36
Webkamera kérdés
  • Aiyyo
    #1
    Sziasztok! USB-s webkamera kepet szeretnem folyamatosan rogziteni valami gazdasagos formatumban (divx, xvid). Tudtok erre valamilyen progit ajanlani?

    Thx
  • Pyx #2
    hozzá kapott cédén biztos van valami erre a célra :)
  • Aiyyo
    #3
    Nem volt hozza cd :) Mas otlet?
  • PetruZ
    #4
    Pl. a VirtualDub felismeri és kezeli, ha az XP megtalálja (látszik a Scanners and Cameras menüben, ill. hozzá lehet adni). A Capture menüben kell keresgélni.
  • 0ppika
    #5
    Gondolom úgysem ad olyan jó minőségű és folyamatos képet, úgyhogy a Windows Movie Maker is megfelelne.
  • FREAK
    #6
    Camtasia
  • seAke
    #7
    A Media maker pl leáll ha elindítasz egy játékot!
  • Aiyyo
    #8
    Kozben talaltam egy WinVDR nevu programot es pont azt tudja amire szuksegem van. Koszi a segitseget!
  • eclairs
    #9
    hali!létezik-e olyan progi,amivel a webkamerát zoomoltatni lehetne!köszi!
  • paxyene
    #10
    nem kell ide progi , elég egy nagyító ;)
  • eclairs
    #11
    ezért a hsz-ért kár volt eröltetni magad..
  • paxyene
    #12
    mért vettél olcsó gagyi webcamot?
  • Dj Faustus #13
    Ha a kamera képes az optikai zoomra, akkor a hozzá adott lemezen biztos van erre alkalmas szoftver.
    Ha nem képes rá, próbáld ki ezt.
  • eclairs
    #14
    köszi,de valami nem jo,mivel nem csinál semmit,felraktam a progit,el sem indul a kamera..csak álloképet lehet rögziteni,vagyis csak fotozni..
  • Dj Faustus #15
    Használati útmutató
  • Dj Faustus #16
    Szóval:
    1. Letöltöd, feltelepíted.
    2. Bal alsó sarokban a Tálcán CZ-ikonra jobb klikk
    3. Choose webcam
    4. Kiválasztod a kamerádat.
    5. A videófelvevő alkalmazásban kiválasztod eszköznek a Camzoomer-t (ne a kamerádat!).
    6. A numerikus billentyűzetről (NumLock legyen kikapcsolva) tudod vezérelni a "kamerát":
    * 4 - balra
    * 6 - jobbra
    * 8 - fel
    * 2 - le
    * + - zoom in
    * - - zoom out
  • eclairs
    #17
    oké,köszi müködik,csak sajna nagyon mosodik a kép..köszi mégegyszer a segitséget!
  • Dj Faustus #18
    " nagyon mosodik a kép."
    Digitális zoom - mit vársz tőle?
    Ha lenne optikai zoom a kamerán, és azt használnád - webkamerák többségén nincs, hisz nincs szükség rá - face2face kommunikációra tervezik - akkor nem lenne elmosódott a kép.
    Esetleg próbáld az optikát tekergetni (ha lehet) - hátha élesedik egy kicsit az eredmény.
  • eclairs
    #19
    sajna optikai nincs rajta..hát igen..ez van..ez nem arra valo,fix képekre..
  • szancsik
    #20
    silvercrest webcamhoz tudna valaki cd-keyt adni mert elhagytam a tokját és azon volt.Az oldalukról csak újjabb verziót lehet leszedni de azzal nem megy!
  • gordonmail
    #21
    serials.ws xD
  • gordonmail
    #22
    Én olyan cuccot akarnák megoldani, hogy egy gépre felrakni egy Programot (a gépben TV tuner lenne video bemenettel) a Program lehetővé tenné a távelérést, hogy Hálózaton át mondjuk egy honlapon (tökmindegy..) csatlakozzanak a géphez és bírják a videojelet nézni. Hogy tudnám ezt megcisnálni?:S
    Valaki help please!
  • Dj Faustus #23
    Itt már adtam hasonló kérdésre választ.
  • Neogan
    #24
    Sziasztok!
    Van nekem egy Genius VideoCAM Express II-m. A dobozán az áll hogy 30fps-ig tud felvenni és megjeleníteni. Viszont nagyon szaggat a kép! 30 fps-en szerintem nem kellene! Ez mitől van? Semmilyen ehhez kapcsolódó beállítást nem találtam :( Van valakinek ugyanilyen camja?
  • j6801
    #25
    Szevasztok.Segitséget kérnék.Vettem egy camerát a telepitő lemezével felraktam a pprogramját.De szeretnék msn-ni mit és hol állitsak be hogy élőben todjak beszélgetni .Választ a jnsfhv@citromailra is elkülhetnétek.KÖSZI előre is a segitséget.
  • dbz15
    #26
    Sziasztok!
    Kellene egy illesztő program a Trust 100 mobilecam webcamhoz.
    Elöre is köszi. Üdv: Dávid
  • izb
    #27
    trust
  • dbz15
    #28
    Szia!
    Erről a linkről a webcam-nak a progija tölthető le amivel lehet fotozni illetve egyebeket. Nekem az Illesztő program kellene. Azért köszönöm.
    Üdv: Dávid
  • ngagenorrec
    #29
    Sziasztok!
    Nekem a Camera WEB Delux DLV-B01 nevű webkamerámhoz kéne valamien szoftver, mert nemtudom felrakni...
  • Dj Faustus #30
    Hivatalos weboldalon erről az oldalról a WEB-CAMERA Treiber címsó alatt érheted el a drivert.
    Ha nem, keress rá a DLV-B01 diver szókapcsolattal a Google-ben.
  • levente567
    #31
    Sziasztok.Van 1 ACARI 6.0 3in1 "digitális kamerám". Szerintem inkább web kamera de mindegy. az a gond hogy elveszítettem a telepítő cd-t és nem tudom letölteni sehonnan. Elvileg ARCSOFT PHOTOIMPRESSION kellene hozzá de csak pénzért lehet letölteni a trial pedig nem segít. ha valaki el tudná küldeni az eredeti cd-t .iso formátumban nagyon megköszönném. Vagy javaslatokat várok.Előre is köszönöm. Sziasztok.
  • hajosbogi
    #32
    sziasztok,laptop kamera híváskor letilt a hívott félt viszont látom, eddig működött,mi lehet a baj? köszi a segítségeteket !
  • spongya
    #33
    Hali. Vettem ebay-ről egy 10MP-s webcamerát. Persze hong-kongból van szóval nem várok tőle túl sokat, de kicsit fura mert kb csak 640x480-at tud pedig sokkal többet írtak hozzá és nem tudom hol lehetne átállítani ezt? Meg valaki tudna olyan programot webcamhoz amivel lehet pl forgatni a webcamera képét meg egyéb egyszerű dolgokat tud kezelni?
    Előre is kösz.

    Meg van egy Acer Aspire 5737Z laptopom és nemrég a kamera csak úgy elromlott és nem volt-e valakinek hasonló problémája? van-e megoldás?
  • Dj Faustus #34
    "Vettem ebay-ről egy 10MP-s webcamerát. Persze hong-kongból van szóval nem várok tőle túl sokat, de kicsit fura mert kb csak 640x480-at tud pedig sokkal többet írtak hozzá és nem tudom hol lehetne átállítani ezt?"
    Ha leírnád a kamera típusát, talán tudnánk segíteni.

    "Meg valaki tudna olyan programot webcamhoz amivel lehet pl forgatni a webcamera képét meg egyéb egyszerű dolgokat tud kezelni?"
    Ha az elkészített, és lementett képet akarod elfordítani, bármelyik képnéző/-szerkesztőprogram (Irfanview, XnView, Gimp) megfelelő lehet a célra.

    " Acer Aspire 5737Z laptopom és nemrég a kamera csak úgy elromlott"
    Mit értesz azon hogy "elromlott"? Nem ismeri fel a Windows, nincs az Eszközkezelőben, nem ad képet, vagy pontosan mi?
  • spongya
    #35
    Hát hogy pl semmi sem észleli. Msnen úgy írja ki hogy nincs kamerám és más programok se látják. Egyszerűen olyan mintha nem is lenne már kamerám. Próbáltam csomószor újratelepíteni a driverjét meg 1-2 megoldást olvastam de egyik se vált be. Szóval nem tudom mi lehet vele. Lehet hogy csak szervízben tudnák megnézni, de gondoltam azért hátha volt valakinek hasonló gondja, mert több helyen is olvastam ilyet Acernél.
  • rbal
    #36
    Sziasztok! Az lenne a problémám, pontosabban az ismerősömnek, hogy a win XP újratelepítése után a kamera nem ad élő képet. Szoftver minden fent van, de csak fekete a képernyő indítás után, csak ha rányomjuk hogy felvétel akkor ad képet, és azt fel is veszi. Viszont így msn-en nem lehet használni, és ez a legnagyobb baj. 3 kamerával is próbáltuk, ebből 2 creative termék, 1 genius, és mindegyiknél ua. a probléma, tehát nem kamera hiba, ráadásul az én gépemen egyből jó mindegyik. Az XP új telepítése után rajta volt minden dokumentum, minden cucc ami az előzőn rajta volt, tehát gondolom a beállítások is át lettek mentve, de azon is működött a kamera. A kamera szoftvereket is többször újratelepítettük, de semmi változás. Valami blokkolhatja a winben, vagy hiányzik valami codek, vagy mi a franc lehet a baja? Ha valaki tud segíthetne, csak picit szájbarágósan, nem vagyok informatikus. :)
    THX!