94
http://www.newcomer.hu
  • nemcsakfeel
    #1


    A legkirályabb játék ami commodore 64 re készült, és a magyar fejlesztőcsapat PC-n játszható verziót készít.
  • Seth
    #2
    És hol találom?
  • fm
    #3
    alcím?
  • Cat #4
    ez anno egy szöveges játék volt, az utolsók egyike (de még rémlik egy junkers vagy valami j betüs magyar játék is), amilyet ti PCn valószinuleg sose láttatok (hacsak nem MUDoztatok vhol)
  • Mr.Grent
    #5
    Régi szép idők. Húú mikor én ezt toltam. Éjszakákon át.
  • nemcsakfeel
    #6
    szoveges???? az az idoregesz, kastely, es tarsai voltak, ebben 3D ben tudtal maszkalni... es kurva jo hangulata volt + (alap)tortenete is az. Grafikaja sztem a legjobb amit lattam Commodore n.
    Az alcimben levo oldalon egy 2001 ben elkezdett project, azaz hogy PC n lehessen vele jatszani, meg kicsit atdolgoznak (/tak) rajta par dolgot.
  • nemcsakfeel
    #7
    ORIGINAL NEWCOMER FACTS

    * 10 sides / 40 tracks

    * Crunched graphix

    * 4.5 years of development [for good!]

    * 30 wallsets

    * More than 50 areas to be explored

    * About 80 big pictures

    * 127 items

    * 140 NPCs to interact with (each has an individual portrait!)

    * Extremely non-linear storyline

    * Absolutely NO random encounters

    * Animated start and endsequence
  • Gary
    #8
    Érdemes rápillantani!
  • Zozo76
    #9
    Na vegre! Magyarul. Es ez a lenyeg!
  • nemcsakfeel
    #10
    Nektek a VIC emulátorral megy normálisan? Az vhogy nem akar tökéletesen működni.. mintha a "lemezről" nem tudná beolvasni a fájlokat..
    azért örülök hogy másokat is foglalkoztat a játék.
  • Gary
    #11
    Ccs64-en nem próbáltad?
    Assz'em én az 1.2-es VICE-n néztem, de úgy rémlik, azon ment...
  • nemcsakfeel
    #12
    azon meg nem neztem, majd megprblom.
    betettem a virtualis floppymeghajtoba az image fajlt, tolteskor meg csak villogot a v. led.. es nem csinalt semmit.
    vartam eleg sokat ( vagy 15 perc ) de semmi..
  • BaLeeX
    #13
    WOW!

    Minden idők legjobb játéka!!!

    Sajnos nekem az előző változatok nem mentek PC-n, remélem ez igen. Természetesen anno C64-en végignyomtam.
    Komolyan mondom, ez a hónap híre!
  • BaLeeX
    #14
    Most ez a magyar változat ugye még nem letölthető?

    Nekem az angol változat egyszer sem indult el semmilyen emulátoron, pedig rengetegszer próbáltam.
  • Gary
    #15
    Tegap néztem és az 1.12-es VICE-n, de nekem szépen futott. Be van kapcsolva a True drive emulations?

    BaLeeX: Ha a legfrisebb Ultimate Newcomer-re gondolsz, az sajnos még nem, de az oldalon év végére ígérik. Az első, amit mindenki C64-en nyomott végig, azt DOHI-tól próbáld meg. Kicsit macerás, mert csak igazi C64-en lehet visszabűvészkedni!
  • BaLeeX
    #16
    Köszi.

    Ha kijön tényleg még ebben az évben magyarul és lehet tolni emulátorral az lesz nekem az igazi karácsonyi ajándék! :)

    Emléxem az eredetit is karácsonyra kaptam, de nem bírtam kivárni míg a fa alá kerül így már karácsony előtt elkezdtem tolni.
    De rég is volt...
  • Voltan
    #17
    Na, akkor ennek örülni fox:
    http://www.bithunter.fw.hu
    Itt a "saját munkák" címszó alatt le lehet tölteni egy olyan magyar verziót, ami MŰKÖDIK emulátorral.
  • BaLeeX
    #18
    Na ha ez működni fog aranyba foglalom a neved, na meg a készítőjét is.

    Azt hittem Silent Hill 3-azni fogok hétvégén az új magyarítással de úgy néz ki megvan az új program.
  • Voltan
    #19
    Nálam megy, nincs vele gond. De nem tudnál valami végigjátszáshoz linket adni? Az ami az említett oldalon van, nem műkszik.
  • BaLeeX
    #20
    Körbenéztem és sajnos nem találtam. :(
    De otthon még utánanézek hátha ráakadok valamire.
  • BaLeeX
    #21
    Nézd meg újra a lentebb írt oldalon a leírást, mert nekem most műxik.

    Másik kérdés:
    hogyan kell elindítani az oldalról leszedett .G64 fájlokat?
    Én az oldalon írt Vice 1.15-el próbáltam és az intro ment is de amikor bármelyik más fájlt akarom betölteni akkor ?file not found error az eredmény.
  • BaLeeX
    #22
    Jó reggelt, választ valaki plz!

    Délután játszani szeretnék veleeeee.
  • Gary
    #23
    Jaja, tényleg letölthetők már a CoV-ból szkennelt oldalak!
    Ha mégsem itt az enyém: Newcomer leírás A nyitó oldalon, 2003. február 25.-i bejegyzésnél a !LINK!-re kell kattintani! Én csak szürke árylatosban tettem ki, olvashatóbb.


    Nekem megy, nem t'om Te hogyan csinálod, de lemezcserénél használd az ALT+8 -at, majd kiválasztod a szükséges oldalt, duplakatt rajta és kész... ja, nyomj utána SPACE-t

    Jó játékot! Hmm... én is végigtolom újra!
  • BaLeeX
    #24
    Hát ez valami istencsászár.
    Tegnap délután óta nyomom folyamatosan. :)

    Már 5en vagyunk a csapatban. Ejj azok a régi szép idők...
    Furcsa, hogy így ~10 év távlatában is mennyire emlékszik dolgokra az ember a játékból, hogy mi merre van meg stb.

    Van olyan aki játszott az angol rc2-vel? Ami majd magyarra fordítva karácsony előtt jön ki. Miben van fejlesztve ehhez képest?
  • SubBassman
    #25
    October 1.

    Elkeszultem a magyar forditassal, mostanaban csinalgatjuk a teszt verziot, amivel most eljatszogatunk nehany honapig. Meg van nehany befejezetlen feature is, amit minden verzionak tudnia kell. (hard disk, 1571 drive, 1581 drive, egyeb hardware kompatibilitas dolgok stb.)

    A v2.0 magyar verzioja majdnem biztos, hogy nem lesz kint karacsony elott. Hogy miben van fejlesztve? Nagyon sokmindenben. :) (ez persze nem a magyarra vonatkozik, hanem a revision 3-ra ugy altalaban, amely az Enhanced helyett az Ultimate Newcomer nevet viseli. (v3.0)
    Meg a billentyuzet parancsok is valtoztak, alkalmazkodtak egy kicsit a PC-hez.
    Csak vegyuk a huszonvalahany uj NPCt, szamos uj areat, a hosszu megoldast, amit igazan kemeny lesz megcsinalni, ill. az ultra kemeny Solo modot, amelyben egyedul kell vegigcsinalnod a jatekot Neil-lel. (nem csatlakozik senki hozzad) stb stb
    Aki a regihez van szokva, talalkozni fog egy ket meglepetessel...

    Ha van kedvetek, szavazzatok a newcomerre itt:
    www.lemon64.com

    Regisztralni kell a forumon elotte, es csak bejelentkezve lehet szavazni.
    Szavazzatok mas jatekokra is, minel tobbre, ha lehet. [mondjuk tobb tucatra, ez tenyleg fontos! Es ne szavazzatok le oket (bar az ottaniak eloszeretettel adnak 1 pontot a jatekra) :))]
  • BaLeeX
    #26
    Nem lehet beszállni a tesztbe?
    Kíváló bétateszter lenne belőlem, erre a játékra sosem sajnáltam az időt. :D
  • bazsi123
    #27
    húú, mekkora gáma már

    emléxem, megvettem, de a haverok szívtak, mer uan nehezen lehetett másolni, mint annak a rendje. én meg alig akartam kiadni a karmaim közül

    istencsászárság!
  • SubBassman
    #28

    BaLee

    Be lehet szallni a tesztbe, de ehhez elobb el kell keszulnie a verzionak. Elmeletileg mar most lehetne vele jatszani, de kisse felek, hogy a kesobb bekerulo cuccok bekavarnak valahogy, es ezt szivesen elkerulnem.
    Egyebkent annyira meg lett kavarva a jatek, hogy minden le lesz forditva, az intro, a credits, es az endsequence is, ami anno lehetetlen volt az ido rovidsege miatt.

    Kuldj egy emailt ide: [email protected]
    Ha kesz a verzio, elkuldom a tesztelendo anyagot. (vigyazat, nagyon sok helyen mas a jatek) :)

    Nem mintha nagyon erdekelne benneteket, de a nemet verzio is keszulget, most forditgatjak a sracok a Protovisionnal. Elmeletileg most mar barmilyen nyelvre le lehet forditani az utolso szogig (talan kinai meg hasonlok azert megsem)
  • SubBassman
    #29
    bazsi123

    Remelem, jol elleszel az uj verzioval is... :)
  • nemcsakfeel
    #30
    ez az új verzsön is c64 emulátorral lesz játszható?

    amúgy nagyon királyak vagytok, hogy viszitek tovább ezt a jó játékot. minden tiszteletem!
  • SubBassman
    #31

    "ez az új verzsön is c64 emulátorral lesz játszható? "

    Igen, es termeszetesen hagyomanyos c64-en is.
    Az ujdonsag a Hard Disk verzio, amit a VICE is tamogat. Igy majd nem kell lemezt cserelni, a toltes pedig egy szempillantas alatt fog vegrehajtodni.
  • BaLeeX
    #32
    "Az ujdonsag a Hard Disk verzio, amit a VICE is tamogat. Igy majd nem kell lemezt cserelni, a toltes pedig egy szempillantas alatt fog vegrehajtodni."

    Ez valami hihetetlen. Pont ez javasoltam pár napja a www.newcomer.hu vendégkönyvébe és látom ti is gondoltatok rá. :)
    Szerintem ez a "legidegesítőbb" dolog az emulátoros játék alatt, hogy folyton lemezt kell cserélgetni de ha nem kell és ráadásul szemvillanás alatt betölt majd mindent ráadásul rengeteg helyen megváltozik a játék ezzel új izgalmakat hozva akkor maga lesz a kánaán?

    Terveztek valami dobozos verziót, amiben a C64 verzió meg mondjuk egy kislemezen vagy cd-n a PC verzió lenne? Mert egy vevő már biztos van rá. :)
    Az eredeti C64-es játékot kölcsönadtam 1x azóta sem láttam ezt lezárt üvegvitrinben fogom őrizni.
  • BaLeeX
    #33
    kánaán után a ? az ! :D
  • SubBassman
    #34


    Nem lesz magyar dobozos verzio, csak az angol es a nemet veheto meg a Protovision-nal.
  • SubBassman
    #35

    A hard diskes verziohoz azert kellett az, hogy az igazi c64-en is legyen hard disk... :)
  • BaLeeX
    #36
    Ezt már eldöntöttétek végleg?
    Szerintem egy igényfelmérés nem ártana majd a honlapon mert én eddig 3 emberről tudok aki megvenné pedig nem sokkal beszéltem a témáról.
    És szerintem 40-50 darab fölött már meg is érné még ha daravját csak 1000-1500-ért adnátok is.
    Bár kérdés ki fog érte pénzt adni ha ingyen is letölthető lesz de pár ilyen fanatikus mint én (meg akikkel beszéltem) azok biztos. :)
  • BaLeeX
    #37
    Igazi C64-en HD? Erről már lemaradtam úgylátszik, nem is tudtam róla.
  • SubBassman
    #38

    Majd kuldhetsz penzt, ha akarsz. Meglesz a hivatalos formaja.

    C64-re van minden kutyaszar, HD, LAN stb. stb.
  • Cube Boy
    #39
    Ne vegyetek magatokra, de ki az aki manapsag comoborre 64 szamitogeppel nyomul?!
  • polux
    #40
    Például én! Nem is keveset nyomulok Commodore 64 számítógépen!