68
Mennyi az esélye szerinted annak hogy éppen olyan helyre nézel ahol sötét van ???
  • O0D:
    #1
    Nem túl sok realitást érzek abban hogy éjszaka sötétnek kell lennie. Semmi nem indokolja..
  • PResident Evil
    #2
    már megint kezded ??? :D
  • Mike at home
    #3
    semmi eg a villlany
    ez egy tipikus idiota gumis topik
    ott a helye
  • PResident Evil
    #4
    kábé
  • O0D:
    #5

    attól hogy neked nehezedre esik a probléma megértése és feldolgozása, nem kell gumiztatni a topikot. mindig csak lázadozol, ahelyett h. beérnéd azzal hogy itt lehetsz köztünk!.
  • Prank
    #6
    éjszaka több eséllyel találsz sötétebb helyeket, mint nappal...ennyi...
  • PResident Evil
    #7
    az a baj hogy mindig ilyen későn nyitsz ilyen topicokat... ilyenkor mindeki fáradt (legalábbis én) és aztán nemt tudom értékelni az egészet :) inkább gyere ide délben megnyitod, este meg megnézed mit írkáltak... nappal sokkal aktívabbak...
  • blackgamer
    #8
    vannak az úgynevezett "fehér éjszakák", északi területeken (Oroszország egyes részei, Finnország) ahol hónapokig nem megy le a nap a horizont alá, és éjszaka is világos derengés van
  • Robbb
    #9
    Sötétek vagytok mint az éccaka:DDD
  • Dzsini
    #10
    jobban jártál volna, ha a Kozmoszban teszed fel ezt a kérdést... erősen odavaló.
  • Bandew
    #11
    Nem értem nem értésed okát.
  • Dzsini
    #12
    az egyik legfőbb érv volt régebben a világegyetem végtelen volta ellen, hogy ha végtelen nagy lenne, akkor minden irányba nézve galaxisok vagyis csillagok fednék az égboltot, vagyis éjszaka nem lehetne sötét, hiszen onnan is világít valami.
  • Bandew
    #13
    De a fénye még nem ért ide.
  • Dzsini
    #14
    ha végtelen nagy, és végtelen ideje létezik, akkor miért ne ért volna ide? vagy teremtették 6000 éve?
  • Cat #15
    már mér létezne végtelen ideje, 15 mrd az nem olyan sok :)
  • Dzsini
    #16
    15mrd év eléggé semmi bármilyen "végtelen"hez képest... ha viszont csak 15mrd éve van, akkor mekkora, és miért pont akkora és azóta létezik? :)
    szóval ez a miért van sötét kérdés nem rossz...
  • Bandew
    #17
    Tudod ha végtelen ideje is létezik (amit szvsz az emberi agy nem képes felfogni), akkor sem feltétlenül kellene ide érni a fények, mivel hogy a fényre hatnak a gravitációs erők, és bármelyik fekete lyuk magába szippanthatta azt a sok fényt.
  • Dzsini
    #18
    akkor viszont a fekete lyuk méretében növekszik (mint minden belejutó energiától és anyagtól) és ha ez is végtelen ideje folyik, akkor a fekete lyuk is végtelen nagy lenne, és nem létezhetnénk.
  • Cat #19
    akkora, amekkora utat a fény 15 mrd év alatt megtesz
    egyébként ez nem egzakt érték, mivel a fény sebessége a világegyetem születésekor közel sem akkora volt mint most, szal passz
  • Bandew
    #20
    De ha a világűr is végtelen, akkor jöhet akár végtelen ideje is, akkor sem ér ide.
  • Tuvok #21
    A fekete lyuk tömege köbcentiméterenként (kockacukor méret) több százmillió tonna, sűrűsége pedig elképzelhetetlenül nagy.
  • Dzsini
    #22
    végtelen idő alatt a fény végtelen távolságot tesz meg :) mi az, hogy "nem ér ide"? :))))

    szóval itt (is) megbukik a végtelen-univerzum elmélet.. és emiatt van sötét éjszaka :)
  • Dzsini
    #23
    Tuvok: végtelen tömeget csak végtelen térfogatban tudsz tárolni, legyen bármekkora a sűrűség :) (végtelen sűrűség pedig nincs)
  • Tuvok #24
    Pont azért sötét az éjszaka, mert végtelen az űr, így a fény sose ér ide. Ha nem lenne végtelen, ideérne vmikor, és nem lenne sötét, nem ?
  • Mike at home
    #25
    a primcsi foldlako sotet mint az ejszaka, ne is foglalkozz vele Tuvok!
  • Tuvok #26
    nem végtelen a sűrűsége, csak kiba*tt nagy
  • Tuvok #27
    :DDDDD
  • Mike at home
    #28
    hat ha veled kene beernem, akkor inkabb lazadozom
  • Dzsini
    #29
    és mióta létezik, ha végtelen nagy? :)
  • Tuvok #30
    végtelen idő óta körforgásban van (a tud. mai állása szerint), széthúzódik, aztán összenyomódik, ősrobbanás, páff, megint szét, aztán megint össze...
  • Dzsini
    #31
    és végtelen méretre mennyi idő alatt tágul ki? és milyen sebességgel tágul akkor?
  • Tuvok #32
    Végtelen idő alatt és olyan gyorsan, hogy szinte végtelen. Ezért lehet végtelen nagy. De ehhez át kell látni a végtelen fogalmát, csak azt mi nem tudjuk.
  • VinylToy #33
    Miért nem inkább a felvonuláson vagytok? :))
  • Dzsini
    #34
    de ha volt robbanás, és azóta eltelt végtelen idő, akkor mi az, hogy volt előtte? :D
    (máris csak "szinte" végtelen lett a végtelenből...)

    Vinyl: azéé mer olyan álmos vagyok és fáj a lábam... tennap világzenéztem
  • Mike at home
    #35
    - Uram, mi neked egy pillanat?
    - Szazmilliard ev.
    - Uram mi neked egy penny?
    - Szazmilliard font.
    - Akkor adj egy pennyt!
    - Egy pillanat
  • Tuvok #36
    Sztem beszéljünk olyan paradoxonról, amire lehet magyarázat. Szal tyúk vagy tojás ? :DDDDD
  • Dynamic
    #37
    Fordítva van:
    ...
    -Uram mi neked százmilliárd font?
    -Egy penny.
    ...
  • Cat #38
    a lambdaelmélet szerint a tökéletes semmi teremti meg a "valamit", azaz ha nem pulzáló világegyetemben élünk, hanem kitágul teljesen, akkor a tágulás kezdőpontjában (azaz az ősrobbanás helyén) egy idő után kialakul a "semmi", és ez feszültséget okoz a téridőben, és megteremtődik az újabb ősrobbanás
  • Cat #39
    szal lényeg hogy a vákuumnakk, a tökéletes "semminek" hatalmas potenciális energiája van
  • Mike at home
    #40
    ja igaz :)