64
Firmware frissítés...
  • greco
    #1
    Lehet,hogy nem a legmegfelelőbb helyre nyitottam de nem találtam alkalmasabb helyet.
    Asztali dvd lejátszók firmware frissítésében jártas egyének hozzászólásait várom.Nekem egy Scott DVX i800-as asztali dvd-m van
    és ennek a firmware frissítését szeretném megoldani.Megtaláltam a helyet ahonnan lehet tölteni a hozzá való cuccost,de mégsem
    sikerül összehozni a dolgot.A leírást sem igazán értem mert spanyolul(?) van.Ha vki tud segíteni,írjon!
    Ja, itt az oldal.
  • greco
    #2
    A firmware frissítés veszélyeiről is írhatnátok.Mire kell odafigyelni,stb,stb.(asztali dvd,v.dvd írók esetében is)
  • ZaJanga
    #3
    Mindenféleképpen megbízható helyről jöjjön a firmware mert ha v.mi gagyit flash-elsz bele akkor max söralátétet fog lejátszani!

    A haveromnak philips dvp 630 -asa van de a feliratot nem kezeli.
    Ott is firmware frissítés kell majd de nem sürgetik a dolgot!

    (Borg! Esetleg átírhatnád valami Asztali DiviX lejátszósra a topicot)
  • greco
    #4
    Csak az a baj,hogy a hivatalos oldalon már nincs fent ez a tipus.Egyedül ezen a helyen találtam.

  • ZaJanga
    #5
    Ha esetleg van olyan aki meg tudja erősíteni azt hogy megbízható akkor flash!
  • greco
    #6
    Na én is erre várok.
  • Anee
    #7
    jatekos.speier.hu -n nézzetek szét
    Tudtommal a Scott más márkanéven-talán Tevion- is forgalomba van az a firmware kell hozzá DE erre nem merek megesküdni
    Van egy fóruma utánnanéztek
  • Anee
    #8
    hopp rossz a cím, a jó:
    http://jatekosok.speier.hu
  • greco
    #9
    Igen.Tevion és Dalton néven is forgalomban van,de szerintem nem azonos firmware kell hozzá.

    Idézet az általam talált leírásból:

    Vous trouverez dans cette section quelques informations
    supplémentaires à propos du DVX-I800.
    A. Les clőnes du DVX-I800
    Il y a à ma connaissance deux clőnes :
    - Le DALTON DVX-500
    <http://www.daltonelectronics.com/>
    - Le TEVION DVD 3000
    <http://www.siemssen.de/>
    B. Vérifier la version du firmware installé sur le lecteur :
    À effectuer à l'aide de la télécommande ou directement depuis le
    lecteur.
    - Ouvrez le compartiment CD
    - Appuyez quatre fois sur la touche "STOP"
    - La version du firmware s'affiche à l'écran
    Sauf erreur de ma part, voici les versions existantes de firmware
    SCOTT :
    - Firmware d'origine :
    "VER221:09.27"
    - Firmware mis à disposition le 23/03/2004 sur le site Internet
    officiel de SCOTT (archive nommée "BANK30.ROM_dvx_i800.zip"
    contenant le fichier "BANK30.ROM_dvx_i800.dat") :
    "VER271:02.09"
    Sauf erreur de ma part, voici les versions existantes de firmwares
    pour les clőnes du DVX-I800 :
    - Firmware mis à disposition le 11/12/2003 sur le site Internet
    officiel de TEVION (archive nommée "7445558453fe08ea11d4e4.zip"
    contenant les fichiers bank30.rom, History.txt et
    Aldi_Updateinfo_DVD3000_Version1.doc)
    "VER271:12.11"
    - Firmware mis à disposition sur le site Internet officiel de
    DALTON (archive nommée "bank30 0.2.zip" contenant le fichier
    "bank30.rom") :
    "VER271:12.31"


  • Anee
    #10
    Jó akkor ajánlom ezt az oldalt:
    http://perso.wanadoo.fr/makgreg/DVX-i800/

    Véletlenül pont a jatekoson volt hír:-)Mondhatni még friss ez a firmware
  • greco
    #11
    Innen volt a leírás és innen töltöttem le.A játékosra meg én írtam a hírt.
  • Anee
    #12
    :-))
    De ez francia nyelvű a leírás...
    Ha lentvan a cucc a .iso file akkor azt kill neroban burn image vagy kép megnyitásánál betölteni és megirni..
    Utánna betesz, magától frissít done, kivesz konektorból kihúz, bedug a konektorba és dádám kész
  • ZaJanga
    #13
    Ja de mi van ha nem frankó a firm?
  • greco
    #14
    Nekem mindegy ha francia v. spanyol.Egyiket sem értem.:-)))

    Úgy csináltam ahogy írtad,de semmi változás.Igaz,ezt a konektoros dolgot kihagytam.Baj?
  • Roll
    #15
    Létezik olyan firmware frissítés hogy egy technosonic divx lejátszó lejátsza a feliratokat?
  • Roll
    #16
    Most olvastam, hogy viszi az srt-ket, én meg már a sub-ok után feladtam. :D
  • greco
    #17
    A jó hír, hogx megcsináltam a frissítést és nem b*tam el semmit.A rossz meg az, hogy a feliratokat továbbra sem kezeli.
  • greco
    #18
    A jó hír, hogx megcsináltam a frissítést és nem b*tam el semmit.A rossz meg az, hogy a feliratokat továbbra sem kezeli.
  • Anee
    #19
    Ha nem romlott el akkor nem baj:-)Viszont ha .rom file van akkor azt csak nature? kell ráírni talán a cd-re...csak az isoval kell úgy trükközni
    Elvileg valahogy meg tudod nézni milyen firmware van rajta, távirányító kombinációval....de hogy a scottnál mi az azt nem tom.
    ha nem frankó a firmware akkor gariba visszavisz és azt mondod magától elszált vagy hasonló
  • Anee
    #20
    Hát az baj....mikor vetted s mennyiért?
    Egy csere elta/yamada valamelyikére?AZok már feliratoznak ékezetesen 28ezerértbár én inkább philipset vettem
  • greco
    #21
    Ha csak *.rom volt a lemezen,úgy nem működött.Felirtam az iso-t a neroval és így már jó volt.Kiírta,hogy ERASE,WRITE,ERASE stb. ,aztán kikapcsolt.
    Próbáltam dvd-t,divx-et és viszi mindet.Csak sajnos a feliratozás miatt szarakodtam és hát ez nem jött be.

    Nemrég vettem és az az igazság,hogy nem nagyon néztem körül.Lehet hogy hiba volt.Egyébként ezen felül meg vagyok vele elégedve...
  • Anee
    #22
    Nekem a philips pár fura mp3-mas hangú filmet nem visz, azon kívül mindent...néha nem vágja ki képernyő szélééig -ez zavaró- illetve nincs 1.5x-res zoom de ezenfelül minden ok....és szülők úgy voltak vele hogy na inkább egy philips mint egy yamada
  • greco
    #23
    Valaki felhomályosíthatna,hogy mi is az a DTS dolog.
    Leszedtem a dts-experience.vob-ot de lejátszás közben nincs hangja.
  • greco
    #24
    Utánanéztem.De továbbra sem tudom miért nincs hang.(a lejátszó pedig tudja kezelni)
  • BaLeeX
    #25
    Kicsit offtopic lesz.

    Na én tegnap láttam élesben egy ilyen Divx-es lejátszót. Yamada DVX 6600 asszem. Hát valami fantasztikusak ezek a cuccok már.

    Betettem a DVD-re írt mp3-aimat simán játszotta, betettem egy DVD-t amin 6 divx-es film volt külön könyvtárban gond nélkül játszotta, sőt még a jpg képeket is meg tudta mutatni.
    És mindez már 30k alatt.
    Ha lenne egy normális TV-m nem érdekel, hogy gépen keresztül le lehet játszani mindent tuti vennék egy ilyet és a PC-s 5.1-es cuccot áttenném alá.

    Na majd ha nagy leszek. :)
  • Anee
    #26
    egy 63 cm-res tv-n már bőven élvezhetőek a divx-ek és a dvd-k...azok meg már 60 környékén simán vannak- 70ért már 100Hz-es 70cm-res van lassan-
    Szerintem megéri, csak sokkal jobb mint 17-19 colon
  • greco
    #27
    Én is átraktam az 5.1-es hangfalakat.Csak az a baj vele,hogy a divx-es filmeknél semmit nem ér.
  • Anee
    #28
    Én meg halgatom monoban a filmeket s nagyon nem érdekel...
    Ha pedig térhatás kell akkor a gépről nézem 4X40W-os házi cuccal
  • ZaJanga
    #29
    Digita Theater Sound - DTS -

    Jobb szebb mint a dolby digital.
    Valszeg nincs dts dekódoló a lejátszódba azért nincs hang lejátszáskor
  • greco
    #30
    De van benne.Leglábbis a leírásban.És a lejátszón is rajta van a dts jelzés.
  • BaLeeX
    #31
    Van egy 55centis fapados kis Thomson (Tesco gazdaságos akciós volt, ahhoz képest, hogy fapados tudja fogadni az s-video jelet compositon így nem kell a hülye átalakító és a minőség is jobb) nézegettem régebben fasza 72 centiseket meg 16:9 arányúakat jó is lenne csak nincs szívem 150k-t kiadni rá. :(
    Sajnos az 55centis tv-n egy 16:9-es filmet nézni (amikor a képernyő kb. felén van hasznos információ) nem valami nagy élmény de még mindig jobb, mint a monitor és lehet fekve názni. :)
  • precision
    #32
    Topic UP! :)

    Van egy Scott dvx i800 -as asztali dvd játékosom és az a problémám, hogy az xvidbe kódolt filmeknél elmosódott a kép, nézhetetlen. Feltettem rá a hivatalos oldalon lévő frissítést , de ugyanolyan. Vki nem tudja, hogy hogyan tudnám megcsinálni, hogy jól játsza le a divx-eket? Esetleg vki vmi másik játékos firmwarejét tette már rá? Úgyértem azokét amik ugyanilyen chip-esek, meg ugyanez a cég csinálja őket? V. vkinek bármi ötlete van? Esetleg xvid-ből divx convertálás is érdekelne legvégső esetben. Thx a válaszokat előre is!
  • precision
    #33
    "Vki nem tudja, hogy hogyan tudnám megcsinálni, hogy jól játsza le a divx-eket?" ---> ez helyesen:

    Vki nem tudja, hogy hogyan tudnám megcsinálni, hogy jól játsza le a xvid-eket?
  • greco
    #34
    Nálam is ez a helyzet.A frissítés semmit nem ért.
  • Bendy
    #35
    bios flashelt xboxokat már 40-42eFtért dobálnak az ember után, azokkal nincs gond...divx,xvid,mp3,wma,ogg,svcd,vcd,dvd,mov.. amit akarsz mindent visz. divx-xvid-et AC3ban is ha kell. Sőt hálóba kötöd a pc-vel és a pc vinyóról is nézheted a médiát.

    KISS asztali lejátszói hasonló tudással 110eFt felett kezdődnek.
  • precision
    #36
    haverom 17900-as orionja mindet viszi ezek közül, mov kivételével
  • hinar
    #37
    Nem tud valaki honna letölteni a thomson DVD lejátszóhoz firmware-t.
    Mert szerintem, mindegyik DVD lejátszó, tud eleve minden formátumot játszani, csak le van fojtva.
  • ZaJanga
    #38
    fojtva?
  • hinar
    #39
    Arra gondoltam, hogy a beépített chip tud minden formátumot kezelni, de az új frissitéssel lehet beállítáni.
    Vagy nem így van?
  • TothLaci
    #40
    Philips 963SA-hoz kéne frissítés. Tud valaki olyan linket, ahol fennt van?