89
http://dosbox.sourceforge.net/
  • Hmuda
    #1
    Az lenne a problémám, hogy sehogyan nem tudom rendesen beállítani, hogy a DOS-os progik megfelelően fussanak. Vannak erre trükkök? Valaki tud segíteni?
  • lck
    #2
    Az XP-ben már nem valódi a DOS hanem emulált.
    Ezért vannak benne kompatibilitási és sebesség beli gondok.Igazából tökéletes itt már sosem lesz.
    Ha "normális" DOS-t akarsz 2 lehetőség van:
    1. Win98 > kilépés DOS-módba.
    2. MS-dos 6.22 ( 3 Flopis )a C: particióra ( vigyázz csak FAT16-ra települ ). Persze kérdés hogy mit kezd az új hardware-ekkel.
  • switch
    #3
    A DosBox forumán nem találtál rá megoldást ?
    Vagy egészen pontosan mi a probléma ?
  • Hmuda
    #4
    Csak annyi hogy sosem sikerül pontosan eltalálni az órajelet meg hasonlókat. Van valami trükk, hogy pl a procid kb hány százalékát érdemes rááldozni a dosboxra meg hasonlók.
  • PetruZ
    #5
    Nem biztos, hogy ez a gond, lehet, hogy egyszerűen az adott játék megy rosszul vele. Én így jártam pl. a Panzer General-lal. Bármit állítgattam, a játékon belül akkor is voltak gyors és lassú szakaszok, teljesen random módon.
  • switch
    #6
    Anno még az egyik haveromnak lőttem be vele az Imperium Galactica 1 -et Win XP -re és sokadik próbálkozásra sikerült összehangolni hogy az animáció szinkronban legyen a hanggal.Nála AMD 2500+ procival a Cpu Cycles érteke azthiszem 10000 volt.
  • Hmuda
    #7
    okés akkor azt megpróbálom.
  • lck
    #8
    Vazze makkora láma vagyok! Mos nézem az egy külön progi !
  • Hmuda
    #9
    :P
  • Gregorius
    #10
    A config-ban állítsd be először is, hogy kis léptékkel tudd állítani a sebességet a billentyűparanccsal, hogy megfelelően tudd finomhangolni, mert néha az a lényeg! Ezen kívül természetesen minden játék máshogy használja az erőforrásokat, ezért más beállítást igényelnek. Vannak olyan játékok, amik még mindeig nem futnak tökéletesen. Az Imperium Galactica 1 például 2000 MHz fölött kezd el élvezhetően muzsikálni.
  • Hmuda
    #11
    Okés erre még nem is gondoltam. Azt már tudom merre kell hogy mekkora lépésekben állítsa be de a billkombinációkat merre?
  • Gregorius
    #12
    Ja, itt csak arra gondoltam, hogy tudod, valamelyik Funkció-billentyűvel kell állítani a sebességet. Semmi több. Van egy config sor, ahol a lépésközt lehet beállítani erre a két gombra. Az egyik azt hiszem konstans növeszt, a másik százalékosan csökkent.
  • Gregorius
    #13
    Új Dos-Box jött ki!
  • Cicero
    #14
    Én rohadtul nem értek a Dos-hoz, és nemtom nagyon kezelni... valaki help.
  • Zozo76
    #15
    Klassz ez a DOSBox. Be lehet azt is allitani hogy hasznaljon elmosast a kepre. Igy nem olyan zavaro egy 320x200 vagy akar egy 640x480-as kep sem. Asszem OpenGL-el csinalja.
  • Cicero
    #16
    Hát nemtom, egy Pre2 eléggé hülyén nézhet ki homályosan... meg az összes...
  • 14arsenal14
    #17
    Valaki segítsen, mondja el hogy kell hazsnálni a Dos Box-ot,
  • bazsiboj
    #18

    Virtual PC alá kell DOS-t telepíteni. Nekem simán elment így XP alatt
    számos olyan DOS játék ami utálja a Windowst. (Battle Chess, Mortal Kombat 2)

    Ja és a hardverrel nincs gond mert Virtual PC Sound Blaster 16-ot emulál,
    bármilyen hangkártya is van a gépben. A videó meg ugya VGA-VESA, azzal sincs.

    Lehet MS-DOS, de a FreeDOS is megfelel (FAT32-t is kezel!!!). Letölthető a www.freedos.org-ról.Csak floppyra kell írni az image file-t, de Virtual PC-vel virtuális floppy-ként is bootolható az image file, szóval még kiírni sem kell.
  • nemcsakfeel
    #19
    nekem megy minden a dosboxal, qbasic :) lál

    úgy tod használni, hogy bemountolsz egy virtuális dos os meghajtóra egy létező elérési utat..

    mount D: C:\windows\lal\dososprogi

    ilyesmi
    utána a
    D: meghajtón a wines rendszerben lévő könyvtár tartalmát látod
  • Laura13ezer
    #20
    Valaki helpeljen nekem egyet. Letöltöttem ezt a szart és nem csinál semmit az ég világon. bejön két buzi fekete ablak az egyikben nem lehet csinálni semmit a másikban pedig folyamatosan kivan írva hogy Z:\> és ezután bármit írok be pl.: f: vagy F:\cuccok\gamez vagy hasonló szarik csinálni valamit. Valaki tudja mi a problemo? itt a két kép [IMG]C:\Documents and Settings\Richard\Asztal\dosbox1.jpg[/IMG]
  • Laura13ezer
    #21
    jó elbasztam. mind1 a képet nem tom berakni tud valaki helpelni nekem?
  • Warren
    #22
    Helló. nekem is az a gondom, hogy a Dosboxal hogy tudok jáccani, hogy töltöm be a játékokat? THX
  • BBird
    #23
    dosgames.hq.hu

    retrogames.ini.hu

    Ezen a két oldalon fenn találjátok a magyar használati útmutatót. Good Luck!
  • Warren
    #24
    Ok, köszi, már megy. Egy kis help kezdőknek. nekem a "\" az az "ű" betű volt :)
  • Zrasf
    #25
    Tud vki segíteni abban h hogy tudnék kódtáblát váltani?
    Ékezetes könyvtárneveket/fileneveket kéne beolvasni/írni.

    Esetleg más alternatíva régi dosos programok (nem játékok) futtatására ?

    Előre is kösz.
  • Minstrel
    #26
    Mortal Kombat II fut valakinek jól dosbox-al? Neked csak a intro képernyője jön be a játéknak és utána beáll, nem megy tovább.
  • switch
    #27
    Itten azt irjak hogy nem fagy ki csak nagyon lassan fut,probald meg novelni a CPU Cycles erteket.
  • Minstrel
    #28
    tényleg növelni kell, 13.000 körül játszható... el lehet menteni valahogy, hogy ne kelljen mindig megnövelni?
  • switch
    #29
    Letoltesz hozza egy Frontend-et innen a Tools szekciobol, azzal letre tudsz hozni minden jatekhoz egy kulon profilt.
  • Methylisocloro
    #30
    Lehet a Dosbox-szal állapotot menteni?
    Olyanra gondolok mint pl. a SNES emulátorokban a save state.
    Azzal lehet menteni olyan játékokban is ahol egyébként nincs mentési lehetőség
    mert a cpu+memória állapotát menti el a program.
  • Slade999
    #31
    Én azt nemtom, de nekem is van egy problémám hogyan lehet az egeret használni vagy lehet egyáltalán?
  • Slade999
    #32
    nemkell kösz mert már rájöttem
  • Kiado
    #33
    helphelphelphelp
    Imperium 1-et akarnám felrakni, de nem sok sikerrel. 4 embert kérdeztem meg dc-n, mindenkinek ment, de nekem nem.
    Próbáltam felmásolni gépre és úgy, nemment, próbáltam cd-ről, úgysem ment, próbáltam régebbi verziós dosboxot, de úgysem ment.
    Le tudná valaki írni pontról pontra, hogy installáljam fel cd-ről, vagy gépről?
    (readme-t is olvastam, úgysem ment)
  • Slade999
    #34
    én a bloodal így játszottam (ami itt van: c:/blood)
    mount c c:/blood
    c:/blood
    blood (játék exe-fájlja nevét kell ide beírni)
    nálamo minden fut jó a hang az egér csak a sebesség hát az........
  • lilgame
    #35
    sziasztok!
    lenne pár kérdésem:
    1. bemountolom a fifa 94 et így hogy d d:\fifa94 (egyébként így van a gépemen hogy d:\fifa94) na szóval bemountolom kiírja hogy sikerült és innen hogyan tovább hogy el is induljon?
    2. a fifa96 ot honnan lehet letölteni?az is dos box- szal indul?
    előre is köszi a segítséget!
  • RussT
    #36
    hát nekem is ez a gond, hiába állítottam a cyclest 20000 körülire (kb akörül már lehet is látni valamit a játékból) lehet hogy azzal a frameskippel kellene buherálni, memóriát is engedtem neki többet mint amit használna, ugyhogy most az a helyzet hogy DosBox-ban tökéletes a hang, de a grafikailag meg akadozik WinXP-s emulálással pedig fordítva, minden más jó, csak ahang akadozik...:S
  • thedriver
    #37
    Valaki meg tudná mondani, hogy Dosbox-ban hogyan lehet mentés készíteni a játékokban? A probléma ott kezdődik, hogy a bemountolt meghajtón 0 byte szabad helyet lát a gép, így értelemszerűen menteni nem lehet rá.

    Köszi
  • Waterhorse
    #38
    FAQ - Itt megtalálható minden fontosabb kérdésre a válasz, nekem túlságosan nagy vonalakban van leírva és szájbarágósabb kéne

    Az a problémám, h CD-s játékkal próbálkozom és mindig cd-t kér a program. Telepítés megvolt. A mountolás is menne, de nem tudom ezzel a problémával mit lehetne kezdeni. a Játék isoban van, és Daemon tools-ban, nem tudom ez mennyire lényeges momentum.

    Egyébként a legegyszerűbb mountolás, nem kell parancsokat irogatni a dosboxban, csak ráhúzni az adott játék exe fájlját a dosbox exere, és magától elvégez mindent, én már próbáltam parancsokkal is, ráhúzással is, de nem megy, valaki segítsen please
  • JetiRulez
    #39
    Helló!
    Nem értem mér nem elég a gépem a DOSBox-hoz. Mér ilyen nehéz emulálni 1 játékot. A Quake-et szeretném futtatni rajta, de 5%-osan fut csak.
  • JetiRulez
    #40
    config: celeron 2,3ghz, gef4 mx 440 64mb, 512mb ram