24
Jó gyakran hibáznak a \"nagy\" bírók is, ezért alaptalanul ítélnek meg 11-est vagy mást. Ezzel megfordulhat/eldőlhet egy meccs.
  • Taranov
    #1
    Milyen megoldás lehet ezekre a hibákra? Hisz mi, a tévénézők az eset után 5 mp-cel látjuk, hogy rosszul ítélt a bíró. Vajon miért nincs egy kivetítő, amin a bíró is megnézheti a visszajátszást?

    Múltkor a svédeknek is megadott egy 11-est alaptalanul a játékvezető a svéd - dán meccsen az EB-n.
    Február elején meg a Bayern München - Real Madrid meccsen Roberto Carlos megpofozta Demichelist, de nem állította ki a bíró, és így később a pofozkodós balhátvéd gólt lőtt, ezzel döntetlent játszott a csapata.
  • Matthewpamer
    #2
    simán belehetne hozatni a kamerát ez tény,de csomot kéne hosszabítani ezek után..minden les meg szabadrúgásnál megkénenázni min.1perc.azt 10-15 percet kéne hosszabítani
  • skristof
    #3
    vmikor régebben hallottam egy (ha jol tudom) magyar találmányról. a partjelzőknek olyan lenne a zászlojuk, h megnyomnak egy gombot, és kiderül, h les volt-e. de ehhez be kell kamerázni a teljes stadiont, és egy program megállapítja, a zászló kapja a jelet, és megfelelő szinű led villog rajta...
    érdekes volt, de azóta sem hallani róla
  • K.András
    #4
    Állitolag, legalábbis mikor utoljára hallottam rola tesztelték külföldön, azt mondták ha beválik akkor eltejedhet...
  • skristof
    #5
    kivetítő most is van 8nem Mo.-ra gondolok), vissza is játszák az esetet, de egyszerűen ebben a felgyorsult fociban sztem lehetetlen lenne ezt így megvalósítani...
    mire a bíró felnéz, már vagy gólt lőtt a játékos, vagy ha lefújta, akkor meg kontrából lő gólt a másik játékos.
    esetleg azt tudom elképzelni, h van egy videobíro 8olyasmi, mint hokiban), és ő folyamatosan tartja a kapcsolatot a játékvezetővel. ez még megoldható lenne, de itt is az idővel van a gond...
  • skristof
    #6
    igen, de ez mikor volt? mert én sajnos rég nem hallottam róla...
    és kérdés: a rendszer tökéletes?
  • K.András
    #7
    Én kb másfél éve hallhattam ezt,szvsz nem lehet még teljesen tökéletes valszeg ha az lenne többet hallottunk volna mostanában rola...
  • Garcia
    #8
    szerintem nem kell semmiféle video, meg kivetítő meg rádiós kapcsolat a bíróval, így jó a foci ahogy van... ezért érdekes, van min vitatkozni, vannak kétess helyzetek, lehet szídni a bírót is.... :)
  • skristof
    #9
    én ezzel teljesen egyetértek....
    nem azért írtam az elképzeléseimet, csak mert eszembe jutottak... ;)
    sztem is igy gyönyörű ez a sport
  • Taranov
    #10
    Jó ez, persze, csak arra vagyok kíváncsi, hogy ki milyen megoldást találna a pontos játékvezetésre.
  • robotnyk
    #11
    szegény Bayern...
  • Taranov
    #12
    Hát igen, jól megszívták a bíró hibája miatt. De én inkább azt mondom, hogy szegény Róbert Károly, hogy egy játék miatt pofozkodik.
  • robotnyk
    #13
    Kahn fojtogatására emlékszel-e a tavalyi szezonból?
  • Takezó
    #14
    figy, akkor döntsük el, hogy "győzzön a jobb" és akkor ezeket lazán be lehetne vezetni, vagy pedig "győzzön a jobb és a szerencsésebb" ;)
  • skristof
    #15
    inkább utobbit választom...
    azt viszont mindenképp szigoruan be kéne tartani, h ha egy játékos aljas és csunya szabálytalanságot követ el, amit esetleg a meccsen nem jutalmaznak megfelelően, akkor utánna video után tiltsák el jo sokáig!!!
    egyszerűen ki nem állhatom az ilyen szabálytalanságokat... undorito, és tönkreteszi a játék szépségét....
  • I.C.ram
    #16
    Ha a bíró megnézhetné a visszajátszost, akkor majdnem, hogy felesleges lenne a bíró, mert az esetek 90% egyértemű lenne.
  • Garcia
    #17
    2.!!!!!
  • Taranov
    #18
    Nem :(
  • JackDaniels #19
    Játlékvezetők között mindig az a jobb, ugye aki kevesebbet téved. Ők is emberek. Namár most, az olyan durva dolgokat én is tűzzel-vassal irtanám, ami nem a pályára való, ütés, másik játékos leköpése, stb. de amíg nem lesz egyforma megítélése egy világsztárnak és egy nem világsztárnak az UEFA fegyelmi bizottságánál, addig sajna lesznek ilyen esetek. Ha hagyják, akkor miért ne? Mondhatja joggal a focista. Az, hogy a játékvezető téved, benne van a fociban. A cstás is téved és a védő, a kapus és a középpályás is. Ezek a rtévedések, ha nem szándékosak, akkor hosszútávon kiegyenlítődnek, ezt mindenki tudja, aki csak egy percig is volt igazolt játékos.
  • JackDaniels #20
    Na az pedig a másik, hogy kíváncsi lennék, azok közül, akik a legjobban kritizálják a játékvezetőket, ki mennyi meccsen fújta a sípot?????? Nem kispályás és edzőmeccsre gondolok. Mert ugye a fociban mindenki okos, mindenki nagyon ért hozzá, főleg az Egri Viktor féle riporternek nevezett emberek.
  • Taranov
    #21
    Érthet valaki hozzá még akár tolószékből is, nem kell ahhoz focistának lenni. Másrészt meg nem az a kérdés, hogy mondjuk én - aki még sosem volt bíró semmilyen pályán - mennyit hibázok, hanem, hogy a híres bírók mennyit hibáznak, akik EB-n, VB-n vagy akár BL-ben vezetnek.
    Természetesen nem kell mindent tökéletesen csinálnia, csak amikor pl. egy pofont nem vesz észre az rossz. Viszont ilyenkor szerintem a pofozkodó játékost ki kéne állítani "utólag" is, a visszajátszás után rögtön.
  • JackDaniels #22
    Tolószékből legfeljebb úgy, ha előtte kapcsolata volt a sporttal.
    A játékvezetőnek sincs mindenhol szeme, de még a két segítőjének sem. Ezt le is írtam a 19. hozzászólásomban, hogy itt lesz óriási felelőssége az UEFA fegyelmi bizottságának, ha nem egyformán ítélkeznek.
    A hozzáértést meg nem kellene összekeverni a szurkolással.A szurkoló mindig úgy fejti ki az álláspontját egy-egy játékvezetői tévedés alkalmával, hogy azt fújja, amit látni szeretne.
  • Csaba
    #23
    Akárhogy is, a csapatok már úgy mennek ki a pályára, hogy azt mondogatják magukban, hogy "A játékvezető legyen velem"...
  • B0B0
    #24
    Én csak annyit fűznék hozzá a témához, hogy 1990-ben a VB Rijakaard leköpte kétszer is Völlert úgy, hogy a bíró az egyik sem látta. És kit állítottak ki? Hát persze, hogy Völlert, hisz ő csak mondta a magáét. Na ilyen esetekben teljes mértékben egyet tudok érteni Taranov barátunkkal