49
Kocka 1-2-3
  • Cheky
    #1
    Hellosztok!
    Ki látta innen a Kockát?
    Ki tudja mi az a faktor?
  • traXion
    #2
    2 szar lett
  • cSuwwi
    #3
    nekem megvan mind a kettő, de nem egy nagy eresztés...
    (mondjuk a címe az jó)
    Kocka - kanadai horror (ezért tetszett meg nekem is)
  • Random_
    #4
    Nekem főleg a második rész tetszett azt is láttam előbb. Be is szerzem majdan DVD-n.
  • Alien
    #5
    Láttam mind a kettő részt, az első jobban tetszett, a második már nem jött be annyira.
  • HuAn82
    #6
    Érdekes film(ek). Egyszer meglehet nézni...
  • Cheky
    #7
    Nekem nagyon tetszett. 2ben az volt szar hogy sokat koppintottak az elsőről (pl szereplők) és hogy nem volt értelme. Amig az 1ben probáltak kijutni, 2ben csak össze vissza mászkáltak.
    Tudja vki mit magyarázott az 1ben a matekos csaj a faktorokról és permutációról?
  • 0ppika
    #8
    Csak a 2t láttam, az elment. Az biztos hogy olcsó film volt :)
  • Cheky
    #9
    Hát még az egy :)
  • LittleL
    #10
    Én múlt héten láttam DVD -n, ki is kódoltam winyóra, de
    amikor megnéztük a filmet jobbnak láttam letörölni a gépről is, mert szerintem egyszer bőven elég megnézni.

    Ez is egy "tipikus 10 kicsi indián" film. Az elején elindul egy csapat,
    hogy megmeneküljön, de minden ötödik percben meghal valaki. DDD

    Azért érdekes az ötlete a filmnek, ha talán több pénz jutott volna rá....
  • Roll
    #11
    Nekem is megvan mind a kettő, de azt nem tudom, hogy mikor fogom újra betenni a cd-jét.
  • Dutch Flander
    #12
    Az ilyen típusú filmeket én szeretem. És az első jobban is tetszett. Ha talán több pénz jutott volna rá??? Melyikre? Mert az első szerintem úgy jó ahogy van. Nem a látvány, hanem a mondanivaló a lényeg. Az emberi természet tökéletes ábrázolása, ahogyan elpusztítjuk egymást és környezetünket, hogy mire vagyunk képesek mi, "barbár" emberek, ha hosszú időre összezárnak minket, és a legfontosabb: mire jut egy autista, akit nem tartunk "normálisnak"! Ebből az aspektusból tekintve egy tökéletes film.
  • repro
    #13
    Most nem írom le, h mi micsoda, de ha jól emléxem az elején (közepén) a csaj úgy választja ki az ajtókat, h számolgat egy sort és ha prím számot kap akkor jó a szoba.

    No az egyik ajtónál kihozza, hogy a 4 prím szám...
  • Renegade
    #14
    jaja, én németországban néztem meg, hát, jól esett ki menni elszívni egy cigit a film után, kellemes, nagyságrendekkel jobb mint a mostani amcsi tini horrorok szvsz.
  • Voltan
    #15
    Az első rész nagyon jó, a második viszont tipikus "még egy bőrt a rókáról" eset. Szvsz.
  • pityogo2
    #16
    hát én láttam mind a kettőt. szerintem az 1 az jobb volt, sokkal ötletgazdagabb.
    a 2: az egy dolog, hogy maga az idő votl a csapda, de csak simán mászkáltak, egy csomót dumáltak, én pl kocka 1-re emlékezve, mindig azthittem, hogy mingyárt jön vmi csapda is.ja és mégvalami: ha valakit szemensszúrnak, hogy akkora juk keletkezik, annak szerintem az agyát is 100% hogy átszúrja, és ott hal meg, és nem fog ott élni még 5-10 évet (a seb beheggedéséből, és a fickó őszuléséből ítélve). Valaki mondja már el, hogy mitől lett egyszerre 3 mindkettőből a végén?meg mi most a flm végének értelme? mi van a kis szerkentyűvel?
  • repro
    #17
    A szőke "dokinő" katona és a vak csajszi után küldték, h szerezze meg azt a bizbaszt.

    Azért gondolkozol a végén, mert nem tudsz rájönni a részletekből az egészre és az nem azért van, mert hülye vagy, hanem mert a 2. eggggyáltalán nincs kidolgozva.
    "Újabb bőr", ahogy tanult kollégánk írta.
  • repro
    #18
    a 2. részt szerintem ezért is sorolták sci-fi-nek.
    Olyan mint a Mátrix 2-3. mindenféle idijótaságokat dumálnak amiról még az írónak sincs egy rohadt fingja se.
    Kontínium anomáliája manifesztálódik.. anyádba
  • pityogo2
    #19
    hm... de akkor ez érdekes...
    ha katona, és elküldték vki után, akkor tudni KELL, hogy kit is üldöz, nemde?
    2. mié is lőtték le? hogy ne áruljon el semmit? az írok utána kéne nézni néha 1-2 dolognak, meg fizikai törvénynek+élettörvénynek.
  • GregSB
    #20
    Most volt a 2. rész az HBO-n. Nekem jobban tetszett az elsőnél, mivel itt már arról is tudomást kaptunk kik építették a kockát és nagyjából érthető módon voltak bent az emberek is. Minden bent lévő ember valahogy kapcsolatban volt azzal az I-betűs fegyvergyárral. Nyilván likvidálni akarták midnegyiket, ezért rakták be őket - nyomtalan eltűntetés, nem marad semmi holttest :) A hacker nyilván tudott valami nagyon fontosat még a kockával kapcsolatban (ezt hordozta a nyakában), ezért menekült be, hogy megsemmisítse, hogy véletlenül se kerüljön a fegyvergyár kezébe. A szőke nőt pedig azért küldték be hogy ezt megszerezze. Szerintem végig tudta hogy a vak csaj a hekker, mivel még azelőtt felfigyelt (feltűnően!) a nyakában lévő cuccra, mielőtt ő felfedte volna magát. Azért nem tépte le róla ez első percben, mert nem tudta hogy lehet kijutni, abban bízott hogy a lány tudja, ezért is ment vissza érte a pengés szobába. (és nem tudta hogy hogy kell kijutni, mert döbbenten vette észre az összefüggést a felírt szám és az idő között)

    Tetszettek még a kocka belsejében előforduló anomáliák, örülök hogy a film készítői ennyire szabadon engedték a fantáziájukat.

    "az írók utána kéne nézni néha 1-2 dolognak, meg fizikai törvénynek"

    Miért, honnan tudod hogy milyen fizikai törvények érvényesek egy ilyen hiperkocka belsejében? Jártál már egyben?
  • Voltan
    #21
    Iggen.
  • Matthewpamer
    #22
    szerintem jó mind2 rész
  • fifi
    #23
    Most néztem meg a Cube zero-t. /harmadik rész/
    el van magyarázva benne miért is van a kocka, hogy működik, hogyan felügyelik...

    tetszett.
  • WTH
    #24
    Nekem is tetszett, de azért szvsz az 1 a legjobb. A 2 meg gagyi.
  • fifi
    #25
    Értem ezalatt a 3 rész egészét.
    SPOILER
    viszont elég nagy katyvasz a menekülésük. Mert megtalálják a 3. exitet, be a vízbe, úsznak a kocka alatt, aztán felbukkannak a tó felszínén... Érted te ezt? Mármint a térbeli elhelyezkedést...
  • WTH
    #26
    (Spoiler)
    Biztos sokat emelkedtek. Nem, nem értem én sem. Viszont, a 2. részben (Hypercube), valami nem pálya nekem. Ugye a végén lelövik a szőke nőt és minden vili. De. Nem úgy kezdődött a film, hogy mindenki altatásban fekszik és kütyük lógnak ki belőlük? Tehát mintha csak "gondolatban" lenne az egész?
  • fifi
    #27
    a kockéban fexenek eszméletlenül, nekem úgy rémlik... a végén lelövik és a nyakláncot elveszik, ami körül megszűnik az idő...

    vagy nem?
  • WTH
    #28
    Lehet, hogy igazad van. Elég rég láttam. Az 1-ben az is jó volt, hogy nem kellett utána agyalnom. Mert pl. (spoiler) hogy mi volt az a "fény, ahova kijutott" az utolsó tag? Mindenki azt gondolhat, amit akar. Nem voltak homályos utalgatások.
  • fifi
    #29
    jaja

    nekem így összevetve a 3-at tetszett ez a dolog...
  • David01
    #30
    Mikor lessz nálunk a mozikban?Mert én még nem hallottam róla.
  • Seth
    #31
    szerintem csak vhs/dvd lesz belőle...
  • fifi
    #32
    ez moziban tuti hogy nem lesz...
    ez viszont van:
    Cube.Zero.2004.DVDRiP.XViD-ViRUS
  • David01
    #33
    Nektek honnan van meg netrol?
    A cimet elkérhetném.
  • fifi
    #34
    torrent

    időközben lett 1-2 rendezői változatom dvd-n, de még nem néztem meg.
  • pasquale
    #35
    http://bdwteam@download:smsnet.dox.hu/bdwteam/Movies/Kocka.3.DVDR.HUNSUB-fikli/
  • TommyC
    #36

    -=60659=-

    Kocka RuleZ
  • fifi
    #37
    ez mi?
  • pasquale
    #38
    má nemmüködik
  • fifi
    #39
    mi VOLT?
  • David01
    #40
    Nem megy!