22
  • mireez
    #1
    :)
  • davos80
    #2
    XP-buzi vagy?
  • mireez
    #3
    az
  • mireez
    #4
    mert én értek hozzá
  • davos80
    #5
    Programozás szinten?
  • Emmegki
    #6
    1, A Win98-ban is benne van a médialejátszó. Akkor nem jutott eszükbe?
    2, Tőlem akár 10-es verziót is csinálhatnak, akkor is a 6.4-et fogom használni.
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    most ez megint 1 vicc ? Ki v. mi ez a májkrémszoft hogy így elkenje az eu-t mint a vajat ? én jól megbírságolnám őket még a késésükért is .. tanulják már meg mi az a jogállam .. főleg a JOG szó maradjon meg bennük .. mélyen !
  • JZO
    #8
    megbírságolnád őket, csakazért a kéréséükért is? Te beszélsz itt jogállamról? Kb. hozzád hasonló emberekkel van teli az igzságszolgáltatás is...
  • Praetor
    #9
    El tudom képzelni milyen lehet az az 1991-es EK-USA trösztellenes megállapodás. Valami hasonló lehet, mint az USA által kötött kiadatási egyezmények... Pfff. Amerikai háborús bűnöst pl csak az USÁban lehet elítélni az egyezmények alapján. Azt azért megnézem hogy mennyire ítélik el ha amerikai érdekből lett háborús bűnös. Persze a tévében ejnye-bejnye, irány a dutyi. Aztán szépen titkon szabadon engedik magas nyugdíjjal.
    Eleget offoltam.

    Amúgy az a 497 millió € nem is nagy összeg. A májkrémszoft (by PAStheLoD) a világ egyik legnagyobb bevételével rendelkező vállalata. Az EU versenyjoga alapján egy vállalatra maximum az előző évi bevételének 10%-át elérő összegű bírságot lehet kíróni. Én nem gondolom hogy ez a 497milla elérné a 10%-ot. Nos, ha az EU-s vállalatokkal szemben ezeket a szabályokat szigorúan betartatják, akkor pont az M$ legyen kivétel alóla???

    Másrészt igen korrekt lépés volt a bizottság részéről, hogy a jogerős döntésig felfüggesztette a korábbi határozatát. Ebből is látszik, hogy nem egy megfontolatlan vagy légből kapott dolog ez a határozat. Mert ha az lett volna, akkor nem függeszti fel, hanem végrehajtatja és ezzel is némileg befolyásolná a bíróságot.
    A határozat annak az eredménye, hogy az M$-el folytatott érdekegyeztetések sikertelenek voltak az májkrémszoft makacssága miatt. Billi boy azt hitte, hogy itt is mindent erőből el tud intézni mint otthon. Csak itt az EU-ban nem mindig annak van igaza, akinek vastagabb a pénztárcája. Legalábbis a Közösségi szinten nem. Hát belebukott.
  • Praetor
    #10
    PAStheLoD rulez!!! :D
  • Praetor
    #11
    Szinte tudi az M$ jogsértése. Kicsi az esélye, hogy kimossa magát a szarból. Ha így nézzük, akkor ez a fellebbezés csak időhúzás és maszatolás.

    PAStheLoDnak is igaza van. Csak annyiban nem, hogy mivel a Bizottság a jogerős bírósági döntésig felfüggesztette a határozatát, ezért nem valósult meg a késedelem. Ha a határidő eltelt volna úgy, hogy köteles lett volna teljesíteni, akkor megvalósult volna a késedelem. De itt most a letelte előtt felfüggesztették.

    Amennyiben tényleg késedelembe esett volna, akkor azt magával az EU-val szembeni packázásnak lehetne venni. Azt pedig tuti nem fogja annyiban hagyni.
    Nem kell félteni a Bizottságot, mert tudja mit csinál.
  • Praetor
    #12
    Egyetlen menekvése van az M$-nek, ha peren kívül megegyezik a Bizottsággal. De egyelőre nem úgy néz ki, hogy élne ezzel a lehetőséggel.
  • [HUN]PAStheLoD
    #13
    nekem a legjobban az nem tetszett hogy kedvenc cégünk (májkrémszoft) beadat a jólöltözött-jólszituált ügyvédi kommandójával pár száz oldal baromságot melyben pofátlanul kéri hogy semmisítség meg az ítéletet mert ... biztos van benne valami amire hivatkoznak , de én kb azt tudom elképzelni hogy igenhosszan leírták hogy az amerikai és az európai NÉPnek milyen szörnyű kínhalál jutna osztályrészéül ha kivennék a médija plélyert a windózbul .. persze mivel ez így marhaság ezért az okos ügyvédecskék írtak hozzá 100 oldal statisztikát meg "független jelentéseket" meg egyéb fontos dolgokat ...

    Remélem igazságosan ítél a bizottság ahogy eddig is tette sok esetben ...
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    köszi köszi
  • [HUN]PAStheLoD
    #15
    sajnos nem hozzám hasonlókkal van tele az igazságszolgáltatás .. neked is jobb lenne ezt garantálom
  • wowbagger
    #16
    "... mivel nagyban csökkentené az operációs rendszer és ezzel együtt a személyi számítógép értékét."
    Szerintem, azzal csökken legjobban a gép értéke, ha az ember felrakja rá a windowst.

    "... amelyben a döntés felfüggesztése mellett a 497 millió eurós büntetés elengedését kérte."
    De szarul megy mostanában, hogy így fogához veri a garast.

    "Az Amerikai Igazságügyi Minisztérium ezzel egy időben bírálta az Európai Bizottság korábbi döntését."
    Ugassanak csak. Úgyse tudnak érdemben beleszólni+úgyis az ő cégükről van szó.
  • [HUN]PAStheLoD
    #17
    hát US DoJ -nak nem sok szava lehet a fogolykínzások óta meg főleg
  • floatr
    #18
    497 miller azért nem garas, bakker, számoljál már.
    A MP kivétele meg úgysem lesz valami nagy probléma, mert ha a lúzer rákattint egy avi-ra, akkor a win egyből dobja a kérdést, hogy keressen-e társítható alkalmazást a "net-en". Ez meg gyakorlatilag egyenértékű a félig előtelepített MP-el.
  • mireez
    #19
    És aztán? Mikor telepíted az OS-t OLVASD EL AZ EULA-T!!! És HA NEM TETSZIK NE telepítsd. KÉSZ!

    Sokan nem bírják felfogni:
    N E M K Ö T E L E Z Ő A W I N D O W S T H A S Z N Á L N I!

    Van még olyan, hogy Linux, vagy ami nem PC: Apple
  • QuippeR
    #20
    és akkor ezt most miért nehéz megoldania a Microsoftnak?

    megmondom: mert meg akarja tudni, hogy mennyire tudja befolyásolni az Európai Bizottságot.
  • QuippeR
    #21
    hmmm... nekem semmi bajom a windows xp-vel, szerintem egy igen megbízható rendszer.
    de attól még, hogy az oprendszerrel meg vagyok elégedve, nem vakulok meg.

    ha az eula szellemiségét a Microsoft sikeresen elterjeszti, akkor húsz-harminc év múlva már a vécépapírodat is csak bérelheted, és ha nem seggtörlésre használod, akkor szép kis pereknek nézhetsz elébe.
  • floatr
    #22
    Nem vagyok jó történelemből, de a szoftverbérlés fogalmát utóljára Autodesk és Sun köreiben láttam manifesztálódni -- kőkemény kapitalista szellemben. Ezekhez képest az MS szendeszűz.
    A Sun most meglovaginázta azt a rokonszenv hullámot, ami az MS elleni álláspontjából táplálkozik, aztán hajrá okosok: "ha jó sokat perkáltok évente, és másokat is rászoktattok a technológiánkra, akkor még egy állati népszerű opteron-os gépet is kaptok 'ingyé' (merhogy intel-ellenesek is vagyunk:)"

    Ééééén is népszerű akarok lenniiiii