222
Minden ami japán zene, jöhet.
  • Sadun Tryst
    #1
    Nem vagyok "májer" a témában, s arra gondoltam, h az okosok felvilágosíthatnának, h milyen előadók vannak, és h melyiket érdemes letölteni.
    Jelenleg csak ilyen lightosabb előadókat tudok (2öt pontosabban, és 1 keményebbet).
    Matsuura Aya és The Pillows a könnyebb és Sads a keményebb.
    Szal tessék írni sokmindent a stílusokról... :)
  • Dani20
    #2
    ken ishii,meg ishino :DDD ugye prez?
  • Dani20
    #3
    ja ez volt a JTECHNO :D
  • PResident Evil
    #4
    Takyiu Ihsino-t vágom.... :D
  • Dani20
    #5
    és vajon ö téged?:D
  • PResident Evil
    #6
    engem is :D
  • Garfield
    #7
    Ayumi Hamasaki a pophoz.
  • Sadun Tryst
    #8
    azért ennyi konkrétumot lécci ne írjatok!
    kicsit bővebben is kifejthetnétek az előadókat... :)
  • Sadun Tryst
    #9
    SoundofJapan.hu

    egész jó kis jpop&jrock oldal... érdemes átböngészni.
  • Devla
    #10
    Huu, felsorolni is nehez lenne, tobb mint 2 eve kizarolag japan zenet hallgatok. Kedvencek Two-Mix, Hayashibara Megumi es Nobuo Uematsu (Final Fatasy sorozat zenei, X-2 kivetelevel az osszest o csinalta)
    Egyebkent:jpop.hu
  • Sadun Tryst
    #11
    ejha! azért látom még vannak elvetemült emberek! :)
  • Tetsuo
    #12
    Nem is kevés, most ez a divat.. Én szeretem a távolkeleti kultúrákat, főleg Japánt, de válogatás nélkül mindent mer japán azért nem.. Néhány anime-zene egész jó, de a japán rádiókon ugyanolyan agymosó mainstream szar megy, mint pl itthon.
  • Tetsuo
    #13
    Bocsi, nem úgy értettem, na.
    Azért még mindig jobb mintha Danubiust hallgatnál. :)
  • Sadun Tryst
    #14
    divat? én nem vettem észre. legfeljebb az anime rajongók érdeklődnek az ilyen téma iránt.
    egyébként én is csak azért érdeklődöm annyira a jpop-rock után mert a pillows nagyon bejött, és hozzájuk hasonló bandákat kersek :)
  • Devla
    #15
    Az, hogy divat erosen tulzas. Ha divat lenne, akkor lehetne kapni Magyarorszagon jpop cdket, amivel meg nem talalkoztam egyszer se.
  • Sadun Tryst
    #16
    én se! pedig a nem venném rossz néven ha jobbak lennének itt is! :)
  • Tetsuo
    #17
    Miért ne lehetne, itt az Internet! Én úgy vagyok vele (s gondolom Te is), nem az a divat amit a Tecsóban lehet venni, v a MusicDome-ban.
  • Sadun Tryst
    #18
    az a divat, amikor az utcán minden 4. kis szaros azt nyomatja. nálunk ez volt nyolcadikban a rap... :D

    ja meg szerintem ami divat, az már régen rossz, mert akkor "tömegáru". én csak annak örülnék ha lenne itt Mo.-n is.
    (nem kell TV-ben nyomatni, csak a CD-t meglehessen venni, vagy legalább rendelni, nem 6x árakért)
  • Devla
    #19
    Ti hogy alltok hozza a tobbi zenehez? En ujabban mar eselyt se adok semminek, ami a radiobol szol, pontosabban semminek, ami nem jpop vagy annak feldolgozasa. Persze tudom, hogy masok is csinalhatnak nagyon jo zenet, de egyszeruen nem is erdekel. Ez eliteskedes? :) Azt vettem eszre, hogy kategorikusan utalok mindent, amit 3-4 eve meg szerettem es hallgattam.
  • Tetsuo
    #20
    Nem baj ha válogat az ember, sőt! Aki bedől a rádiómaszlag gagyidömpingnek az nagyon 'kényelmes' ember. Nem akar önállóan gondolkozni, örül h mások (marketinges szakemberek stb.. a legtöbb reklámcégnél gyermekpszihológus team is van) mondják meg neki h mi a jó zene s mi a rossz. A média (ez így többesszám) reklámfolyamai már gyermekkorban mossák az agyat, rombolják az izlést. A fogyasztói társadalom, ..3 vásárolt termékből csak 1 hasznos..impulzusvásárló..bla bla
    A lemezkiadócégek 3x annyit keresnek mint a szerzők ill előadók. Nekik nem érdekük a fáradságos tehetségkutatás, az a jó nekik ha szerződéssel agyonbiztosított, készrecsinált popcsapat néhány évig termeli a lét, ha trendi, bulis a csomagolás akkor a célközönséget (tinédzserek) nem érdekli a minőség. 'Énekeseknek' sem IQ bajnokokat választanak.
    Az országos- (és helyi-) kereskedelmi rádiókban ez a 'zene' megy meg a hányásszövegű mindenben dilettáns műsorvezetők.
    :) Tehát megértem h nem hallgatsz rádiót. Ha TVt sem nézel akkor fasza gyerek vagy. :D Fontos h kritikusan figyeld a termékeket. A lemezek között elég erősen kell szelektálni, minden stílusban. Az ember izlése folyamatosan változik, amit tudatosan nevelhet maga az egyén, vagy a Viva TV.
    "Only the strong survive! -DJ Krush"
  • Sadun Tryst
    #21
    én azt hallgatom meg ami teccik. csak 2 bizonyos stíluson bellül. rock és jpop.
    nem vagyok szűk látokörű ilyenben. pl. minden rokker utálja a Linkin Park-ot, na nekem megvan minden albumok. mert szeretm a zenéjük. de ugyan úgy van mellette Slipknot-om + Bad Religion-om. szal embere válogatja... :)
  • PyRex
    #22
    A tradícionális japán zenéről nincsen valami oldal? Vagy az nem érdekel valakit?
  • zakika
    #23
    nagyon keveset halotam a japan zenebol-az is csak feldolgozas. szerintem ugyanolyan mintha mondjuk egy masik orszag (pl. finorszag, spanyolorszag, argentina, egyiptom...) zenejet halgatnad - van koztuk jo is es rossz is...
  • zakika
    #24
    hogy lehet errol az oldalrol letolteni? nekem nem megy
  • magus
    #25
    jhc

    meg jmetalcore

    multkor vki vmi tancszonyeghez jpopot uvoltetett es egy egesz este ezt hallgattam, kb megorultem tole.
  • Dying Soul
    #26
    heyyo
    Onmyo-Za-t ismeritek?
  • Daza500
    #27
    Nesztek:

    JPop

    Egy táncprogramból szedtem ki, sajnos kissé rövid...
    Érdemes meghallgatni többször egymás után :-)
  • Dying Soul
    #28
    Most kezd betörni Európába a MUCC nevezetű hard rock banda, ajánlom figyelmetekbe, bejövős :P
  • Bucser
    #29
    Jpop-hoz először a Macross 7 révén volt részem:) Az nagyon tetszett.(fire Bomber koncertfelvételem is volt:D) Valamint a bebop utan kattantam Ra Yoko Kanno zenéire főleg amiket együtt csnált a Seatbelts-el (mondjuk zeneileg eléggé mindenevő vagyok Blues, Jazz, Rock, Punk-Rock, jöhet) Mivel ezen stílusokban nem ismerek japán előadókat ezért nagyon nem tudok választani tanácsokat tud adni valaki?:D
  • Dying Soul
    #30
    Egy MUCC szám, ezzel a számmal ismertem meg őket.
  • Dying Soul
    #31
    Annak aki szereti a power-t és a death-et, egy keményebb előadó: Blood Stain Child - Truth
  • Dying Soul
    #32
    Másik kedvenc
  • Bucser
    #33
    Pont ilyet kerestem thnx:)
  • Bucser
    #34
    ÉS amilyen buta vagyok Rie fu-t kihagytam... gyönyörű hangja van...
  • Dying Soul
    #35
    Én is egy német lánynak köszönhetem, hogy megismertem őket :D
  • Dying Soul
    #36
    Onmyo-Za
  • Bucser
    #37
    Szedek gyorsban egy discography-t aztan majd válogatok:D
  • Dying Soul
    #38
    Nekem csak a 2005-ös lemezük van meg :P Nem szomorkodnék, ha a többit esetleg megosztanád velem
  • Bucser
    #39
    Emule-on találtam teljes discography-t. Ha gondolod a hash-t megadhatom, hogy tudd keresni vagy csinálhatok belole egy decentralizált torrentet. De lassu lesz mert 700 mega (8 album 13 Single +extrak) és nekem játék mellett max 5 k-val mehet fel:) talán 1 óra múlva le is ér:) Ha adsz egy mail címet akkor elküldöm majd a torrentet amit csinálok.
  • Dying Soul
    #40
    Igazából csak a 8 album érdekelne.