11
Mini PC
  • VampireKing
    #1
    Hello!
    Seretnék venni egy mini PC-t és az lenne a kérdésem hogy melyik jó és miért, egyáltalán érdemes-e ilyet venni, mennyivel rosszabb/jobb egy sima pc-nél.
  • 0ppika
    #2
    Az milyen?
  • ReTeK
    #3
    mini pc, ilyenre gondolsz ?
  • Cat #4
    mini itxre, nano itxre, vagy pedig a barebone pc re gondolsz?
    mindegyiknél előny hogy kicsik, halkak
    mindegyiknél hátrány, hogy kicsik (általában csak 1 pci kártyának van bennük hely, max. egy dvdolvasó fér beléjük) és hogy halkak legyenek, nem csúcsproci van bennük

    általánosságban tökéletesek arra, hogy a nappaliban legyen videólejátszásra, de tipikusan nem jók játékra
  • VampireKing
    #5
    ÖÖÖ én a barebone-ra gondoltam méghozzá a MSI mega 180-ra. Itt a linkje. Az lehetséges hogy a mostani gépemből átköltöztessem ebbe a videokártyát... <---- annyiból kérdezem hogy lehet hogy ott van az adatok között az hogy van ilyen foglalat vagy valami, csak a hardware-ekhez nem értek és nem tom hogy melyik rövidítés mit jelent... :(
  • VampireKing
    #6
    hopp... az a 651-esnek a linkje... midegy ez is jó :p
  • KRi2
    #7
    itt meg itt is vannak aopenes minpc-k.
    lehet beléjük rakni erőművet ish ,lehet gammákkal ish nyüstölni ,de azé nem pécé. pécé mellé simán elfogadnám
  • VampireKing
    #8
    háát azt sejtettem hogy nem pc... bár a gépemhez képest nem lehet nagyon rossz szal: lehet belerakni vagy nem? (videokártyát). Mert ha jól tom a sajátja az eléggé gyér... Legalábbis a prohardver.hu tesztjében ez van...
  • Cat #9
    videókártyát akkor rakhatsz bele, ha van benne AGP slot - manapság az alaplapok 99%ban van, ebben is
    Expansion Slots • PCI Slot x1
    • AGP 4X x1
  • VampireKing
    #10
    Az van akkor jó, megnyugodtam... bár nem tom, 1 pci- slot elég lesz-e nekem? :P Amúgy: Van valakinek tapasztalata ezekről? Melyik a legjobb /kb 60-70 ezer. körül/?
  • Kepek
    #11
    A Chuwi mini gépe lehet a világ legkisebb PC-je, és még olcsó is
    már 169 dollárért lehet foglalni