140
Melyik országról mi jut eszedbe először ? Írd ide.
  • LittleL
    #1
    Dánia - Olsen banda
  • LittleL
    #2
    Svájc - Karóra, kakukkosóra, bankok, gazdagság, tisztaság
  • LittleL
    #3
    Svédország - Szőke nők, ABBA, Volvo, Saab, hideg, fjordok
  • LittleL
    #4
    Kambodzsa - dzsungel, elmaradottság, malária, Vientiane -fővárosa
  • Gandibá
    #5
    Németország - Sör, nácik :D
  • LittleL
    #6
    Izland - Vulkánok, gejzírek, rossz idő, Reykjavik
  • I.C.ram
    #7
    Románia - Nagy Romániáért párt, gyűlölködés
  • traXion
    #8
    Szomália - 1993 BHD :)
  • LittleL
    #9
    Franciaország - Eiffel torony, csiga zabálók, Sanza Lizé, kávéházak, jó borok, sokféle sajt
  • I.C.ram
    #10
    Sanza Lizé :DDD LOL ezen kifeküdtem :DD
  • LittleL
    #11
    Románia - Gyűlölködés, "Azért is mi voltunk itt először ", Drakula, Erdély, szegénység , nyomor, eszetlenség
  • I.C.ram
    #12
    Champs Elise helyesen :)
  • traXion
    #14
    buzik... :D
  • LittleL
    #15
    Tudom, he.

    Burkina Faso - 85 % analfabetizmus, sivatag, szárazság, primitívség, szép vidék, Ouagadougou - a főváros
  • Dzsini
    #16
    Champs-Elysées
  • [HUN]PAStheLoD
    #17
    csiga-evők :)
  • I.C.ram
    #18
    Jóvanna. Kóros okoskodásban szenvedek :)
  • I.C.ram
    #19
    Igazad van, én az angol megfelelőjét, írtam. Az angolok így híjják :)
  • LittleL
    #20
    Olaszország - Jó sportkocsik, hangos beszédűek, pizza, spagetti, jó csajok, szép tengerpartok, buli nyáron, Velence
  • [HUN]PAStheLoD
    #21
    norvégoknál több a fjord :)
    és van több mint 1000 féle sajtjuk ... meg kegyetlen sok olajuk ... a hideg jeges tengerről nem is beszélve ;]
  • I.C.ram
    #22
    Ráadásul a legjobb minőségű olaj van ott :)
  • LittleL
    #23
    Egyesült Arab Emírségek - mérhetetlen gazdagság, sejkek, felhőkarcolók, jachtok, asztalterítős fazonok, no bűnözés, no alkohol, Mohamed bin szulajem - van egykét jó sportkocsija, a Vox -on láttam., a világ legdrágább hotelja.
  • Dzsini
    #24
    Franciák - és milyen finom is néhány sült escargot :) yumm

    na ahol most jártam
    Lengyelország - furcsa beszéd és írás, kedves népek, meglepően szép városok, Wielicka sóbánya, II. János Pál, néhány finom kaja (bár a cékla-mániájuk nekem nem igazán jött be) - és a legfincsibb füstölt juhsajt :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #25
    alap :D
    de sajna a kitermelés még "ráér" mer nagyon viharos a tenger/óceán

    a lengyeleknél warsó nagyon szép (így kell írni ?) meg sajna van egy holokauszt emlékhelyük :(
  • Dzsini
    #26
    Varsó vagy lengyelül Warszawa vagy angolul Warsaw :) - 3 napot voltam ott, meg 2 napot Krakkóban (Kraków, Cracow)
  • I.C.ram
    #27
    Olyasmi íze van mint a csirkének, de inkább maradok a csirkénél, főleg, hogy a csigakajához nekem kellett szednem az "alapanyagot"...
  • LittleL
    #28
    Libanon - állandóan polgárháborúznak mert annyi eszük van, szétlőtt házak, aknák mindenhol, elmaradott gondolkodásmód
  • LittleL
    #29
    Dél afrikai köztársaság - fejlett városok, gyönyörű dzsungel, gyémánt bányák, messzi van,

    aranyból van a pénzük, a bűnözés gyakori,
  • FtranX
    #30
    Krakkónak nagyon szép belvárosa van! Pár éve jártam ott.
  • Pyx #31
    Senegal- focivébé, piros zöld sárga, afrika
  • Gandibá
    #32
    Északi Sark - jég, fagy, pingvinek, rozmárok, fókák, jegesmedvék
  • Dzsini
    #33
    na akkor vissza az eredeti témához - ahol jártam még mostanában

    Anglia - (sajnos csak London) - rengeteg ember, hatalmas zsúfolt olvasztóteknő, nagyon szép helyek, köd, mindennapos eső, zaj...

    Wales - zöld fű, sárkányok, fantasztikus romok, walesi nyelv, béke, vidám - kedves emberek, további zöld fű, eső, napsütés, nárciszok, "felség, valóban koronád legszebb gyémántja"

    Skócia - loch-ok (tavak), gótika hatalmas méretekben, kastélyok, monty python (ott forgatták a gyalog-galoppot), skót angol akcentus :o), kilt, skótduda, whisky, víz, pára, eső, és megint csak nagyon rendes, normális emberek mindenhol...
  • [HUN]PAStheLoD
    #34
    még erős a feketékben a fehérellenesség és gondolom ez nem alaptalan ...
  • Prank
    #35
    Északi-Sarkon nincsenek pingvinek:)
  • LittleL
    #36
    Skócia - fantasztikus kastélyok, egyenletes zöld fű, esős szeles rossz idő, szép táj
  • LittleL
    #37
    Nepál - világ teteje, hó, hideg, jó levegő, aszott képű manusok, "csakazértisfelmegyek a Monteveresztre" kijelentések
  • Random_
    #38
    Oroszország - Vodka, kaviár, kucsma, Szibéria, kommunizmus, szegénység
  • LittleL
    #39
    Ausztrália - Kenguruk, sivatag, Sydney -i operaház, messze van ez is, Ayers rock
  • LittleL
    #40
    Belize - szép tengerpartok, turista paradicsom, Belmopan- főváros, pálmafák,
  • FtranX
    #41
    Észak-Írország - gyönyörű zöld fű mindenhol, csodaszép tengerpart (Giant's Coastway), esős szeles idő.