26
  • Kain
    #2
    Egy picit késtek az AMD-hez képest, nem? :)
  • valaé valaé ná
    #4
    Persze. Már 8086-ban is ott lapult.
    És tényleg nem lesznek drágábbak? Akkor valószínűleg gyorsabbak sem lesznek. Ennél drágábbak meg már amúgy sem nagyon lehetnének.
  • Zedas
    #9
    Most pont azt csinálják mint az AMD már rég óta: ráakaszkodtak a másikra (Az AMD az Inteltől vett át minden új technológiát: x386, MMX, SSE, SSE2) - kivétel a 3DNow, az AMD találmány, bár senki sem használja.

    Intel most megvárta míg az AMD utat tör, veszekszik az MS-sel hogy legyen 64bit op, stb. és pont mikorra megjelenik a 2003-ashoz az SP1, kihozzák a 64 bites CPU-t.

    Megspórolták a kockázatot, a tesztelés javát stb., és semmiről sem maradtak le.

    Nekem csak egy gondom van ezzel: az egyetlen értelmes CPU az utóbbi években az Itanium volt (nem a kivitelezés, mert az elég buktán sikerült, hanem az utasításkészlet és az architektúra), viszont valószínűleg ezzel végleg elveszett az esély arra hogy ez legyen a jövő desktop processzora az x86 architektúra helyett...
  • Troll
    #10
    jóleszez, ott van a Jaguár, meg hozzá a G5-ös. Több mint egy éve hozzáférhető, valódi 64 bites rendszer.
    Szoftverből nem vagyok túl tájékozódott, a Photoshop-hoz vannak pluginek, amik kihasználják a 64bitet jól.
  • Zoldalma
    #16
    "vagy te tudsz 64 bites desktop operációs rendszerről és 64 bitre írt programokról?"

    Kicsit mozdulj ki a wines vilagbol es Te is tudsz...
  • janos666 #17
    Nem ez lett később Itanium64?
  • Piscator
    #19
    Nem érdekel.
  • GABOR16
    #24
    Ha a 64-bites részei is felélednek a Prescotnak, akkor menyit fog fogyasztani?
    Szerintem ugyanis mégtöbbet!
  • arty
    #25
    :D

    sztem kezdj el olvasgatni, necsak a doom meg a warkraft menjen ...
  • Inquisitor
    #26
    Ööö. A 64 bites Windows XP béta ingyen letölthető jó ideje, és azért megyenget az egyeseknek.