35
keresek valakit aki ért vmit a témához
  • macilaci123
    #1
    villanyszerelés, autó, gép vagy kerékpár érdekel?
  • Mike
    #2
    hang

    pl autóhifi

    de nem akrok építeni még erősítős és egyéb elborult rendszert, csak még az elején tartok, szal ilyesmi most később

    most az érdekel, érdemes-e külső keresztváltós komponens szetet venni, vagy jó az keresztváltó nélkül is
  • macilaci123
    #3
    A HWSW-n van egy frankó topic amiben rengeteg hozzászólás van e témában
  • Mike
    #4
    thx
  • fm
    #5
    esetleg vontasín?!?
  • fm
    #6
    az vonatsín Te idióta!
  • Match
    #7
    ez a keresztváltó "csodamagyarfordítás" a Crossover megfelelője?
  • Botond #8
    most nem azé,de ez a topic már szerepelt itt szóról szóra ugyanígy,nem? :-DDDD
  • Match
    #9
    a kereső nem talált, tehát nemvalószínű.
  • Glpetyus
    #10
    AZ
  • Glpetyus
    #11
    Egyébként inkább csak hangváltónak hívjuk.
  • Hellhammer
    #12
    Ez nem a kondikból meg ellenállásokból összeapplikált alul-felül áteresztő szűrők mittomén hogy kötve neve lenne?
  • Hellhammer
    #13
    Ehun van egy kapcs. rajz:


    A kondik, ellenállások és impedanciák variálásával lehet a vágási frekiket variálni, de ne kérdezd hogyan, nem emlékszem a vágási frekik kiszámolásának képletére :)
  • Match
    #14
    én is ilyen néven ismertem (mármnint magyarul).
    #12: oylasmi...a lkényeg hoyg szétosztja a frekitartományokat.
  • Match
    #15
    ha egy kicsit gondolkodnék akkor eszembe jutna, de nem teszem...mert éhes vagyok :)
  • Glpetyus
    #16
  • Hellhammer
    #17
    Nagyon hozzáértő ember által készített weblap.
  • Mike
    #18
    HWSW-be is beirtam az alábbit, erre mondjatok okosakat, pls, thx (és ne azt, hogy mekkora segg vagyok)

    Üdv!

    A segítségeteket szeretném kérni:
    Olyan - mondjuk rá , hogy hifi - hangzást szeretnék az autóba, ami jól szól (kompomiszummal, szal nem audiofil-re gondolok) később lehet bővíteni ha akarom, erősítővel, mélynyomóval stb, de jelenleg még nem

    Az alábbi cuccra gondoltam mint fejegység:
    Sony CDX-F5500SX
    http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=ker...KAT=97&TID=5590
    65 pénzért
    azért pont ezt, mert tud mp3-mat, nem iszonyat drága, kontrasztosan ír ki mindent, és nincs rajta filmes/animációs csicsa, ami engem eléggé zavar, meg van az az DSO nevü csoda, ami vagy jó vagy nem jó, iagzából fogalmam sincs, lehet, hogy a szokásos parasztvakítás, ami csak jól hangzik.

    Azt már tudom, hogy az autohifibolt faq-jábol, hogy nem koaxalis, triaxalis cuccot kell venni, hanem , hanem komponens hangszórót, a kocsiban igazából erre is van hely, szóval ez jó. De ugye bből is rengeteg féle van.
    Érdemes-e beruházni mondjuk egy Pioneer TS-C1700R-be ami 60e, vagy erre a cuccra (igényre) felesleges ilyen hagszóró, és elég mondjuk egy DLS PS6 ami csak 30e
    Egyáltalán kell-e nekem külső kersztváltóas cucc, vagy jó a keresztváltó nélküli is. Illetve amihez nincs külső keresztváltó, abban van-e bent.

    Szal a lényeg az, hogy szeretnék viszonylag szép hangzást - de csak afféle kommerszet, tehát nem valami épített csodát, de nem is vmi szokol minőségű krumplit.
    Szóval átlagember aki kicsit igényesebb

    Köszi!
  • Hellhammer
    #19
    Őőőő. Izé. Szóval én úgy tudom, hogy a keresztváltót azé buhantják bele a hangfalakba, hogy csak olyan jel menjen rá, ami az adott hangszóró karekterisztikájához jól illik (azaz sub-ra mély kerüljön, csipogóra magas stb.)
    Azaz a keresztváltós cucc tutira szebben fog szólni szerintem. Nem mellékesen láttam olyan megoldást is, hogy vibrátor méretű kondikból volt megcsinálva a keresztváltó ami szép designos burkolattal rendelkezett, és fel volt hegesztve az ajtókárpitra fogódzkodónak :)
  • Match
    #20
    a subra mehet magas is, viszont eygy dome-ra vagy egy tweeterre ha ráadod a mélyeket, akkor az eléggé meg fogja sütögetni :)
    bár ez ellen elég egy egszerű védőkondi.
    én ilyentet is hallottam hogy azért használatos (hangszererősítési szinten) hogy a különböző ffrekisáfokat külön erősítővel tudják erősíteni.
  • Mike
    #21
    aha, azt én is olvastam
    mondjuk én nem szeretném a dobozt az autó utasterében látni
  • Match
    #22
    műszerfal alatt bőven van hely, vagy bevágod az erőasítő mellé.
  • Botond #23
    nem úgy értem,a címe lehet hogy más volt,de pont ennyi volt benne,hogy na ez kellene,aha van hwswn ilyen topic thx bye,teljesen biztos vagyok benne,hogy ezt már olvastam szó szerint
  • Glpetyus
    #24
    A hangváltó nem feltétlen szükséges,ha egy "egyszerübb" cuccot szeretnél (Én se raktam be,pedig volt a szettben)
    Nekem is SONY cd-s fejegységem van,és én nagyon csípem.
    Hangszórónak MAcaudio szetteket ajánlok,mert kategoriájában legjobb,és most nagyon olcsó!Mélynyomónak, erősitőnek detto.
  • Mike
    #25
    lehet, de most ez egy aktuális problémám, amire csak ma meg tán holnap van szükség, mert legkésőbb holnap meg kell vennem a cuccot.
    utána tőlem elsüllyedhet
  • Match
    #26
    autóba szerintem fölösleges!
    pénzt ne adj érte...
    ha meg adnak a cucchoz, akkor add el valami balfasznak jópénzért :)
  • Mike
    #27
    szal akkor elég egy sima omponens cucc?
  • Botond #28
    nem is kötekedésből mondom,csak mint érdekességet megjegyeztem
  • Match
    #29
    komponens se egy nagy szám...
    most gondolj bele
    ott van a hangszóród, egybe van építve mondjuk egy tweeterrel. A tweeter nem egy nagy szám (általában) mert csak egy kis szar gagyit tesznek rá, hoyg mégis tudjanak már ráírni valamit. De végülis a célnak megfelel, mivel anynira spec magastartományokra nincs szüklség egy autóban.
    aztán ott van a komponens...adnak küloön egy tweetert, ami ugfyanolyan mint ami be van építve, leszámítva hogy külön tudod erősíteni (fölösleges) illetve a hangváltót eccerűbb rákötni (fölösleges). Hangváltó hülyeség autóba...
    különbséget nem fogsz hallani.
    inkább vegyél valami állat hangszórót egy fasza mélyládával, és ügyelj arra hoyg az erősítő nagyon profi legyen, mert még a legjobb hangszórót is remekül el tudja baszni egy szar erősítő.
  • Mike
    #30
    Most beszéltem a Pioneer-nál egy csókával, ő azt mondta külső keresztváltó akkor kell, ha építek, egyébbként nincs rá szükség
    szal első körben marad azt hiszem a külső kv nélküli darab,
  • AtisH
    #31
    Mivel a magas hangok elég irányítottan terjednek és kölünféle anyagokban (főleg szivacs, szövet, stb.) könnyen "elnyelődnek", ezért kocsiban a koaxiális hangszórókat nem célszerű az ajtókárpitba, lábmagasságba szerelni. Esetleg a műszerfal jöhet szóba, de a legjobb megoldás akkor is a komponens szettek.

    Az meg hogy milyen minőségű egy magassugárzó, nagyban befolyásolja a tervezés, a felhasznált anyagok és a megépítés minősége. Szal egy gagyi hangszórónak biztos a magasa is gagyi, de vannak nem drága jó minűségű cuccok is.

    Sajnos a hangrendszerek legkényesebb pontja a hangszóró és szerintem a legtöbb ezen múlik. Nem hiába kerül sok pénzbe egy jó cucc. Arról nem is beszélve, hogy az elhelyezése is kritikus a hangzás szempontjából.
  • Lteebee
    #32
    Próbálj meg egy pár fejet meghallgatni ugyanazokon a hangszórószetteken.
    Lehet, hogy te is gyengének tartod majd a Sonyt egy JVC vagy egy Kenwood után.
    Bár mp3-nál nem annyira izgi.
  • AtisH
    #33
    Valszeg már megvetted a cuccost, de azért egy fontos dolog az eszközök megválogatásában, hogy főként milyen zenét hallgatsz.
    A DLS hangszórók nagyon jók akusztikus hangszereknél, jazzre, komolyzenére, rockosabb műfajra (na nem a metálra gondolok). Nagy hangerőre ne számíts, főleg ha normális hangváltó kerül a rendszerbe, ti. mivel passzív alkatrészek vannak bennük valamekkora teljesítmény mindig esik rajtuk. Viszont kihagyni sem érdemes, mert jótékonyan hat a hangzásra. (Sokan hivatkoznak arra, hogy a "csipogó" a mély hangokkal, a woofer meg a magasakkal nem csinál semmit ezért nyugodtan ráköthetjük. De ha belegondolunk maga a jel rákerül a hangszóró tekercsére, ami egyrészt felesleges hőtermeléssel jár, másrészt megpróbálja mozgatni szegény membránt, ami valamilyen szinten úgyan megpróbál mozogni, ill. előfeszíti a membránt és negatívan befolyásolja a leadott hangot.) A Pio (vagy Clarion, Kenwood) szerintem inkább elektronikus zenékre (pl. technó, trance stb.) ajánlható. Általános zenékre még szóba jöhet az Alpine, Helix, MacAudio. Szépen, tisztán szólnak még a Massive cuccok is.
  • Mike
    #34
    thx mindenkinek, de a téma már letudva, mert végül külső keresztváltós Hertz lett a cucc
    ami most ugye vagy jó vagy nem jó, döntse el mindenki maga, én jóideig lecserélni már nem fogom
  • Mike
    #35
    ja

    tücc-tücc zenében a cucc elég gyér, de normálisabb zenével, mint pl a jazz szépen szól