128
áz!
  • Gladiator
    #1
    Na, ide olyan történeteket várok, amiben felnőttek bizonyságot tesznek, hogy menyire is vágják az infót.
  • Gladiator
    #2
    Mamámnak mutogattam a nyaralási képeket a gépen. Ő meg egy csomószór rácsapott a monitorra. Mindig mondta, hogy ott van egy légy. Én mondjuk soha nem láttam, de ez meg folyamatosan csapkodta. Csak a végén derült ki, hogy ő az egérre hitte azt, hogy légy.
  • Gladiator
    #3
    Apám múltkor elkezdett velem ordibálni, hogy elbasztama gépét, mert nem tud megnyitni egy word vagy excel dokumentumot sem. Jó, modnom mutasd. Apám megnyitja a filet, télleg kiír vmi hibát. Odamegyek én, megnyitom vmelyik filet, de nekem működik. Elszórakoztunk egy darabig, mire kiderült, hogy ő az Exceben a word fájlokat, a wordben pedig az excel fájlokat próbálta megnyitni. Grat.
  • cSuwwi
    #4
    pffff :)
  • Gladiator
    #5
    A kedvencem még az is, amikor nagymamám törölget a gépnél, és az egérre felcsavarja a zsinórját.
  • Dzsini
    #6
    hehh.. lenne ismerősöm (DTP-s) aki abban a pillanatban törné el a kezét a próbálkozónak amint 10 centinél közelebb kerül bármilyen cucca a képernyőhöz :DDDD

    hát, az gondolom mindenhol alapvetés, hogy az architektúra felépítése teljes homály (memória vs. hdd vs. vidkártya...)
  • Dzsini
    #7
    ja, és a "nem megy a net" reakció amikor épp a beállított szökőévente elérhető honlap nem jön be
    1 explorerben 1 honlapot nyitunk meg, ha másik kell, akkor ezt becsuk, megnyit egy újat (megvárjuk amíg bejön az indítóoldal minden mókája), majd utána irány a következő oldal...
  • Gladiator
    #8
    :-D
  • Gladiator
    #9
    Ja, meg apám a leveleknél, minden spam levelet végigolvas, mivel ő nem igazán beszél nyelveket, az angol és a németet lefordíttatja velem, még akkor is, ha vmi cserepesvirág akcióról szól... persze a vírusos leveleket is nyitogatja ám...
  • Dzsini
    #10
    ja, és természetesen a keresőengine-használat teljes hiánya. (bár ez nem csak a "felnőttek"nél fordul elő...)
  • Dzsini
    #11
    természetesen az "ön az 50.000.000 látogató az oldalon, nyert egy ingyen végbéltükrözést, kattintson ide" automatikus klikket generál.

    ezekután egyértelműen az SP2 MELLETT vagyok, és amint kijön szalad fel fater gépére.
  • Gladiator
    #12
    esetleg másoknak valami sztori?
  • Dynamic
    #13
    Már lehet, hogy leírtam:
    Ismerős vett egy gépet, engem hívott telefonon, hogy segítsek, mint "szakértő".Próbáltam telefonon keresztül segíteni, de hozzá kell tegyem, az ismerős totál sík volt a számítástechnikához.Nem tudta mi az az ikon, egér, start menü stb.Mondja nekem, "állítólag van valami autós játék a gépen, hogyan kell elindítani?"Kérdezem, "milyen autós játék, milyen cuccok vannak kirakva az asztalra, olvasd be" (az asztal magyarázata külön 10 percet igényelt.)Sorolja:Sajátgép, ez,az,amaz...Need For Speed!Mondom, "hohó az lesz az, klikkelj rá 2-szer!"
    Kis szünet klikkelgetés próbálgatás, azt mondja "nem csinál semmit".
    Én:"duplaklikket nyomjál!"
    Ő:"Azt nyomom de nem megy"
    Én:"De gyorsan azt a duplaklikket"
    Ő:"Gyorsan nyomom, de nem csinál semmit"
    Én:"Nem ír ki semmit?"
    Ő:"Nem.Mondom, hogy semmi"
    Még így elpöcsörésztünk tíz percet, sikertelenül.
    Én:"Na, hagyjuk, holnap lemegyek megnézem"
    Másnap, ott vagyok gép bekapcs, nézegetem az ikonokat NFS sehol.Már kérdeztem volna, hogy melyiket próbálta indítani, amikor megpillantottam a WALLPAPERT egy k.nagy NFS logóval a közepén.
    VÁÁÁÁ!!!!!
  • OPM
    #14
    :DDDDD
  • Gladiator
    #15
    :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Fefe
    #16
    :DDDDDDD
  • Fefe
    #17
    :D Szerencse,hogy nem TFT monitorod van. Gondolom én
  • Bandee1987
    #18
    Hálistennek szüleim nem értenek a géphez, és nem is akarnak hozzányúlni. A családom többi tagja, meg annyit legalább tud, hogy hogyan kell feltelepiteni egy programot...
  • dashed_
    #19
    Muhaa :PPPPP
  • Gladiator
    #20
    viszont az érdekes, hogy minnél fiatalabb vki, annál jobban ért a gépekhez. Unokatesóm 8 éves, nincs is otthon gépük, csak amikor nálunk van akkor szokott gépezni, de simán bekapcsolja, meg elindítja játékokat, meg minden, pedig én meg se mutattam neki.
  • Dzsini
    #21
    ők (meg közülünk is sokan) már beleszülettek, olyan természetes berendezési tárgy, mint a tv a rádió vagy a mikrosütő...
    van egy "hüvelykujj-szabály" (ami alól természetesen rengeteg a kivétel), hogy ami születésed első 20 évében kerül a környezetedbe vagy történik körülötted az természetes, ami a következő 20ban az érdekes, furcsa újdonság, és ami utána az már idegen, szokatlan, és nagyon nehezen megtanulható. a számítógép és a mobiltelefon pedig mind elég bonyolult és idegen dolog ahoz, hogy nehézkesen feldolgozható és megtanulható lehessen. persze, aki rááldozza a rengeteg energiát, az könnyen beletanul idősebb korban is.

    amire még emlékszem - anno Amigán volt néhány játék ami anyumnak is megtetszett, és elkezdett játszani - a bekapcsolással nem volt gond, az egyszerű. viszont az egérkezelés nagyon nehezen ment neki, 2 ujjal fogva tologatta az egeret, és nehezen ment neki a pontos pozicionálás.. de érdekelte a dolog, és gyakorolt - mára már könnyedén és rutinosan kezeli az egeret.
  • Taranov
    #22
    Az gáz lenne. Én sok explorert tartok megnyitva, advanced user/loser vagyok :D
  • Taranov
    #23
    :DDDDDDDDD
  • Szabina
    #24
    Ez ismerős, nekem mindig anyukám szól, hogy "gyere csak, olvasd el, mi van ide írva" (spam), és nem hiszi el, ha azt mondom hogy ez csak egy jelentéktelen levélszemét: folyton azt hiszi, hogy valaki levelet írt neki amerikából.
  • Dzsini
    #25
    érdemes amúgy a technikai hátterét és az "értelmét" elmagyarázni a spam-nek és a popup reklámoknak (mármint küldő oldalról, hogy ez olyan mint egy szórólaposztogatás, vagy amikor teledobálják a postaládát reklámmal, csak itt sokféle nyelven megy, és a legnagyobb részével pénzt keres a küldő) - utána lényegesen kevesebb "nézd meg mi ez" lesz (tapasztalat)
  • Szabina
    #26
    Igen, ezzel már én is próbálkoztam: "Tudod anyu, ha bedobnak a vándorárusok mindenféle szórólapot azt is azonnal kidobod, hát ezzel is így kell..." csak valahogy ezt mindig elfelejti.
  • Dzsini
    #27
    mhm... mások, valami ötlet? vagy valami bevált módszer?

    a legnagyobb probléma sajnos legtöbb helyen (és nem csak a "nagyok"nál), hogy nincs meg a megfelelő angol tudás, ami lényegesen veszélytelenebbé tenné az internetezést. meg persze - ahogy lent írtam - a rutin, hogy az ember ránézésre tudja, hogy mi az amit nem ő kért, hogy a képernyőre kerüljön :)
  • VinylToy #28
    Program, ami nem engedi hogy megnézzék azokat a leveleket. --> Spamihilator
  • nemcsakfeel
    #29
    hát hm. ehhez képest nálunk nincs túl sok ilyen gond..
    tesóm előbb tudta használni a c64 et mint én, ( lehet hogy mert akkor még nem ismertem a betűket ? :)) Egész család Winampban rögtön megtalálják hogy kell kikapcsolni vagy áttetni másik számra ( ez elég rosz dolog, már rájöttem..) Mondjuk faterom kicsit lemaradt a win 3.11 nél :)) azóta rendszerbeállításokhoz ritkán nyúl a saját gépén is..
  • Taranov
    #30
    Nekem abszolút nincsenek rossz tapasztalataim, apám végülis programozó, szóval ő vágja a dolgot, hardware-ileg is, csak olyan tekintetben kicsit le van maradva :)
    Anyám meg hozzá sem nyúl, nem tudja hogy kell bekapcsolni, meghogy mire való az egér, de nem is érdekli.
  • Punker
    #31
    C64-el még mi is így voltunk :)
  • [Walaki]D`Lair
    #32
    Nekem egész család ért hozzá legalább felhasználói szinten...

    Apám még a DOS-os cuccokhoz ért nagyon, a Win 95 óta kicsit rám van hagyatkozva, főleg amióta összedobtam itthon a hálózatot, el akarja érni és nem megy neki...na akkor megyek én és 2 kattintásra műxik...:DDD
  • Cat #33
    nekem ez már inkább nyűg, mint jó dolog...
  • repro
    #34
    ööö én már felnőtt vagyok :P
  • Gladiator
    #35
    na mesélj, miket szoktál csinálni?
  • Lacc
    #36
    Biztos felnőttködik.
  • Gladiator
    #37
    Tegnap olvasom azt a hogyan kell táncolni topikot, és vki berakott oda egy ilyen táncoló emberke gifet. mamám itt ült melelttem, beszélgettünk, mamám ránéz a monitorra, kérdezi, hogy:
    -te csináltad ezt a táncoló embert.
    -nem
    -jézusom, akkor ez biztos egy vírus, hallottam a tévében, szólok apádnak várj itt!
    -ÁÁÁ! nem vírus hagyjál már.
    -de hát nem te csináltad azt mondtad.
    -jó, hagyjuk, nem vírus és kész.
    -akkor magyrázd el mi ez!
    -hosszú
    -azt gondolod olyan hülgye vagyok, hogy nem érteném meg?

    na, erre nem szoktam semmit se mondani. ilyenkor mindig elmegy, és megsértődik. egyszer elmagyaráztam neki az evolúciót, azt se értette, akkor msot minek szarakodak ezzel?
  • Taranov
    #38
    :DDDDDDD
    Fiatalkorában biztos értette az evolúciót.
  • Gladiator
    #39
    ezt msot nem értem sry:)
  • Geeryy
    #40
    te allat