20
  • Nethyrrea
    #1
    arthur c clarknak is volt egy elmélete a jupiter magjára vonatkozólag, amit az űrodüsszeia-ciklusban meg is írt nem túl részletesen: aszerint a jupiter közepe egy hatalmas, sokkal tisztább és sűrűbb gyémántmag, mint amit elő tudnánk állítani.
  • TheZsenyka
    #2
    Az Uránuszról és a Neptunuszról soha semmit nem írnak. Azok talán nem érdekes gázóriások?
  • tigeroo
    #3
    "Mindkét bolygó közel 70 százaléka hidrogén, további összetevőit tekintve pedig a hélium az uralkodó. A maradék "nehéz elemek" között vasat, szilíciumot, szenet, nitrogént és oxigént találunk." az oxigén hol nehéz elem?

  • Dömper Ármánd
    #4
    A fizikában, és a kémiában.
  • Wilddog
    #5
    A hidrogénhez és a héliumhoz képest nehéz a zoxigén.
  • Gabest
    #6
    Sőt, 1 tonna oxigént fel sem tudnál emelni, olyan nehéz!
  • ORF
    #7
    "a tudósok jobb szeretik a megszokott magyarázatokat" Szóval a tudósoknak van pár "megszokott" magyarázatuk arra amiről fingjuk sincs az igazság meg kit érdekel ugye ?! Hülye ember úgyse jön rá.. etessük meg valami szarral... Hát no comment
  • ORF
    #8
    Egyébként gabest ennek így nem sok értelme van... Nyivlán nem tudja fölemelni ha 1 tonnát nyom bármiről is legyen szó :DDD
  • papabear
    #9
    Mér azt hallottátok, hogy az idei szilveszter péntek 13.-ra esik?
  • papabear
    #10
  • Etele1
    #11
    "Mindkét bolygó közel 70 százaléka hidrogén, további összetevőit tekintve pedig a hélium az uralkodó. "

    Hmm...miből is áll a mi Napunk? Ugyanebből ! Lehet, hogy a 2010 Űrodüsszeiában megjósolt sci-fi fantazmagória nem is annyira fantasztikus mint inkább tudományos? Képzeljétek el a Jupitert mint egy 2. nap a Naprendszerben...mennyi új lakható Hold lenne a külső övezetben! Nem kell hozzá más, mint jónéhány Monolit... :)))
  • Csatti
    #12
    Attól függ hol, a földön lehet, a szaturnuszon még inkább, de egy kis aszteroidán már nem lenne probléma felemelni tartályostúl.
  • tigeroo
    #13
    igen! és meik a nehezebb: 1 kg vas vagy 1 kb toll?
  • DBM
    #14
    A hidrogénhez képest :)
  • DBM
    #15
    Egytértek. Ez ilyen tipikus politikus szöveg is, meg amikor anyu nem tudja elmondani a fiának, mitől lesz a gyerek...
    ezek szeront én is oolyan okos vagyok mint egy tudós. :)
  • DBM
    #16
    Csak hogy a jupiter nem világít, süt, éget, sugároz..
  • DBM
    #17
    A zoxigén pedig köztudottan nehéz anyag, sőt fém is, mert az ólom elnyeli a sugarakat, a zoxigén pedig atomtámadás ellen véd, főleg ha a vízbül vonjuk ki. {8-(
  • patrik
    #18
    a jupiter sugároz elég rendesen, legalábbis én úgytudom :)
  • Etele1
    #19
    Na igen...most nem "süt,világít,sugároz"
    Ha láttad volna a filmet, akkor értetted volna, hogy mire utaltam :) Ez egy lehetséges jövőkép...ha a Jupiter szerkezetét nézzük van lehetőség a dologra. Ugyanazon elemekből épül fel, mint a Nap csak kicsiben viszont nincs beindítva a Hidrogén Héliummá átalakulási folyamat (ezt csinálja a Nap), csak valahogyan be kellene indítani a folyamatot...mint a filmben.
  • FtranX
    #20
    hidrogénbombát neki! :)