36
az
  • sniper
    #1
    Kovetkezo a problemam: van 1 asztali pc-m, meg 1 notebookom (win xp sp1 mind2on). Az asztaliban van 2 halokartya (alaplapi + egy masik), az egyikkel log a neten, a masikkal a notebookhoz kapcsolodik. Gondoltam miert ne lehessen a notebookrol is netezni, internet sharing az asztalin, a notin meg gatewaynek, dns-nek megadom az asztali ip-jet. Persze nem m1. Aszongya van olyan lehetoseg hogy 2 halozati kapcsolatra vmi "bridge connectiont" hoz letre, gondoltam hatha ez a nyero, probaljuk. Igy se m1. Najo, akkor hagyjuk a francba az egeszet, vissza mindent. A meglepetes csak ezutan jott: nem hajlando dinamikusan ip-t kerni a routertol se az asztali gep, se a notebook, csak akkor mukodik a net ha manualisan beirom neki hogy marpedig ez es ez az ipje, meg a gateway, dns, stb. Csinaltam utana 1 format c-t + win reinstallt, es tovabbra se hajlando rendesen mukodni, pedig igy elvileg minden beallitasnak alapra kene visszaallnia. Mi lehet a problema? Irkalhatott bele a win a halokartyabak es ott baszhatott el vmit, vagy mi? Az igazan erdekes hogy a noti is ilyen szarul mukodik, pedig azon semmi nem volt atallitva, csak az asztali gep ip cime lett beirva neki gatewaynek, dns-nek. Hat hogy ettol mi a f@sz baja lehet... Aki tudja a +oldast, help!
  • cSuwwi
    #2
    Alapjárton, vagyis ha a netes gép követlenül van a neten (semmilyen router, switch vagy hasonlók), akkor az első gépen rákattintasz jobb gombbal a Hálózati helyeknél a netkapcsolatra, és ott van egy olyan, hogy kapcsolat megosztása. Azt beállítod a másik hálókártyára és kész. (Nekünk otthon régen úgy ment)

    Ha van router is a dologban, akkor a leírtak alapján a routered csülkölt be (remélhetőleg ideiglenesen). Ha D-Link 604-esed van, akkor ne csodálkozz, előfordul. A reinstall nem fog segíteni szvsz. Nézegesd át ezt a topicot. Vannak érdekes gondolatok. Ezért nem vettem d-link routert. :)

    Router probléma
  • 0ppika
    #3
    Mintha ezt már olvastam volna a win xp topikban
    Úgysem fog tudni segíteni senki, mert ezer oka lehet a problémádnak, másnál ugyan így működik az egész, tehát ...
  • Ackro
    #4
    nincs kedvem leírni neharagudj...
    ajánlom a linux hálózatok című könyvecskét a kiskapu kiadásában abból megtudod. :)
  • Buvar Kund
    #5
    Linksys markaju a router, eleg korrekt is. Sajna a problema nem ilyen 1szeru, crosskabellel osszekotve a 2 gepet se hajlandoak egymassal kommunikalni.
  • Buvar Kund
    #6
    Ezzel igen sokat segitettel...
  • Buvar Kund
    #7
    Szal vmi a halokartyakkal lehet, kulonben win reinstall utan ujra "alapjaraton" kene mukodnie. De nem. :(
  • Gregorius
    #8
    Én is szenvedtem ilyennel rengeteget, minden olyan volt, mint másoknál, akiknél működött, aztán feltelepítettem a legújabb hálókártyadrivert és minden ment rózsásan. Csak egy ötlet, hátha bejön. Aztán olyan is volt, hogy megint elszállt az egész valami pofozgatás után. Feltelepítettem ugyanazt a drivert önmagára mégegyszer rá, és megint működött.
  • comet
    #9
    Ha egyszer lenne egy kis idod feldobhatnál windows helyett ami biztosan müködik egy linuxot...annyira nem nehéz és olvass utána egy picit hogy mi-hogy, hidd el utána nem lehet majd elrángatni tőle :]
  • tajfun
    #10
    Azert ne essunk mar tulzasokba, a linux se akkora szta'r mint egyesek szeretnek hinni. Annak is eppugy megvannak a hibai, nem is kevesebb mint a windowsnak, csak mivel sokkal kevesebben hasznaljak, kevesebb embernek tunik fel, azok is leginkabb linux fanok, es inkabb elhallgatjak.
  • tajfun
    #11
    Arrol ne is beszeljunk, mi van ha az ures oprencer bamulasan kivul valamit szeretnel is csinalni a geppel, mondjuk jaccani...
  • rushman
    #12
    A lehetőség mindenki számára adott, hogy váltson. Ám, hogy miért nem teszik meg, arra Comet biztosan tudja a választ.

    Zárójelben, egy kis objektivitás kell csak ahhoz, hogy ne szarozd le a vindózt, nem pedig üres elfogultság...
  • nemcsakfeel
    #13
    A hálókártyán van bnc csatlakozó is? Mert akkor azt át kell állítani RJ-45 re ( az auto felismerés ritkán sikerül a kártyáknak.. )
    Hálózatot be tudsz rendesen állítani? ( Mármint előbb a fájl és nyomtató megosztás, meg h. WORKGROUP ban lássák egymást ( mind2 gépen ugyan olyan nyelvű oprendszer van?? mert pl. magyar xpben ritka szarok az ilyen fordítások.. ) és ha ez megy akkor utána jöhet a net megosztás.. )
  • tajfun
    #14
    Nincs bnc, angol win xpsp1, workgroup, minden 1eb rendben. Elvileg mukodnie kellett volna. Erdekesseg hogy ipconfiggal megnezve az ipt, dnst, majd ugyanazokat kezzel beirva a tcp/ip protokol megfelelo mezoibe mukodott. Mintha a dhcp csak egy ajanlast keszitett volna hogy jo lenne ha ezt hasznalnam, de magatol nem meri. Epp az volt a furcsa hogy elvileg minden jo, gyakorlatilag megse mukodik. Aztan tobb mint fel ora utan onmagatol megoldodott a problema. Nemtom mitol, es miert pont ennyi ido alatt. Volt kozben format c, win reinstall mind2 gepen, az se segitett, de az hogy fel oraig otthagytam osszedugva mukodeskeptelenul, ugy laccik "inspiralta" a helyzet megoldasara. :)
  • nemcsakfeel
    #15
    milyen intelligens is ez a windows...
  • tajfun
    #16
    A tobbnyire nem letezo linuxos driverekrol, programokrol nem is beszelve...
  • zero_cool51
    #17
    Hali!
    Létre akarok hozni egy kapcsolatot, ami engedélyezi a bejövő kapcsolatokat, de a win azt irja, hogy:

    "A bejövő kapcsolatok működése az Útválasztás és távelérés szolgáltatástól függ, amely nem tudott elindulni. További információ a rendszer eseménynaplójában található."
  • BaliBoy
    #18
    Helló! Egy kisproblémában szeretném kérni a segítségeteket! Össze kötöttem 2 gépet közvetlenűl 2 hálókártyával! Az a gond, hogy a 2 gép nem látja egymást! Mit kell csinálnom, hogy lássák egymást?
  • ibrik
    #19
    Hálózat telepítése varázsló futtatása mindkét gépen
    Meghajtók/mappák megosztása mindkét gépen
  • BaliBoy
    #20
    Köszi! És azt, hogy lehet beállítani, hogy melyik háló kártya kezelje a az internetet és melyik a hálót?
  • RelakSfromhome
    #21
    nah, az eset a következő:

    kábelmodemmel netre dugott gép: winxp hun sp2
    erre a gépre etherneten keresztül dugott gép: win98se

    jelenség: a win98-ról csak olyan oldalt lehet elérni, amit már egyszer xp alatt néztem.

    Mi lehet az oka, és hogyan lehetne megszüntetni?!

    Tűzfal: ZoneAlarm
    Vírusirtó: xp-n NAV, 98-on NOD32
  • tomo
    #22
    nem tom , en a freeproxy nevu proxyt hazsnalom, amig valaszt kapsz kiprobalhatod.
  • RelakSfromhome
    #23
    free? Jól hangzik :)
  • RelakSfromhome
    #24
    Ja, igen, ugyan ez a felállás sp1-el tökéletesen ment...
  • blackgamer
    #25
    látja a másik gépet, de amikor rábökök
    "nincs joga a hálózati erőforrás használatához"
    mindenhol megadtam a file megosztást, de nem értem miért írja ezt
    valakinek van ötlete?
  • RelakSfromhome
    #26
    winfos tűzfalat kikapcsoltad?
  • szaharin
    #27
    hellosztok

    az miertlehet hogy megosztok valami a masik gepen, de nemlatom az enyemen, de azon a gepen latom azt amit itt osztok meg.hollehet beallitani hogy lassam?jogokat pedig adtam...hollehet csatlakozni?
  • Dodo55
    #28
    Szeretnék Chello Light internetet, aminél azt írják, hogy csak egy gépet lehet rákötni a netre. Lentebb olvastam, hogyha nincs router, vagy switch, akkor a szélessávú internetet is meg lehet osztani a windows xp internetkapcsolat megsoztásával. Szóval meg lehetne azt oldani, hogy a jelenlegi integrált hálókártya mellé beteszek mégegyet, egyikre menne a másik gép, a másikra az internet, majd megosztom az internetkapcsolatot? Működne ez annak ellenére, hogy a Chello Lightra azt írják, hogy 1 gép köthető a netre? Hogy oldják ők meg ezt a korlátozást? A másik gépen miket kéne beállítanom? Jelenleg modemes internetem van és ezt meg tudtam osztani egy tárcsázóprogram beépített proxy szerverével.
  • akyyy
    #29
    SEGÍTSÉÉÉÉG:C

    Szal az a problémám, hogy van a Total Comamnder, amiben van ahállózatok "meghajtó". Ott található bizonyos cspoortok, amibe ha belemegyek az egyikbe, van ott pár számítógép, azon belül a felhsználó és a megosztott könyvtárai. A problémám az, hogy mire eljutok elterk egy kis idő mert olyan mint ha le lenne fagyva de közbe mégsem. Mit javasoltok, hogy gyorsabb legyen??????
  • vikusz
    #30
    Halli!

    A problem: (elég fura)
    a melóhelyemen három gép van hálózatba kötve, az egyik csatlakozik modemen.
    Néhány hónapig csak úgy lehetett a többi gépen látni a netet, ha a központin először kikapcsoltam a megosztás engedélyezését, utána visszakapcsoltam. Ilyenkor a következő újraindításig felfogta a rendszer, hogy meg van osztva a net. Most viszont totál használhatatlan a net. (Tűzfallal nincs, a kártya, mint hardver nem lehet rossz [ld. ki-bekapcsolás után jó volt, de akkoriban is szívózott], amúgy tökéletesen megy maga a fájlmegosztás a hálózaton.

    Bármi (hasznos) ötletet köszi:
    Vikusz
  • vikusz
    #31
    Javítás az előzőhöz: "tűzfallal nincs" helyett "tűzfallal nincs problem"
  • vikusz
    #32
    Sziasztok!

    Meg tudja valaki írni, mitől lehet az, hogy:
    4 gép van hálózatba kötve, ebből a központi az "1-szerver". (WinXP.) Az ezen a gépen megosztott mappákat látja a többi gép, lehet olvasni őket, írni beléjük, de magát a gépet és a hálózati nyomtatókat nem látja a többi masina. Ha a hálózati helyek közül rá akarok kattanni az 1-szerver-re, akkor a "\\1-szerver nem elérhető. Nincs joga az erőforrás eléréséhez." üzenet jön be. Tűzfal van a központin, de IP alapján az összes gép hozzáférhet, tudjuk egymást pingelni, kizárólag magát a szervert nem lehet elérni. :(

    Bármi infót előre is köszi:
    Vikusz
  • vikusz
    #33
    Sziasztok!

    Meg tudja valaki írni, mitől lehet az, hogy:
    4 gép van hálózatba kötve, ebből a központi az "1-szerver". (WinXP.) Az ezen a gépen megosztott mappákat látja a többi gép, lehet olvasni őket, írni beléjük, de magát a gépet és a hálózati nyomtatókat nem látja a többi masina. Ha a hálózati helyek közül rá akarok kattanni az 1-szerver-re, akkor a "\\1-szerver nem elérhető. Nincs joga az erőforrás eléréséhez." üzenet jön be. Tűzfal van a központin, de IP alapján az összes gép hozzáférhet, tudjuk egymást pingelni, kizárólag magát a szervert nem lehet elérni. :(

    Bármi infót előre is köszi:
    Vikusz
  • tilbury
    #34
    Hy!
    Lenne 1 problémám.
    van két gép. 1ik Win2k, másik XP. win2k-n jön be a net wirelessen, van benne 1 másik hálókártya a LAN-nak. XP-s gép onnan kapja netet.
    eddig mined OK volt, csak most újra kellett rakni win2k-t. azon megy is minden, net, hálózat. csak az Xp-s gépen nincs net. pedig minden be van állítva neki. IP-k is jók, átjáró is, DNS kiszolgáló is, csak éppen a fránya net nemmegy:( azaz érdekes, hogy sima hálózat meg jó, tudunk pl másolni, viszont pingetni már nem :(
    van vkinek vmi ötlete, hogy lehetne megoldani a problémát?
    előre is köszi
  • EasyLife
    #35
    Hali!
    van 2 gép lanba kötve wifis roterrel és egy laptop ami wifin megy.
    a kérdés az lenne hogy a csudába tudom megosztani a nyomtatót a wifis laptoppal? két gép között sikerült megosztani de a laptopon csak a net megy. és nem találok olyan menüpontot hogy vezeték nélküli hálózat összekötése vezetékes kapcsolattal. valakinek valami ötlet? :)
  • Tmihu
    #36
    sziasztok!

    Egy olyan problémám lenne,hogy adott két gép

    1 Windows server 2008 workstation 2 hálókártyával
    2 Windows Xp professional 1 hálókártya

    Szeretném úgy összekötni a 2 gépet,hogy mindkettőn menjen a net.

    Az 1 es gépen engedélyeztem a nethasználatot a 2 es gépnek.
    A 2esen pedig a kapcsolatot úgy készítettem el,hogy másik szgépen keresztül kapcsolódik a netre.Tűzfalak kikapcsolva.
    Ennek ellenére a 2es gépen mégsincs net.
    A név és jelszó ellenőrzésig jut el,aztán semmi.Már mindent megpróbáltam,de nekem nincs több ötletem.

    Ha valaki tud,az léci segítsen.

    köszi