35
  • Ph03niXx
    #1
    Ez érdekes. Szépen lassan minden amit a Sci-Fi filmekben látunk elkészül a valóságban is. Nem tudom ki, de valami tudós mondta, hogy "Today's Sci-Fi is tomorrow's science"...
  • MrTressy
    #2
    találó mondás :)
  • Cat #3
    sugárzás mindenképpen fogja érni őket, nem is kicsi, ez elkerülhetetlen, tenni max. a minimalizálás érdekében lehet

    egy emberi mars utazás optimális esetben is legalább 4 év (másfél oda, egy ott amig előállítják a visszatéréshez szükséges hajtóanyagot, másfél vissza), és ha ezalatt jön egy napkitörés (és garantáltan jön), akkor abba simán belehalhatnak az űrhajósok
    elméletben a naptevékenységet figyelő SOHO azonnal jelezni tudja a megnövekedett sugárzást, ilyenkor pár óra mulva, amikor odaér a napszél - a tervek szerint - bevonulnának egy vizzel körbevett tartályba, várnak ott pár orát, és utána minden megy tovább
  • Titan
    #7
    ...hááát amelyik vigyorog, az tuti be van lőve!! A másik meg sztem füvet keres...:)
  • Titan
    #8
    Van igazság benne!! Sőt...Verne, Asimov, A. C. Clark....stb.....tuti.
  • [NST]Cifu
    #9
    Amennyire én tudom, a gamma sugárzás viszonylag elhanyagolható a világűrben (legalábbis a naprendszer belső bolygóinál).

    Az ISS elég alacsonyan kering, így a föld mágneses mezőjének védelmét élvezni (persze ettől még némi sugárvédelem elkel, de ez még nem olyan vészes).
  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    szinek pár patkómágnest :P
  • tajfun
    #12
    Az Endor bolygo alkalmasnak laccik pajzsgenerator letesitesere...
  • JTBM
    #13
    Az urben az urhajo alakja, amikor nem gyorsul, teljesen mindegy, hogy milyen, ezert a polusokat sokkal meszebbre is ki lehet bocsatani, amivel meg lehet novelni a toltes es vele a magneses mezo erejet. Pl. ha a ket polus 100-100 m-re van mind a ket oldalon, a toltes oriasi lehet, vele egyutt a magneses mezo is. Persze gyorsulas alatt szepen be kellene huzni a polusokat es akkor a pajzs is sokkal gyengebb lenne.
  • JTBM
    #14
    A kulonbozo bolygofelszinen pedig szerintem meg jo ideig csak rovid idoszakokat fognak eltolteni az elso telepesek es az idejuk jo reszet foldalatti barlangokban fogjak toltani. A Marson, holdon valszeg addig, amig nem keszul el a foldihez hasonlo atmoszfera, addig az emberek a fold alatt fognak dolgozni.
  • Ph03niXx
    #16
    Pontosan ezt írtam le az első hozzászólásban.
  • Ph03niXx
    #17
    Ez egyre érdekesebb... Nem lehetne őket rögzíteni valamilyen módon? Mert akkor maradhatna a töltés is, meg gyorsításkor sem lennének gondok, hogy "húzzuk magunk után a védőpajzsot"... :-) Ez merült fel bennem... Lehet, hogy hülyeség, de nem tudok mit tenni ellene.
  • JTBM
    #18
    Gyorsulas kozben minel messzebb van a "pozna" teteje, annal nagyobb ero hat ra, ezert annal erosebbre kell csinalni, ami anyagot jelent. Az urhajon ez a legdragabb dolog...
    Allo helyzetben lehet valamilyen teleszkopot kibocsatani, de ez eltorne gyorsulas kozben. Ha meg eroset csinalnak, ami nem torik el, annak tul nagy lenne a tomege.
  • Ph03niXx
    #19
    Kezdem érteni... Még egy kérdést engedjetek meg. A nanocsöveket nem erre találták ki? Könnyű és erős... Legalábbis ez a mottójuk rá... Innentől kezdve nem kötözködöm tovább. :-D
  • Pharaoh
    #20
    A mágneses mező és a légkör nem igazán van összefüggésben.
    A mágnesesmezőt egy bolygó vasmagja és az olvadt magma áramlása "generálja".
  • Cat #21
    ezzel az a baj, hogy mivel az ember fizikailag hosszutávon nem bir nagy gyorsulást, távoli céloknál valószinuleg a táv feléig gyorsul az űrhajó (pl ionhajtóművel), majd onnantól kezdve lassul, tehát végig nagy erők hatnának 100 méterre kirakott töltésekre
  • Tetsuo
    #25
    Laci, az nem baj h én úgy képzelem L mint 1 elektromágneses teret?
    :)
  • Tetsuo
    #26
    Úgy tudom (lehet h rosszul) a nanocsövek vezetik az elektromosságot, tehát póznának itt alkalmatlanok.
  • Laci73
    #27
    Nem, de valahogy el kell magyarázzam, sajnos ez nálam muszáj :)
  • moran
    #29
    A sugárzás elsősorban a sejtromboló hatása miatt kellemetlen. Mi lenne, ha inkább kidolgoznánk olyan gyorsan regenerálódó sejteket, amik visszaépítik magukat?
    Vagy mi lenne, ha kidolgoznánk a hibernálást?
  • GaS*O
    #33
    de most 3évig mi a fenét csinálsz ? nézel ki a fejedböl vagy mi ?
  • GaS*O
    #34
    faszomse menne, unalmas ...
  • Tetsuo
    #35
    Az utolsó felvetésed egész értelmes. De télleg!