2389
Sudden Strike mindörökké
  • Axon
    #1
    Készül egy újabb Sudden Strike 2 motorú játék.
  • Axon
    #2
    Elképesztő mit meg nem ér ez a remek játék.
    Az első rész még 2000-ben jelent meg, a 2. rész 2002-ben, ami az első rész egy egyhén púderezett verziója volt és a motorja már akkor is elavultnak számítot.
    DE!!!
    Nem hallt meg.
    Jó példa erre, hogy a CDV gondozásában hamarosan megjelenik a Resource War
    Ez elvileg egy önálló játék lesz de a képeket elnézegetve ez csak egy szimpla mod.
    Monjuk volt már ilyen.
    Jó példa erre a Sudden Strike motorú Cold War Conflict is. Ami szintén különálló játékként jelent meg, holott látszik, hogy csak egy jólsikerült modról van szó.
  • Axon
    #3
    Belinkelek ide néhány képet, hogy legyen összehasonlítási alap.




  • Axon
    #4
    Aki ismeri a Sudden Strike-ot annak nagyon ismerősek lesznek az egységek.
    Véleményem szerint nem is újabb modról van szó, csak néhány újabb pályáról.
    Bár a cím sejtet valamiféle erőforrás mahináció.
    Remélem azért továbbra sem kell gyűjtögetni, meg egységeket építeni.
  • Axon
    #5
    A képeket nézegetve, azért feltűnik, mintha szebbek lennének az épületek kidolgozása és a tereptárgyak. Talán a szövettségesek járművei is finomodtak, de a német egységek azok nagyon gyatrák. Na persze ez a Sud2-höz viszonyítom és nem a Panzers-hez
  • Axon
    #6
    A program 2004 negyedik negyedévében jelenik meg.
    Én mindenesetre kíváncsian várom.
  • grebber
    #7
    Nem nagyon jött be nekem a Sudden Strike.
  • Axon
    #8
    Nekem még mindig első számú kedvencem. Bár a Blitzkrieg és a Panzers ideiglenesen letaszította a trónjáról, időtállósága, hatalmas mod mennyisége és gigantikus mennyiségű szerkesztett pályák miatt mindig visszatérek hozzá.
  • Axon
    #9
  • robotnyk
    #10
    hol/mikor játszódik?
  • Axon
    #11
    A Sudden Strike egy II vhs rts. A képek alapján a Resource War is a 2. vh-ban fog játstódni. Igazából nem tudom, hogy mi köze lesz a játéknak az erőforrásokhoz. Gyűjtögetni biztos nem kell majd benne.
    Ahogy a képeket elnézem, szinte minden küldetés valamilyen gyárnál, olajfinomítónál játszódik. Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle.
  • Axon
    #12
    Ezt elvileg bannernek tettem be, de nem tudom, hogyan lehet betenni topicnyitó bannernek. A moderátornak már szóltam, de a füle botját sem mozdította.
  • robotnyk
    #13
    azt tudom, hogy a SS2 mi, sőt meg is van a gold editon eredetiben :)
  • Axon
    #14
    Értem.
    Én is megvettem eredetiben a Sudden Strike Antology-t.
    Ebben benne van az eredeti Sudden Strike, Sudden Strike Forever, Sudden Strike 2.
    Megvan az összes létező mod is.
    Még olyanok is, amikhez pálya sem készült
    Meg van hozzá legalább ezer pályám.
    Már 3 napja akarok multizni. Folyamatosan kint volt az ip címem a hivatalos cdv IP börzén, a MultiModSwitcher böngészőjében is, de a kutya nem jelentkezett. Én meg nem tudok csatlakozni az ott található IP címekhez.
  • Axon
    #15
    Beteszek ide 2 képet a kedvenc modomból. Ez a Long Range Mod amit a mai napig fejlesztenek. Éppen a napokban jelent meg a 2.1-es verziója.





    Érdekessége, hogy lóvontatású egységek is találhatók benne. Ez semmilyen más modban nincs, sőt talán más 2 vh-s stratégiában sem láttam még.
    Az első képen jól látszik, hogy két féle lovasszekér is van. Ez azért is fontos mert a német hadseregben a háború elején még igen jelentős számban alkalmaztak lovakat és szekereket szállításra.
  • Axon
    #16
    Másik kedvenc mod-om az RWM6.31. Ezt is folyamatosan felylesztik. Elkészült hozzá egy textúrapak. Elképesztő a külömbség.
    Két kép az eredeti RWM6.31-ből.






    Érdemes megfigyelni a JGPanterből kiáradó kipufogó gázokat, ahogy mozog.
    És most ugyanerről a pályáról két kép az új textúrapackkal:





    A tigris és a JgPanter szép terepszínű vestést kapott, de a többi járműnek is új a festése. A Sturmtigert sikerült elkapnom lövés közben.
    Természetesen az RWM mod fejlesztése sem állt le. Készítik a 7.0-ás verziót, amiből már ki is adtak egy alfa készültségűt. Itt elsősorban a hangokra gyúrtak rá a készítők, ez meg is látszik a hangfile méretén, ami brutális nagyságú.
  • Axon
    #17
    Másik kedvenc mod-om a ssnm2 mod. Itt már igen extra egységek is vannak.
    Ilyen a Karl 60 cm ágyú is.





    Ez egy igen brutális jószág.
    Íme egy lövése, ahol egy szovjet 76 mm-es páncéltörő ágyú és legénysége lapult:



    Csak egy hatalmas bombatölcsér maradt utána...
  • robotnyk
    #18
    az APRM mod milyen? mert a gold mellé azt csomagolták.
  • Axon
    #19
    Szintén az SSNM2 mod érdekessége a híres Panzer Maus:



  • Axon
    #20
    És ami számunkra magyaroknak mégnagyobb érdekesség az a magyar egységek megjelenése:



    Ez egy Zrínyi rohamlöveg, ami a maga 105 mm-es ágyújával igazán ütőképesnek számított.
    Fölötte pedig egy Toldi II-es látható.
    Mellettük pedig még egy rakás ritkaság.
  • Axon
    #21
    Az APRM egy remek kis mod. TAlán a legprofibb.
    Decemberben jelent meg és ez meg is pecsételte az egész téliszünetem sorsát.
    A sud1-hez készült modok közül magasan az APRM modja volt a legjobb. A siker annyira felbuzdította a készítőket, hogy a sud2-höz már fizetős mod ként jelent meg az APRM mod.
    Ez az a mod amihez a legtöbb pálya készül folyamatosan. A www.sudden-strike-maps.de oldalon szinte hetente jelenik meg 1-2 újabb pálya hozzá.
    Az APRM mod az egyik legjobban kidolgozott és talán a legjobban próbálja visszaadni a valósághűséget. Már amennyire ez a program keretein belül lehetséges.
    Ami nekem a legjobban tetszett benne az a hangok. Hihetetlenül jók az efektek benne. Lövések robbanások, épületek szétbombázása, halálsikolyok stb. Mind-mind szuper. Talán ez motiválta az RWM mod készítőit a folytatásra, ahol szinte csak a hangokra gyúrnak, de arra nagyon.
    Feltétlenül nézd meg a pályákat benne. Csak ajánlani tudom.
  • robotnyk
    #22
    az aprmet feltettem, jól el is vert a gép az egyik pályán :) a RWM tesz fel singlebe pályákat? mert ott nem voltak újak
  • Axon
    #23
    Az RWM6.31 full-t, amikor feltelepítettem, magam is meglepődtem, hogy nem volt hozzá pálya, pedig amikor megjelent úgy emlékeztem, hogy van hozzá bőven. Aztán megkerestem a megoldást. Amikor megjelent az RWM6.0 azt feltelepítettem és volt hozzá egy csomó pálya is. Aztán megjelent az RWM6.1-es patch, ami tényleg csak egy javítás volt, de az is tett fel plusz pályákat. Aztán jött a 6.2-es javítás és az is rakott fel plusz pályákat. Majd a 6.3-as javítás is rakott még plusz pályákat. Ezért emlékeztem, hogy volt hozzá pálya garmadával. Amikor újra telepítettem a Sud2-t, akkor már az RWM6.31-es full-t raktam fel és nekem is nagy volt a csodálkozásom, hogy nem tartalmaz pályákat.
  • robotnyk
    #24
    nem tudod merre felé tárolja a pályákat? mert a honlapon vannak fent, de nem tudom hova másoljam őket.
  • robotnyk
    #25
    már hogy az RWM mod hol tárolja :)
  • Axon
    #26
    Ha gondolod el tudom küldeni az eredeti RWM kiegészítő pályáit. Le is tudsz hozzá tölteni szerkesztett pályákat a www.sudden-strike-maps.de címről.
    Az RWM modhoz még ajánlom a skinpack-et is amit
    Innen tudsz letölteni. Itt elég az első-t leszedned, ami nem túl nagy méretű.
  • Axon
    #27
    A Sudden Strike II alkönyvtáron belül a game/maps/single alkönyvtárban. Ugyan ott ahol a többi pálya van.
  • robotnyk
    #28
    köszi
  • Axon
    #29
    Egyébként a különféle modokhoz készült pályák általában így kezdődnek: pl. RWM-nél
    [RWM6.31]Stalingrad
    Szögletes zárójelben a mod neve. Ha nem lenne elé írva, akkor jobb ha átnevezed ilyen formára, mert egy idő után nem fogod tudni melyik pálya, melyik modhoz tartozik.
    Egyedül az APRM mod tárolja teljesen külön alkönyvtárban a pályákat.
  • Axon
    #30
    Ha adsz egy email címet, akkor szívesen elküldöm az eredeti RWM pályákat. Összesen 14 pálya van kb. 9 mega.
  • robotnyk
    #31
    már sikerült leszednem, de azért köszi
  • Axon
    #32
    Ennek örülök. Majd egy kis véleményt írhatnál ha alaposan végignézted a pályákat. Esetleg egy kis összehasonlítást az RWM, APRM, eredeti pályákról. Én most a SSNM2 modot nyúzom folyamatosan. Itt nagyon jó, hogy hatalmas a katonák látótávolsága. Nagyobb mint a lőtávolság, úgyhogy nem lövik halomra az embereid, mielőtt meglátnád az ellenséget.
  • Axon
    #33
    Megjelenik 2004. október 4.-én Németországban.

    Nagyon kíváncsi vagyok, hogy Magyarországon fogják-e árulni. Nem tudom mekkora lenne rá az igény. Habár a HS kiegészítőt is árulták ez pedig elvileg nem kiegészítő.
    Arra is kíváncsi vagyok megjelenik-e warez oldalakon.
  • Voltan
    #34
    Érdekes. Mausból, ha jól tudom, csak 1-2 darab készült és soha nem volt bevetésen.
  • Axon
    #35
    Igen az egyik szakkönyvben én is ezt olvastam és ebben a tudatban voltam.
    Aztán találtam néhány oldalt amelyik komolyabban foglalkozik a témával. Ott volt jónéhány fénykép a gyártása közben és a tesztelésről.
    10 darabot gyártottak belőle a hivatalos források szerint és bevetésre is került belőle, ha jól emlékszem 2 db (talán ezért van a 2 db téves infó). Oroszországban vetették be őket. Hadi sikereikről semmit nem tudok. Viszont oroszországi bevetésüknek egyik bizonyítéka, hogy a legnagyobb tankmúzeumukban ma is ki van állítva az egyik. Erről fényképeket is láttam. Szépen le van festve terepszínűre és ott feszít a többi tank között. A tankmúzeum városának nem tudom a nevét, pedig van egy remek weblapjuk is, de ezek az orosz városnevek nekem mind egyformán hangzanak.
  • Axon
    #36
    Néhány kép:






  • Axon
    #37
    Na megtaláltam.
    Kubina-ban van a tankmúzeum. Weblapja:
    http://www.tankmuseum.ru/

    Érdemes szétnézni mert hihetetlen ritkaságok vannak ott gyönyörű festéssel

    Maus:


    Tigris:


    60 cm-es Karl Mozsár:


    Nashorn:
  • Axon
    #38
    Bocs! A város neve Kubinka.
  • Axon
    #39
    Megjelent!
    október 4-én Németországban

    Ahogy elnézem a weblapját, nem is akarják kiadni más országban.
    Akkor valószínűleg hiába is keresném a cdgalaxisban. Remélhetőleg azért valamelyik warez oldalon fent lesz.
  • Axon
    #40
    Újabb megjelenési dátumok:

    RELEASE
    Germany: out
    UK: October 15th
    US: November 04th
    Other countries: tba

    Tehát október 15-én jön ki az angol nyelvű verzió. Remélhetőleg abból már sikerül beszerezni egy példányt és tesztelhető lesz. Jöhetnek a jobbnál-jobb screenshotok.