38
  • CSOCSO
    #1
    hurra.. vegulis erdekes.. csak azert elmondanam hogy az officedepot ban vettem ( nem emlexem pontosan) 3-4 ezerert) egy olyan energizer packot amiben van 50 energizer ceruza elem...
    es ez nem affele ciganyokto vettem az aluljaroban tipusu... hanem normalis elem..tobb honapja van meg az egerem.. eddig ketszer csereltem benne elemet..es akkor se hasznaltam fulladasig.. csak mikor kezdte kijelezni hogy merul akkor csereltem..
  • RelakS
    #2
    Nemá! Egérbe megveszed az elemeidet, örülsz, de a kamera szvsz leszipkázza jóval gyorsabban. Pláne a mai kamerák, amik "tükörreflexesek", de azért nem az objektíven kukucskálhatsz, hanem egy rohadt lcd-n :(
    Nameg van egy Sony Diskman-em, ami egész nap dúdol rádiót a melóban, plus utazás, ez napi 12 óra működés. Ez kb 3-4 nap / két elem lenne. Úgyhogy ha van pénzed egyszer töltőre, meg akkukra, jobban megéri.

    Akinek meg nincs annyi esze, hogy este berakja a lemerült akkukat, reggel meg kiveszi a feltöltöttet, az kőccse a pízt ilyenre gyorstöltőre :) (vagy az elemekre, amik van, hogy akkuáron kaphatók...)
  • Dzsini
    #3
    7,5A-el tölt!! az nagyon durva... 8x-osa az én gyorstöltőmnek :)) - jó lenne tudni mennyibe fáj csak az aksi, a töltős szett duplaáron van, nem lehet olyan nagyon drága.
  • Anee
    #4
    Erre jó rélda hogy egy full extrás high-end 1000Ft/4db-os duracel elemet a canon a300 5db! fénykép után lemerített....egy ruppóért 10 fénykép...aksival meg 70-et bír......
    Melyik éri meg jobban?
  • Laci73
    #5
    Anee: az utántölthetős elem KO-val üti ki a vele majdnem egy árban kapható hagyományosat.

    Teljesen elégedett vagyok a jelenlegi Hama vagy milyen utántöltőmmel és elemeimmel: hat óra alatt szépen feltölt 4 elemet, ez bőven elég.
  • Cat #6
    nemtom, nálad vmi el lehet tolva, mert az én canon a60asommal 300 képet simán csinálok sima 1800 mlliamperes elemekkel, még ha ebből harmadához vaku is kell
  • Dzsini
    #7
    a300ba csak 2 elem kell, és 250ft egy duracell-ért nem "high-end" :) de mindenképpen nagyon rosszul teljesítenek a normál elemek a fotómasinákban, ahogy az a cikkben le is van írva :D
  • gz8
    #8
    Utántölthetős elem

    Hozzáértés rulez
  • Devla
    #9
    Ez rohadt draga.
  • Csatti
    #10
    Az újdonságokat meg kell fizetni. Én jelenleg egy 4-es gyorstöltös készletet használok (kb. 2 óra alatt tölti fel a 2100mAh akkukat), egy ilyen 5-6e-ért már megkapható (töltővel), ha valakinek nem kell feltétlenül 15 perces ez még tökéletesen megfelelő.
  • arty
    #11
    ugyes vagy. az h a kornyezetet ezzel mennyire szennyezed, az meg le van szarva :D

    asd el a kertedben, az tenne fel rad a koronat :)
  • Szabina
    #12
    Szerintem nagyon jó ötlet egy ilyen gyorstöltő.

    Persze ilyen esetekben amiket említettél elég egy lassú töltő is, de mi már játunk úgy, hogy nyaraláskor annyit fényképeztünk, és kameráztunk hogy nap közben merült le az elem. Akkor jól jött volna egy ilyen 15 perces feltölő.
  • Laci73
    #13
    ÚjratölthetQ megfelel?
  • Laci73
    #14
    Beszélni angol?
  • Laci73
    #15
    Mivel nagyon unalmas a svéd-holland, engedelmetekkel kicsit teleírkálom a fórumot. Na.
    Olyan divat lett új kifejezéseket fabrikálni, mint az elem átkeresztelése a mqszakilag valóban helyes akkumulátorra, de nem változtat azon a roppant egyszerq tényen, hogy a boltokban ezután is ceruzaelemet fogunk venni, nem pedig akksit. A cellára már szavam sincs.

    Ha már szemantikázunk, említsük meg ezt is. Menjetek békével testvéreim.
  • Mr_Rob
    #16
    Jó dolognak tünik, csak kérdés, hogy ténylegesen hány töltést bír ki. Elég extrémek a körülmények. 7.5A nagyon sok!
  • Pheel
    #17
    Engedelmeddel tisztáznám, amit összemostál:

    Galvánelem

    Akkumulátor

    Mint láthatod, az elem nem újratölthető. Ha pedig a boltban ceruzaelemet kérsz, akkor bizony elemet is fognak a kezedbe nyomni, míg ha akkumulátort, akkor azt. Az elemet senki nem kereszteli át akkumulátorrá, a két dolog két teljesen eltérő szerkezet.
  • Laci73
    #18
    Mit tegyek ha ez van ráírva:

    Rechargeable Battery :)

    Mint mondtam - írtam - nem vitatom hogy ez az IZÉ akkumulátor - elem alatt most ezt a típust értem - mert csak tárolja az áramot, de nem tudom akksinak nevezni.

    Mr_Rob: Egy elem - na jó, akksi - úgy ezer feltöltést bír el, ha minden igaz.
  • Pheel
    #19
    Jó, az angol nyelv másképpen kezeli a kérdést, de ez egy magyar cikk magyar fórummal :)
  • aDannyBoy
    #20
    A battery pedig akkumulátort jelent, tehát mi a probléma :)
  • Laci73
    #21
    Battery = 1. Telep, elem 2. Tüzérség, Üteg

    Accumulator = Akkumulátor

    Bár az igazsághoz tartozik, azért hívják még mindig "elemnek", mert a tengerentúlon (de nálunk is) az akku szó hallatán mindenkinek a kocsiba való aksi jut az eszébe.
  • [HUN]PAStheLoD
    #22
    sőt még jelent blokkot is vaskohászatban :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #23
    vajh' milyen CD lejátszó lehetett az ami 14 óra alatt leszlopálta az aksikat ? :)
  • Pheel
    #24
    Levi's :)
  • QuippeR
    #25
    nekem kevesebb alatt is elfogyasztja. (gondolom az mp3-lejátszás miatt)
  • QuippeR
    #26
    pedig philips
  • St
    #27
    Sony, ESP módban :)
    Akkor nagyobb fordulatszámon pörög, mert buffereli a rázkódásokat.
  • Pheel
    #28
    Dehát az hülyeség :) Minek bufferelni a RÁZKÓDÁSOKAT?
  • St
    #29
    Hogy biciklizés közben, kocsiban rázós úton stb. is használhasd
  • Pheel
    #30
    Ehh, nemérted
  • St
    #31
    Jaaaa, de leesett, OK
  • Pheel
    #32
  • TeszteloPontHu
    #33
    3-4e-ért 2 tölthető akkut vehetsz, amit 1000-szer tölthetsz fel + a környezetet nem szennyezed 50 elemmel. Akkor melyik éri meg jobban?
  • gz8
    #34
    Lásd még #8
  • MaSzKa
    #35
    én is vennék ilyet
    csak 10000Ft :-(
  • OliApa
    #36
    Én egy 2-est használok április óta. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve. 9.900.- HUF volt.
  • toyotakacsa01
    #37
    Ilyenem van.
    3 és fél év után elkezdtek az aksik vacakolni.(kb csak félig töltődnek fel, nem sokáig bírják)

    Vettem két új aksit, ha 3 évig ezek is kibírják, megérte. (2400 ft volt a két db)
    A két régi meg vésztartaléknak jó, arra a 15 percre, amíg az újak fektöltődnek.

    Amúgy a cikk hatására vettem meg ezeket, és nem bántam meg.
  • DannyL
    #38
    Nem tudjátok hol tudnék venni ilyen akksit?
    Töltőm már van, de kéne még 4db akksi.