102
COOL
  • Matthewpamer
    #1
    Nézitek?Szerintem nagyon zsír.De a rém rendesnél nincs jobb.
  • RocketyATwork
    #2
    ja
  • LittleL
    #3
    Az melyik, csak nem a Will Smithes ?
  • fm
    #4
    de az..régen qrva jókat borultam rajta..
  • GAthersw
    #5
    Melyik adón megy?
    Hány óakor?
  • I.C.ram
    #6
    v3

    www.mozi.hu itt van tv-műsör, ha rákeresel a sorozatra.
  • Matthewpamer
    #7
    viasat3,és hétköznaponként este 7-kor
  • GAthersw
    #8
    Köszi
  • KG21
    #9
    Jazz a legnagyobb figura ebben:D mekkora volt mikor megskratchelte a komolyzenét és kihajították:)))
  • cyrus #10
    Várható poén volt de igy is beütött.....
    Ez a sorozat is kurvajó..
    El tudnám képzelni mondjuk 1930tól a bundy után :DDD
  • Bucser
    #11
    Fresh Prince Of Bel Air. Ez az angol címe:) ezzel futott be Will Smith rapperként is sokáig Fresh Prince-ként nyomta...
  • Ramore
    #12
    és a zenész társa a sorozatban is feltűnik, DJ Jazzy Jeff!
  • Matthewpamer
    #13
    hány éves a sorozat?
  • Bucser
    #14
    Hát olyan 86-ban kezdték:)) és 8 évig ment asszem?? de lehet 10-ig is.. RTL-en nem tudom, hogy folytás megy-e, de rengeteg részt lenyomtak már...
  • Waterhorse
    #15
    90-től 96-ig forgatták, összesen 148 részt készítettek.
  • Jagi
    #16
    A legelső rész az isten! Persze van még 1 csomó jó(mind), de
    nálam ez a N01!
  • Prank
    #17
    ...öööööj veszt filadelfiában nőttem fel...
  • CalebJoe
    #18
    Valaki felrakhatná az összes részt mondjuk tv-rip-be.
  • Ramore
    #19
    az utcán csavarogtunk mert az tuti hely, haveri banda minden heccre kapható, verekedésben nem volt senki hozzánk hasonló!
  • CalebJoe
    #20
  • Guy
    #21
    Valaki megtudná mondani,hogy az HBO-n hány évad ment le anno?Nagyon kár a remek szinkronért,Viasat 2.évadtól nagyon gagyi szinkronnal rukkolt elő,az oké,h stereo,de miért nem maradhatott a régi szinkronnal??????Főcímdal valami SIRALMAS lett!!
  • Waterhorse
    #22
    Nem-nem...
    Így hangzik:))

    Hát íme egy sztori arról a napról,
    Mikor körülötted hirtelen semmi sem passzol,
    Elmesélem kishaver, hogy hogyan is tettem,
    Herceg lettem egy baró helyen és ez Be-Air.

    Öööö West Philadelphiában nőttem fel,
    Az utcán tekeregtem, mert az tuti hely,
    Csavarogtunk persze de nem voltam ám léha,
    Kosaraztunk a téren a sulinál néha.

    Tuti haveri banda minden heccre kapható,
    Verekedésben nem volt senki hozzák fogható,
    Behúztan én is egy sracnak és a muter berezelt,
    "Fiam sok lesz már a balhé nosza irány Bel-Air."

    Én kértem és könyörögtem: Muter ne csináld,
    De ő becsomagolta kofferem s az ajtó nyitva állt.
    Csókot nyomott homlokomra s átadta a jegyet,
    Főltettem a walkmen-em s azt mondtam: Hát legyen!

    Csúcs jó, az italom vedelem,
    A csajokat hesszelni, jajj úgy szeretem,
    Mijen dögös nőcik várnak Bel-Airben hékás,
    hmmm...ez ám a tréfás.

    Begurul a taxi és a rendszám helyett azt látom ifjú,
    Hát ez csak én lehetek,
    Fura ez a tragacs na de kit érdekel,
    Lépj bele a gázpedálba, irány Bel-Air!
  • Prank
    #23
    most meg teljesen máshogy rapelik, vagy másvalaki...
    szerintem az előző jobb volt...
  • Waterhorse
    #24
    Igen mert más a szinkronhang. Ráadásul néhol kihagynak belőle, vagy más a szöveg. Teljességében majdnem ugyanaz, na de ez a hangsúly
  • bias
    #25
    jó hallani, hogy két heti kemény meló igy lefikázand. legalább valaki nézi. rejzi (will smith eredeti magyar hangja) sajnos nem jöhetett számításba bizonyos okok miatt, sótonyi gábor az új hang és szerintem sikerült neki megtalálni a figurát.

    a főcimdal örülök, hogy nem tetszik, végül is maradhatott volna az eredeti (angol) és akkor 1-1.

    a második évad főcimdala fele olyan hosszú, ergo a verzékből is kurtítottunk, különben elért volna a végfőcímig. :)

    na jó hagyjuk.

    üdv,
    bias.
  • Waterhorse
    #26
    1. Aha pontosabban az első évad első néhány részének a főcíme hosszabb, a többi és a második évad főcíme ugyano9lyan hosszú, mellesleg úgyis ide-oda vagdossák a filmeket a különböző kereskedelmi csatornák, szal elég lett volna az előző évadnak vagy a főcímét vagy csak a hanganyagát rávégni a 2. évad részeihez.

    2. Az rendben van, hogy 1 ember nem jöhetett számításba, más dolga volt vagy vmi, ilyenek előfordulnak, na de az ÖSSZES szinkronhanggal.
  • Prank
    #27
    lehet, hogy az az egy ember szinkronizálta az összeset
    nekem semmi problémám a mostani szinkronnal, csak a főcímzene legyen a régi...
  • Prank
    #28
    mármint a régebbi magyar rap...
  • winnie
    #29
    2. Az rendben van, hogy 1 ember nem jöhetett számításba, más dolga volt vagy vmi, ilyenek előfordulnak, na de az ÖSSZES szinkronhanggal.

    tudod mikot volt az eredeti felvéve? és, hogy kikkel? olyanokkal, akik mostanában nagy nevek, liptai klaudia vagy détár enikő - ők eleve nem szinkronizálnak sokat nem biztos, hogy szívesen vállalták volna (asszem détár vállalta)
  • Adam5
    #30
    jaja
    A MOSTANI FŐCÍM NAGYON SZAR!!!
  • bias
    #31
    WaterHorse: ez is egy lehetőség volt, de mivel a 2. évad főcím rap-nek csomó helyen képi szinkronnak is kellet lennie, ráadásul az első évadbeli főcím, ami rendelkezésre állt, jóval hosszabb volt, tök máshogy szólt, más rappelte, szóval egyszerűbb dolognak tűnt potom 3 óra alatt vágni a főcím és végefőcím dal üresjáratából zenei alapot kiállással, rápörgetéssel (fill-in), stb. mindezt 40 óra ébrenlét után szerintem valóságos csoda, hogy megszületett.

    a képi szinkronról röviden:
    1. versszak szinte teljesen képen van
    2. versszak 1. sor (kosaras jelenet)
    3. versszak 4. sor (elváltoztatott muter-hang)
    4. versszak 4. sor vége (taxiba be)
    5. versszak (módosított) "fura ez a taxi" gesztus és 4. sor vége "irány Bel-Air".

    mivel kb. 9-10 éve készült el az első évad pancsis (Pannónia Filmstúdió - akkor már talán a VideoVox nevet viselte) magyar változata, az akkori szinkronhangok megöregedtek, Liptai Klaudia már nem lett volna jó Hillary-nek pl., nem tudom, mi a baj Mezei Kitty hangjával, szerintem abszolút figurán van. Konrád Antal volt régen az apuka, most Koroknay Géza, stb. igazából ez nem az én asztalom, hangmérnökként dolgozom, nem gyártásvezetőként és nem szinkronrendezőként. én, speciel, meg vagyok elégedve a 2. évad szinkronhangjaival.

    Prank: lásd fenn, másfelöl, ott még nem tartunk, hogy orosz módra egy női és egy férfi hang mondja alá a magyar szöveget. azok az idők elmúltak, és nem jönnek vissza már. :)

    winnie: détár enikő nem vállalta, ha jól tudom, az új hang Andresz Kati.

    Adam5: köszi. legalább nézed. az is valami.

    "Now I now those 5 years in Oxford were not in vein."
    Geoffrey

    üdv,
    bias.
  • Guy
    #32
    Bias: te igen benne vagy ebben a munkában,nem akartam megsérteni senkit!!!de tény ami tény,az új mesterkéltnek hangzik a régi főcímdalhoz képest.Technikailag nem kifogásolható.Tudom mennyire nehéz szinkronokkal dolgozni,igaz én nem hivatásszerűen csinálom,hanem csak kedvtelésből.
    A sorozatot renkívűl megkedveltem,anno az HBO-n néztem,akkor csak néhány részt láttam.De majd 2 ÉVEN!!! keresztül ment,szerintem min. 3 évadot leadtak:)Földrengéses részt biztos,2 évadot 100%.Tehát maradhatott volna a régi szinkron.
    2.évad szinkronját 15 rész után teljesen megszoktam,és nézem is,sajna az utolsó 2 részről vizsgák miatt lemaradtam,de ezek kivételével az összeset felvettem:)

    Mégegyszer hangsúlyozom,a munkádat nem fikáztam le,mégha neked úgy is tűnt!!!bocsi,ha mégis így gondolod.

    További jó munkát!!!
  • bias
    #33
    ja, én voltam a hangmérnöke. a főcímdal azért lehet szokatlan, mert én vágtam össze, hogy egyáltalán legyen magyar főcímdal.

    nem veszem szívre a dolgot, tudom, hogy nem lehet mindenkinek kedvére tenni. ha vkinek inkább pl. az angol humor jön be, akkor ott van a humor1-en a ShowTár, azt is ugyanez a stáb forgatta (és valszeg forgatja majd a kövi epizódokat).
    szóval télleg nincs harag, meg ilyesmi.
    a földrengéses rész a 201-es, vagyis az új szinkron azzal a résszel nyitott. (benne prince paródia)

    a 11-es és 18-as epizódokat elkérhetem majd?

    üdv,
    bias.
  • Waterhorse
    #34
    Nekem akkor is jobban tetszett volna a régi, lehetetlen, hogy nem tudtátok megoldani. Ha nagyon akarnám még az itthoni technikával is össze tudnék vágni egy régi főcímdalt és egy új szinkronos epizódot:)) de az sem zavart volna, ha marad az agol főcím.

    Liptai Klaudiához annyit hozzáfűznék, naná hogy nem ért rá, a millió 1 szappanopera szinkronizálása mellett, az már magasabb szintű dolog, és nem akart holmi amerikai vigjátéksorozatot szinkronizálni, plána amelyikben ilyen b-kategóriás kispályás színész a főszereplő mint Will Smith:))
  • bias
    #35
    waterHorse: az idő nagy úr. mindent meg lehet oldani, csak kérdés, hogy mennyi a rendelkezésre álló idő.

    ha már ennyire ragaszkodsz az első évad főcíméhez, azt kell mondanom, hogy sajnos sehogy sem lett volna jó azzal dolgozni. lehet, hogy neked nem probléma zenei alappal együtt megvágni egy rap-dialógot, ami széltében-hosszában tök más, mint a másodi évad főcíme. akkor beajánllak a helyemre, mert akkor nem értem, mit keresek ilyen munkakörben. elmegyek szórólapozni.

    ergo: hidd el, hogy sehogy sem volt jó alternatíva ez az alternatíva.

    üdv,
    bias.
  • Waterhorse
    #36
    Nem azt mondom, hogy zenei alappal meg mittudomén, csak egyszerűen fogtam volna az 1. évad főcímét úgy ahogy van szinkronnal, mindennel együtt, és szépen odavágtam volna a 2. évad epizódjaihoz. Semmi gond nincs azzal, hogy az egyik széltében-hosszában nagyobb mint a másik, ha egyszerszerüen kicserélem a kettőt, ez most olyan nagy kunszt?:)))
  • Guy
    #37
    Tőlem oké,megvan a teljes 1.évad,2.évadból az utolsó 2 rész hiányzik...jah,Tvrip-et csináltam 2 lépéses tömörítéssel,annyi gixer van,hogy felvételkor,gép teljesítménye megugrott,és akkor video is beakadt picit,és így a hang elcsússzant,de visszaáll magától a rendes kerékvágásba,úgy 1-1,5 perc elteltével
  • Waterhorse
    #38
    Akkor már oszthatod is meg dc-n:))
  • bias
    #39
    WH: jah, mondtam én, hogy pályát tévesztettem. :]
  • Prank
    #40
    szvsz fekete pákónak kellett volna felénekelnie:)