61
Fénypisztolyok és játékok, amikhez használhatók
  • guardian hero
    #1
    Én még csak játékteremben tudtam ilyesmivel szórakozni, de kíváncsi lennék, milyen lehet otthon ilyen játékokat tolni. PS2-n tudom hogy van ilyen lehetőség, de a GC és X tulajok kimaradnak a jóból? Mik a legjobb fénypisztolyos játékok? Egyáltalán hogy működik a fénypisztoly, és milyet érdemes venni? Meg ilyenek...
  • guardian hero
    #2
    Ímé a működés elve nagy egyszerűen leírva (még én is megértettem =)

    How a lightgun works?

    Igény esetén szívesen lefordítom magyarra.
  • guardian hero
    #3
    nagyon egyszerűen
  • Sephi
    #4
    En utojara SNES-en es DC-en gamaztam ilyen cuccal. Ja meg egyszer havernal a RE Dead Aim -et es naon utos volt :)
  • Seth
    #5
    Én tévén legutoljára a Duckhunt-tal játszottam...hát nem ma vót :)
  • Sephi
    #6
    Ouuu bazeg! Azt a regi jatekot! De hogy tudtukelvezni hey! :)
  • Pyx #7
    ÁZ :)
  • akyyy
    #8
    lefordítod? kösz..
  • Sephi
    #9
    Lool!!
  • guardian hero
    #10
    Tehát:
    A fénypisztoly csövében található egy fotodióda (vagy fototranzisztor). Ez képes érzékelni a képernyő által sugárzott fényt. Ezenkívül található még a pisztolyon egy ravasz, így a fotodióda és a ravasz állapota együttesen szolgál a játék vezérlésére.

    Ezzel egyidőben a gép jeleket kap a képernyőt vezérlő elektronikától is. Ha ismeritek a TV (vagy más katódsugárcsöves kijelzők) működésének alapjait, tudjátok, hogy egy elektronsugár pásztázza végig a képernyő vízszintes sorait balról-jobbra, majd kikapcsol, és visszafut bal szélre - ezt hívják horizontális visszafutásnak. Amikor a sugár eléri a képernyő alját, a bal felső sarokba tér vissza - ez a vertikális visszafutás. A vezérlő jeleket küld a konzolnak minden horizontális és vertikális visszafutásnál, így ezekből, meg a képfrissítési frekvenciából meg lehet állapítani, hogy éppen hol jár az elektronsugár.

    Alapvetően két technika létezik annak a megállapítására, hogy a fegyver a célpontra irányult-e a ravasz meghúzásának pillanatában.

    1. A ravasz megnyomására a gép elsötétíti a képernyőt, majd csak a célobjektumot rajzolja ki fehér színnel. Ha a fénydióda sötétet érzékel az első, de világosat a második vertikális visszafutás jel alatt, akkor eltaláltad a célt. (megj.: Mivel ez az egész két vertikális visszafutás alatt történik, az elsötétítést és a fehérrel kirajzolást valószínűleg nem fogod észrevenni, hiszen az 50Hz-es TV-n összesen 2 frame (=négy vertikális visszafutás) esik ki. Ezzel együtt ha sűrűn nyomkodod a ravaszt, bevillódzhat a kép szerintem. Arról nem is beszélve, hogy ez csak akkor használható, ha mindössze egy célpont van a képen. - GH)

    2. A gép elsötéti a képernyőt, majd elkezdi az egészet befehéríteni. Mivel megkapja a horizontális és vertikális visszafutások jeleit, és közben figyeli, hogy a fotodióda mikor érzékel először fényt, tudni fogja, hogy melyik sorra céloz a pisztoly. Mindeközben számolja az előző horizontális visszafutás óta eltelt időt is, és ez a horizontális visszafutás frekvenciájának ismeretében megmondja, hogy az adott soron belül hova mutat a fegyver csöve. (megj: Valószínűleg ezt használják a mai játékok. Akárhány célpont lehet, és csak egy frame esik ki (az is tiszta fehér lesz, ami felfogható egyfajta "torkolattűz" effektnek) - GH).
  • rrroka
    #11
    nem így értetük, hogy kell a fordítás, hanem hogy emberi nyelvre... ;)
  • Anubys
    #12
    X-re az egyetlen a House of the Dead 3...
  • guardian hero
    #13
    Cube-ra meg ugye jól tudom, hogy egy sincs?
  • Janey
    #14
    amik szerintem jó gammák:
    ps1:
    -Time Crisis
    -Time Crisis: Project Titan
    -Resident Evil: Survivor(kicsit nehézkes irányítani fénystukkerral, meg pixeles is de jó a hangulata)
    -ELEMENTAL GEARBOLT(személyes kedvenc,a legjobb játék, még némi karakterfejlődés is van benne, baromi jó a sztorija+anime átvezetők)
    -Area 51
    -Point Blank 3

    PS2-re:
    Time Crisis 2-3
    Dino Stalker
    Vampire Night
    Resident Evil:Dead Aim

  • rrroka
    #15
    van ezeközt olyan amihez stukit is adnak,illetve minden pisztoly jó mindegyikhez?
  • Anubys
    #16
    Tényleg, hamár itt tartunk, nincs valakinek eladó stukija Dreamcasthez?
  • blackgamer
    #17
    kösz szépen a leírást (a többiek nevében is)
    eddig nem is gyanítottam hogy működhet a dolog
  • Kou
    #18
    a Namco-s gameknek leginkább a GunCon 1-2 a jó, a többit nem tudom.
  • CSOCSO
    #19
    1)en magam sem ertem hogy miert nincs gc re es mas masinara meg tobb ilyen jatek
    2)szerintem meg ps2-n sincs kihasznalva ez a dolog...
    pl hirtelen feltok sorolni vagy 3 fenypisztolyos jatekot ami bar szinte majdnem ugyan arrol szol mint a tobbi jatek de biztos vagyok benne hogy lehetne valami ujat is hozni a jatekelmenybe.. pl
    alienes lovoldozos: folyosokon boklaszva felig sotetbe neha csak a piros lampa villodzik stb.. jo kis fosatos jatek lehetne belole..
    SWAT.. ez meg taktikai lovoldozos jatek lenne.. nem csak loni kellene hanem taktikazni lehetne mint a normalis swat jatekban.. ugyanugy sok sok artatlan emberekkel...
    szerintem ez a legpotencionalisabb otlet...
    aztan:
    pl westernes cuccos:) lehetne kapni rendes kis ovecsket amibe bele kell rakni a pisztolyt es onnan kell elokapnod.. es ki a gyorsabb:) meg mittom en. annyi otlet van es en nagyon csiptem a lovoldozest foleg ha celoztam vele rendesen es nemcsak lovoldoztem ossze vissza mint egy hulye..


    3) ja es mivan va valamelyik tv ben nem futkosnak elektronsugarak???
    pl nekunk projektoros tv-nk van..ha jol tudom ebben nem futkosnak ugy az elektronsugarak (hisz kameraval felveve sem esik szet a kepernyo..) ezeknel hogy mukodik?
  • guardian hero
    #20
    Azoknál sehogy :P Bocsi, de végre egyszer egy projektoros tévéd irigykedhet a (kép)csövesekre :)

    Egyébként már a 100Hz-es tévékhez is extra pisztoly kell.

    Mondjuk nem ismerem pontosan a plazma/projektoros/stb tévék működési elvét, de azt el tudom képzelni, hogy esetleg szoftverből lehet emulálni a scanline-effektet a ravasz meghúzásakor. Utána kell nézni.
  • guardian hero
    #21
    Abban teljesen egyetértek veled, hogy a téma korántsincs kiaknázva. Pedig én ezekben a "különleges" perifériákban is látom a konzolozás jövőjét (Eyetoy, táncszőnyeg, mikrofon - mind szélesítik a játékok iránt érdeklődők körét).

    Ezt a westernes cuccot egyébként meg lehetne valósítani az EyeToy-jal is: a kamera figyelné, mikor rántod elő a fegyvert. Jópofa ötlet :).

    Kérdés: van olyan fénypisztolyos játék, amiben valami módon lehet irányítani a főhős mozgását?
  • CSOCSO
    #22
    ha jom emlexem a DC nek olyan volt a pisztolya hogy volt rajta iranycsillag meg ket vagy 4 gomb..

    a westernes cucchoz nem kell eyetoy.. mer nem mindenhez van eyetoy.. siman erzekelo van a az ov belso feleben.. ami erzi hogy beletetted.. es mehet a hent.. persze azert egy ilyen westernes dolog nem igazan tobbnapos jatek...
    szal sok videoval atvezetovel megoldva.. a gyorsabb mint a halal c. filmet feldolgozva.. tehat ilyen kis parbajharc versenyre alapulna az egesz... es a multiplayer ugy nez ki hogy hirtelen kigyullad a lojj felirat a haver lo.. majd te josz.. es mikor te ujra losz a haverod "ghost" ja lesz az ellenfeled meg ilyenek:)
  • mb66
    #23
    Én sem értem miért nem csinálnak a Cube hoz is pisztolyt s ilyen játékokat. Pl Csinálhatnának egy Duckhunt remaket :)
  • guardian hero
    #24
    Emlékeztek amúgy a Mad Dog McRae (vagy valami ilyesmi) játékra? Volt PC-re is. Valami olyasmit olvastam, hogy újra kiadták DVD-n, erről tudtok valamit?
  • guardian hero
    #25
    Elvileg a fénypisztoly nem fér össze a Nintendo imázsával... Mondjuk a RE-áradat után már nem kéne aggályoskodni ilyeneken. Még ha ők nem is csinálnak pisztolyt, licencelhetnének a Namco-tól. Kérdés mennyire lát még bárki is üzletet a GC-s fejlesztésekben... Én nagyon szeretnék fénypisztolyos játékokat GC-re, mert tényleg rákattantam most a témára, de nagyon minimális az esély rá, hogy lesz még valaha... :(
  • mb66
    #26
    Ja a MadDog ra emlékszem, de az egy ilyen "filmes" game volt, s kb 1 végigjátszás után meg lehetett unni..
    Hát N gépre meg ugyis hiába várjuk a pisztolyt.. beszűkült és konzervatív a Nintendo. De Resi és Mortal azér mehet a gépen..
  • guardian hero
    #27
    Pedig NESre, SNESre volt fénypisztoly... Csinálhatnának valami Mario-s céllövöldét, ha szerintük az kell a gyerekeknek, a Sega meg a Namco meg hozhatná a komolyabb cuccokat.
  • Zozo76
    #28
    Sziasztok, figyelem a topicot, tegnap voltam a MediaMarkt-ba es mind PS2-re, mind XBOX-ra lattam pisztolyt azthiszem SNAP vagy milyen gyartmany volt. 10-15 korul lehetett. Apam meg modta is hogy ilyennel meg o is elszorakozna otthon, na de ha nincs csak 1-2 jatek akkor meg luxus azert ilyet venni nem?
  • Zozo76
    #29
    Marmint 1-2 jatek ami tamogatja. Igy ertettem.
  • guardian hero
    #30
    10-15eFt-ért a nagyon profi GunCon pisztolyt lehet megvenni. A Snap nagyon drága annyiért. Én láttam egy tök jól kinéző darabot, talán Joytech vagy Sunflex volt, 4e-ért. Lehet, hogy érdemes rögtön kettőt venni, mert úgy az igazi. Ráadásul jön majd olyan játék is, ahol egyjátékos módban is két stukkerrel nyomulhatsz! Szerintem PS2-re elég sok játék van, ami támogatja, én vennék, ha lenne PS2-m :).
  • guardian hero
    #31
    PC-hez lehet kapni valahol fénypisztolyt?
  • rrroka
    #32
    Én nem nagyon talizok ilyen pisztolytámogató játékokat pedig most tudnék egy egész jó pityut 5ért (thrustmater ppk), de nincs hozzá gamém. vakinek van kopizható esetleg?
  • Mannisher
    #33
    Hello, elárulnátok nekem, h hol lehet venni, 4-5000 ért pisztolyt? Vagy esetleg ha a GunCon az a Parabellum és 10-15 között az is érdekelne... Ja Xboxhoz kellene... Thx
  • Mannisher
    #34
    Parabellum = Beretta :)
  • mb66
    #35
    nem tudjátok, a PsTwo támogatja e a régebbi fénypisztolyokat?
    s milyen pisztolyok vannak amugy? melyik a megbizható?
  • guardian hero
    #36
    Elképzelhető, hogy nem támogatja őket? Ez engem is érdekelne, végre van PS Two-m, beszereznék pár fénypisztolyos játékot.
  • rrroka
    #37
    Beszereztem MrGreytől egy guncont meg time crisist és nagyon jópofa dolog ez a lődözés, bár a játék maga nem túl komplex és hosszú. ;)

    Mintha említettetek volna régebben vmi zombis lelövőst, mi volt az?
  • NormalisEmber
    #38
    Zombis lövöldözős a Resi gun survivor.PS1-2re a house of the dead-et ha jól tudom nem írták át(csak dc-re és boxra,nomeg pc-re)
  • upstream
    #39
    Hali Skacok! Most szereztem be egy ps2-t pisztolyal miegymás...tudtok forrást ahonnan time crisis 2-3 at be lehetne szerezni? Régi játékok már és sehol sem látom....akinek van szoljon pliz...nem leszek hálátlan

    -----------------------------------------------------------------------
    pisztolyos lövöldözös
  • N3rg4l
    #40
    a time crisis 2-3 kaphato psONE hoz???
    és az 1 ugyanolyan csatlakozoja van mint a ps2nek???