52
Street Hacker - jobb-e az Uplink-nél?
  • Hmuda
    #1
    info?
  • via_mala
    #2
    Na szóval itt egy új hacker játék.
    Ide jöhetnek a tippek, trükkök, vélemények.
    Annak idején az Uplink volt az úttörő, azután jöttek sorra a többiek, pl. Dark Signs. Kíváncsi vagyok ez mit tud.
    Remélem összetettebb küldetések, több zene, látványosabb grafika lesz benne.
  • Hmuda
    #3
    Link, info, bármi?
  • via_mala
    #4
    Hivatalos homepageDemo
  • Hmuda
    #5
    Kösti közben már rákerestem. Érdekesnek látszik. Majd kiderül.
  • via_mala
    #6
    Street Hacker 1.0.4 demo
  • cyrus #7
    nekem nemizs megy a demó... :(
  • Hmuda
    #8
    Valami framework f*szsákot akart felrakatni velem. Kösz nem, így is épp elég sz*r van a gépemen. Unincstall.
  • antijedi
    #9
    az ms.net framework pedig egy hasznos dolog, sok "komolyabb" progihoz szokott, keleni, bár játékoknál merőben szoktlan :)
    jah és autoupdate is felrakja alaphelyzetben :)
    ezzel már tuti nem vesztes semmit szvsz :)
    amugy igy elsőre nem tünik rosznka, csak a felbontás 800*600 ami ugye sovány :/, mgá ha nem is a grafika a léyneg akkor is kifojik a szemem a ház méretű betüktől :)
  • Hmuda
    #10
    Akkor még adok neki egy esélyt.
  • antijedi
    #11
    ok, és ebből a framworkbőlbajod tényleg nem lesz szvsz, igaz ms termék de akkoris, sok fejlesztői proginak kell pl
    amugy kellemes egy game, viszonylag probál közeliteni valósághoz is meg normális kezelőifelülethez is (szal nem csak parancssor van, de nem is az megy mint ami az uplinkben...)
    van benne parancssor is, de pl rendes e-mail kliens, filekezelő, bank account figyelő, notepad, etc... :)
  • Hmuda
    #12
    Hmmm. Fincsi. :-)
  • Hmuda
    #13
    Egyszerűen nem tudom megtalálni ezt a framework cumót. Az update oldalon nincs, a keresésnél meg mindent kiad de a progit azt nem.
  • antijedi
    #14
    itt is probáltad már? :)
  • Hmuda
    #15
    Köszi, megvan. Nagynehezen évgigszenvedem magam a tutorialon, de most meg az a gáz hogy hiába írom be a megfelelő parancsokat a terminálba, baszik felismerni őket, pedig helyesen írom be őket.
  • antijedi
    #16
    tutorialon? a tutor missiokat is vagy csak amikor makog?
    amugy a parancsoknál nem az a gáz hogy lehagyod a végről a kettőspontot?
  • Hmuda
    #17
    De az, most mégegyszer megnéztem és télleg kihagytam őket.
  • antijedi
    #18
    yeah :)
    ha eljutsz 3. proba küldihez szolj, én épp ot tartok és még nem jöttem rá teljesen..., emgvan a kód a sniffervirusal, de egyik porton se fogadja azt el, másik szervert meg nem tok, ha rájössz szólj pls :)
  • Hmuda
    #19
    Még a másodikkal szenvedek.
  • Hmuda
    #20
    Hm. Adtál ötletet ezzel a vírus dologgal de még nem jöttem rá hogyan kéne megcsinálni. Valami tipped van?
  • Hmuda
    #21
    Csináltattam egy vírust key_keresővel, de szerintem elcseszhettem valamit. Egyszerűen nem akar rátelepedni a pass-os gépre. Lehet hogy túl álmos vagyok most ehhez a gaméhoz? :-)
  • antijedi
    #22
    ez most melyik küldi is? mert a 2.nál simán brute forcal ment nekem :)
  • antijedi
    #23
    a 3.nál meg bármelyik porton kivéve az elsőn felküldöd a virust (launch parancs ha már bejutottál brute forceal) és egy pici idő mulva kidob egy usernevet meg egy keyt amit eddig még nem tudtam használni :)
  • Lacc
    #24
    Az mitől valóságosabb, ha van grafikus emil kliens és fájlkezelő? :)
  • antijedi
    #25
    "viszonylag probál közeliteni valósághoz is meg normális kezelőifelülethez is "
    ne csak nézz láss is :)a valóságosab a parancssor, és amiat reálisabb mitn pl uplink, de nem is olyan hogy csak parancssor van amitől az ember idegbajt kap, igy legalább kicsit kényelmesebb is mint a csak parancssoros társai :D
  • Lacc
    #26
    Én nagyon szeretem a parancssort, letisztultabb dolog :P
  • antijedi
    #27
    nekem sincs vele bajom, csak bizonyos egyszerübb dolgokra kicsit idegesitő már, sokkal több szarakodás mint amenyi értelme van :)
    mert email nézegetéshez pl full fölös a parancssor :)
  • via_mala
    #28
    Én is csak az első 2 küldetést vittem még végig, a 3-ikhoz még meg kell csinálnom a vírust. Idáig kb. mint az UPLINK.

    Néhány dolog:
    1. Nekem nem játsza le a zenéket, mit telepítsek? Nincs otthon net, ezért valami letölthető installer kellene flash-hez. Linket pls!
    2. Nekem beragadtak az alkalmazások, és nem tudtam őket a taskbar-ról felhozni, csak ha az aktuális alkalmazást minimalizáltam, és utána bal oldalról szedtem elő pl. az email alkalmazást. Eleinte ment, de aztán nyomtam egy F1-et, utána már nem működött.
    3. Nincs valalmi automatikus parancskiegészítő funkció, mint pl. a bash-ban a TAB billentyű?
    4. Honnan lehet tudni, hogy a Solid Software-től letöltött utility fut-e? Konkrétan a brute-force password kereső-t leszedtem, ott csücsül a download könyvtárban, de honnan lehet azt tudni, hogy feltelepedett-e? Most még csak v1.0, de ha lesz 2.0 stb, akkor nyilván upgrade-elni kellene.
    5. Hogy lehetne az email-eket időrendbe szedni? Nekem valahogy kuszának tűnik a sorrendjük. Van valami Syncronize, de az nem egészen azt csinálja.

    Ja egyébként (rot13.com): uggc://serr.fei.uh/t/b/tbyqznghfxn/ivrjgbcvp.cuc?g=3296
  • antijedi
    #29
    hűt nem uplink szvsz, az arról szolt hogy katingatál azt kész :P egy fokkal azért jobb ez :)
    beragadás nekem eccer volt utána megjavult, zene nincs, de van helyet winampom szal nembaj :P
    kieg funkcot nemtok
    onnan lehet tudni hogy kiprobálod :)
    a virus készitése a legkisebb ügy amugy :P
  • via_mala
    #30
    Uplink-nél annyiban több, hogy az IDE szebb-jobb, de funkcióban idáig nem tud többet nála.
    Winamp helyett nálam a rádió szólt ;)
    Az oké, hogy kipróbálom a utility-ket, de attól az még nem írja ki, hogy mi a verziója. Egyébként nekem hiányzik a progress bar. Olyan jó volt látni, hogy hil tart. Most kiírja, hogy 2 perc lesz, aztán vár 2 percet. Realisztikusabb, de szvsz a játékélmény így gyengébb.
  • antijedi
    #31
    hát azért anyiban realisztikusab hogy itt kezeli portokat meg hasonlokat, igaz a brute forc itt se valóság hű, de azért ez egy szintel már jobb (funkcióilag) mint az uplink... :)
  • via_mala
    #32
    ott a pont :)
  • via_mala
    #33
    Sikerült már valakinek a zenéket megszólaltatnia?
    És a küldetésekben hol jártok?

    BTW: A .NET Framework 1.1 telepítése után login képernyő fogad a következő boot-oláskor, ha WinXP van a gépen. Ennek megoldására:
    Harwired Windows Xp topic
    #144 - #149
  • antijedi
    #34
    és az mért baj? engem amugy is az fogad és nem ok nélkül... :)
  • via_mala
    #35
    Megcsináltam a 3 tesztküldetést, és utána a "The Real Deal" küldetést is. 3x megcsináltam 3x lecsuktak. A játék utána megy tovább, csak újra kell boot-olni és nincsenek meg a hacker szoftverek. Ha a játékot úgy indítottam, hogy Skip Demo (vagy Intro mitt'omén), akkor rögtön azzal indult, hogy lecsuktak én meg csak néztem, hogy most mi van, úgyhogy ez a normális menete a játéknak.
    Szóval innentől jönnek a éles utcai hacker-kedések, ami kb. úgy néz ki, hogy bemegyek egy épületbe (Infiltrate) és mindnent csinálok ugyanúgy, mint eddig. Ha ugyanis szimplán az utcáról akarok bejelentkezni a terminálon, akkor a kapcsolat nem jön létre. Ezek után már sejtem, hogy mégiscsak van valami jelentősége a karaktergeneráláskor a Strength értékének, ugyanis minden épületre vannak olyan adatok, hogy hány őr, hány kamera, hány alkalmazott, hány vendég van benne. Biztos a biztonsági őröket is le lehet nyomni vagy valami hasonló. Az utcán el lehet csámborogni kereskedőkhöz, akiknél csúcsgépeket lehet vásárolni, ill. mindenféle megbízókhoz, akik a küldetéseket adják.
    Innentől jönnek majd a kőkemény harcok.
    Most találtam a demóhóz: walkthrough
    Ebből sokat lehet tanulni. Én pl. nem is láttam az smtp.scp exploit script-et, és mindig a 21-es porton mentem be, miközben úgy néz ki a levelezési portok is nagyon jó célpontok.
  • via_mala
    #36
    Vannak cheat-ek is: hmm
    pl.:
    Cheat - Effect
    internet fraud rules - Steal 5000 from a random user
    com open - Connect to the internet
    swordfish - Get all login info
    i don't pay for software - Get all Solid Software Products
  • via_mala
    #37
    Úgy nézem hidegen hagyja az sg fórumozókat a hacker-kedés ;)
    Ez bizonyos szemszögből tekintve megnyugtató :D
  • antijedi
    #38
    nem az mert akit nem hagy hidegen pont az nem jáccik iylen gamékal :P
  • via_mala
    #39
    Tegnap vettem a fáradtságot, és újra leültem hekkerkedni. Sajnos a tutorial utáni küldetést hiába csináltam meg, nem jött a válaszüzenet, csak minden nap egy feladó nelküli üres levél. Valószínűleg hibás a játék.
    Uninstall lett a vége. :(
  • blackgamer
    #40