41
Metal Slug
  • Lacc
    #1
    #1
  • Glpetyus
    #2
    LOL
  • Lacc
    #3
    Biztos ismertek páran ezt a kis laza arcade ugrabugra játékot, ami melleglseg nagyon feelinges :) Arra gondoltam, hogy lehetne vele multizni WinKawaks-al. Nem kell hozzá más csak egy MetalS rom, meg a Kawaks, aztán mehet online. Van vagy 5 része szóval el vagyunk látva :P
    Majd berakom a kawkshoz a linket de most lusta vagyok. Meg megpróbálom felrakni valahova a romokat is.
  • Lacc
    #4
    Majd képet is rakok belőle, aki nem ismeri az lássa nagyjából miről van szó. De ez kb. egy 10 éves game szóval úgy kell nézni.
  • Gnome
    #5
    en negyrol tudok
  • Gnome
    #6
    ehh a kawakshoz neogeo romkell ugye?
  • Lacc
    #7






    Annyira nem jön át ezeket a kis képeket, veszett jó rajzolt grafixa van ám, profi animációkkal és rengeteg poénnal :D
  • Lacc
    #8
    Ja olyan rom kell hozzá. De mondom majd megpróbálom feltölteni valahova mert elég körülményesen lehet őket leszedni.
  • Augustus Gigo
    #9
    én várom,anno adrián nagy sláger volt:D
  • Gnome
    #10
    http://www.rom-world.com/file.php?id=12015
    ennyi:P
  • Lacc
    #11
    Nézd csak meg jobban. "Metal Slug - 1st Mission (JUE)". Meg 2nd mission.
    Sokra mész az első rész első két pályájával Ezek 2-3 megák. A fullos részek kb. 60-70-ek, legalábbis az újabbak :) Meg lehet találni, csak lassan szedi, akad stb. Legalábbis nekem ez volt amikor leszedtem őket.
    De majd most este felpakolom valahova aztán szedhetitek.
  • Augustus Gigo
    #12
    ok
  • magus
    #13
    4-et milyen emu viszi?
  • Lacc
    #14
    Azt nemtom, engem is érdekelne. De 1-3 meg az x megy kawaks-on. De ha valaki megtudja mi viszi ne kíméljen mert az is megvan.
  • Lacc
    #15
    Megvan. A Calce32 viszi, még most fogom kipróbálni.
  • stone
    #16
    Hogy lehet ezeket a rom file-okat használni PC-n? Valamilyen emulátorral?
  • Pepe69
    #17
    Ahoy. Látogassatok el a pipe.myip.hu oldalra.Ott találtok megoldást a Metal Slug-ra.Sőt jó sok rom is van arrafelé.
    Üdv.

    --
  • Lacc
    #18
    Jaja, WinKawaks kell hozzá.
  • Lacc
    #19
    Majd azt is feltöltöm, de egyenlőre még servert keresek :)
  • stone
    #20
    Super nintendo emulátor létezik? Volt anno 1-2 nagyon fasza játék.
  • Lacc
    #21
    Létezik csak rá kell keresni.
  • Lacc
    #22
    Nem találtam helyet eddig ahova felpakolhatnám :( Tud valaki segíteni? Mert különben max. holnap tudok felrakni valahova.
  • stone
    #23
    Köszi, megpróbálok keríteni.
  • Pepe69
    #24
    Ahoy. A pipe-re mehet. cim: pipe.myip.hu user: feltolt pass: feltolt
    Thx
    --
  • Lacc
    #25
    Ok, már megy felfele.
  • Lacc
    #26
    Na akkor:

    1. A romok és a Kawaks fent van a Pipe serveren (thnx Pepe :)).
    Cím: ftp://pipe.myip.hu
    User: feltolt
    Pass: feltolt

    Innen leszeditek az: mslug.zip, mslug2.zip, mslug3.zip, mslugx.zip, neogeo.zip és winkawaks146.zip -eket. (vagy amelyiket akarjátok nekem 8, de a winkawaks146-ot és a neogeo-t mindenképpen :P).

    2. Winkawaks fel, aztán a könyvátárban a Roms-ba be kell másolni a játéko rom-jait, DE ZIPPELVE, nem kell őket oda kitömöríteni. Ugyanide a roms-be jön a neogeo.zip-is, szintén csak így tömörítetlenül.

    3. Beindítjátok a szekeret. Audio, video beálíltásokat csekkoljátok hátha kell onnan valami, ha más nem majd menet közben.
    File>Load game: Itt csekk oldalt hogy Only available games, és elvielg meg fogja találni a Metal Slugokat. Itt csak ki kell választani melyik kell és mehet is.

    4. Ha elindult a game, akkor lehet a controls-t beállítani, Game>Redefine keys és ott valamelyik player. Pénzbedobálós az egész dolog, szóval jól jegyezze meg mindenki melyik a Start gomb újjáéledéshez, meg melyik a pénzbedobálós gomb


    Multi gamehez:

    Multihoz nem kell előre betölteni semmilyen játékot. File>Start netplay. Itt kilistázza az összes arcade-eumlátoros servert, ezekhez lehet csatlakozni, és ott bent kreálni mindneféle játékhoz hostot. Szóval ki kell választani valami jó alacsony pinges német servert (vannak úgy 50 körül ami még túl jó is), becsatlakozni, Create new game, ki kell választani melyik game kell (tehát itt most valamelyik Metal Slug), és ennyi. Meg kell várni amíg mindenki becsatlakozik (bár itt asszem egyszerre csak ketten lehet :D), aztán Start Game. Ennyi.


    Remélem leírtam mindent, ha van még valami kérdezzetek. Tudom, hogy sokan vágták volna az egészet rögtön, de meg akartam előzni néhány kérdést.
  • :)
    #27
    pipi: irtam neked mailt a cimedre:) nézd meg pls:)
  • Lacc
    #28
    up
  • :)
    #29
    Lacc: amúgy milyen vonalon fut az ftp ?
  • 1g0R
    #30
    Ahoy.Volt egy kis bővités. Ismét megyen az FTP, lehet tőtteni.

    --
  • mercenary
    #31
    sziasztok! latom, nyomjatok a kawaks-ot ezerrel, nagyon helyes! nos, nekem csak egy olyan problemam lenne, amire ti lehet tudjatok a valaszt. eddig 1.38-as kawaks-szal zuztam, ment is minden faszan. majd beszereztem 1-2 ujabb romot, amit az 1.38 nem tamogatott, ezert leszedtem az 1.49-et, ami most a legujabb, es az nem hajlando eszrevenni csomo regebbi romomat, missingnek mutatja oket, holott az 1.38 meg vigan viszi mindet. nem tudjatok, mi lehet ennek az oka? mondok peldat is. az 1.38-cal ment a metal slug 1-2-x-3. 1.49-cel csak a 2, meg az x latszik, az 1, meg a 3 nem! plz, segitsetek rajonni erre a rejtelyre! koszi!
  • CrucifX
    #32
    Ugyanez a helyzet itt is, 1.49 az 55 romomból csak 3 CPS-t ismert fel. Használd az 1.46-ot, mindent visz - innen viheted:

    .neogeonet
  • mercenary
    #33
    koszi! amugy szted varhato, hogy eszbekap a keszito, es az 1.50 ujra jo lesz? csak mert a whatsnew.txt-ben szandekossagot veltem felfedezni, 29 romot direkt valtoztatott meg valami mame kompatibilitasi okokbol. mindenesetre en bizom benne, hogy a kov. verzio ujra jo lesz, es az mar viszi a metal slug 4-et, 5-ot is. telleg, azt ti mivel emulaljatok?
  • mercenary
    #34
    ja, a kerdesemre maris valaszt kaptam a site-on, szal tekintsetek targytalannak! :) meg1x koszi!
  • fanatifo
    #35
    5 része van nekem megvan mind az 5 rom meg van egx X-es rész ami a 2es rész felturbósítása!!!imádom ezt a játékot iszonyat jó
  • dikki*yysw
    #36
    Balisong-féle Metal Slug Collection nekem :) állat nagyon.
  • xy21
    #37
    Nagy gém!!!Van itt valaki???Most szettem le a collection-t és 4 rész van rajta.
    Lehet menteni valahogy???Király
  • CrucifX
    #38
    Khm, másfél héttel ezelőtt megtörtént a legrosszabb - megjelent a Metal Slug 3D, egyelőre csak japánban, de van benne angol sub is, lehet importálni. Nem ajánlott: borzalom.
  • xy21
    #39
    Miért kell minden jó játékot(2d-s) 3d-sé alakítani??Ott volt a worms is, milyen jó volt amíg el nem baxták a 3d-vel.Egyedül a GTA lett jó:D
  • meszitibi
    #40
    SZiasztok.
    Nekem az a pipe ftp szerver nem akar menni.. :(
    Amugy PS2 re nem tuggyátok hol lehetne online megrendelni bármelyik MS részt?