143
Hogyan alakítsuk át a celeronos gépünket AMD-sre?
  • takraj
    #1
    Van most egy celeronos gépem....
    Szeretnék egy jobbat....
    Úgy tudom, hogy az AMD messze jobb a cerkáknál teljesítményben, de nemtudom, hogy mennyire jó ötlet (és egyáltalán megéri-e) átalakítani a már meglévő gépemet.... ez ügyben szeretnék tanácsokat kapni.... Egyáltalán mit jelent az, hogy egy AMD AthlonXP 2400+ csak 2000Mhz-n dolgozik? nem 2400-on kéne? Vagy ez csak tunningolással érhető el?
  • perempe
    #3
    Vegyé' P4-et. Alaplapot se kell cserélned.

    Nem kéne 2400-on dolgoznia.
  • Taranov
    #4
    A 2400+ nem jelenti azt, hogy 2400 Mhz-es! Ennek semmi köze az órajelhez, ez csak a neve. Elvileg a 2400 Mhz-es processzorok ellenfelének szánták, de én nem értek egyet azzal, hogy ez méltó ellenfél lenne egy 2400 Mhz-es P4-nek.
    Legjobb megoldás az lenne, ha P4-et vennék a Celeron helyett, és akkor nem kell alaplapot cserélned (ha a mostani celeronod Socket 478-as) és még jobb is lesz a géped P4-gyel, mint AMD-vel.
    Milyen Celeronod van most? Ha socket 370-es, akkor alaplapot kell cserélned.
  • Taranov
    #5
    A 2400+ os AMD a Thoroughbred processzormag miatt jóval gyengébb a 2500+ os Barton magosnál, 2400+ os Thoroughbredre nem is érdemes lecserélni a Celeront.
  • takraj
    #6
    Alaplapot ígyis, úgyis cserélnem kell, mivel, ha én szeretném is élvezni a proci sebességét, akkor nem lesz jó egy mezei abit sa7-es... ennek még az agp portja is csak 4x-es! Az, hogy azt írtam, hogy AMD 2400, az nem azt jelenti 2400-as AMD-t akarok venni. Én egy AMD 2700+-ra gondoltam "Barton" maggal... Az intellel az a gond, hogy elég drága.... :( úgy még magába nem is, de Alaplap+Proci hááát.... legalább 54 rugó..... Mondjuk az AMD-se sokkal olcsób...., de egyáltalán s478-as alaplapokra szerelnek Nforce2 chipet? Másrész, azért is gondoltam az AMD-re, mert sok tesztben használják... De akkor most az AMD nem ellenfele az Intelnek? Amúgy a sebesség legfőképp 2 dologra kéne.... Egyrészt 3D renderelésre, másrész játékra...
  • Taranov
    #7
    Az én szememben semmiképpen sem ellenfele az Intelnek, én nem szavazok neki bizalmat, de a Celeronnak egy Barton magos Athlon XP vidáman ellenfele lehet a teszteredményeket és a műszaki adatokat tekintve.
  • takraj
    #8
    Intelből milyet érdemes venni? (hogy ne legyen túl drága és jobban teljesítsen, mint a 2700-as AMD AXP Barton) És alaplapból is kéne egy-két ötlet... Abit az jó márka? Hasonló kéne, mint az AMD NF2... (Egyáltalán mi az az NForce?????) Úgy kéne ezt az egészet megoldani, hogy Alaplap + Processzor ne legyen azért elérhetetlen árú...
  • Taranov
    #9
    Intelből az Intel Pentium P4 a jó, főleg a 800 Mhz-es FSB-vel szerelt, de ha 533-as, az is több, mint az AMD-é.
    Sajnos eléggé drága, néha van akció.
    Boltok:
    Mikland computer
    Bluefish computer
    Aqua computer

    Alaplapban pedig a mistral se olyan rossz, de én sem nagyon bírom, meg senki se, a garanciát nagyon nehéz érvényesíteni.
    Az Abit nagyon messze van a jó márkától, inkább az olcsóbb kategóriát képviseli, de sokan használják és nem megy azért tökre feltétlenül.
    Az Asus, Gigabyte sokkal jobbak, de én az Asust és az Intelt tartom legjobbnak. A Biostarról pedig megoszlanak a vélemények, mert az egyik legnagyobb gyártó a világon, de szintén távol-keleti, mint az Abit.
  • tehen_m
    #10
    He hülyítsed szegény embert.
    amd 2400+ = p4 2GHz
    A 2,7Ghz felett 800fsb + ht -s p4 már gyorsabb mint az amd de nem annyival amennyivel többet kérnek érte.
    Intelnél az alpaplap is drága(csak inteles alaplapot szabad venni. :( )
    Egy 2700+ amd nagyon megéri. Kis tuningal 3200+ is lehet és az már megy. (igaz tuning miatt nem lesz annyira gyorsabb de egy 3GHz-s p4gyel felveszi a versenyt.)
    És számolj utánna hogy mennyi pénzt spóroltál meg
  • tehen_m
    #11
    bocsi
    amd 2400+ = p4 2,4 GHz
  • takraj
    #12
    Kösz..... úgy látom, hogy át kéne nevezni a topicot celeron >>> intel -re..... :)

    Mind1! Már csak egy jó videókari kéne.... melyik éri meg a legjobban? Ati v. Nvidia? Mer az Ati-k azok elég jó árúak.... vagy az nvidia jobb?
  • takraj
    #13
    Előző hozzászólásom megingott..... mert már van egy amd gfan is.....
  • takraj
    #14
    De tehen_m az amd 2400+ akkor miért csak 2000Mhz?
  • tehen_m
    #15
    Nem csak a MHz-k számítanak.
    (Ha nem hiszel nekem a a prohardver.hu -n is megkérdezheted.)
    alaplap:Abit NF7
    proci: 2700+vagy 2800+
    vid.kari:9600xt, vagy 9600pro (esetleg 9600)
    Jó az ati és az nv is jelenleg ez a legjobb ár/teljesítmény. Esetleg 9800 (256bites)
    Nem vagyok amd fan csak nem éri meg az intel (nem szórom feleslegesen a pénzt)
    Ha nem cserélnél alaplapot akkor természetesen p4et javasolnék.
  • tehen_m
    #16
    VAgy vehetsz Athlon 64 -et amit a intel se ér utol.:D
    (meg is van az ára. :DD)
    Komolyan

    Aqua
    Proci(most nem volt 2700)AMD XP 2800+ processzor (512Kb/333MHZ) Barton 23000 Ft +áfa
    alaplap Abit NF7,Socket A,Nforce2,400FSB,Dual DDR400,6ch hang,8xAGP,LAN 11820 Ft +áfa
    vagy Abit NF7-S,Socket A,Nforce2,400FSB,Dual DDR400,SATA,6ch,8xAGP,LAN,Fire 17200 Ft +áfa

    Intelben
    proci Intel P4 2.8 GHz processzor (1MB cache/800MHz) 33000 Ft +áfa
    alaplap Asus P4P800 P4, i865PE,800FSB,DUAL DDR400,8XAGP,SATA,6ch,LAN 19740 Ft+áfa
    vagy Asus P4P800-E Deluxe,i865PE,800FSB,DUAL DDR400 3év garancia 26000 Ft +áfa
    Számold ki a a ! bruttó ! árak közötti különbséget
  • tehen_m
    #17
    Ki érdekesség:

    AMD Athlon 64 2800+ processzor OEM 31900 Ft +áfa
    vs Intel P4 2.8 GHz processzor (1MB cache/800MHz) 33000 Ft +áfa
    Az athlon 64 kétségtelenül gyorsabb !
  • tajfun
    #18
    Ha olcsot akarsz, geforce4. Ha kozepkategoriasat, radeon 9800pro. Ha annyi penzed van hogy nem tudod hova szorni, gf 6800 ultra, vagy radeon x800xt.
  • tajfun
    #19
    Szerintem jelenleg a 9800pro ami legjobban megeri, jatekra ma bo"ven eleg, 45 + a'fa-ert (aproneten hasznaltban fa nelkul) nem (annyira) draga, ennel ma nem kell tobb.
  • stone
    #20
    Ha olcsó és jó gépet akarsz akkor abit nf7 és egy barton magos amd, és egy 9600xt vagy egy 9800pro. Inkább videokártyára költsd a pénzt ha játszani kell mert az sokkal többet számít mint egy jobb proci. Egy 2500+-os amd proci még egy jó darabig mindenre elég lesz. Az Intel szerintem is jobb de drágább is és ha csak játékra kell akkor tökéletes az amd. Athlon 64-et meg szerintem felesleges venni mert 64 bites és még igen kevés progi van ami kihasználja. A geforce 4-et meg felejtsd el mert csak dx8-ban nyújt jó teljesítményt, dx9-ben meg gyenge.
  • tehen_m
    #21
    Ezt javasoltam én is.
    (A64 32biten is meggyőző teljesítményt nyújt, amikor kijön a 64bites win akkor meg plusz teljesítményt kapunk ingyen.DE az tény hogy még nem éri meg venni, csak érdekességként írtam.)
  • Narancs
    #22
    Azért ennyire ne legyél inteles!
    Celeron ellenfele a DURON és nem az Athlon XP!
    Egy 2.6Ghz -es Celó teljesítnénye kb egy 1600+ os Athlon XP -ével egyenlő!
    A másik meg hogy játékokban végig az AMD gyorsabb, ott kb stimmel a jelölés is!
  • Narancs
    #23
    Amúgy meg: 2500+ barton, WhispeRock IV vagy Falcon Rock II hűtő, ABIT NF7-S vagy AN7, 512MB 400Mhz Infineon RAM, 9500@9700 vagy 9800 ha több pénzed van...
    Ezzel elleszel egy jó darabig, később fölhúzhatod a procit 3200+ ra, és betehetsz mellé még 512 -t...
  • takraj
    #24
    Na akkor: Nemtudom mennyire éri meg, de én a dolgokat most a Colibri-Tech -ből válogattam össze... (Ez a helyi számtech üzlet.)

    512 Mb /400 MHz DDRAM (PC 3200) bruttó: 19 900
    AMD ATHLON XP 2800+ , Socket A, Barton bruttó: 26 900
    ABIT NForce2 NF-7S /SL 400 V2.0, SocketA, ATX, DDR400,AGP,LAN,hang bruttó: 21 400
    ATI RADEON 9600 8x AGP, 256 MB DDR +DVI +TV Out, 128 bit bruttó: 25 900

    Ez így jó? Vagy nem éri meg? Nem lesz jó a teljesítménye?
  • takraj
    #25
    Ja hűtőventit elfelejtettem..... :) sry....

    CoolerMaster hűtőventilátor SocketA, AERO 7 Lite (3200 MHz) bruttó: 5 200
  • Narancs
    #26
    VGA egy rakás trágya, ennyiért apróneten 9600PRO van újan, de 9600XT is van 30K -ért...
  • Narancs
    #27
    De én 9700 alá nem adnám, ha már új gépet veszek...
  • takraj
    #28
    Mit? Radeon 9700 alá? Mind1 megnézem majd.......
    Akkormég: AMD-hez jó az a számítógépház + tápegység (400W), ami a celeronnál volt? nem kell hozzá speciális táp?
  • tehen_m
    #29
    Nem, jó az ia táp is.
    Anno az intelnek kellet új táp.
    (Ez egy kicsit intel fikázásnak tűnt.)
    :D
  • Narancs
    #30
    Videókártyák erősorrendje tábálzat, itt a HW fórumon fönnt kékkel szedve...
    Ha annyira nem vágod a témát akkor ez iránytű lehet.
  • stone
    #31
    9600-ból vagy pro vagy xt, mást ne vegyél, akkor inkább geforce 4 de ne sima 9600.
  • izb
    #32
    "Ha olcsot akarsz, geforce4. Ha kozepkategoriasat, radeon 9800pro."
    he he középkategoria he he nem semmi a fiú
  • izb
    #33
    "Az Intel szerintem is jobb de drágább is"
    Mi a turóban jobb??
    Magyarázd már el??
  • stone
    #34
    Páldául videotömörités...
  • stone
    #35
    Nameg a cache 2x olyan gyors mint az amd barton-nak.
  • Narancs
    #36
    Van amiben az Intel jobb (pl tömörítés) és van amiben az AMD a nyerő...(pl játékok)
    A döntő az hogy mire kell, illetve az ár, amiben egyértelműen az AMD a frankó!
    Ja, igen, és persze intel P4 és Athlon XP -ről van szó...
  • stone
    #37
    Ez a kulcsszó: "A döntő az hogy mire kell"
  • takraj
    #38
    És még valami: Az AMDről azt hallottam, hogy nagyon, de nagyon melegszik.... Akkor drága hűtőventit vegyek, vagy megfelel az is amit lent írtam? (#25)....amúgymeg AMD-t gondolom nem igazán érdemes húzni egy ilyesféle (#25) hűtőventillával....

    Az Aprónettől, meg bevallom félek, mert, ha még veszek is valamit ami bontatlan, és garanciális, még akkoris hova vigyem, ha baj van vele????? (nem vagyok pesti)
  • stone
    #39
    "Ja, igen, és persze intel P4 és Athlon XP -ről van szó...", már nem, lásd. #6
  • Borg
    #40
    Egy AthlonXP nem melegszik annyira, mint egy Prescott P4. Szal elég régen találkozhatott AMD procikkal, aki ezt mondta neked.

    Nekem is 2500+ barton megy FalconRock II-vel 3000+-on. Idle 43 Full 47 fok, ebben a hőségben.

    Apronetet meg felejtsd el inkább, én is azt mondom. Sajnos sok a kétes egyén ott. Ha hardver kell, ajánlom a hwsw bolhát, és ott is a törzstagokat. Tudnak olcsón mindenfélét, és nem tűnnek el másnapra...
  • takraj
    #41
    Kösz a felvilágosítást....majd a hwsw-t megnézem....
    Szóval szerinted ne 2800-as AXP-t vegyek, hanem pl. egy 2500-ast, oszt húzzam? Meg amúgy még valami: Mi az az Nforce??????