39
Pirx kapitány kalandjai
  • Lacc
    #1
    Most láttam pár részt ebből a magyar csodából, nagyon megfeküdte a gyomrom :D
    Sárga gumicsizmában lebegnek az űrben. Meg a hajtómű lángját egy öngyújtó generálja. A háttér meg mindenféle műanyag lámpabúra felnagyítva 10x. Félelmetes egy sorozat nézem tovább :D
  • Eye-scream
    #2
    Hol van?
  • Seth
    #3
    hol találom? Láttam belőle jeleneteket...nagyon megfogott :)
  • Lacc
    #4
    DC-ről szedtem le néhány részt :)
  • Pyx #5
    horgonyt fel!
  • hen-tes
    #6
    ezmi
  • Cat #7
    könyvben olvassátok el
    stanislaw lem a 70es években irta a pirx regényeket, pontosabban inkább kis novellák ezek, néhány tucat oldal hosszuak max.
    mindenképpen nézzetek utána könyvtárban ha szeretitek a scifit, érdemes
  • hykao #8
    Hmm, ezt nem is tudtam, hogy Lem irásai alapján készítették, ezt a blue boxos csodát.
    A főszereplőt láthatjuk a Soproni Ászos reklámban...
  • Ryleh
    #9
    ha vannak még brutál dolgok emellett akkor képzeljétek el:akkor amikor pirx nyomult a tv-ben akkor volt a "Televizios mesék felnötteknek"c.sorozat.ez inkább fantasy szerű volt de itt is blue-box,meg terráriumban befényképezett jelenetek 50x-es nagyitásu leguánokkal,kigyokkal...ja!ezekben lehetett félig kilogo melleket látni elöször a tv-ben.Fsz:Sáfár Aniko/most anettka haverja éppen:((/akkoriban ez a spinko volt a tv 1ik "meghatározo"nivoja.....tiszta gáz.....80-as évek eleje teknika/persze szociban/de már azért lazitottak a szabályokon.....Biztos van valami info a sorozatrol valahol...
  • Ryleh
    #10
    Ja!ezeket késö este adták és én -a kis kiváncsi pöcs-valahogy mindig résnyire nyitvahagytam a mutterék szobaajtaját,és igy lehetek kronikása a nem "mindennapi"produkcionak...bocs ha hosszura sikerűlt a monologom....:))))
  • Eye-scream
    #11
    A leggázabb akkoris egy ilyen élőszereplős "pávörréndzsörsz" sorozat volt :D
    Ilyen terepasztalon kb 20 cm-es robotokkal szimulálták a grandiózus küzdelmeket :D
  • Ryleh
    #12
    Ez a LEM /Stanyslaw Lem-lengyel faszi/ irta a Solaris-t is....
  • Ryleh
    #13
    vagy a szovjet filmek:Némo kapitány...iiiiiii....tengeri jelenet a lavorban.....a Grant kapitány jeleneteit az állatkert beton"hegyein" forgatták....bisztos a volt SZU-ban nem volt akkor éppen hegy.....
  • Ryleh
    #14
    robotos szarokbol az a legdurvább amikor a Mecheket emberek jáccákfelnagyitva.....tiszta paralimpia..
  • hykao #15
    Tom
  • Ryleh
    #16
    ??
  • Cat #17
    tom = tudom
  • Lacc
    #18
    A power rangers-ben volt ez, hogy a mecheket emberek játszották nem? Az még hagyján, de mikor jött ellenük valami godzillaszerű monsta, és az is valami plüssbe beöltözött ember volt bassz :D
  • Punkerwork
    #19
    képeket plz :)
  • Lacc
    #20
    Pirx kaptián részlet

    Pirx megpróbálja megmenteni egy űrhajó legénységét amin kigyulladt a celofánburkolat. Közben a másik hajó hídjáról mereven nézik, a legénység többi tagja pedig hát...
  • Cat #21
    ez atomsulyos :D

    de a novellákban egyáltalán nem a környezet volt a lényeg, hanem a mondanivaló - mégpedig igen magvas, nem gyerekeknek való, hanem orákig lehetne vitatkozni mindegyiken, elgondolkodtatóak

    http://world.std.com/~mmcirvin/vitrifaxintro.html
  • hykao #22
    LOL, az a sárga disznóetető gumicsizma...
  • repro
    #23
    Német adókon nyomattak még egy sorozatot amiben műanyagbábuk játszottak. a címre sajna már nem emlékszem. NSZK, esetleg amcsi lehetett
  • Cat #24
    azért nekünk is volt hiperégő scifisorozatunk, xénia láz álnéven :)
  • Eye-scream
    #25
    De mér az milyen fasza volt már :D
    Volt benn az a fotoszintetizáló faszi hát azon behaltam :)
  • Loál János #26
    A színvonal ugyanaz, csak 40 évvel később készült.
  • Eye-scream
    #27
    Ez nagyon durva :D

    Amúgy a legjobb robotábrázolás díjat nálam még mindig a Forbidden Planet tartja :)
  • Lacc
    #28
    Miért ott hogy néztek ki a robotok? :)
  • Dynamic
    #29
    lol, Bástya elvtárs aggódó tekintete követi Pirx minden mozdulatát miközben a hős vitéz leszáll az óriás benzines öngyújtóra.
  • Lacc
    #30
    Bástya elvtársank bizony elég TSZ-elnök feje van :D
  • Eye-scream
    #31
  • Lacc
    #32
    :DDDDDDD
  • artschi
    #33
    :DDD
  • sadvagabond
    #34
    na,hátha idenéz valaki:
    nekem a hétvégén volt egy hihetetlen élményem,próbatermi buli kereteiben sörözés közben megnéztük az első 2-3 részét a pirx kapitány-nak.
    el nem tudom mondani mennyire jó volt.szerintem aki teheti szerezze be,érdemes.a xenia láz ehhez képpest picsafüst.
    a legjobb a skodalámpa meg a makettek.
    ja,és mindenre megoldás a LÉZER!!!
    nézzétek meg,dc-n fenn vannak a részek.
    peace!
  • _Vegeta_
    #35
    Na enis meglestem az elso 3 reszt. Nem mondom hogy rossz, de nagyon gagyi. Mar akkor is jobban meg lehett volna csinalni. Allandoan a blueboxot eroltetik pedig csak egy kisebb diszletet kellett volna epiteni. Hat nemtudom a latvany mindenesetre 10es skalan csak minusz ertekbe fer bele. :D
    Nehany orbitalis hulyeseg is elhangzik sajnos. :D
    Szineszi munka, haat ahhoz kepest hogy ez tok uj volt nekik egeszen jo, bar neha mosolygok. :)
  • Inquisitor
    #36
    "Mar akkor is jobban meg lehett volna csinalni. Allandoan a blueboxot eroltetik pedig csak egy kisebb diszletet kellett volna epiteni."

    Lehet nem hiszed el, de azokat a trükköket amit Te le bluebox-oltál ők találtál ki és sokan (feljavítva persze) kezdték használni. Kicsit régebbi mint aminek kinéz. Díszletre kb. egyáltalán nem telt, valószinüleg az egész sorozat került annyiba, mint egy alacsony költségvetésű amerikai reklám.
  • _Vegeta_
    #37
    Nem hallottam hogy ok talaltak volna ki, de biztos igazad van. Vegulis lenyegtelen.
    Epp ott volt a problema hogy nem kapott eleg peznt és így még a modellek is mien ocsmanyak lettek. (Nem a modellezot becsmerlem, mert tudom mien keves ido alatt pakolta ossze oket es mennyi penzbol.) Egyebkent se illik a kor ideologiajara hogy valamit vacakul csinalnanak meg, akkor az volt a felfogas hogy mindenben mi legyunk a legjobbak. Ezert nemertem miert nem kapott kicsit tobb penzt a sorozat. :S
  • Inquisitor
    #38
    Volt pár hónapja ehy hosszú riport a készítőkkel. Nagyjából olyan szinten volt, hogy amit találtak a kelléktárban az volt a "lézerkütyü", vagy az "űrhajó", de volt amikor hulladékokbol dobták össze. És azt a fajta élő hátteres elektrónikus dolgot ők használták elöször ebben a fórmában. (Bluebox pöttyet más, és ha jól sejtem többnagyságrenddel drágább volt még akkoriban.)
  • _Vegeta_
    #39
    Pirx visszater doksira gondolsz? Mert azt megneztem termeszetesen. De en nem azt mondtam hogy rossz lenne, de sokkal-sokkal jobban meg lehetett volna csinalni.