15
(The Arabian Nights) - (Végig)olvasta-olvassa valaki???
  • hykao #1
    Hmmm, autómatikusan tett a számok után egy szóközt, pedig direkt egybe akartam írni...
  • HuAn82
    #2
    Asszem valamikor általános iskolában.
  • Dzsini
    #3
    max néhányat belőle, a teljes magyar kiadás vagy 7 kötet... én beleolvasgattam - kicsit "nehéz", de nagyon jó történetek szerintem, én leginkább mitológiai érdeklődéssel olvastam (innen a név is), érdekes élmény, de a történetek igen hosszan el vannak egymásba tekerve (hogy kedves Seherezádét ne gyilkoltassa le, hiszen akkor nem tudja meg a történet végét)
  • hykao #4
    Kötve hiszem! Először is, mert - ahogy Dzsini is írta - 7 kötet (darabonként 4-700 oldal!), másrészt az eredeti, teljes, csak mostanában jelent meg magyarul.
    De a legfőbb érv, a nem ritkán előforduló kendőzetlen vulgaritás...ami mellesleg az egész történet alapját is megadja...
  • hykao #5
    Délután-estefelé lökök majd be néhány érdekes idézetet.
  • hykao #6
    Mondjuk az is igaz, hogy némelyik történet nagyon-nagyon ismerős lehet, mert régebbi mesekönyvekben előfordulnak "átvételek".
  • hykao #7
    *érv = inkább ellenérv...
  • HuAn82
    #8
    Akkor én a rövidített, speciális verziót olvastam!
  • Cat #9
    én kb. 10 éve olvastam a gyerekváltozatot, az csak 400 oldal körül van, sztm nagyon jo
  • Dzsini
    #10
    abban van kb 5-10 történet :) de azok kb a Shakespeare mesék szintje a valódi drámákhoz képest :)
  • hykao #11
    ...holnap.
    Nincs kedvem most semmihez.
  • [Walaki]D`Lair
    #12
    És hogyé aggyák?
  • hykao #13
    Már a köteteket?
  • [Walaki]D`Lair
    #14
    ja
  • hykao #15
    Nem emlékszem pontosan, darabja 2-3 ezer forint volt asszem.
    ...és a legjobb az volt az egészben, hogy egyik könyvesboltban sem volt meg a teljes sorozat, kb. három helyről kellett összeguberálnom a 7 kötetet...