya elég érdekesen kezdődik.



    Az előző pályáról - elviekben megmenekült egységeinket láthatjuk kezdéskor. Mondjuk nekem jóval több egységem maradt és teljesen feljavított állapotban. Szinte minden ágyú és jármű majdnem teljesen tropára van menve.
  • Axon
    #386
    Itt vagyok "én" is:



    Azaz Lieutenant tábornok vezérkarával.
  • Axon
    #387
    Egységeimet nem tudom mozgatni, de bizakodva várom a felmentő sereget.
    Végre megjöttek:

  • Axon
    #388
    Van köztük 1 db medic és 1 db mesterlövész is. Kincsként őrízzük őket!
    Ezen kívül a szokásos puskás, géppisztojos, páncélöklös, és néhány tiszt található a csapatban.
    A legszörnyűbb, hogy az ott hagyott nashorn és marder szép lassan leamortizálódik és felrobban:



    Pedig de jól jönne a segítségük a harcokban.
  • Axon
    #389
    Próba képpen megpróbálkoztam egy rohammal. Vannak páncélosok is, amiket a péncéltörő-puskás és páncélöklös egységek szépen lerendeznek, na meg a 2-3 MG34-es gyalogos rendesen aprítja az ellenséges gyalogságot is. Ettől függetlenül hamar leamortizálódik a csapat, így jobb a lopakodós taktika. Távcsöves tisztekkel kémkedni és mesterlövésszel lövöldözni. Mondjuk itt a katonák már "intelligensen" viselkednek, és ha egy társukat lelövöm, röktön megindulnak a feltételezett lövés irányába egy kis revansért. Így érdemes szépen láncban felállítani az embereket, de nagy haszna van a 2db MG34-essel felszerelt páncélozott szállító járműnek is, amit a legelején kapunk.
  • ÚFC10
    #390
    Hela srácok!!!!
    Kezdő vagyok még a sudden 2 ben.
    A sima 2 megvan...............hogyan lehet multizni???
    Kell hozzá a Hidden stroke vagy valami más???
    Köszi,csáó!!!
  • ÚFC10
    #391
    Igen!
    Először kell a sudden 2.
    Ami jobb esetben 2.0-ás.
    Aztán keresd meg ezt: SUE_II_PATCH_20to22
    Utánna jön az RWM 6.5.És kész!
    Multiplay!
    Real Warfare Mod . Egyfajta modja a sudden játszásnak!
    De ezt Axon jobban tudja!

    Így csináltam ahogyan visszakerestem...........
    mit kéne újjítani?????ha kell
  • Axon
    #392
    Nos eddig rendben:

    Először kell a sudden 2.
    Ami jobb esetben 2.0-ás.
    Aztán keresd meg ezt: SUE_II_PATCH_20to22

    Ilyenkor már multizhatsz is. Ha bemész a multi részbe, akkor kikeresi az aktív multis játékokat és megpróbálhatsz csatlakozni hozzájuk.

    Az RWM6.5, Hidden Stroke és a többi mod (van vagy tíz), nem szükséges a multizáshoz. Amit ajánlok letölteni az a MultiModSwitcher.
  • Axon
    #393
    Keress rá a neten erre a MultiModSwitcher-re. A legutóbbi az 1.05-ös verzió. Ez szükséges ahhoz is ha egy mod-ot telepítesz, mivel csak ezzel tudod elindítani.
    Ami miatt számodra lényeges, hogy ennek a MultiModSwitcher-nek van egy Multiplayer menüpontja. Ha rákattintasz akkor látod az összes aktív játékot, amihez csatlakozhatsz, de ami mégfontosabb, hogy látod milyen moddal játszanak. Ma már a legtöbb multis játékban valamilyen mod-al feljavított Sudden Strike 2-vel játszanak. Ilyenkor azt a modot indítod el, amit éppen használnak az adott multis játékban. Ami még probléma lehet, hogy nem biztos, hogy neked meg lesz az a multis pálya amivel éppen játszanak.
    Na ilyenkor nincs könnyű dolgod. Vagy megkeresed a neten azt a pályát, vagy megpróbálsz beszélni azokkal akik éppen játszanak vele, hogy küldjék el neked.
  • Axon
    #394
    Itt találsz elképesztő mennyiségű pályát a Sudden Strike összes részéhez és külön az összes mod-hoz:

    www.sudden-strike-maps.de
  • ÚFC10
    #395
    Köszi szépen Axon!!!
    Ha elkadok akkor még kérdezek!!!!
  • ÚFC10
    #396
    AZ a probléma hogy a 2to2.2 nem megy fel mert azt írja ki hogy not found game.exe telepítés előtt.............
    Van egy 2.0 ás patch is amit előtte fel kell rakni??és ugy ezt?
    köszi!!
  • lammaer
    #397
    Axon,

    A resource war játékmenetben más mint az SS2? Úgy értem, a cime alapján arra gondolnék, hogy lehet benne valahogy egységeket "gyártani" de nem vagyok benne biztos. Hogy is van ez?
  • Axon
    #398
    Igen, a Resource War-ban már van egységgyártás.
    Az egyik legszembetűnőbb változtatás, hogy itt a járművek már üzemanyagot fogyasztanak és ha kifogy, akkor nem tudnak mozogni. Vannak töltő kocsik, amelyek fel tudják őket tölteni üzemanyaggal.
    Vannak gyárak, amelyek járműveket gyártanak. Ezeket nem lehet építeni, hanem el lehet őket foglalni. Ezután magától termel egységeket és olyat amilyet akar, tehát nem tudod állítani, hogy mit gyártson. Vannak épületek, amik katonákat "gyártanak", ezek is természetesen véletlenszerűen.

    Multiban mindig vannak járművet és embert gyártó épületek, single pályán viszont nembiztos. Attól függ, hogy aki készítette, tett-e a térképre. A gyári single pályákon általában van, a netről letölthetőkön viszont változó.

    Ezeken kívül viszont nagy a hasonlóság a Sudden Strike 2-vel. Teljesen ugyanazok az egységek vannak benne, nincs új egység és nem lettek átszerkesztve a meglévő egységek textúrái sem. A realizmuson viszont sokat javítottak. A tankok mostmár csak előre látnak, oldalra szinte alíg. Na persze csak ha egyedül vannak. Ha van mellettük katona, akkor azok természetesen már minden irányban látnak. A tankból, ha kinéz a parancsnok, akkor persze már minden irányban jól belátni a területet.
  • ÚFC10
    #399
    Axon!!!
    Most akkor a sudden strike 2 ő nem ugyan az mint a Resource War???
    vagy most hogy van mert egy valag kiegészítő mod van hozzá????
  • lammaer
    #400
    Igen, valami ilyesmire számitottam, köszi.