145
asztali DVD felvevők
  • Punker
    #1
    Na szóval, aszem ide illik a legjobban a téma. Venni akarok asztali DVD felvevőt, de nem tom milyet kéne. Tippek, tapasztalatok érdekelnének, HDD-s vagy DVD-Ram a jobb, stb...
  • Efreet
    #2
    JVC van itthon, RAM/-R/-RW-re dolgozik
    a RAM tuti, a HDD csak akkor kell ha akarsz olyasmit, hogy felveszel egy filmet, megvágod (mondjuk reklámmentesíted) és utána akarok egy -R-en eltenni... amúgy felesleges szerintem.
    tapasztalat kb 2 heti van, de én már nyúztam rendesen a dolgait, kérdezz :)
  • Punker
    #3
    mennyi volt? :)
  • Efreet
    #4
    JVC DR-M10SL a típus, 130 volt egy ajándék -RAM -al (valami bevezető ár, jvc márkakereskedésék akciója)
  • Punker
    #5
    remek az tuti nincs Eger-ben :(
  • Punker
    #6
    ki/bemenetek milyenek vannak?
  • Punker
    #7
    Panasonic-okról tudsz valamit? mert tv-t azt vettem és kényelmesebb lenne h aaz összes cucc 1 márka lenne :)
  • Efreet
    #8
    JVC1.hu
    van házhozszállításuk országszerte

    ki-bemenettel tele van a hátulja meg az eleje is, 2 scart, 2 adag RCA (egy elöl egy hátul), 2 S-video, optikai kimenet, i-Link.. szóval úgy ami alapvetően kellhet az van rajta szerintem :)
  • Efreet
    #9
    panákat is néztünk - meg voltunk kipróbálni faterommal - de drágább volt, és pl. a -RW-t nem mind támogatta... a RAM-ot igen, dehát az az ő világuk :) - a vhs itthon is pana, de ez annyival olcsóbb volt, hogy inkább ezt választottuk.
    a távkapcsolója amúgy pana tv-ket meg videót lekezel asszem :) (nekünk thomson tv van, azt nem)
  • Punker
    #10
    szerencsére van időm gondolkozni mert ha hétfőn megveszem a vga-m nem lesz semmi pénzem :)
  • Punker
    #11
    aszem jövő hétvégén felmegyek körülnézzni utánna majd kérdezek :) thx az infót
  • Efreet
    #12
    úgyis zuhannak folyamatosan az árak - csak nekünk pont azon héten halt be a lejátszó javíthatatlanra, és akkor már nem 10k-ért egy playert venni átmenetileg és várni a leárazást, hanem így.
  • Punker
    #13
    jaja nekem van 1-2 hónapom, az elött tuti nem költözök ezt meg már az új lakásba szánom
  • Efreet
    #14
    amíg tudod érdemes húzni, kiforrott a technológia, japánban meg már terjed a blu-ray, úgyhogy olyan árzuhanások lesznek, hogy öröm lesz nézni (mit a belső íróknál)
  • Punker
    #15
    a belsőt én már csak HD-DVD-re akarom cserélni :)
  • Efreet
    #16
    én majd multi HD/bluray íróra :D
  • Punker
    #17
    a nagy stúdiók elfogadták a HD szabványt a filmek is arra fognak kijönni
  • Efreet
    #18
    a sony és társai meg elfogadták a blurayt, és ugyanúgy ott lesz konkurenciaként, mint most a +osok... és ha már írót váltok, akkor az is értsen mindenhez ahogy ez is :o)
  • Punker
    #19
    jogos, d epl nekem a mostani írom nem kezeli a RAM-ot de eddig nem is volt rá szükségem.
  • Dzsini
    #20
    ez olyan, hogy ha lenne használnád :) én pl a heti mentést a dolgaimról ram-ra csinálom, mert csak berakom a korongot, overwrite all, és a szabványból adódó hibajavítás miatt max akkor lesz baja a dolgaimnak, ha ripityára megy a ram.
  • Guy
    #21
    DVD felvevőt majd csak akkor érdemes venni szerintem,amikor a HDD-vel ellátott típusok ára is a mostani áruk min. felére esik.
  • Dzsini
    #22
    HDD szerintem otthoni felhasználásra felesleges, hacsak nem nagy mennyiségben hosszú távra vesz fel filmeket az emberfia, mert akkor jó lehet a reklámokat kivagdosni. más értelme nem nagyon van, és később se igazán lesz, egy -RAM tud ugyanannyit, és 6 órát fel lehet arra is venni elég szép minőségben.
    (kivétel ha valaki 3 hétre elutazik otthonról, és a kedvenc szappanoperájának összes része kell neki :) )
  • Geeryy
    #23
    most hozott apam egyet philips dvdr/70/0001
    majd nyuzukk es leirom a tapasztalatot.
  • Csaba
    #24
    Nem vágom ezt az asztali dvd-írást. Olyan, mint régen a videóknál? Össze lehet kötni két asztali dvd-t, és át lehet vele másolni egy az egyben egy filmet egy dvd lemezre?
  • Dzsini
    #25
    mivel az eredeti dvd-k nagy része két rétegű, így nem annyira... de lehet vele másolatot készíteni, meg lehet vhs-ről dvdre felvenni, meg van benne tv tuner így pl RAM-al vagy RW-vel felszerelkezve videomagnóként is használható, fel lehet vele venni DVDre a házivideozást az iLink meg Svideo kapcsolatokon át, szóval tulajdonképpen mindazt tudja, mint a félprofi vhs magnók, csak hát a minőség lehet sokkal jobb is.
  • Punker
    #26
    + a VHS halott technológia arra már fölösleges pénzt áldozni
  • Efreet
    #27
    azért mondjuk arra, hogy felvegyél a tvből 1 filmet hogy másnap megnézd, pontosan elég, és olcsóbb, mint a dvd felvevők. ahogy a rádióadást se cd-re veszed fel otthon, pedig az még régebbi tech.
  • Punkerwork
    #28
    na úgy néz ki tudok nagyker áron Pana-t szerezni :)
  • Punkerwork
    #29
    UP

    még mindig véleményeket várok
  • Ramore
    #30
    mennyi az annyi? /nagyker ár/?
  • Punkerwork
    #31
    most nem tom, csak főnök mondta hogy volt a nagykerben Pana, szal tudott volna nekem hozzni, de még várok kicsit (pénzt gyűjtök teszteket nézek)
  • Ramore
    #32
    én inkább a Philips 75-ös típussal szemezek, mint a Panával, de az ár az nagyúr :)
  • Punkerwork
    #33
    az ár nekem is nagyúr, de ha tudok magamnak szerezni nagykeráron akkor az lesz, csak még nem tom milyen.
  • Punkerwork
    #34
    Panasonic SC-HT1500



    600W összteljesítmény
    DVD felvevő 80GB beépített merevlemezzel
    Beépített
    Dolby Digital, DTS
    és Dolby Pro-Logic II dekóderek
    4 db állatható magasságú Tall-boy hangfal
    Omnicast surround sugárzók
    Kettős Re-Master

    ilyet lenne jó venni, csak normális árat kell rá találnom.
  • Punkerwork
    #35
    Panasonic SC-HT37R



    700W összteljesítmény
    DVD felvevő 80GB beépített merevlemezzel
    Time Slip: egyidejű felvétel és lejátszás + csúsztatott lejátszás
    új direkt navigátor
    Dolby Digital, DTS, Dolby Pro Logic II dekóderek

    vagy ez
  • Punkerwork
    #36
    a Panak mennyire szeretik a "fénymásolt" DVD-R filmeket?
  • Dzsini
    #37
    amivel találkoztam idáig (3 különböző), azoknak nem volt gondja se a -R -RW, se a -RAM-al.
  • R9
    #38
    ez mennyi?
  • Punker
    #39
    320k körül van a net-es oldalakon
  • Punkerwork
    #40
    mit találtam :)