27
  • Mike at home
    #1
    A felhasznalok jogaiert mikor lesz szervezet?
  • Mike at home
    #2
    es a tormelekkel mi lesz? csak siman kidobjak?

    kornyezetszennyezok
  • Mike at home
    #3
    Igy van, bortonbe mindenkivel aki lemasol egy programot! A gyilkosokat meg engedjek szabadon
  • Tökmind1
    #4

    Húúúúúúúúúúú ha ilyet nyomnának magyarországon!!!
  • Sadist
    #5
    Úgy tudom már egyszer nyomtak, igaz nem ilyen nagy tételben :D De ott is úthengerrel lapították meg kissé.
  • Gabest
    #6
    Ebből kéne autópályát építeni.
  • comet
    #7
    "A VUD és a GVU szerint a kalózmásolatok miatt a játékfejlesztő cégek és közvetve az állam is mintegy 400 millió euró bevételtől estek el."

    Idegesítő, sőt felháborító hogy ilyen véleményeknek hír értéke van...
  • fako
    #8
    Imho az allam eleg jol jar hogy a megtakaritott penz (toke) nem megy ki feleslegesen az orszagbol:)
  • comet
    #9
    Épp erről beszélek, ezek kamu számok...
  • Cat #10
    jo ha tudod hogy pl. egy játék vagy zenei cd árának pár %a, a többi az ÁFA, kiskereskedelmi árrés, nagykereskedelmi árrés, kulturális járulék, marketingköltség, dizájn, előállítási költség no meg persze a belekalkulált nyereség
  • comet
    #11
    Pontosan, ezen felul van az 500%-1000% -os nyereség, amit kivisznek az országból, ahelyett hogy bajor sört innának, ami ugye az országban marad ÁFÁval, kiskereskedelmi árréssel, nagykereskedelmi árréssel, kulturális járulékkal, marketing, dizáj, elöállítási kültséggel...
  • entreri
    #12
    Szerintem a kiadók már így is el vannak ereszte, így nem 10, hanem 9 ferrarit tudnak venni.

    Előbb realizálják az átlagkeresethez az árakat, aztán lesz joguk pofázni. Nem tudom, hogy nem fogják fel, hogy ha nem tudnám letölteni xy programot, akkor sem venném meg a boltban, mert nincs rá 10000 Ft-om.

    Az államot sajnálni pedig hülyeség(csak marketingduma), mert ha egy doboz fogpiszkáklót veszek, állam bácsi már akkor is jól jár. Szóval azt a pénzt előbb utóbb úgyis elköltöm valamire. És mindenen van áfa....
  • Yossarian
    #13
    Entreri: Oké, oké, a magyar júzernek nincs rá lóvéja. Meg ne sajnáljam már szegény nincstelen németeket! :)))
  • ttt ttt
    #14
    Na meg ugye a bezúzni kívánt cd-n, DVD-n is ott van az ÁFA, meg a "jogvédők" sarca...Ezt érdekes módon nem szokták hangoztatni.

    Sőt a bosszantó az hogy, ezeket az adókat akkor is megfizeted, ha legális másolatokat, saját dokumentumokat, stb archiválsz. Magyarul először bűnözőnek minősítenek, megadóztatnak érte, majd kiabálnak mindenfele, hogy másolsz.
  • Laci
    #15
    Ebbe mi az új? 10-15 évvel ezelőtt láttam ilyet a tévében csak magnókazettákkal.
  • Laci
    #16
    Mert az emberekkel még ezt is meg lahet csinálni. Nem tudom meddig kell ezt még tűrni.
  • Laci
    #17
    A digitális adat végtelen sok módon reprodukálható. Végülis azért büntetnek meg valakit mert a SAJÁT adathordozóját, vagy akármijét úgy "alakítja" át, hogy abból egy bizonyos eszközzel bizonyos digitális adatot tud leolvasni. Magyarul a SEMMIÉRT büntetik meg, mert a SAJÁT tulajdonával csinál valamit, mondjuk a lemezbe "belekarcol". Ez az egész jogvédő baromság CSAK arra van hogy parazitacégek és kiadók koholt vádakkal is MINNÉL TÖBB PÉNZT kényszeríthessenek ki az emberekből, SEMMI MÁSÉRT.
  • Sadist
    #19
    Tényleg Magyaroszágon nem is illegálist cd-kel, hanem videokazettákkal csinálták :) Bocs a téves infoért.
    Amúgymeg tényleg nem tudom mire fel jár a pofájuk. Előbb vegyék le az írható/újraírható cd-ről/dvd-ről a jogdíjat, aztán ugassanak. Amikor a nyers adathordozókra rárakták a jogdíjat, aláírták, hogy én arra AKÁRMIT írhatok.
  • [HUN]PAStheLoD
    #20
    ideje lenne tenni is valamit ... mondjuk holnap jogvédő bezúzást tartunk ..
  • NEXUS6
    #21
    Aztat nem értem, hogy az hogy is van:
    1. A CDR lemezeken is ott a bólogató zsiráf, ergó kiadóknak a kalózmásolatból is van hasznuk.
    Adják a CDR/RW/DVDr/RW lemezeket 1-2 száz forinttal drágábban és fogják be a szájukat!
    2. Az állam tudtommal az állampolgárok/adófizetők összessége, egy fajta szervezete. Javítsatok ki, ha tévedek.
    Ha az állampolgárok jelentős része sajátpénzén másolgat, akkor most milyen kár is érte az államot magát, pl engem?
  • tajfun
    #22
    Ott nezi a foszer a talicskan mit lehetne ellopni abbol amit be fog zuzni. :)
  • tajfun
    #23
    "A VUD és a GVU szerint a kalózmásolatok miatt a játékfejlesztő cégek és közvetve az állam is mintegy 400 millió euró bevételtől estek el."
    Magyarul ennyivel loptak volna meg a szegeny felhasznalokat a kocsog kiadok. Szerencsere nem sikerult a lopasi kiserletuk.
  • valaé valaé ná
    #24
    Könyvégetés nem lesz ?
  • tajfun
    #25
    "Tielke azonban kijelentette: az ő munkájuk nem a másolók bűnözőként való beállítása, hanem az elrettentés, a felvilágosítás és hogy már azelőtt megakadályozhassák a bűncselekményeket, mielőtt sor kerülne azok elkövetésére."
    Jo, akkor akadalyozzak meg azt a buncselekmenyt, hogy a kiadok nem vallalnak garanciat a szoftvereikre. Lehet kezdeni, mongyuk most!
  • Laci
    #26
    Tök mindegy hogy a kiadóknak mi hasznos mi nem a büntetés szempontjából. Úgy állítják be a büntetőtörvényeket, hogy minnél több pénzük legyen ebből a buliból. Nem érdekli ezeket a legkevésbé sem a VÁSÁRLÓIK helyzete, pedig ők tartják el őket így is úgy is.
  • Güzüke
    #27
    Én nem tudom, de 54 millió adathordozó megvásárlásával a németek szavaztak is egyben valamire...és persze nem kevés jogdíjat is fizettek egyben.
    Amúgy gondolom a fenti kép üzletszerűen másoló és terjesztő/hamisító kalózbandáktól begyűjtött anyagot ábrázol.