714
Minden, ami \"Amerika\".
  • a.carkey
    #1
    Minden, ami "Amerika". A kultúrájuk, életmódjuk, filmjeik, zenéjük. Minden, ami "Amerika".


    Kezdem azzal, hogy 93 éves korában meghalt a XX. század egyik legismertebb embere, Ronald Reagan (1911-2004). +


    Kinek mi jut róla eszébe?
  • a.carkey
    #2
    Ronald Reagan (1911-2004+)
  • Takezó
    #3
    műveletlen vagyok és semmi... ;)
  • nemcsakfeel
    #4
    "Amerika". A kultúrájuk, életmódjuk
    a semmiről akarsz beszélni? beszéljünk a történelmükről is
  • Kolbasz
    #5
    Tán ő volt az, aki végleg úgy belehajszolta a Szovjetuniót a fegyverkezési versenybe, hogy az beleroppant...?
  • Takezó
    #6
    a korábólén is ezt gondolom :)
  • shaba23 #7
    az emberek 65%-a dagadt

    [kivéve a tengerpartokat forgatás közben]
  • a.carkey
    #8
    Van nekik több, mint 200 év.
    A kultúráját vetted te is át. (A magyar mondatok végén valamikor pontok szerepeltek, nem felfelé mutató smilie-k ...)

    És igen, Reagannak elég nagy szerepe volt benne.
  • a.carkey
    #9
    Csak ott? Szerintem ez meg mindenhol lassan így van. Sajnos.
  • nemcsakfeel
    #10
    - az emberek 65%-a dagadt
    -- Csak ott? Szerintem ez meg mindenhol lassan így van

    mekkora baromságot írtál ember!!!! nem ismered a térképet? nézz már szét rajta egyszer hogy hol, milyen területek helyezkednek el rajta, és olvass némelyik után... Mert egész nap azt a kib* tévét nézed a megnyomorító csatornákkal. Afrikában szted azért dagattak mert jól vannak lakva?
  • nemcsakfeel
    #11
  • Takezó
    #12
    carkey nyilván a fejlett nyugati országokra gondolt...
  • nemcsakfeel
    #13
    nyílván, mivel neki a mindenhol CSAK azt a pár országot jelenti ami minden nap benne van a híradóban...
  • a.carkey
    #14
    Okos vagy (ember)!
    1. Baszottul nem nézem a sok szart. Sőt rühellem.
    2. Ilyen esetben lófasz sem a 3. világra gondol.
    3. Különösen nem egy olyan kontinensre, ahol állandó vízhiány, éhezés, meg háborúk vannak.
  • a.carkey
    #15
    Miért? Te Afrika-kutató vagy?
  • nemcsakfeel
    #16
    "2. Ilyen esetben lófasz sem a 3. világra gondol." mitől nevezhető ez " ilyen " esetnek, máskor meg " msámilyen " esetnek???
    Ne tegyél felelőtlen kiejelentéseket. ÉRTED?
  • a.carkey
    #17
    Nézd. Nem gondoltam volna, hogy neked rögtön a 3. világ ugrik be. Különösen az afrikai éhezők.

    De szerintem zárjuk le.
  • nemcsakfeel
    #18
    A másik meghogy a szaros kultúrájukat annyira akarják erőltetni minden másra, hogy azt még nézni is rossz. Egyszerűen hihetetlen ,hogy egy ország így hatalmába kerítheti a fél világot, a média közbe meg nyomatja hogy milyen jó ez nekünk.. Az tényleg nagy kultúráltsági színvonalat mutat
    Meg azzal a kurva nagy demokráciájukkal mindig csak idegeístenek a kis fasszopók! ÉS ezt erőltetik ránk. A kissebségek jogaik..
  • Bandew
    #19
    Ez mind szép és jó, csak azt nem értem Nemcsakfél, hogy ahol te megjelensz ott rögtön kirobban egy kibaszott vita.
    Fogadd már el mások véleményét is légyszíves, és a.carkeynak sajna igaza van, lassan a világ 65%-a dagadt, ostoba, manipulált barom.
  • nemcsakfeel
    #20
    "világ 65% a dagadt"

    de ezt hogy fogadjam el, mikor baromság. az emberek csak nagyon kis százaléka él a jóléti államokban ahol ez az arány ( vagy még magasabb ) előfordul. Ez kb. olyan mintha aztmondanád hogy minden ember fehér, mert magam körül csak olyanokat látok...
    Azzal egyetértek hogy az ostoba, manipulált, hamburger zabáló, befolyásolt barmok száma növekszik a tévé, újságok által sajnos.
  • Z
    #21
    Ez kb olyan, hogy az ember fél az ismeretlentől. Amíg nem ismeri a magyar ember az USA-t, addig általában utálja, de legalábbis nem szereti.

    OFF: valahogy így voltam én is a vidéki barátaimmal. Nagyon sokáig nehezen (de inkább nem) tudtak engem elfogadni. Aztán, amikor kicsit itt laknak Pesten, akkor rájönnek, hogy a kollektíven "pestiekre" vonatkoztatott előítéletük nem volt helyes. Mert nem csak rossz oldala van a másfajta dolognak.

    Tehát az USA sem mindig jó, sőt nagyon sok esetben egy "pain is someone's ass", ahogy ők mondanák, de azért sok jót is felmutattak már.

    Písz!

    Amúgy én legjobban azt csipáztam az amikban, hogy ha az utcán/szinte bárhol megszólítottam egy embert, akkor nem éreztette, hogy ő amerikai, én meg nem. Valahogy nem annyira bizalmatlan az átlagpolgár, mint itthon.
  • Bandew
    #22
    Ezt nem jelen időben jelentettük ki, hanem célozva a jövőre a "lassan" szóval. Tudod? Ez az anyanyelved.
  • Bandew
    #23
    Nem az emberekkel van baj, mert abból mindenhol vannak hülyék és normálisak, hanem az ország (ergo a politikusok) világméretű kiszipolyozásai.
  • nemcsakfeel
    #24
    De az emberekkel van a baj!
    Azért ne mond már hogy értelmesebb ( kultúráltabb ) országokban egy ilyen elnököt megválasztottak volna, és még egy ilyen kis akció mint iraq után is ekkora lenne a támogatottsága.. Az átlag értelem lehetne magasabb, az önálló tudattal rendelkezőeket nehezebb egy irányba, birka módon terelgetni.
    Persze mindennek van jó oldala, de ez már több a soknál, tartsák meg maguknak az egészet!
  • Garrett
    #25
    izé van már 1 pontosan ugyanilyen topik ugyanezzel az alcímmel kb :P
  • CSOCSO
    #26
    ez nemigaz!!!
    talan tobb mint eu ban de kurvara meg a negyede se az embereknek!!!
    amit elmondhatok hogy nem minden arany aminek fenylik.. amerika elegge fenylik.. hujezzetek le akarmiert az amerikai kontinenst.. sok dologban le vannak maradva!!! de sok dologban nagyon is ott vannak a szeren!!!
    amiben le vannak maradva: pl a vezetes... fele annyit nem tudnak mint az auropaiak.. es a kresz vizsgahoz kapsz egy 50 oldalas kis szart.. emlexem nekem mennyi volt a kresz konyvem.. tobb szaz oldal.. itt fika a kresz vizsga.. de nagyon.. meg forgalomban sem kell vezetned a vizsgan.... szal ebbben le vannak maradva... az autopalyan 1km enkent latok egy szetdurrant gumiabroncsot..sokan szarnak az autoikra...es em ertenek hozza... eu ban sokan maguk cserelik az olajat... pl mi is magunknak csereltuk.. de magunk csereltuk a gyertyat ha kellett.. itt semmi ilyen.. mindenert elmennek a szervizbe...
    plusz a mobiltelefon.. nalunk 10 eve is jobb volt az egesz...hiperszuper mobilkeszulekek nem is nagyon vannak.. a terero meg nem az erosseguk..csak egy ket jo tarsasagnak jo...de azok meg dragak.... 20 ezer ft /ho... no comment..
    az ilyen okossagok hogy vizi showmusor (delfinek, cetek, fokak stb) , csuzdapark, vidampark.... hat .. en nem igazan voltam eruopai nagy helyeken.. de anyam szerint a seaquaruim eleg gyenge ahoz ami eu ban van... a vidampark vegulis egesz jo volt.. foleg a vasut.. amugy egy nagyon szep hely volt..az oke... de a csuzdapark.. haaaat.. nem rossz... de nem volt egy nagy durr... pl a hullammedenceben fel meteres hullam volt... pppff.... en olaszban voltam egy komolyabban.. ahol csak a medence fala 2 meter volt!!!!!!!!!!!!!!!!!! olyan hullamokkal hogy debasz volt rendesen!!! no mindegy.. erdekes ez az amerika.. pl a multkor kiultunk a partra haverokkal... kiultunk ejszaka a lifeguard hazacskanak a feljarojara..hiszen nem volt kedvunk a homokban ulni..es kijott ket rendorauto hogy menjunk innen.. hat bazz.. ki a gecit zavarunk itt??? no mindegy.... az emberek nem igazan tudnak szamolni..legalabbis sok kuszkodik szamolasi problemaval.. multkor en mondtam meg a csajnak a benzinkuton hogy mennyit adtam mennyit fizetek es mennyi a visszajaro... ( itt ugy mukodik hogy tankolas elott befizetsz egy osszeget..annal tobbet nem tudsz tankolni..de ha annyit se tankolsz amennyit adtal akkor bemesz es a visszajarot megkapod.. ) no mindegy... de az viszont nagyon cool hogy mindenkinek adnak munkat... pl a helyi boltban van eg csaj akinek kb ket ujja van...az egyi kezen.. megis rendesen elado.. otthon mikor latunk ilyet???? SOHA!!!! es sok ilyen van.. no mindegy.. erdekes... egyben jo es rossz is az amerika...
    pl tok jo hogy gyujtheted a creditet aztan eleg konnyen tudsz venni egy nissan 350z-t..pl... vagy porsche-t...
  • CSOCSO
    #27
    ami kimaradt:


    prudseg!!!! haaat.. a parton.. sem a strandon egy tangas not nem latsz!!!!! mindenkin a normalis gatya szeruseg...
    negerekrol... hat.. nem nem akarok fajgyulolo lenni de megertem a fajgyuloloket... no nem azzal van a bajom hogy mas a szinuk.. lekakilom aztat... de sajnos az igaz hogy ezekben a sotet boru kis getto gyerekekben olyan szinten el a hip hop vilag szennyes fertozese hogy jujj.. mindegyik azt hiszi magarol hogy o a ja rule. vagy a dr. dre...es ezt komolyan mondom... EMBEREK!!!!!! a viziparkban az OSSZES feka RUHABAN furdott!!!!!! ami azt jelenti hogy NIKE vagy valami mas gyonyoru sportcipo a labon... , vn amelyiken csak 1 gatya de volt amelyiken ket gatya volt!!! nekem az allam leesett!!!!!! volt rajtunk normalisan a boxer.... segguket alig erte el a farmer... PLUSZ volt egy csomo akin volt meg egy masodik farmer!!!! gecc!! hihetetlen ezt latnia kellene mindenkinek..sajnos ezekrol nem cisnaltam kepet de ..lol.. majd mindjart keresek..htha talalok azert....
    meg a sok sapka, meg kendo, halo a fejen.. 1 polo,.. plusz ing meg ilyenek..es igy furdenek!!!!!!!!!!!! ugy kiabalnak mintha nemtom kik lennenek!! rendesen egymas mellett alnnak es hangoskodnak mintha ok lennenek a kiralyok... nevetseges egy buzerans tarsasag.. volt hogy setaltam korbe korbe lestem a feka bulakat .. fenykepeztem oket.. nomerhat azokbol jopar olyan seggel rendelkezik hogy europai picsanak soha nem lesz olyan kerek... szal ezek a feka boyzok meg ugy mennek az uton elottem hogy a masodik farmert fogjak a kezukben ami hatul csak a terd szintig er!!!! es kozben lobaljak azt a kezuket amivel nem fogjak a gatyaikat... es buzi modon dulongelnek..es ossze vissza getto modon koszongetnek meg csapkodjak az okluket a tenyerukbe!!!!!! ezt komolyan mondom!!!! ilyenek bazz!!!!el se hinnem ha nem latnam.. de ilyenek:((((
  • mukika
    #28
    Itt ni....
  • torrente
    #29
    Mesélhetnél nekem többet is Amerikáról. Ami eszedbe jut. Ja és munkát nem tudsz ajánlani, vagy munkaközvetítő? Vagy rokont akihez kimehetnék?
  • soldier
    #30
    "lestem a feka bulakat .. fenykepeztem oket"
    Mutazsd:D
  • Lacc
    #31
    Csocso mesélj még :D Lehidalok ott ruhában fürdenek a negrók :D
  • Bandew
    #32
    Ebben is nagyon tévedsz, ugyanis arról, hogy az emberek ilyen hülyék, szintén a vezető hatalmak tehetnek, sőt direkt akarják, hogy az országuk nagy része hülye legyen. EZ nem vicc! Ha túl sok lenne a tanult és képzett ember, akkor (ezt ők is tudják) előbb-utóbb kinyílna mindenkinek a szeme. AZt is mondhatnánk, hogy az amerikaiak hülyék is, és le is vannak fizetve. Képzeld csak el, hogy mondjuk kapsz egy ált. iskola szintű képzettséget (persze ott kint), aztán van egy csomó kereseted, amivel eltarthatod a családodat, és hülyén megöregedhetsz. Te nem szarnád le magasról mit csinálnak a politikusaid? A nép megkapja a "kenyeret és cirkuszt" és kussol. Ennyi. Ez mindenhol működik, ahol van elég pénz.
  • Taranov
    #33
    Csak ott!
  • Taranov
    #34
    Miért baj, hogyha szervízbe mennek? Minek töltögessék az olajat, ha ki tudják fizetni a szervizt?
  • Esrohnoil
    #35
    Vitatopic
    Ez is tiszta amerika.
  • Taranov
    #36
    Én nagyon utálom Amerikát. Van kultúrájuk, ez igaz, de nem túl figyelemreméltó. Nem úgy, mint pl. az inka kultúra, meg az európai/ázsiai kultúrák.
    Az amerikai nép buta, túlsúlyos, és bunkó. Természetesen vannak kivételek, de eléggé jellemző ez. Látszik az amerikai filmek nagytöbbségéből, illetve abból, hogy bedőltek Bush dumájának, miszerint meg lehet állítani a háborúval a terrorizmust, illetve hogy Iraknak tömegpusztító fegyverei vannak.
    Utóbbiról kiderült, hogy nem így van. Nincs se atombombájuk, se biológiai fegyvereik.
    Európában persze látták már a háború indulásánál, hogy az olajra megy ki a játék, ezért az Európai Unió fejlett országainak többsége nem is tartott az USÁ-val. Azt se felejtsük el, hogy először Afganisztánt támadták, hisz Bin Laden afganisztáni érdekeltségű (volt v. most is az).
    Szóval kiderült, hogy nincsen semmilyen tömegpusztító fegyvere Iraknak, viszont Pakisztánnak pl. van atombombája, illetve más országoknak is. Valószínűleg az USÁ-nak is van, csak ugye ott nem ellenőriz senki semmit.
    Szóval úgy tűnik, hogy az USA a Közel-kelet egyik legbékésebb országát támadta meg, érdekes mód azt, amelyikben a legolcsóbb az olaj kitermelése.
    Természetesen ha átadják a hatalmat egy "független" iraki kormánynak, azok sem fogják megvetni a jó kis olajüzletet az USÁ-val.
    Jó, természetes volt az elejétől fogva, hogy az USA Irak olajára megy, de ez USA népe nem nagyon fogta fel, úgy néz ki.
    Mivel nincsenek tömegpusztító fegyverek, nincs Szaddam, a terrorizmus viszont nem állt meg (ugye a madridi támadásokból látszik), azt akarták elhitetni az emberekkel, hogy a madridi támadásokért az ETA baszk terrorszervezet a felelős, ami ellen nem harcolnak, illetve a rendőrségek/titkosszolgálatok biztosan harcolnak, viszonlag békés, de hatástalan eszközökkel.
    Az iraki háború ugyancsak hatástalan.
    Na most ebben az esetben lép érvénybe az a cél, miszerint az USA a demokráciáért küzd. Viszont ebben az esetben érdekes, hogy az amerikai katonák nagy röhögés közepette ölnek meg ártatlan, földön szenvedő civileket, illetve kínoznak nagyrészt ártatlan fogjokat, illetve egy megintcsak ártatlan taxist 1 évre zártak be egy börtönbe, úgy, hogy a családja nem is tudta mi van vele. Csak mert az éppen arra sétáló amerikai (vagy más szövetséges) katontának "szivatni" volt kedve.
    Bush meg azért küzd, hogy kivégezzék Szaddamot. Akkor őt miért nem végzik ki? Ez persze költői kérdés volt, nyilván őt nem lenne miért, hisz ő az USA elnöke.
    Aki ezekután támogatja a háborút, az nem értette meg, hogy miről van itt szó. Az a gyilkosokkal tart.
    Aki viszont úgy gondolja, hogy az olajat csak így lehet megszerezni, azzal kapcsolatban no comment...
  • Glpetyus
    #37
    "Valószínűleg az USÁ-nak is van, csak ugye ott nem ellenőriz senki semmit."

    He??Még jó hogy van!
  • Bandew
    #38
    Azt bírom amikor egy újság így ír:
    "A balesetben ketten meghaltak, öten megsérültek."
    Na már most, a háborúról egészen más sorrendben ír:
    "Megsebesült két amerikai katona, és 54 iraki meghalt"

    Gondolom érzi mindenki, hogy a média hogy manipulál. AMit először hallunk az a sokkolóbb. Tehát az amerikaiakat kell sajnálnunk.
  • Taranov
    #39
    Jó megfigyelés.
  • Taranov
    #40
    Nem hírdetik, de nem is tagadják. Az már sok lenne. Nem mintha ez nem lenne már sok.